Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:28:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin fiyatlarının ilk kurbanı bulut madencilik hizmeti HashFlare oldu  (Read 145 times)
zamandilimi (OP)
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
July 21, 2018, 10:01:03 AM

Bulut madencilik hizmeti HashFlare, gelir yaratmada yaşanan zorluklardan dolayı madencilik hizmetlerini durdurduğunu ve mevcut SHA-256 sözleşmeleriyle ilişkili donanımı kapattığını açıkladı.

HashFlare, 2013 yılında bir bulut kripto para madencilik hizmeti olarak ortaya çıkmıştı. Bulut madencilik sisteminde kullanıcılar, hizmet sağlayıcısına ait donanımın madencilik gücünün bir kısmını satın alır. Hizmet sağlayıcısı kullanıcısı için donanımı yapılandırır, çalışma süresini ayarlar ve madencilik için en verimli, en güvenli havuzları seçer.

Madencilik operasyonunu durdurma kararının şirketin piyasadaki dalgalanmalardan ötürü kâr elde etmede yaşadığı zorlukların bir sonucu olduğu bildiriliyor. HashFlare’in açıklamasında bir aydan uzun bir süre boyunca sözleşme ödemeleri miktarı hizmet ücretlerinden daha düşüktü ve bu kullanıcı bakiyeleri için sıfır tahakkukla sonuçlandı. Ödemeler, üst üste son 28 günde bakım maliyetlerinden daha düşüktü.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Ortaya çıkan problemi çözmek için her türlü çabayı sarf ettik. Örneğin, bakım ve elektrik harcamalarımızı azaltacak çeşitli teknik çözümler düşündük. Bitcoin madenciliği, kârsız olmaya devam ettiğinden SHA ekipmanlarını kapatmamız gerektiğini ve aktif SHA-256 sözleşmeleri için madencilik hizmetini saklı tuttuğumuzu bildiririz.” denildi.

Bu arada dün dünyanın en büyük çip üreticisi TSMC, akıllı telefon ve kripto para madenciliği alanlarında büyümenin azalması nedeniyle yıllık gelir ve sermaye harcama tahminlerini düşürdü. Nvidia, Apple ve Qualcomm gibi teknoloji devleri için çip üreten şirket, yıllık gelirdeki büyüme tahminini yüzde 10’un altına indirdi.

kaynak : uzmancoin.com
brokenmonitor
Jr. Member
*

Activity: 41
Merit: 1

View Profile
July 21, 2018, 07:20:39 PM

Şirketin elindeki ekipman eskidiğinden yeni çıkan sistemlerle baş edemedi. Elektrik parası bunları da vurdu. Yakında başka bir isimle yeniden piyasaya girerler.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 21, 2018, 08:56:41 PM

Bulut madenciliğine bir türlü içim ısınmamıştı hasflare da çok övüyorlardı arkadaşlar, işte oda battı en güveniliri böyle olursa diğerleri kim bilir nasıldır. Bu tür işlerden uzak durmak lazım.
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
July 21, 2018, 09:25:08 PM

HashFlare cılar nerede Smiley atıp tutuyordunuz bu forumda şu kadar kazanç elde ettim diye. Bu da bir çiftlik banka vak'asıdır. Bakalım kaç kişi çarptılar yakında çıkar ortaya.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
July 21, 2018, 10:25:22 PM

Bitcoinin fiyatı bu seviyelerde dolaşmaya devam ederse daha çok firma zarar ettiğini açıklayacaktır. Madencilikte sürdürülebilirliğini kaybetmek üzere eğer fiyat artmaz ise madencilikte bitecek.

[/center]
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
July 22, 2018, 06:31:19 AM

codac madenci cihazı sha-256 mining cihazı ile benzerlik içerisindeymiş. Günde üretebildiği maksimum. 0.015 btc. Bu da 100 dolar civarında getiri demek. Elektrik masrafı ülkeden ülkeye değişiyor tabi ki. Bulut madenciliği bir türlü benimseyemedim gitti.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
July 23, 2018, 03:24:16 PM

bulut madencilik yaptığını ileri süren ve ne kadar düzenli ödemeleri de yerine getiren şirketler olsa hepsi son derece riskli. Hadi bu şirket yine haber veriyor. Hacklendiği zaman böyle siteler coinin gidiyor. Geri dönüşü de yok.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 23, 2018, 03:54:17 PM

Bulut madenciliğini oldum olası riskli buluyorum. 300-500 liralık yatırımlar hadi neyse de oraya 10bin 15bin liralık yatırım yapıncaya 3-4 kartlık bir rig kurulabilir. kazandığı kadar kazanır kazandırmazsa ekran kartlarını satarsın veya ihtiyaç durumuna göre oyun bilgisayarına çevirirsin. Zaten bu işi yapacaksan en iyisi yüklü sermaye ile giriş yapmak o yoksa zaten hiç baş ağrıtmamak gerekiyor.
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
July 23, 2018, 03:58:47 PM

Bulut madenciliği işi bana hep saadet zinciri gibi geldi hiç ısınamadım. Zatende sonuç ortada pek güvenmemek lazım böyle şeylere paranız varsa alın makineyi kendiniz maden yapın.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
minerminerAB
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
July 23, 2018, 04:04:52 PM

Rahat en az 3 senedir madencilik yapıyorum. Ve bu son 6 ay kadar btcnin zorlugunun artışı kadar başka bir artışa şahit olmadım yemin ederim. hemde fiyat 6-7klarda hep stabilken. Kapatıp gitmesi kadar normal bişi yok. Hashrate oranı bu kadar artacak ama fiyat artmayacak. buna kimse dayanamaz.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 23, 2018, 04:31:09 PM

Yatırım için çok mantıklı bir seçim değildi bulut madencilikleri. Son dönemde bir çok kullanıcı hesaplarını devretmeye çalışıyordu demek sıkıntıları anladılar.
tommyss
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
July 23, 2018, 04:53:39 PM

Bulut madenciliği işi bana hep saadet zinciri gibi geldi hiç ısınamadım. Zatende sonuç ortada pek güvenmemek lazım böyle şeylere paranız varsa alın makineyi kendiniz maden yapın.

şu anda network sistemi üzerinden çalışan bulut madencilerinin neredeyse hepsi ponzidir. Geçen gün bir arkadaş anlatıyor abi bu bulut madenciliği. İşte şu kadar yatırım yapıyorsun sonra her ay şu kadar para veriyor. Lan hangi bulut madenciliğinde düzenli para akışını garanti eder. Abi öyle deme paranı 3 ayda amorti ediyorsun. Lan hangi madenciliğin roi süresi 3 ay.

necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
July 23, 2018, 05:13:51 PM

bulut madencilik biraz gösterişten ibaret. hani raflar doludu mining cihazlarını gösterebilirler. ama karlılık durumu her zaman stabil kalmıyor. örnek zaten bu konu. bazıları çakma video yapar, arka planda parayı borsada artırmaya çalışır ve yapamadıkları çeker giderler.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 24, 2018, 09:02:02 AM

sanki istenen bitcoin fiyatlarındaki yükseliş. Hani bu konuda örneği verilen madenci cihazı tek başına bu maliyet ile iş yapamıyor olabilir. Ama bitcoin 10-20 bin dolara geldiğinde tekrar çalıştırılabilir.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
July 24, 2018, 09:19:59 AM

Şirket aslında öyle bir zamanda bu kararı almış tabiri caizse bıçak sırtı zamanda   halbu ki biraz daha dayana bilseler belki piyasa düzenleyecekti ama anlaşılan şirketin dayanacak gücü kalmamış  hayırlısı olsun .
king turtle
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
July 24, 2018, 11:03:51 AM

Ben farklı bir oluşum olarak göreceğimizi düşünüyorum. Öyle kapattık diyeceklerini sanmıyorum.
moneyin1week
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 28, 2018, 04:53:35 AM

elektrik gideri ve  fiyatların düşüklüğü daha pek çok firmayı tehdit ediyor kurtuluş için mutlaka yükselişe geçmesi gerekiyor ama biraz kımıldanmadan sonra bir olumsuzluk ve tekrar geriye düşüş.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: