Bitcoin Forum
May 08, 2024, 06:41:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ümraniye'de doktora saldırı  (Read 439 times)
stokcu (OP)
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
July 21, 2018, 12:37:13 PM

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı yazılı açıklamada, saat 10.30’da Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'nın, çocuk cerrahisi polikliniğinde hasta muayene ederken, kapıda sıra bekleyen hasta yakınlarının kendi aralarındaki sıra kavgasına müdahil olup sırası gelmemiş olan hasta yakınlarına sırayla muayeneye yaptıklarını ifade ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"BEYİN CERRAHİSİ SERVİSİNE YATIRILDI"
"Bir hasta yakınının kavgayı devam ettirmesi sonrasında kendisine hakaret ve tehditte bulunulmuş, daha sonra ani bir saldırı ile hastanın yakını tarafınca yabancı bir cisim kullanılarak darbedilmiştir. Alnında dikiş gerektirecek yara, yüzünde ve göz çevresinde cilt lezyonları ve morluklar oluşmuş, kafa travması geçirmiştir. Bilgisayarlı tomografi çekilmiş, gerekli tedavisi yapılarak beyin cerrahi servisine yatırılmış ve müşahede altına alınmıştır. Takip ve tedavisi devam etmektedir."

HERKESİN MORALİNİ ALT ÜST ETTİ"
Sağlam, "Özverili bir şekilde, çocuklar için yılların tecrübesiyle polikliniğinde hastalara muayene hizmeti veren hocamıza yapılan bu çirkin ve menfur saldırı, günde binlerce hastaya poliklinik, acil poliklinik ve ameliyat hizmeti sunan tüm personelimizin şevkini ve moralini altüst etmiştir. Ülkemizde sağlıkçılara yönelik olarak her gün yenileri eklenen insafsız ve akıl tutulması haline gelen şiddet vakalarının yeni bir örneğinin kurbanı olan değerli hocamıza yapılan bu insafsız ve hain saldırıyı tüm vicdanımızla kınıyoruz. Doç Dr. Aytekin Kaymakcı Hocamıza yapılan bu saldırı nedeni ile canımız yandı, gönlümüz kırıldı, mesleki aşkımız ve şevkimiz ciddi yara aldı. Devlet büyüklerimizin de ifade ettiği üzere sağlıkçılara yapılan saldırıların halkın sağlık hizmetine ulaşmasına yapılan terörizm saldırısı olduğunun bilinerek, engellenmesi için ivedi sosyolojik ve yasal düzenlemelerin yapılması için çağrımızı arz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Sağlam, bu vahim saldırı ile ilgili olarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne ve yargı makamlarına durumun arz edilerek idari ve hukuki sürecin başlatıldığını, bunun yakinen takip edileceğini vurguladı.

"VAHŞİ SALDIRIYI KINIYORUM"
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise "Doktor ve şiddet kavramlarını bir arada zikretmekten hicap duyarak öğretim üyemiz Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'ya yapılan vahşi saldırıyı kınıyorum." ifadesini kullandı. tedavisi devam etmektedir."

kaynak : ensonhaber.com
1715193718
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715193718
Reply with quote  #2

1715193718
Report to moderator
1715193718
Hero Member
*

Ignore
1715193718
Reply with quote  #2

1715193718
Report to moderator
1715193718
Hero Member
*

Ignore
1715193718
Reply with quote  #2

1715193718
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
texlipsy
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
July 21, 2018, 12:51:49 PM

insanlar gerçekten çok garip. konuşarak çözemediği konu için hemen şiddete başvuruyor, olay gene çözülmüyor hatta daha da uzuyor. olay sadece güç gösterisinden ve egodan ibaret.
markyminer
Hero Member

Activity: 532
Merit: 500

View Profile
July 21, 2018, 01:54:35 PM

Cezalar ağırlaştırılmadığı ve insanların eğitim düzeyi yükselmedikçe malesef daha çok böyle olaylar yaşayacağız gibi duruyor. Eğitim de kısasürede olacak gibi değil ama bir yerden başlamak gerek. İnşallah bir daha böyle olay yaşanmaz.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
July 21, 2018, 05:44:30 PM

"VAHŞİ SALDIRIYI KINIYORUM"
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise "Doktor ve şiddet kavramlarını bir arada zikretmekten hicap duyarak öğretim üyemiz Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'ya yapılan vahşi saldırıyı kınıyorum." ifadesini kullandı. tedavisi devam etmektedir."

Ne kınaması ya bu adamları kınamayacaksın en ağır cezalar verilecek hastanelerede bilgi geçilecek bu ve bunun birinci dereceden akrabaları hiç bir şekilde tedavi edilmeyecek. Aha çözüm.

camlica
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
July 21, 2018, 06:18:20 PM

Çocukken hayaller kurarsın ileride asker olacağım vatan için savaşacağım vatanı kurtaracağım dersin senelerce emek verirsin psikolojin bozulur doğru düzgün aile hayatın olmaz oradan oraya durmadan göreve gidersin sonra askerlerin linç edilir. Doktor olmak istersin insanların zor zamanlarında yardımcı olacağım onları ölümden kurtaracağım diye 6 yıl okul okursun senelerce sınava çalışır sonunda zorla beyin  cerrahı olursun yıllarını vermişsindir bir hedef uğruna insanlar için istersin bunu. Sonra cahilin biri neyin ne olduğunu bilmeden doktoru öldürmeye çalışır. Adamın tek amacı senin kardeşin abin baban her kimse onu kurtarmak.
Bu insanların hiç biri bunu hak etmiyor. Bunca emekleri dengesiz birini elinden alıp götürüyor. Mahkemede de yakınım ölmüştü acım vardı ne yaptığımı bilemedim der ve suçsuz yargılanır.
Coin.milyarderi
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 3

View Profile WWW
July 21, 2018, 06:22:44 PM

Çocukken hayaller kurarsın ileride asker olacağım vatan için savaşacağım vatanı kurtaracağım dersin senelerce emek verirsin psikolojin bozulur doğru düzgün aile hayatın olmaz oradan oraya durmadan göreve gidersin sonra askerlerin linç edilir. Doktor olmak istersin insanların zor zamanlarında yardımcı olacağım onları ölümden kurtaracağım diye 6 yıl okul okursun senelerce sınava çalışır sonunda zorla beyin  cerrahı olursun yıllarını vermişsindir bir hedef uğruna insanlar için istersin bunu. Sonra cahilin biri neyin ne olduğunu bilmeden doktoru öldürmeye çalışır. Adamın tek amacı senin kardeşin abin baban her kimse onu kurtarmak.
Bu insanların hiç biri bunu hak etmiyor. Bunca emekleri dengesiz birini elinden alıp götürüyor. Mahkemede de yakınım ölmüştü acım vardı ne yaptığımı bilemedim der ve suçsuz yargılanır.

Aynen öyle sadece doktorların değil hiç bir meslek insanına saygı yok artık. Daha doğrusu kimsenin kimseye karşı saygısı ve sevgisi kalmadı. Her tartışma bu şekilde kan ile sonuçlanıyor.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
grandepl
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
July 21, 2018, 07:32:14 PM

gün geçmiyor ki bir saldırı, darp, taciz, tecavüz haberi gelmesin. bu insanların derdi ya da paylaşamadığı ne acaba.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
July 21, 2018, 07:54:54 PM

kusura bakmayında bazı hemsıreler doktorlar dayagı hakedıyor.adam 2 dakka da kontrol yapıyor yuzume bakmıyor soru souruyorum raporda yazıyor sıradakı gelsın dıo.benım sordugum soruların hepsıne doktor cvp vermek zorunda ısını bastan salma yapan doktorlar tam dayaklık.helekı teshısı yanlıs koyanlar tam sopalık.ornek sırtım agrıo dıye doktora gttm adam akcıgerınde lekelenmeler var acılen baska doktorlara gıt dedıç3 ozel doktora gttm bı dunya para verdım sonuc.pıc yanlıs teshıs koymus .3 doktora gttm 3 farklı hastanede bır pıc yuzunden.ben napım sımdı agzını burnunu gdp kırasım vardı yapmadım
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
July 21, 2018, 08:57:26 PM

kusura bakmayında bazı hemsıreler doktorlar dayagı hakedıyor.adam 2 dakka da kontrol yapıyor yuzume bakmıyor soru souruyorum raporda yazıyor sıradakı gelsın dıo.benım sordugum soruların hepsıne doktor cvp vermek zorunda ısını bastan salma yapan doktorlar tam dayaklık.helekı teshısı yanlıs koyanlar tam sopalık.ornek sırtım agrıo dıye doktora gttm adam akcıgerınde lekelenmeler var acılen baska doktorlara gıt dedıç3 ozel doktora gttm bı dunya para verdım sonuc.pıc yanlıs teshıs koymus .3 doktora gttm 3 farklı hastanede bır pıc yuzunden.ben napım sımdı agzını burnunu gdp kırasım vardı yapmadım

bu konuda haklı olmanın yanında sadece doktor ve hastane personelinde değil suç.
1. sistem: sistem diyor ki ne kadar çok hasta bakarsan, ne kadar ameliyat olursa, mr olursa ben sana o kadar çok para veririm.
2. yine sistemden kaynaklı yeterli sağlık personeli ve hastane yetersizliği: günde 80-90 tane hastaya bakmak zorunda kalıyorlar hele bazı bölümlerde sıra bekleyen o kadar çok hasta oluyor ki devamlı birisi girip çıkıyor. 10 saniyelik işim var doktor bey bir bakıverin şeklinde.
3. beslenme bozukluğu, gıdaların, havanın suyun çok sağlıksız olması, yaşam şartlarının çok bozuk olması, stresli bir hayat: yeterli ve dengeli beslenmediğimiz için ve yediklerimizin içtiklerimizin sağlıksız olduğu için hasta olmaya çok meyilliyiz. Yaşam şartlarını düzenlemek yerine onun sonucu olarak ortaya çıkan sağlık problemlerine odaklandığımız müddetçe bir hastalığımız tedavi edilir arkasından başka bir hastalık çıkar.
4. hastalık hastası olmamız: abartmıyorum ama baş ağrısının sebeblerini googlede araştırıp kanser olabilirmişim diye dolaşan yığınla insan var. bunlar hastaneden çıkmıyor bir zaman sonra hangisi acil hangisi önemli hangisi önemsiz anlaşılamıyor bile.
5. götü başı ayrı oynayan sağlık personelleri: bunlarda doktor olmuşta sanki bir bok olmuş gibi dolaşıyor ortalıklarda. Köyden bin bir güçlükle gelmiş teyzeye onun anlayabileceği şekilde konuşmak yerine 10 yıl alanında çalışmanın verdiği havayla yukarıdan bakıyorlar kimi zaman da bağırıp çağırabiliyor.

öyle ki sağlığın neresinden tutarsak elimizde kalacak.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
kaktus80
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
July 21, 2018, 08:58:58 PM

Artik birakin bir mesleğe saygiyi insan olarak insanlarin birbirine saygisida sevgiside kalmadi insanlik giderek canileşiyor bunun baska aciklamasi yok bence.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
July 22, 2018, 07:59:01 AM

Artık ülke iyice açık hava akıl hastanesine döndü. Sen o kadar okul oku sonra çomarın biri gelsin seni dövsün. Bu nasıl ahlak nasıl yaşama biçimi anlamış değilim. Görev başında ki doktorlara allah sabırlar versin. Çomarla uğraşmak çok zor.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Coin.milyarderi
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 3

View Profile WWW
July 22, 2018, 03:11:42 PM

Artık bu ülkede başına bir şey gelmesi değil gelmemesi şans eseri olur. Mesala trafikte birisine yol veremezsen bıçaklanıp öldürülebilirsin, kız arkadaşınla parkta yürürken hastanelik oluncaya kadar dayak yiyebilirsin. bu ülkede kadınsan zaten bütün riskler katlanıyor

mkixmax
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 22, 2018, 03:40:10 PM

Kimse dayağı hak etmiyor ama herkes senin benim gibi  sabırlı değil ve aklı başında düşünmüyor. Doktorlarında suçu yok değil kendilerini  bi halt zannediyorlar   ben devlete  yüzde 15 başlayıp yüzde 25 kadar vergi ödüyorum.  Muayene gelince baştan sağma ( iyi muayene yapana lafım yok) yapılıyor
bakın başımdan geçen olayı anlatayım
14.00 doktora (aile hekimine )muayene gittim görevli bana doktorunuz yok  sağlık müdürlüğüne gitti dedi vekalet vermedi mi dedim yok dedi ben muayene olmadan evime gittim  şikayet ettim doktorun sağlık müdürlüğüne gitmemiş ARAZI olmuş böyle doktorda var tabi ki bana bir kamyon dayağı hak ediyor doktora ceza kestiler 20 ceza puanı ama boş  it ...
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
July 22, 2018, 03:42:22 PM

Olayın ne olduğunu tam olarak bilmeden birilerine sallamak yanlış olur. Belki doktor hatalıydı gerçekten bunu hak ediyordu. Sonuçta herkes insan gibi konuşmaktan anlamıyor her yerde karşılaşıyoruz böyle insanlarla.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 22, 2018, 04:23:14 PM

Olayın ne olduğunu tam olarak bilmeden birilerine sallamak yanlış olur. Belki doktor hatalıydı gerçekten bunu hak ediyordu. Sonuçta herkes insan gibi konuşmaktan anlamıyor her yerde karşılaşıyoruz böyle insanlarla.

Doktor olsun veya olmasın herhangi bir insan olsun bu şekilde saldırıyı sadece tecavüzcüler, tacizciler, istismarcılar ve vatana millete karşı silah tutanlardan başka kim hakedebilir?
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
July 22, 2018, 10:36:23 PM

Kesinlikle bu tarz olayları duymak üzüyor insanı. Hatalı olsada bir kişi herhangi bir konuda bunun cezasını kendimizin verceğini düşünmek doğru gelmiyor bana.
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
July 23, 2018, 07:28:10 AM

Başkası adına utanmak nedir nasıl olur bu ülkede her gün bunu yaşıyorum. Caydırıcı cezalar olmadıkça bu tarz haberler devam edecek maalesef.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
July 23, 2018, 09:12:29 AM

Allah gün yüzü göstermesin o saldıran karaktersizlere. Doktora şiddete artık bir önlem almak gerekiyor. En kısadan ağır cezalar verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

archipelago
Jr. Member
*

Activity: 119
Merit: 1

View Profile
July 23, 2018, 01:24:55 PM

Eğitim eğitim eğitim..bizde olmayan şey, adam doktor falan dinler mi..İnşallah çekerler, bunları normalleştiren de çeker, ağır cezalar getirmeleri lazım ki bunlar olmasın..
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 23, 2018, 02:02:23 PM

Başkası adına utanmak nedir nasıl olur bu ülkede her gün bunu yaşıyorum. Caydırıcı cezalar olmadıkça bu tarz haberler devam edecek maalesef.

bunlara üç ceza birden veceksin. biri parasal olarak maddi manevi tazminat ödeyecek doktora. ikinci olarak hapis yatacak. üçüncü olarak da belli bir süre kamu veya özel hiç bir hastanenin sağlık hizmetlerinden faydalanamayacak. görsün şiddet uygulamak bu kadar kolaymıymış.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: