Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:50:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Selcoin: ”Ülke Olarak Blockchain Trenini Kaçırmak Üzereyiz” İşte Röportajın İkin  (Read 245 times)
karekod (OP)
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
July 22, 2018, 04:57:11 PM

Twitter’ın fenomen kripto para uzmanı Selcoin, Koin Bülteni’ne konuştu. Selcoin’in dün yaptığı açıklamaların ardından bugün ise, Bitcoin ve Blockchain başta olmak üzere birçok konuda neler düşündüğünü sizlere aktarmaya çalıştık. Siz değerli okuyucularımıza keyifli okumalar dileriz. Daha fazlası için bizi takipte kalmaya devam edin.

Koin Bülteni: Bitcoin için bundan sonrasını nasıl görüyorsunuz? Kısa, orta ve uzun vadede sizce hedef fiyat aralığı neresi olacak?

Selcoin: Kısa vadede 7800 direncini takip ediyorum. Kıramaz ise yeni dip beklentim olacak. Bu dip 5500 bandına kadar derinleşebilir.. Orta vadede 10.000$ a ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu bandın arkasından ralli beklentim var.. 13.000$ bölgesinde de küresel fomo ile fiyatın yeniden ATH seviyesine çıkacağını düşünüyorum.

Koin Bülteni: Sizce Bitcoin’in ana akım kullanımı arttıracak ya da piyasaya para girişini tetikleyecek şey ne olur?

Selcoin: Lightning teknolojisinin bitcoin de başarılı olması, Bu günlerde SEC e yapılan bir ETF başvurusu var. 2017 yılında da yapılmış ve red edilmişti. Şimdi şartlar daha ılımlı. Borsalara lisans veren ülkeler var. Örneğin Güney Kore. Bu ılıman ortamdan dolayı ETF onayı ya da şartlı onayı gibi bir haber gelebilir. Blackrock ın piyasaya girişi de büyük fomo ya sebebiyet verir. Fiyatı tetikler.

Koin Bülteni: Bitcoin dışında en çok belki de destekçisi ve yatırımcısı olan kripto para Ethereum. Siz de, Ethereum’un gelecekte Bitcoin’i tahtından edeceğini düşünüyor musunuz? Bununla birlikte, bir başka koin, gelecekte Bitcoin’i yerinden edebilir mi?

Selcoin: Ethereum beni eskisi kadar heyecanlandırmıyor. Erc token çöplüğüne döndü resmen ve bu çöplükten kaçan kendi platformunu oluşturan bir çok coin mevcut. Yeni platform alternatifleri de mevcut mesela Stellar bunlardan biri. Yeni gözde bir platform Wanchain aynı şekilde. Platform coinleri olarak bunlar mevcut. Lakin Bitcoin in tahtından ineceğini pek sanmıyorum şu an için.

Koin Bülteni: Blockchain ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Twitter’da yaptığınız çağrıları okuyoruz. Sizce Türkiye bu konuda treni kaçırıyor mu?

Selcoin: Blockchain ile ilgili alanlarda sürekli girişim için bilgi ve çağrılar yapıyorum. Umarım birilerine faydam dokunuyordur. Ülke olarak da tren kaçmak üzere. Ön koltuklar için biletler tükendi. En azından arka kompartımanda yer bulabiliriz. Eğer harekete geçebilir isek…

Koin Bülteni: Ülkede Blockchain’e dair neler yapılabilir? Hangi şirketler ve firmalar bu teknolojinin nimetlerinden faydalanabilir?

Selcoin: Her şirketin kullanması elzem olan bir teknoloji olacak.  Fabrikaya giren maldan ,çıkan mala kadar, depodan ,muhasebeye, veri kayıtlarına kadar her alanda mümkün.

Koin Bülteni: Bilindiği üzere bir kitap yazdınız, kitabınıza olan tepkiler nasıl? Nasıl mesajlar alıyorsunuz? Bundan sonra bu alanda olmaya devam edecek misiniz?

Selcoin: Kitaba olan tepkiler çok iyi. Çok olumlu. Bu  nedenle 2. kitabı da değerlendirmeye almayı düşünüyorum. Şimdilik bunun için çok erken tabi. Okurların memnun olması beni çok memnun etti.

Koin Bülteni: Buradan, Koin Bülteni okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Selcoin: Güzel bir iş yapıyorsunuz, arkasında büyük emek ve araştırmalardan geçen harika bir mutfağa sahipsiniz. Bu güzel emek ve alın terinin ,kıymetinin bilinmesini tavsiye ediyorum.

Selcoin’in Altın Kapının Anahtarı Bitcoin isimli kitabını ise, bu linkten temin edebilirsiniz. Şimdiden keyifli okumalar!

kaynak : koinbulteni.com
1715503803
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715503803
Reply with quote  #2

1715503803
Report to moderator
1715503803
Hero Member
*

Ignore
1715503803
Reply with quote  #2

1715503803
Report to moderator
1715503803
Hero Member
*

Ignore
1715503803
Reply with quote  #2

1715503803
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715503803
Hero Member
*

Ignore
1715503803
Reply with quote  #2

1715503803
Report to moderator
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
July 22, 2018, 05:51:35 PM
Merited by zonefloor (1)

Fenomenlerin ne dediğine fazla takılmayım geçen özel mesajlaşmalarında.bu şahısın bir rezilliği ifşa edilmişti herkes gibi oda kitlesinin ekmegini yemenin peşinde kitapda çıkarmış.. "Altın kapılarımız kan oldu tayfunnn"
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
July 22, 2018, 06:35:56 PM

Fenomenlere karşı o kadar önyargılıyım ki artık twitter fenomeni denildiği zaman yazının geri kalanını bile okumuyorum. Bu fenomenler kendi kazançları için çok kişiyi yanıltıp üzdüler bu zamana kadar üzmeye de devam ediyorlar.
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
July 22, 2018, 07:11:09 PM

işte ben. Kaybettiğim her kampanyada ben girmeden önce çok kazandırmış olan kampanyalarla ilgili bir mevzu olduğunda ben de böyle oluyorum kendi kendime çok geç kaldın çok diyorum
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 22, 2018, 07:47:47 PM

Bu yıl bitcoin açısından devletlerin kabul ve araştırma yılı oldu hemen her devletin bir fikri var ama biz seçimlerle uğraştığımız için biraz dışında kaldık.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
July 22, 2018, 10:48:53 PM

Açık konuşmak gerekirse Fenomen kelimesini görünce yazıyı okumadım,  bu fenomenler fenomen olmak için popüler konularda bir şeyler çekmeyi yada yazmayı severler. 1.5 yılda patladı bu fenomenlerin BTC sevdası.

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 22, 2018, 10:54:27 PM

Trene yetişmek kolaydır, öncelikle içinde bulunduğumuz çağa bakış açısından zihniyet değişmeli, zihniyet değişmeden hiç bir şey olmaz.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 29, 2018, 11:48:27 AM

Selcoin kimdir nedir bilmem kitap satıyordu sanırım 50 liraya Smiley Bu adamı veya bunlar gibilerini kim uzman yapıyor ben anlamıyorum. yahu bizden önce piyasaya girmek dışında bir olayı yok. Geçenki efanevi boğa olmasaydı belki elindeki tüm parayı batırmıştı. Enteresan insanlarız vesselam.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
July 29, 2018, 12:02:49 PM

selcoin inde ne olduğunu gördük. o da bir zamanlar burak bayır denilen bir elemanla ters düşünce burak aralarında ki yazışmayı döktü twitter a ikisi bir olup coin çıkartacaklardı. zaten potansiyel takipçimiz var diyordu. yani selcoin de sağlam ayakkabı değil bence. piyasada kimseye güvenmeyin. kitap çıkartacak ne bilgisi var anlamadım. twitter da kendisine çıkan bu haberler hakkında soru soran herkesi engelledi geçti. çok güvenmeyin derim

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
July 29, 2018, 12:13:54 PM

Bunu haberler bolumune acsaydin ya arkadas nedir bu altcoin basliginin cektigi? her haberi gelip buraya baslik aciyorsunuz forum kirleniyor.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 29, 2018, 12:41:53 PM

Bunu haberler bolumune acsaydin ya arkadas nedir bu altcoin basliginin cektigi? her haberi gelip buraya baslik aciyorsunuz forum kirleniyor.

Daha çok okunsun ve ilgi çeksin diye buraya açmıştır büyük ihtimalle. Moderatör görürse büyük ihtimalle buradan taşır. Ayrıca selcoin kim ki hemen fenomen oluyor. Bu ise benden önce girmiştir hepsi bu. Adam birde kitap çıkartmış. Üstelik 50 TL ye satıyor. Alan varmidir merak ediyorum
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
July 29, 2018, 12:56:45 PM

Boğa piyasasi gelsin siz o zaman görün. Twitter'da ne fenomenler ortaya çıkar. Selcoin gibi daha başka kitap yazanlar bile çıkar. Ayrıca selcoin dahil kimseye güvenmem. O ince hakkında çıkan haberlere bir açıklık getirsin
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 30, 2018, 06:31:47 AM

Twitır fenomenlerine hiç güvenmedim ama takibi de bırakmadım. Bir kaç tanesi sürekli çekiliş düzenliyor. Düzenledikleri çekilişlerden birisi tezos üzerine birisi BTC 20 k olurmu üzerine. Selcoine gelecek olursak takibimde olan birisi. Ancak bir çok fenomenden daha az fenomen olan bir kişilik. Ayrıca kendisini gizlemiş olması da zaten gerçek bir fenomen olmadığını gösterir.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
July 30, 2018, 06:46:29 AM

Her alanda olduğu gibi bu alandada treni kaçıyoruz ve geç kalıyoruz. Buna çok üzülüyorum. Ülkemizdeki ön yargıları yıkamıyoruz, yıkıncaya kadar da iş işten geçmiş oluyor. İşimiz çok zor

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
July 30, 2018, 09:06:24 AM

Evet kaçırmak üzeresiniz yolunacak bir sürü yeni yatırımcı var.
Bu insanlardan aşırı derecede korkuyorum yaptıkları tek şey olasılıkları söyleyip
2 taraftada kendilerini yüceltmek
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
July 30, 2018, 09:08:03 AM

Blok zincirini kaçırmak konusunda çok karamsar olmanın ben doğru olacağını zannetmiyorum.
Devlet mutlaka gizli şekilde gerekli çalışmaları yapıyordur ve zamanı geldiğinde çalışmalar açığa çıkar  Smiley

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
August 21, 2018, 05:23:33 PM

Twitter fenomenlerine bak ya kitap çıkarıyo ropörtaj veriyor vallahi helal olsun arkadaşı takip ediyorum bazen hataları olsada başarılı bir arkadaş olduğunu düşünüyorum.
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
August 21, 2018, 06:22:00 PM

Blokchain’i kaçırmak ne demek oluyor? Blockchain teknolojisi bir yere mi gidiyor da kaçıyor. Fenomenlerin bu çıkışları tam bir fiyasko oluyor. Kripto paralar değil de, bu Twitter fenomenleri tam bir balon. Yakında kripto para da çıkarırlar bunlar. Nasılsa yolunacak kaz çok.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: