Bitcoin Forum
June 27, 2024, 01:43:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Uzun vade güvenilir coinleri tutmanın en güvenilir yolu?  (Read 504 times)
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
July 29, 2018, 06:35:04 PM

evet günlük yapılan ticaret neticesinde iyi para kazanmak, başarı elde etmek, uzun süre bekleyip stresten çatlamak yerine mantıklı seçim. genede uzun vadeli ttutanlar için myetherwallet kullanmak azami yararlı olur.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
August 07, 2018, 05:53:04 PM

kesin olarak borsada tutmamak çok mantıklı bir durum % 100 güvenlikten bahs etmek isityorsak eth cüzdanaaktarıp bilgisayar ortamından uzak bir yere ktarmak gerekiyor  diye düşünüyorum

rbauer85
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
August 07, 2018, 06:45:59 PM

eğer çok zenginseniz ve çok yatırım yapıyorsanız bir de holder olmaya istekliyseniz myetherwallet veya ledger kullanarak uzun vadeli güvenilir coinleri saklayabilme imkanına sahipsiniz. Day trade ile ilgilenenlerin adresi ise borsadır.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236
Merit: 1

View Profile
August 07, 2018, 08:02:57 PM

Kişisel cuzdan da tmak en iyisi en guvenlisi borsa batlar gider cuzdan sağlam kalır matemask kullanıyorum gayet iyi ve guvenli işimi görüyor
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
August 07, 2018, 09:07:32 PM

uzun vadede koinleri saklamanın en güvenilir yolu hardware cüzdanlarsa saklamak bunuda ledger çok güzel bir şekilde saklamak kulağın rahat şekilde yatarsın
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
August 09, 2018, 08:23:07 PM

Uzun vadeli yatırım yapan insanlar için ideal saklama yöntemi Ledger ya da Trezor wallet kullanmak. Bunları kullanın kafanız rahat olsun. Bilgisayar korsanlarına karşı dikkatli olun, her maili açmayın her linke tıklamayın.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
August 09, 2018, 11:48:09 PM

Ben de arkadaşların dediği gibi borsada tutulmaması gerektiğini fikrindeyim, donanım cuzdan yerine bir kaç farklı yerde şifreli json ve dat dosyalarını saklıyorum.
Yedeklerden birine bir şey olsa diğeri ile yine işimi görürüm. donanım cüzdanlarda cihaz bir şekilde arızalandığında ne yapılır bilmem.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
almeydeniz16
Newbie
*

Activity: 82
Merit: 0

View Profile
August 09, 2018, 11:49:42 PM

Paper wallette ürettiğiniz adresi bir yazıcı ile basıyorsunuz güvenli bir yere saklıyorsunuz hem bedavaya getirirsiniz saklama işlemini hemde %100 güvenli bir yöntem
Atademir (OP)
Jr. Member
*

Activity: 87

View Profile
August 10, 2018, 07:27:00 AM

Ben de arkadaşların dediği gibi borsada tutulmaması gerektiğini fikrindeyim, donanım cuzdan yerine bir kaç farklı yerde şifreli json ve dat dosyalarını saklıyorum.
Yedeklerden birine bir şey olsa diğeri ile yine işimi görürüm. donanım cüzdanlarda cihaz bir şekilde arızalandığında ne yapılır bilmem.

Cihaza bir şey olması durumunda elinizde ki 22 kelimelik seedi tekrar aynı cihazı alıp yeniden kurduğunuzda cüzdanınıza ulaşıyorsunuz.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
August 10, 2018, 07:30:04 AM

Hiçbir borsa bence güvenilir değil, şu anda en güvenilir borsa yine Binance bana göre , ancak 1 ay sonra ne olacağı belli değil. Farklı altyapılarda koinler tutuyorsan ; bence kendi cüzdanı olanları seç, her birini kendi cüzdanında tut ve giriş bilgilerini priv keylerini online olmayan bir ortamda sakla. Ledger da da  gerçekten güvenlik anlamında insanı rahatlatan özellikleri var.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 10, 2018, 02:29:14 PM

Herkese öncelikle merhabalar hayırlı kazançlar. Uzun zamandır kafamda olan soruyu ve kuşkuyu sizinle paylaşıp sorup öğrenmek istiyorum. Herkesin iyi kötü yatırımları var ve herkes kendini güvende hissetmek ister. Günlük ticaret, al-sat yapmayan biriyim. Uzun vadede güvendiğim koinlerden bir sepet yaptım ve 3 ayrı borsada tutuyorum. 2FA korumaları da mevcut ancak yinede güvende hissedemiyorum kendimi. ERC20 ve 2-3 tane daha ledgerin desteklediği koinler elimde var. Bunları bir ledger alıp içine atmak istiyorum. En erken 2 yıl içerisinde çıkarmayı hedefliyorum tabi bu süre içerisinde gidişatlarını kontrol edicem ancak çok önemli bir durum olmadığı sürece satmayı düşünmüyorum. Sizlerin önerisi nedir? Güvendiğimiz borsalar gerçekten güvenilir mi?

Arkadaşlar gerekli önerileri yapmışlar hardware cüzdanlar hakkında. Ben de aslında 2 yıl saklayacağınız coin ve tokenlerin hangileri olduğunu merak ettim:) Kaybederseniz üzüleceğiniz bir miktar yatırdığınıza göre baya güvendiğiniz coinler olmalı bunlar. Hangileri acaba?
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
August 10, 2018, 03:28:25 PM

ledger ledger ledger. güvenilir diye cümleye başlıyorsanız işin sonu ledgerde bitmeli. borsada yada myetherwallet ta tutmayın bence. eğer imkanınız varsa alın bir ledger kafanız rahat hodllayın
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
August 10, 2018, 03:59:12 PM

güvenilir ve en masrafsız yolu cüzdanını harddiskine indir cüzdanına gönder. o harddiskide bir kenara at. Para veririm diyorsan onunla aynı işlevi görebilecek ledgerlerden alırsın. uzun süreli yatırımlarını borsada tutmada.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
August 10, 2018, 05:59:48 PM

ledger,trezos tarzı walletlr çokd daha güvenli kayda değer bi yatırımın varsa buradfa muhafaza etmelisin .
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
August 10, 2018, 06:56:08 PM

Ben olsam ledger satın alırdım ki zaten birtane var elimde ama bütün varlığım bunun içinde değil %30u falan al-sat yaptığım için borsalarda hodl düşünüyorsanız uzun süreli kesinlike bir ledger satın almanızı tavsiye ederim ama sıfır olsun mümkünse belli olmaz belki onuda hackleyip satmaya çalışan olur 2. elde...

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
August 11, 2018, 08:06:40 AM

Uzun vade için şüphesiz ledgerde tutmalısın dostum şahsen al bi dene mantıgını arastır degısık noktalarda takılırsan elımden geldıgı kadar yardımcı olurum.
adept
Full Member

Activity: 223
Merit: 100

View Profile WWW
August 11, 2018, 04:09:24 PM

Ledger denildiği gibi en güvenilir saklama yöntemlerinden biri. Uzun vadeciler güvenli yöntem arayarak paralarını tutmak ister. Ben hem Ledger hem de myetherwallet kullanarak idare ediyorum.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481

View Profile WWW
August 11, 2018, 04:19:54 PM

Ledger da kullanılabilir ama paper wallet'dan yanayım. En azından private key'in sende. Ledger en kritik zamanlarda hata verebiliyor. Paper wallet'da en azından kendin kontrol edebiliyorsun.
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
August 12, 2018, 06:33:01 AM

Hangi dijital wallet kullanırsanız kullanın mutlaka güvenlik tedbirlerini ihmal etmeden iş yaparak kripto dünyasındaki işlemlerinize ara vermeden devam edin. Özel bilgilerinizi saklamak için her yöntemi deneyin.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀