Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:09:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: TCMB Şakkadak 10 Milyar$ Piyasaya Sürerse Ne Olur?  (Read 635 times)
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
July 30, 2018, 01:18:21 PM

Millet şaşırıverir afallayıp kalılar, noluyor hani para yoktu bunlarda derler Smiley Ama hemen düşmez tabi yavaş yavaş olur. Nolur deneyin bu taktiği yav eğer tutmazsa milletçek toplayıp zararı karşılayalım
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
August 01, 2018, 12:37:55 PM

TCMB piyasaya 10 milyar dolar sürerse piyasada geçici bir rahatlama olur ,sonrasında ise enflasyon rakmalarının ve faizlerin havada uçuşunu izleyebiliriz.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
August 01, 2018, 04:43:30 PM

tcmb gerçek döviz rezervi 30 milyar dolar. o kalan 70 milyar dolar vatandaşın dövizi. zorunluk karşılık diye biliyorum.  30 milyar doları olan tcmb çok dikkatli davranmalı. ayrıca istersen 30 milyar dolarlık döviz satış ihalesi yap. dolar gülümser ve yoluna devam eder.

öyle bir durumda dolar gülümsemez kahkaha atar manyak mı lan bunlar diye  Grin bizim elimizdeki döviz rezervi bile yetersiz onun da arttırılması gerekiyor.

kesinlikle eskisi gibi döviz satım ihalesinde fazla açılmıyoruz. artık faiz artırmak da çözüm değil çünkü dolar kuru aldırış etmiyor. merkez bankasının hatası değil. ekonomimiz gerçekten beter durumda. yandaş medyayı değil, muhalifleri dünyadaki ekonomistlerin yorumlarına bakın yeterli.

tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
August 01, 2018, 08:33:43 PM

önce kahkaha attım, sonra üzüldüm sonra da bu piyasaya girmiş olduğumu hatırlayıp kendime bir ümit verdim. şaka bir yana dolar için sıcak para girişi artık çok da önemli değil.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sophiami
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
August 01, 2018, 08:36:04 PM

ALıp 10 Liradan satarlar geri Smiley))) Grin
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
August 01, 2018, 11:29:15 PM

amerika ülkemiz hakkında tasarıları senatodan bir bir geçirmeye başladı, doları çıkarcaklar ekonomiyi alt üst ederek baskı yapacaklar. Merkez bankamızın yapabileceği fazla bir şey kalmadı süreç yaşanacak.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
August 02, 2018, 07:18:14 AM

Kısa süreli bir etkisi olur en fazla. Nereye kadar 10 10 piyasaya sürülebilirki? Kabul etmemiz lazım ekonomimizi güçlü değil , kendi çapımızda eğleniyoruz sadece.

ht_turk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile WWW
August 02, 2018, 08:22:12 AM

Bu saatten sonra 10 milyar dolar değil 100 milyar dolar sürsün piyasaya en fazla birkaç ay rahatlatır. Bizim para ile oynamak yerine üretmemiz gerekiyor. Öyle piyasayı rahatlatacak kadar çok paramız yok. Biz oynadıkça daha büyük zararlar açıyoruz

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
jackspow
Member
**

Activity: 178
Merit: 10

Be Free

View Profile
August 02, 2018, 12:25:10 PM
Last edit: August 03, 2018, 02:26:30 PM by jackspow

Kısa süreli bi düşüş olur tabii. Ancak Özgür Demirtaş'ın dediği gibi kaç atımlık merminizin olduğu ayan beyan ortada. Buradaki asıl mesele döviz işine borsa gibi bakılması... Standart modeller çok eskide kaldı. Artık bu mesele bi poker oyunundan çok daha karmaşık bir halde. Biz daha deneysel olan Bitcoin'de grafiklerin düzgün çalışmasını sağlayamıyoruz, nasıl doların iniş çıkış noktasını bilip ülkeyi riske atalım...
Yapısal reform, yapısal reform diye bahsedilen şey de ekonominin bu ''Şakkadanak'' anlayışından kurtulması ve üretim ağırlıklı ilerlememiz. Buradan üretim deyince zeytin, süt, tütün anlamayın. Yüksek teknoloji ürünler üretip ihraç etmemiz gerekiyor. Ancak bu sayede aydınlığa ulaşırız.
Şuan kripto para gruplarında dönen bir muhabbet var. USDT/TL kurunda Bitcoin'den daha çok kazanıyorum diyorlar... Durum bu kadar vahim sanırım.
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
August 02, 2018, 01:49:30 PM

Kısa süreli bi düşüş olur tabii. Ancak Özgür Demirtaş'ın dediği gibi kaç atımlık merminizin olduğu ayan beyan ortada. Buradaki asıl mesele döviz işine borsa gibi bakılması... Standart modeller çok eskide kaldı. Artık bu mesele bi poker oyunundan çok daha karmaşık bir halde. Biz daha deneysel olan Bitcoin'de grafiklerin düzgün çalışmasını sağlayamıyoruz, nasıl doların iniş çıkış noktasını bilip ülkeyi riske girelim...
Yapısal reform, yapısal reform diye bahsedilen şey de ekonominin bu ''Şakkadanak'' anlayışından kurtulması ve üretim ağırlıklı ilerlememiz. Buradan üretim deyince zeytin, süt, tütün anlamayın. Yüksek teknoloji ürünler üretip ihraç etmemiz gerekiyor. Ancak bu sayede aydınlığa ulaşırız.
Şuan kripto para gruplarında dönen bir muhabbet var. USDT/TL kurunda Bitcoin'den daha çok kazanıyorum diyorlar... Durum bu kadar vahim sanırım.

hiçbirşey üretmeyerek kendi ayağımıza nasıl sıktığımızı görüyoruz.Teknolojik olarak neredeyse tam anlamda dışarı bağımlıyız.Neredeyse yüksek kalitede ürünümüz hiç yok.Bu sebeple  doların bu artışı karşısında el alt tabakadan en üst tabakaya herkes etkileniyor.ne olacak bu halimiz gerçekten korkmaya başladım.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
August 02, 2018, 01:58:17 PM

Ünlü replik bu 😃 Dolar 5.8 oldu. Hep bu dolar satışı gibi bilişiz hareketlerle dolar buralara geldi,yazık ya bu millete.Hetşeye zam gelicek artık.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
August 02, 2018, 04:36:48 PM

Çok güzel videosu vardı paylaşalım geride kalmasın.
https://streamable.com/je4aw
Programın tamamı da var aynı şekilde.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
August 02, 2018, 04:45:58 PM

Zor olan üretim ile ilgilenmek yerine bu şekilde geçici çözümlerle bir şeyler yapmaya çalışıyorlar hala. Akıllanmaz bu adamlar. Bu kadar dışarı bağımlı olduğumuz halde doların düşmesini beklemek gerizekalılıktan başka bir şey değildir

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
almeydeniz16
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
August 02, 2018, 04:54:46 PM

https://youtu.be/vRpye4Vk-PE

Patates Lobisi ve patates fiyatlarının nasıl düzeleceği ile ilgili güzel bir video düzenlemesi. Tarım bakanlığının yerinde olsam Şak diye satarım, şakkadanak 10 ton patates satarım.

Sabahtan beri gülüyorum karnım ağrıdı  Cheesy Cheesy
RiwRiw
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
August 02, 2018, 09:41:19 PM

Piyasayı rahatlatacak ve doları düşürecek kadar paramız yok. (üretim yapmamız lazım.) ileri düzeyde teknolojiye ayak uydurmamız lazım. bilimle uğraşmamız lazım. öyle şak 10 milyar dolar yetmedi bir 10 milyar dolar daha satıp doların seviyesini düşürürüz insanları şaşırtırız, sonrada dolar düşükken yine doları piyasadan toplarız diyen mantıkta adamların ülkemi yöneten mekanizmasının bir parçası olması beni sinir ediyor.
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
August 02, 2018, 10:04:06 PM

Yapamaz elde rezerv olarak 80 milyar dolar kalmışken kafasına göre piyasaya dolar enjekte edemez. Merkez Bankası kendi parasına sahip değil rezervde olan paraların çoğu bankaların dolar mevduat hesaplarından ayrılan karşılık miktarlarıdır.

hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
August 03, 2018, 05:53:59 AM

Senin rezervinin ne kadar olduğunu cümle alem biliyor. Sen dolar sürüyorsun da ne kadar doların kaldığı ne kadar dolara ihtiyaç olduğun belli değil mi 4 ay önce çekeceğin sıkıntı belli değil mi bu kafayla sen nasıl elindeki az doları saçma sapan kullanabilirsin
EinaiOraCoinDev
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
August 04, 2018, 02:54:46 PM

TMCB de tutulan döviz rezervi dibi gördü. TMCB her ihtiyaç duyulduğunda piyasaya para süremez. Piyasada Türk Lirası fazlası var ama döviz sıkıntısı endişe veriyor. Sonuçta Amerika gibi karşılıksız dolar basamıyoruz.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
August 04, 2018, 06:07:56 PM

recep tayyip erdoğan'dan yastık altında altın, dolar, euro ne varsa bozdurun talimati geldi.iyi de biz onları 3.70'ken bozdurduk zaten..
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
August 04, 2018, 06:26:24 PM

rezervde daha fazlası var ama bu işler öyle ha deyince yapılmıyor.ekonomik savaş var dedi erdoğan, umarım zararsız çıkarız.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: