Bitcoin Forum
June 22, 2024, 06:03:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: HSBC Kripto Para Dünyasına Adım Atacak mı?  (Read 115 times)
toa53 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 2

View Profile
July 20, 2018, 11:19:13 AM

Geçtiğimiz yıl büyük bir çıkış yakalayan kripto para endüstrisi dünyanın birçok noktasına büyüyüp hem de benimsenirken, dünyanın birçok ünlü bankasının kripto para sektörüne tavrı zamanla değişkenlik gösteriyor. Nitekim birçok bankanın kripto paraların temel taşı olan Blockchain ile ilgili çalışmalar yürüttüğü biliniyor.
HSBC Kripto Para Piyasasına Nasıl Bakıyor?

Dünyanın önde gelen bankalarından bir tanesi olan HSBC kripto paralara karşı bir yandan ihtiyatlı yaklaşırken bir diğer yandan ise ilgisini yavaş yavaş bu alana kaydırdığı gözlemleniyor. Bankanın Küresel Dijital Müdürü Josh Bottomley, dünyanın önde gelen ekonomi dergilerinden bir tanesi olan Forbes’e yaptığı açıklamalarda HSBC’nin kripto paralara yönelik tutumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Yazının devamını oku: https://coinografi.com/hsbc-kripto-para-dunyasina-adim-atacak-mi/
sutanesi
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
July 20, 2018, 12:11:45 PM

hsbc nin uzun zamandır bu işler ile ilgilendiğini zaten biliyorduk. ne güzeldir ki bu firmada yabancı kaynaklı bir firmadır ancak türkyede olması türk vatandaşları tarafından örnek alınabilir.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
July 20, 2018, 12:56:50 PM

Benim hayalimde bitcoin ve diğer kripto paraların yasaların kontrolünde oluşturulmuş bugünün bankaları gibi bankalardan ve atm lerinden güvenli bir şekilde bitcoin ya da diğer kripto paraları gönül rahatlığıyla alıp satabilmek , bu kastettiğim bankalar uluslararası güçlere hizmet eden HSBC gibi bankalardan bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın !
etherkimeyeter
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
July 20, 2018, 01:20:28 PM

bitcoin in arka tarafı yani blockchain öyle yada böyle kendini kabuyllendirecek ha 1 yıl sonra ha 3 yıl sonra ama bu kaçınılmaz bir gerçek.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
July 20, 2018, 02:39:25 PM

Bankaların kripto paralar ile ilgileniyor olması güzel fakat bir o kadar da ilginç. Önceden kripto paralara zarar verecek açıklamalarda bulunurlardı, şimdi destek verir hale geldiler.
Zaman içerisinde algı değişecektir.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
July 20, 2018, 02:41:24 PM

Kripto paralar yok sayılamayacak bir teknolojiye sahipler. Bundan dolayı bütün finans kuruluşları takip içerisindeler. Burada erken kalkan yol olacak gibi bir durum dünyayı bekliyor  Smiley
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 20, 2018, 03:13:33 PM

İnkar dahi etseler ister istemez ilgileniyorlar. Oluşan çok büyük bir pazar var ve geleceğin finans sektörünü şekillendirecek bir yapıdan bahsediyoruz. Gelecekte her türlü kripto paralar hayatımızın daha da içinde olacaktır.
ht_turk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile WWW
July 20, 2018, 03:36:49 PM

bu teknoloji böyle gitmeye devam ederse ki edecek isteseler de istemeseler de onlarda bir şekilde yer alacaklar. bu teknolojiye ilk ayak uyduran da diğerlerinin önüne geçeceği kesin.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
HecarimTR
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 20, 2018, 05:36:51 PM

Anketlerine de kişi başına düşen kripto para kullanımlarına göre yapmışlardı. Başarılı ve farkındalık yaratan bir hareket oldu, geleceğin bankası olma yönünde diğer tüm banklalardan önce gidiyorlar bu bir gerçek, sürece ayak uydurmaya çalışıyorlar.
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
July 20, 2018, 05:50:18 PM

Butun bankların bu yönde ciddi olarak ar ge çalışması yaptıklarını düşünüyorum. En azından buyuk gelecek öngörüsü olan bankaların bunu yaptıklarını düşünüyorum. Olası bir yasal dayanak oluştuğu anda bu iş kopar.
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
July 20, 2018, 05:53:27 PM

HSBC, blockchaini düşünüyor ise o zaman borsa hayalleri mi kuruyor. Hani sırf fiyatlama değil, isteyen bitcoini benden alsın, benim bankama satsın böyle anlayışı varsa, hackerların yeni ve en büyük hedefleri artık bankalar olacaktır.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
internaldr
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
July 20, 2018, 06:03:23 PM

HSBC ve diğer bankaların bu yönde adım atması zorunlu olacak. Çünkü gelecek blockchainde. bu teknolojiye girmeyen ve kendini geliştirmeyen bankaların geleceği olmayabilir.
bataklik
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 20, 2018, 06:04:20 PM

bu teknoloji hak yiyen hırsızlık yapan vb konular içinde yaşayan ülkelerde kullanılması imkansız abi tanıdık ülke mevcut zaten. haksızmıyım sizce
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
July 20, 2018, 06:27:22 PM

Hsbc bu yönde resmi bir açıklama yaptı mı ? Bankalar açısından böyle bir çalılma yapıldığını bilsem o bankada çalışan biri olarak ciddi bir alım yapabilirdim piyasadan
tekhesaplar
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 20, 2018, 06:35:36 PM

Artık o kadar fazla firma ve kuruluşlardan bu tür haberler okuyoruz ki , çok yakın zamanda piyasaya çok fazla para akacak coinlerin değeri ciddi miktarlarda artacaktır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: