Bitcoin Forum
June 13, 2024, 09:52:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Blockchain Milli Eğitim Bakanlığı Sisteminde Mi Kullanılacak?  (Read 225 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
July 20, 2018, 04:30:13 PM

Yeni kurulan kabine sonrası adından en çok söz ettiren yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklamalarda hem eğitim camiası için bir çok müjde verirken, hem de blockchain dünyasına da göz kırptı.

https://twitter.com/azonceoldu/status/1020226094048468992

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ( @ziyaselcuk ) : Veriye dayalı politikalar üreteceğiz. Big data yönetiminin,  blockchain mantalitesinin Milli Eğitim Bakanlığı sisteminde nasıl kullanılacağı konusunda bir çalışmalarımız var.

Selçuk yaptığı açıklamada Blockchain mantalitesinin Milli Eğitim Bakanlığı sisteminde nasıl kullanılacağı konusunda çalışmalarımız var diyerek verinin ve enformasyonun önemine değindi.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Mebbis ve E-okul gibi sistemlerin yanı sıra, çok fazla veri ve veri tabanına dayalı sistem bulunmakta. Bunların bakanlık düzeyinde bir girişim tarafından blockchain tabanlı kullanılması, diğer bakanlıkların da bu sisteme geçiş yapıp Blockchain’in ülke çapında kullanım görmesi anlamına gelebilir.

Selçuk uzun süredir Eğitim camiasında görev yapan birisi olmanın yanı sıra, 2003-2006 yılları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış, müfredat reformunu yürütmüştür. AB müzakerelerinde de eğitim ve bilim başlığı görüşülürken ülkemizi temsil etmiştir. Ziya Selçuk ek çok teknolojik gelişmelere verdiği önemle tanınan bir isim.

Bakalım çiçeği burnunda Milli Eğitim Bakanımız kendi okullarında ısrarla üzerinde durduğu Robotik vb. teknoloji odaklı dersleri Milli Eğitim müfredatına da ekleyebilecek mi?

Haber linki  : https://koinbulteni.com/milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-aciklama-yapti-blockchain-milli-egitim-bakanligi-sisteminde-mi-kullanilacak-23115.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
kumsal
Newbie
*

Activity: 54
Merit: 0

View Profile
July 20, 2018, 04:54:33 PM

oh be sonunda ülkemizde de bu tarz harika yenilikler gelsin vallaha çok sevindim ancak ekonomi ve maliye tarafına da gelmeli.
KalfaCrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 20, 2018, 05:01:25 PM

Aman Allahım bunun gerçekliği ne kadar doğru diye düşünmedim değil. Bizim ülkemiz ve son derece önemli olan blockchain teknoloji ile ilişki kuruyor olması, umarım bunu gerçekten değerlendirirler de blockchain neymiş en azından bir fikirleri olur, öngörülerine göre farklı alanlarda da kullanırlar inş.
serkan7554
Member
**

Activity: 378
Merit: 21

English ↳ Turkish Translator ✓

View Profile
July 20, 2018, 05:02:05 PM

Yeni kurulan kabine sonrası adından en çok söz ettiren yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklamalarda hem eğitim camiası için bir çok müjde verirken, hem de blockchain dünyasına da göz kırptı.

https://twitter.com/azonceoldu/status/1020226094048468992

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ( @ziyaselcuk ) : Veriye dayalı politikalar üreteceğiz. Big data yönetiminin,  blockchain mantalitesinin Milli Eğitim Bakanlığı sisteminde nasıl kullanılacağı konusunda bir çalışmalarımız var.

Selçuk yaptığı açıklamada Blockchain mantalitesinin Milli Eğitim Bakanlığı sisteminde nasıl kullanılacağı konusunda çalışmalarımız var diyerek verinin ve enformasyonun önemine değindi.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Mebbis ve E-okul gibi sistemlerin yanı sıra, çok fazla veri ve veri tabanına dayalı sistem bulunmakta. Bunların bakanlık düzeyinde bir girişim tarafından blockchain tabanlı kullanılması, diğer bakanlıkların da bu sisteme geçiş yapıp Blockchain’in ülke çapında kullanım görmesi anlamına gelebilir.

Selçuk uzun süredir Eğitim camiasında görev yapan birisi olmanın yanı sıra, 2003-2006 yılları arasında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı yapmış, müfredat reformunu yürütmüştür. AB müzakerelerinde de eğitim ve bilim başlığı görüşülürken ülkemizi temsil etmiştir. Ziya Selçuk ek çok teknolojik gelişmelere verdiği önemle tanınan bir isim.

Bakalım çiçeği burnunda Milli Eğitim Bakanımız kendi okullarında ısrarla üzerinde durduğu Robotik vb. teknoloji odaklı dersleri Milli Eğitim müfredatına da ekleyebilecek mi?

Haber linki  : https://koinbulteni.com/milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-aciklama-yapti-blockchain-milli-egitim-bakanligi-sisteminde-mi-kullanilacak-23115.html

Şuan gerçekten çok sevinçliyim nedeni ise ülkede Blockchain diyen biri var. BITCOIN demedi ben bu adamı gerçekten sevdim bu adam güzel şeyler katar sisteme.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
July 20, 2018, 05:03:15 PM

bunu bir bakandan duyuyorum hemde Türkiye Cumhuriyeti'nde ki bir bakandan. Allah'ım ne güzel bir haberdir bu. İlk defa bir alanda teknoloji trenine ilk binenlerden birisimi olacağız yoksa

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
varosbaba
Newbie
*

Activity: 75

View Profile
July 20, 2018, 07:24:10 PM

Muhteşem inşallah sözlerinde dururlar ve daha çok blockhain teknolojisinde ilerlemek üzerinde gelişimler yaparlar yaptırımda bulunurlar daha çok devlet desteği sağlanır.
adrenal09
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile WWW
July 20, 2018, 08:08:20 PM
Merited by atima (5)

blockhain teknolojisinin milli Eğitim sisteminde bahsedilmesi bile çok güzel bir gelişme. blockhain teknolojisinin hayatın her alanında kullanılacağını ön görmek zor değil gibi.

geeba  |  A NEW ERA OF DELIVERY SERVICE THROUGH
ROBOTS, BLOCKCHAIN AND THE COMMUNITY
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
July 20, 2018, 09:12:09 PM

Ben devlet olarak bu sektöre adam akıllı bir yatırım yapabileceğimizi ne yazık ki düşünmüyorum evet yapılabilir mi yapılabilir ancak yapılacak mı bence hayır! ne yazık ki hayır
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
July 20, 2018, 09:25:22 PM

Blokchain teknolojisinin Bakanlık düzeyinde anlam ve öneminin kavranması gerçekten çok güzel bir gelişme. Kullanılmaya başlayıp faydalarını ve kolaylıklarını gördükten sonra da diğer alanlarda da kullanılması kaçınılmaz olacaktır.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 20, 2018, 09:47:31 PM

Blockcahin in milli eğitim dahil bir çok alanda kullanılması gerekli ve kaçınılmaz zaten. Sahte diplomalardan tutun da sağlık ve bir çok konuda güvenliği ve güvenilirliği arttıracak bir yapıya sahipken. Blockchain den uzak kalınması ne kadar uzarsa gelecek te bizden o kadar uzaklaşacaktır.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
July 20, 2018, 09:58:57 PM

Afaki bir yorum gördük açıklamalarda ama bakalaım ortaya icraat konabilecek mi en son teknoloji ve eğitim projesi FATİH baya bir hüsran ile sonuçlanmıştı.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
July 20, 2018, 11:03:57 PM

bu adama başından beri kanım ısınmıştı şimdi daha da ısındı.teknolojiyle yakından ilgili biri gibi duruyor.bence mümkün,yaparlar.
klarnetcijamie
Newbie
*

Activity: 148

View Profile
July 20, 2018, 11:43:10 PM

eğitimden sorumlu bir bakanın son derece yeni ve önemli bir teknoloji hakkında bir demeç vermesi bile özlenen görüntü.gözlerim yaşardı umarım projeyi de yaparlar.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 21, 2018, 12:49:14 AM

Keşke yapsınlar bu projeye herkes destek olur ben dahil, tek sıkıntı bizim devletteki mühendis tayfası bunun altından kalkamaz özel firmalardan destek alırlarsa çuvallamadan güzel bir şeyler ortaya çıkarsa ve devletin kafasına yatarsa farklı alanlarda da kullanılır, sürekli "Sistem gitti biraz bekleyin" deyip tırnaklarını ojelemeye başlayan memurlar ile de göz göze gelmez insanlar.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
July 21, 2018, 05:09:13 AM

Acaba türkiyedemiyiz diye sorgulattı bana.
Çok hoş tatlı gelişmeler bunlar.
Demekki devlet kademesine işin ehlini getirmek gerekiyormuuş
zamandilimi
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
July 21, 2018, 07:16:30 AM

bu tarz haberlerin gelmesi sevindirici adamlar o kadar sistem değiştirse de bu tarz haberleri duymak en azından bu ülkede birşeyler yapılabilir düşüncesi getiriyor.
brokenmonitor
Jr. Member
*

Activity: 41
Merit: 1

View Profile
July 21, 2018, 08:25:37 AM

Ögrenci notlarını bu teknolojiyi kullanarak sisteme kaydedip sahteciliğin önüne mi geçecekler. Karne notları için.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 21, 2018, 08:38:30 AM

Ögrenci notlarını bu teknolojiyi kullanarak sisteme kaydedip sahteciliğin önüne mi geçecekler. Karne notları için.

o aşama için daha çok erken. ön çalışma, algoritma oluşturulması, testler, hangi özelliklerin girileceği, artısı, eksisi. kısaca yol olunacak daha çok mesafe var. ama günün birinde bu dediğiniz olabilir.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
July 21, 2018, 08:57:45 AM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u sevmeye başladım. adam harbi yenilikçi ve gerçeği gören birisi. Blockchaini nasil entegre edecekler bilmiyorum ama en azından düşünmeleri bile güzel.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
July 21, 2018, 09:05:49 AM

Bunu gerçekten başarabilecekler mi? Detaylar ne zaman belli olacak?
Bana çok ütopik geldi. Umarım söyledikleri gibi bir gelişme görebiliriz. Blockchain isminin bir bakan tarafından ağza alınması bile çok güzel bir gelişme.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: