Bitcoin Forum
May 07, 2024, 09:52:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ripple temel misyonunu açıkladı: Herkese 3-5 saniyede para gönderebilme imkanı  (Read 143 times)
karekod (OP)
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
July 22, 2018, 05:13:34 PM

Merkeziyetten pek de uzaklaşmayan ve bankacılık çözümlerine odaklanmasıyla kripto para endüstrisinin en ilginç üyelerinden biri olan Ripple temel misyonunu açıkladı.

Ripple’ın küresel ödeme uzmanı Cassie Craddock, Londra’daki Unbound 2018 konferansında şirketin uzun vadeli stratejisini açıkladı. Craddock, şirketin özel teknolojisini bankalar ve ödeme platformları aracılığıyla büyük çapta yaymak üzerine odaklandığını söyledi.

“Küresel işlemler hala acınası bir noktada.”
Şirketin dünya genelindeki para gönderimlerini 3-5 saniyeye düşürme amacını taşıdığını belirten uzman, şu sözleri sarfetti:

Küresel işlemler için hala acı bir noktada olduğumuzu düşünüyorum. Ve bundan 10 yıl sonra, Ripple’ın onu sevdiğimiz kadar başarılı olması durumunda, uluslararası ödemelerin dünyanın herhangi bir yerinde 3 ila 5 saniye içinde gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ripple temel misyonunu açıkladı: Küresel ölçekte hızlı ödemeler
Gerçek kullanım senaryolarından yola çıktıklarını ifade eden Craddock, bu işlem süresinin artık hayal olmadığını sözlerine ekledi.

Craddock:

Bunu destekleyen kullanım senaryolarımız var. Çocuk parasını Asya’dan İngiltere’ye göndermek isteyen bir adam düşünün, zira öğrenciler bir kiraya ihtiyaç duyuyorlar. Hayatın içinden bir olay ve bu işlemi artık 3-5 saniyede gerçeğe dönüştürebiliyoruz. Bunu küresel ölçekte yapabilirsek, bankacılık sektörü ve bir bütün olarak finansal hizmetler gerçek birer kazanan olacak.

“Bankalar her zaman hayatımızda olacak.”
Moderatör Amit Shafrir, söyleşinin devamında bankalara duyulan ihtiyaç hakkında bir soru sordu. “Bir bankaya ihtiyaç duymadan para aktarabilirim. Neden bankaya gideyim ki?”

Craddock bu soruyu şöyle yanıtladı:

Gerçek şu ki, işlemlerin bankalar aracılığıyla asla gerçekleşmeyeceğini söylemek için biraz naif olmak gerek. Herhangi bir yerde gerçek zamanlı olarak işlem göndermek için dijital bir varlık kullanabilirsiniz. Fakat insanlar bu konuda rahat değiller ve bankalar gerçekte bunun bir parçası olacaklar. Dolayısıyla Ripple, uluslararası ödemeler göndermekle ilgili gerçek bir acı noktayı çözmek için doğrudan bankalarla çalışmayı tercih etti.

“Ethereum’a nazaran odağımızın net olması bir avantaj.”
Caddock’a ayrıca Ripple’in Blockchain dünyasına erken başlamasının, Ethereum gibi yeni platformlara kıyasla first-mover avantajı sağlayıp sağlamadığı da soruldu.

Caddock’un cevabı şu şekilde oldu:

Potansiyel olarak, pek emin değilim. Ripple, belirli bir kullanım durumuna odaklanmışken, Ethereum’un çok sayıda kullanım durumu vardır. İnsanlar bunu her türlü şey için kullanıyorlar, oysa biz yalnızca bankalar ve finans kurumları için gerçek çözüme odaklandık. Bence bu yüzden Ripple’ın teknolojilerinin yükselişini göreceğiz.

kaynak : kriptoparahaber.com
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715118762
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715118762
Reply with quote  #2

1715118762
Report to moderator
1715118762
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715118762
Reply with quote  #2

1715118762
Report to moderator
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
July 22, 2018, 05:16:19 PM

Keske haberler bolumune falan yazsaydin bunu, Ripple bunu yapabilir belki ama bu nasil bir misyondur kripto ile alakasi yok. Sadece Tps yukseltmeyi dusunuyor ve amacliyorlar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
July 22, 2018, 05:48:24 PM

Hiç bir zaman rippleyi sevmedim ve yatırımda yapmadım ve bundan sonrada yapmyacağım. Bu coinin arkasında duranların tek amacı insanarı kayıtlara almaj anonimliyin önüne geçmektir. Ben bunu desteklemiyorum.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 22, 2018, 07:39:07 PM

Hız faktörü önemli.Abritaj da yarar en fazla bunu kullanabilen iyi takip edebilen kazanır.Öbür türlü başka borsaya gönderip saatlerce beklediğinde zaten fırsat kaçıyor.Ripple'yi bende sevmedim bundan sonrada yatırım yapmam.Ama abritaj yapanlar için hız önemli bu artı sağlar.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
July 22, 2018, 07:41:03 PM

Ripple hayatımın hiç bir dönemide almadım almayı da düşünmüyorum bulunduğu yeri hak ettiğini de düşünmüyorum. umarım söylediklerini yaparlar da piyasaya katkıları olur.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
July 22, 2018, 08:29:50 PM

Ripplenin popüler olmasının en büyük sebeplerinden biri de budur. Hızlı bir şekilde transfer ediliyor ve fee oldukça düşük bir miktar olduğu için genelde transfer yaparken rippple kullanıyorum

taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
July 22, 2018, 08:32:52 PM

Hız her zaman önemli ama şu da bir gerçek ne yaparlarsa yapsınlar yüke girdiği zaman sistem tıkanıyor. İşlemler uzamaya başlıyor. Bu zamana kadar defalarca ethereum gönderdim en fazla 10 dk aldı öyle çok gas limit belirlemeden hemde en fazla 10. Geçen haftalarda 50-60la bile işlemler uzadı.

paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
July 22, 2018, 09:00:11 PM

Ripple kim ne derse desin bu piyasanın en sağlam coinlerinden biridir. Bunun en büyük sebebi de gerçek hayatta çok rahat bir şekilde uygulanabilecek olmasıdır. Diğer bir sebebi ise çok büyük şirketlerle anlaşmalar yapmasıdır. Ben bir yatırım aracına yatırım yaparken bana ne getireceğine bakarım. Kazanç sağlayacaksa da yatırımımı yaparım. Duygusal düşünmeye gerek yok.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
July 22, 2018, 09:06:35 PM

Piyasadaki farklı kripto paraların farklı misyonları olduğunu ve her birinin farklı bir amaç için kullanılmayı amaçladığını biliyoruz. İçlerinde Ethereum gibi daha geniş alanda kullanılmak üzere geliştirilmiş olanları da var elbette. Ripple kestirme yoldan en temel sorunlardan biri olan para transferiyle ilgili sorunlara çözüm sunmayı hedefleyerek günümüzde kullanılacak en gerçekçi hedefe odaklanmış. Bu sebeple amacına hızlı bir şekilde ulaşmış görünüyor. Sonrasında farklı kullanım alanlarına da yöneldcektir diye düşünüyorum.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
July 22, 2018, 09:14:37 PM

ya bu ripple değil miydi polo'ya gönderdiğinizde 10 tane kafadan kesinti yapıyordu, (bir kereliğine de olsa). işlem ücreti ne kadar mesela?
Hızı konusuna gelince bir sürü hızlı altcoin var...
Yani bir sürü altcoinin (dogecoin dahil) özelliğini kendine has birşeymiş gibi lanse edip hazıra konmak gibi geldi bana bu açıklama...

Ha onun dışında ripple da iş yapabilir elbette her kripto para gibi..

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
July 23, 2018, 06:20:17 AM

harika bir teknolji oldugu içintüm bankaların kullanması gereken teknolji diye düşünüyorum.ARTIK 3-4 GÜN beklemeden eft havale gönderme derdi de biter ve ayrıca çok daha az maliyet ile bence bu teknoljiyi başkacoinlere de uygulamak gerekir .Bu teknoloji xrp devar daha hızlısı ise XSN de var başka bir coinde var mı bilimiyorum.

zamandilimi
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
July 23, 2018, 06:38:22 AM

kimse de sormuyor ki block onaylama süresi belli iken nasıl olacakda yapacaklar bunu?
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 23, 2018, 09:50:00 AM

Hocam Ripple dan iyi para kazanmış birisi olarak söylüyorum tekrar eski şaşalı günlerine kavuşamaz. İsterse tüm haberleri ayyukaya çıkarsın. İsterse ABD milli borsası bile kabul etsin. Bu saatten sonra olmaz bu.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
July 23, 2018, 10:11:16 AM

Ripple e yatırım yapmak  kendi ayağına sıkmak gibi bir şey. Ripple tüm bu blockchain teknolojisinin merkeziyetsizlik olayına karşı duruyor. Ve yetkiyi yine finansal merkezlerde topluyor ve bankalara bir şekilde bağımlı kılıyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: