Bitcoin Forum
May 01, 2024, 08:36:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: masternode coinlere yatırım yapmak güvenli mi?  (Read 166 times)
munhunbe (OP)
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
July 20, 2018, 10:03:23 PM
Merited by BLACKASUS (3)

Arkadaşlar bir süredir masternode coinleri inceledim yeri geldi satın alıp VPS üzerinden kurulum yaptım. deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
1- Güvenilir masternode'ları almak mantıklı gibi gelsede bunlar çok pahalı ve yatırılan paranın geri dönüş süresi çok uzun bu yüzden mantıklı gelmiyor.
2- Hali hazırda bir jeton olan yada zinciri olan coinler masternode başlatacaklarını açıkladıklarında fiyat artışı sağlatıp yatırımcısını terste bırakabiliyor.
3- Amacı masternode ile milletten para toplamak olan özellikle son 6 ayda çıkmış coinlerden uzak duralım. masternode gelirlerini gösteren bu iş için kurulmuş sitelerin tuzak bir yapısı var.

Daha önceleri madencilik mi masternode mu diye kararsızdım. her iki sistemi de deneyimlemiş biri olarak madencilik sisteminin halen daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714552588
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714552588
Reply with quote  #2

1714552588
Report to moderator
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294
Merit: 0

View Profile
July 20, 2018, 10:49:40 PM

masternode coinler çok mantıklı yatırım için, ama bu olayı kullanıp da insanlardan para koparan bir çok scam masternode çıktı bunlara dikkat etmek gerekiyor
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
July 20, 2018, 11:07:45 PM

önümüzde dash önerği var.. iyi araştırma yapmak lazım ve başından girmek lazım masternode olayına uçtular mı uçuyorlar.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
July 21, 2018, 12:35:53 AM

Masternode coinlere yatırım yapmak proje iyi seçilirse madencilikten daha avantajlı hale gelebilir, konuda tecrübeli değilim fakat bu konuda okuduklarımdan çıkarımım  budur.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195
Merit: 0

View Profile
July 21, 2018, 04:36:01 AM

Masternode coinlere yatırım yapmak proje iyi seçilirse madencilikten daha avantajlı hale gelebilir, konuda tecrübeli değilim fakat bu konuda okuduklarımdan çıkarımım  budur.

https://masternodes.online/  bu listedeki ilk 5 e yatirim yapacak gucun varsa yapabilirsin ama ROI oranlari cok dusuk.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
July 21, 2018, 08:07:57 AM

Bu tip coinlerin listelendiği bir site vardı oradan en düşük maliyetli olanları kurmayı planlıyorum. 5-6 tanesinde şansımı deneyeceğim eğer 1 tanesi bile tutsa tamam bu iş. Riskli evet ama bu piyasanın kendisi risk arkadaşlar bunu da unutmayalım.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
July 22, 2018, 11:37:59 AM

fiziksel mininglerin yerine geçmeye çalışıyor ancak büyük masraflar istiyor. isteyen herkes masternode kuramıyor yani. kesin kazanma durumuda yok ama
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
July 22, 2018, 02:28:20 PM

Sağlam coinlere yatırım yapmışsan veya yaparsan güzel kazanç sağlayabilirsin ama tabi ki her zaman risk var bana göre düşük market caplı coinler ne kadar gelecek vaad eden olsa da stakenet gibi yine de riskli.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 22, 2018, 02:54:43 PM

Zamanında Dash gibi doğru coini bulmuş olsaydık masternode karlı bir iş olurdu. Şu ankilere bakıyorum, para kazandıran masternodeların çoğu yüksek fiyatlarda ve paranı geri alma süresi çok uzun. Dediğiniz gibi madencilik daha mantıklı duruyor şu aşamada.
Fittinya12
Jr. Member
*

Activity: 138
Merit: 2

View Profile
July 22, 2018, 03:06:53 PM

Projeyi sık eleyip ince ince dokuduktan sonra bir problem olmaz malum bu sistemi kullanıp üçkağıtçılık yapan çok kişi var. Onlara dikkat etmek lazım. Ama madencilik üstüne çıkmaz benim görüşüm bu.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: