Bitcoin Forum
April 27, 2024, 09:52:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcointalk Kazanç Yöntemleri  (Read 552 times)
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
July 21, 2018, 01:01:43 PM
Last edit: April 09, 2020, 03:13:02 PM by BitcoinTurk

Daha önce Bitcointalk hakkında yazdığım makaleleri takip eden arkadaşlar iyi bilecektir ki bu konu hakkında tüm tecrübelerimi ve bilgilerimi aktarmaya özen gösteriyorum. Ayrıca yine bu makalelerimi okuyan arkadaşlar bilecektir ki her makale içerisinde özel bilgiler, ince detaylar ve az bilinen bilgileri sizlerle paylaşıyorum. Daha önceki yazılarımda da bu forum üzerinden nasıl gelir elde edildiği hakkında kısa bilgilere yer vermiştim. Bu makalede ise Bitcointalk adresi üzerinden nasıl gelir elde edildiğine ve bu gelirleri en kolay hangi şekilde elde edeceğimize dair detaylara yer vereceğim. Yazının başında da belirtiyorum ki uzun bir makale olacak ve aklıma gelen tüm detaylara yer verilecektir. Lafı daha fazla uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum ve başlıyorum.

Kısaca Bitcointalk

Bitcointalk 22 Kasım 2009 yılında yayın hayatına başlamış bir kripto para forum sitesidir. Site kurucusu her ne kadar anonim tutuluyor olsa da burada da Satoshi ismi ile karşılaşmak mümkündür ve birçok kişi (yetkili kişiler dahil) bu forumun da Satoshi tarafından kurulduğunu iddia ediyor. Tabii ki burada belirtilen isim Bitcoin'in mucidi ile aynı kişi mi yoksa forumun ilk üyesi olduğu için bu kullanıcı adını mı aldı bilinmiyor. Bitcointalk kripto para sektöründe oldukça popüler bir adres olduğu gibi yüz binlerce yatırımcının ve kripto para severlerin bir araya geldiği topluluk olarak da bilinmektedir. Ayrıca bu forum adresinin popüler olmasındaki tek sebep ilk kripto para forumu olmasının yanı sıra kullanıcılarına gelir imkanı da sunmasıdır. Daha önceki makalelerimde de belirttiğim gibi forum üzerinden gelir elde etmek mümkün ve bize bu kazançları forum yönetimi değil forum kullanıcıları sağlıyor. Peki, nasıl mı? Daha fazla Bitcointalk hakkında konuşmayı bırakarak bu detaylara geçelim.

İmza Kampanyaları

Bu başlık Bitcointalk forumunun en popüler kazanç yöntemi olarak da bilinmektedir. Bounty kampanyaları ile bu kampanyaların arasındaki en büyük fark bu kampanyaların ödeme yöntemlerinde token yerine USD, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi köklü ödeme yöntemlerinin kullanılmasıdır. Forum içerisinde son derece güzel kazanç fırsatlarına imkan veren bu kazanç yöntemi son derece basit bir sisteme bağlı olarak çalışıyor. Katılım ve bu katılımlara bağlı olarak katılımcı sonuçlandırması yapılan bu sisteme kabul edilen kullanıcılar belirlenen reklamı rütbesine uygun olarak kendi imza alanına eklemek zorundadır. İmza eklendikten sonra yorum başına ödeme veya belirli bir minimum yorum sayısı şartı ile ödeme tarzında kampanyalar bulunmaktadır. Bu kampanyalarda yer alan kazançlar kullanıcı rütbelerine bağlı olarak değişmekte ve her kampanyaya bağlı olarak da farklılıklar göstermektedir. Bir önceki cümlelerimde de belirttiğim gibi sadece imza karşılığında mesaj yazarak gelir elde edilen bu yöntem ile güzel gelir elde etmek mümkündür ve forum içerisinde en çok kazandıran yöntemlerden birisidir. Günümüzde yoğun kullanıcı hacminden dolayı site içerisinde bu tarz kampanyalara denk gelmek ve katılmak çok zor bir hale gelmiştir fakat imkansız değildir. Son olarak yeniden bir uyarı yapmak istiyorum. İmza kampanyaları ile bounty imza kampanyaları benzer işlemler olsa da aynı işlemler değildir. İmza kampanyaları garanti ve net gelir sunarken bounty kampanyaları ise et bir gelir sunmamaktadır. Ayrıca imza kampanyaları ile garanti olarak ödeme alırken bounty kampanyaları ile garanti bir ödeme almak söz konusu değildir.

Bounty Kampanyaları

Özellikle son 14 ay içerisinde oldukça popüler hale gelen ve güzel gelir elde edilmesine katkı sağlayan bir diğer kazanç yöntemi ise bounty kampanyalarıdır. Bu kampanyalar genellikle henüz hayata geçmemiş projeler tarafından tercih ediliyor ve reklam amacında düzenleniyor. Bu kampanyalarda ödemeler ise USD, Bitcoin veya Ethereum gibi ödeme yöntemleri ile yapılmıyor. Bu ödeme yöntemleri yerine her proje kendi ürünü ile ödeme yapmayı tercih ediyor ve ödül oranları kampanyalara bağlı olarak değişiyor. Bazı kampanyalar net miktarlar ile ödeme belirtiyor olsa da bazı kampanyalar ise stake (hisse benzeri bir sistem) ödeme yöntemini kullanıyor. Bounty kampanyaları özellikle geçtiğimiz yıl inanılmaz kazançlar sağlamış olsa da maalesef günümüzde çok düşük seviyelere kadar gerilemiştir. Bu gerilemenin temel sebebi yoğun kullanıcı ve katılımcı sayısı olurken bir diğer sebbi ise kötü piyasa koşulları ve başarısız projeler olmuştur. Bounty kampanya konularına göz atacak olursak tek konu içerisinde birçok farklı kampanya çeşidi ile karşılaşmak mümkündür. Bu farklı kazanç çeşitleri ise bounty türleridir. Bu farklı kazanç yöntemlerinden kısaca bahsetmek gerekirse Facebook, Twitter, Instagram, Bitcointalk Resmi Konu, Bitcointalk Çeviri Konusu, Bitcointalk İmza Kampanyaları (Bounty), Telegram, Youtube ve Reddit gibi sıralanabilir. Yine bu kazanç yöntemleri içerisinde bulunan en popüler yöntem ise forum geneline bakıldığı zaman imza kampanyaları olurken son dönemler içerisinde sosyal medya kampanyalarına da çok yoğun bir ilgi olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bounty kampanyalarının kazanç oranları hakkında konuşmak gerekirse bu kazanç oranlarının tamamen projelere bağlı olarak değiştiğini söylemek mümkündür. Ayrıca kazanç oranları katılmış olduğunuz bounty programına göre de değişmektedir. Örnek vermek gerekirse kaliteli bir bounty imza programı aylık 1.000 USD gibi gelir elde etmenize fırsat sağlarken hatalı bir tercih yaparak katılacağınız çöp bir projenin imza programı aylık 10-20 USD gibi komik rakamlar kazanmanıza da sebep olacaktır. Bu başlığın sonlarına doğru forum içerisindeki aktivitelerin kullanıcı rütbesine bağlı olarak değiştiğini de söylemek mümkündür. Bu konu içinde örnekleme yapmak gerekirse Jr. Member rütbesindeki bir üyenin yaklaşık 4 haftalık stake kazancını Legendary rütbesindeki bir üyenin 1 hafta içerisinde kazanabileceği de bir gerçektir. Bu sebeple birçok yüksek rütbeli üyeliklerin kampanyalara genellikle son 2 hafta içerisinde katıldığını görmek son derece normal bir durumdur. Bu üye rütbesine sahip kişiler her kampanyadan gelir elde ederek çöp projelerde vakit harcama ihtimalini de en düşük seviyelere getirmiş olabiliyor.

Airdrop Başlıkları

Eskisi kadar çok denk gelmesek de bazı projeler sadece Bitcointalk üyelerine özel airdrop kampanyaları yapabiliyor. Özellikle bu tarz kampanyalarda genellikle ana konu içerisinde yorum kalabalığı yaratmak amaçlansa da bazı projelerin karşılıksız olarak da dağıtım yaptığını görmek mümkündür. Bu gibi dağıtımlara eskisi kadar sık denk gelmesek de zaman zaman gerçekten kaliteli projeler ile gelir elde etmenin mümkün olduğunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Birçok projenin yaptığı form, anket doldurmak gibi saçma işlemler yerine tek bir yorum yaparak gelir elde etmek hem kullanıcılar için daha cazip geliyor hemde o projenin ana konusuna yoğun bir yorum akışı sağlandığı için kullanıcı güveni çok daha rahat kazanılmış oluyor. O sebeple zaman zaman forum içerisinde detaylı araştırmalar yaparak bu gibi etkinlikler üzerinden gelir elde etmenizi tavsiye ediyorum. Yine projeye ve dağıtım oranına bağlı olarak bu kampanyalar üzerinden güzel gelir elde etmek mümkündür.

Yazımın sonuna doğru belirtmek istiyorum ki bu makale hiçbir şekilde reklam içeriği hedeflenerek yazılmamıştır. Zaten hepimiz biliyoruz ki Bitcointalk gibi bir forum adresinin reklama ihtiyacı bulunmamaktadır (Ayrıca SEO açısından da bir desteğe ihtiyacı bulunmuyor). Ayrıca bu yazı içerisinde yazan tüm bilgilerin tamamen kendi tecrübelerim olduğunu da belirtmek istiyorum. Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen veya sorusu olan arkadaşların muhakkak konu altından bana sorularını ve görüşlerini iletmelerini talep eder, herkese bol kazançlar dilerim.

NOT: Yazı tamamen bana aittir, tüm yazılan bilgiler kendi tecrübe ve bilgi birikimim ile yazılmıştır. Kaynak adres gösterilmeksizin kopyalanması kesinlikle yasaktır.
1714254761
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714254761
Reply with quote  #2

1714254761
Report to moderator
1714254761
Hero Member
*

Ignore
1714254761
Reply with quote  #2

1714254761
Report to moderator
1714254761
Hero Member
*

Ignore
1714254761
Reply with quote  #2

1714254761
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
July 21, 2018, 08:04:40 PM

Bir ekleme de benden olsun, eğer bilginiz varsa tasarımlar da yapabilirsiniz. Mesela imza kampanyalarında kullanılan imzalar gibi servisler bölümünde karşılaşabileceğiniz çok fırsat var

trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
July 21, 2018, 08:27:15 PM

Hocam, kaleminize sağlık.

Yaklaşık 1 senedir forumdayım ama imza kampanyaları deyince hep aklıma bounty kampanyaları dahilindekiler gelmişti. Şimdi yazınızı okuyunca gerçekten şaşırdım. Eminim garantili ödeme yapan kampanyaların toplandığı başlıklar vardır. Sizin tavsiye edeceğiniz konular var ise daha sonra değerlendirmek için incelemek isterim.

Teşekkür ederim.
kardil
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
July 21, 2018, 08:36:24 PM

Çok teşekkür ederim, globalde herkes kendi derdine düşmüş bilmeyenleri hor görüyorlar. Çoğu posta cevap verme tenezülümde bile bulunmuyorlar. O yüzden cesaret edemiyorum
QualityAirdrops
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
July 21, 2018, 11:41:41 PM

Bir ekleme de benden olsun, eğer bilginiz varsa tasarımlar da yapabilirsiniz. Mesela imza kampanyalarında kullanılan imzalar gibi servisler bölümünde karşılaşabileceğiniz çok fırsat var

Eyvallah bunu ogrendigim iyi oldu. Cok faydali bir baslik.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 22, 2018, 11:16:10 AM

Yazı içerisine bu başlığı da eklemeyi düşünmüştüm dostum fakat herkese hitap etmediğini düşündüğüm için ekleme ihtiyacı hissetmedim. Kesinlikle yaptığın tavsiye ile de iyi gelir elde etmek mümkündür. Tüm üye rütbeleri için imza tasarımlarına 0.03 BTC ödeyenler var.

Hocam, kaleminize sağlık.

Yaklaşık 1 senedir forumdayım ama imza kampanyaları deyince hep aklıma bounty kampanyaları dahilindekiler gelmişti. Şimdi yazınızı okuyunca gerçekten şaşırdım. Eminim garantili ödeme yapan kampanyaların toplandığı başlıklar vardır. Sizin tavsiye edeceğiniz konular var ise daha sonra değerlendirmek için incelemek isterim.

Teşekkür ederim.

Ne yazık ki bu tarz başlıklar için kesin bir başlık paylaşımı yapamıyorum. Paylaşım yapamamamın sebebi bencillik değil, bu tarz kampanyaların birkaç dakika içerisinde katılacak yeri kalmamasıdır. Yani bu tarz başlıkları anlık olarak takip etmek gerekiyor ki bu da yüksek online olma süresine bedel olabiliyor. Başlık takibi yapabilmek için forum ana sayfasına girdikten sonra Economy ---> Marketplace---> Services adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu kategori içerisinde BTC ödemeli imza kampanyalarına ait konuları bulabilirsiniz.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
July 23, 2018, 09:40:19 AM

İmza ve blog alanlarında daha fazla kazanç olduğunu duymuştum. Detaylandırdığınız için teşekkür ederim.

BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 23, 2018, 02:34:20 PM

İmza ve blog alanlarında daha fazla kazanç olduğunu duymuştum. Detaylandırdığınız için teşekkür ederim.

Blog kazançları ilgi alanım dışında kaldığı için yazı içerisinde bilgilendirme yapmadım. Daha doğrusu bounty başlığı altında kısa bir söz ettim o kadar. Bu kampanyada ne kadar kazanç var pek bir bilgim yok fakat imza kampanyaları eski zamanlara nazaran çok daha düşük gelir sağlıyor. Birçok kullanıcı fazla gelir duyduğu zaman hemen buraya geliyor ve büyük bir hayal kırıklığı ile forumu terk ediyor. O yüzden her duyulana inanmamak gerekli, test edip denemekten zarar gelmez. Smiley
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 24, 2018, 03:48:15 PM

Çok teşekkür ederim, globalde herkes kendi derdine düşmüş bilmeyenleri hor görüyorlar. Çoğu posta cevap verme tenezülümde bile bulunmuyorlar. O yüzden cesaret edemiyorum

Rica ederim, bir faydam dokunmuş ise ne mutlu bana. Global forumlarda birçok eski üye, yeni üyelikleri hor görüyor çünkü genel anlamda yeni üyelerin forum içerisinde çok kötü bir karizmaları var. Ayrıca mesaj kirliliği de yaratmaları bir diğer büyük sebep olurken global forumlarda bu üyeliklere pek yardım sağlanmıyor. Buradaki ilk amacın bu üyelerin forumdan soğuması olduğunu düşünüyorum fakat bu gibi üyelere yardım edilmemesi de hatalı. Sonuçta yeni bir üye bilgi ve tecrübe edinemezse bir adım bile öteye gidemez. Bu durum yine foruma mesaj kirliliği ile yansıyacaktır.
Himmeli
Jr. Member
*

Activity: 169
Merit: 5

View Profile
July 24, 2018, 11:53:30 PM

Cok guzel bilgilendirme yapmissiniz. Sayenizde bilmedigim birseyi ogrenmis oldum. Maalesef burasi her turlu doyuma ulasti. Bazilarimiz cok gec kaldik. Artik yeni limanlara yelken acma vakti. Ben yeni kazanç yontemleri aramaya basladim ciddi ciddi. Bu konuda bir tavsiyeniz var midir?
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 25, 2018, 12:27:05 PM

Cok guzel bilgilendirme yapmissiniz. Sayenizde bilmedigim birseyi ogrenmis oldum. Maalesef burasi her turlu doyuma ulasti. Bazilarimiz cok gec kaldik. Artik yeni limanlara yelken acma vakti. Ben yeni kazanç yontemleri aramaya basladim ciddi ciddi. Bu konuda bir tavsiyeniz var midir?

Rica ederim, sizin için faydalı bir konu oluşturmuş olmak benim için güzel bir duygu. Evet, yeni ve paragöz üye akımları sonrasında forum içerisinde yeni düzenlemeler gerçekleşti ve artık gelir elde etmek çok daha zor bir hale geldi. Bence bu engeller çok yerinde birer karar ve forum içerisindeki saçma mesaj kirliliğini bir nebze olsun engelliyor. Yeni kazanç yöntemleri olarak size tavsiye edebileceğim birkaç şey var tabii ki. Bunlardan ilki tabii ki al-sat yöntemi olacaktır. Diğer yöntemler ise bounty hunter dediğimiz kişilerin ölü fiyattan sattığı kripto paraları almak olabilir, ICO projelerine katılmak olabilir.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 26, 2018, 03:29:54 PM

Eyvallah bunu ogrendigim iyi oldu. Cok faydali bir baslik.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Size ekstra bir bilgi daha vermiş olayım. Ayrıca bu bilgiye ek olarak tavsiye olarak da değerlendirme yapabiliriz. Eğer ki bu gibi mesajlar yerine daha uzun, daha kaliteli ve daha bilgilendirici mesajlar üretirseniz daha kolay bir şekilde rütbenizi yükseltebilirsiniz. Daha yüksek rütbe ile daha fazla kazanç elde edildiğini de düşünmek gerekirse bu sizin için çok önemli bir geri dönüş olacaktır.
waitthemoonn
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
July 27, 2018, 01:32:08 AM

Gerçekten teşekkür ederim kafamda oluşan pekçok soruya bir makale ile cevap vermiş oldunuz elinize kaleminize sağlık.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 27, 2018, 02:17:11 PM

Gerçekten teşekkür ederim kafamda oluşan pekçok soruya bir makale ile cevap vermiş oldunuz elinize kaleminize sağlık.

Rica ederim, umarım aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap veren bir makale olmuştur. Tüm bu noktalara ek olarak takıldığınız nokta olduğu zaman yardımcı olabilirim, tüm konularım altından konularım ile alakalı sorularınızı bana iletebilirsiniz. Ayrıca üyeliğinizin kazanç sağlayacak duruma gelmesi için kaliteli konular açmanızı ve yardımcı mesajlar üretmenizi tavsiye ediyorum. Bu tarz içerik ve mesajlar ile merit kazanabilir, bu kazanılan meritler ile de rütbenizi yükselterek gelirinizi arttırabilirsiniz.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
July 28, 2018, 01:29:58 PM

Kapı kapıyı açıyor. mesela bir telegram bountysine katıldınız ilgili ve yardımseversiniz. ihtiyaç da varsa adminler sizinle iletişime geçiyor ve adminlik teklif ediyor. haftalık belli token karşılığı. Aslında uğraşır zaman harcar ve verimli olursanız gerçekten bir şeyler kazanabilirsiniz.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 29, 2018, 12:17:09 PM

Kapı kapıyı açıyor. mesela bir telegram bountysine katıldınız ilgili ve yardımseversiniz. ihtiyaç da varsa adminler sizinle iletişime geçiyor ve adminlik teklif ediyor. haftalık belli token karşılığı. Aslında uğraşır zaman harcar ve verimli olursanız gerçekten bir şeyler kazanabilirsiniz.

Daha önce bu şekilde bir olay ile karşılaşmadım ne yazık ki, karşılaşan birisini de görmedim henüz. Local forum içerisinde bu tarz etkinlik veya teklif ile bu işi yapan arkadaş var mı onu merak ediyorum. Tabii ki bu da güzel bir gelir yöntemi olur, zaten hali hazırda yaptığımız bir şey için ödeme almış oluyoruz. Siz daha önce bu teklifleri alarak gelir elde ettiniz mi?
clementoniiiiii
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
July 29, 2018, 02:13:00 PM

Katılımı az olan airdrop ve bountylere bakmalısınız katılımlar çok arttı gelen tokenler para etmez oldu.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 31, 2018, 02:22:26 PM

Katılımı az olan airdrop ve bountylere bakmalısınız katılımlar çok arttı gelen tokenler para etmez oldu.

Kesinlikle, katılım oranının düşük olduğu kampanyalar bulmak gerekli ki stake başına daha fazla gelir elde etmek mümkün olsun. Fakat günümüzde ne yazık ki bu pek mümkün değil, her bounty kampanyasında ortalama 250 kadar kullanıcı bulunuyor. Bir başka örnekleme yapmak gerekirse DIW projesini söyleyebiliriz. O kadar bir çok katılımcısı oldu ki fiyat yerlerde sürünüyor. Bu tabii ki katılım ile sınırlı bir olay değil, ekipte de iş yok ne yazık ki. Büyük bir ihtimalle Jinbi kampanyasında da aynı durumu göreceğiz.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
July 31, 2018, 08:16:14 PM

localde cok olmasada globalde alım satım baslıklarıda oldukca hareketli. çogu green trust sahibi oralardaki satıslarından kendisi kanıtlamış durumda. hatta dt bile olanlar var.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
August 02, 2018, 02:23:35 PM

localde cok olmasada globalde alım satım baslıklarıda oldukca hareketli. çogu green trust sahibi oralardaki satıslarından kendisi kanıtlamış durumda. hatta dt bile olanlar var.

DT üye olup merit satışı yapan üyeler mi var? Hiç denk gelmedim henüz bahsettiğiniz şekilde satış yapan üyeliklere. Özellikle meritin ilk çıktığı dönemlerde birçok konu görüyordum fakat son zamanlarda o kadar çok konu görmüyorum. Son zamanlarda local forum üzerinde birkaç hesap merit satışı peşinde ve bazı kişiler de hesap satışı derdine düşmüş durumda.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: