Bitcoin Forum
May 29, 2024, 09:18:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ‘Bitcoin’de kurumsal paranın tam etkisi 2019’un ortalarında hissedilecek’  (Read 72 times)
asitlicecek (OP)
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
July 23, 2018, 05:43:52 AM

Blockchain'in CEO'su Peter Smith, Bitcoin'de kurumsal paranın tam etkisinin 2019'un ortalarında hissedilebileceğini söyledi.

Blockchain’in CEO’su Peter Smith, Bitcoin‘le alakalı olarak Bloomberg’e bir demeç verdi. Smith, bu demecinde yasal netlik ve kurumsal ilgi arttıkça pozitif bir konsolidasyonun görülebileceğini söyledi.

Smith, ayrıca Bitcoin’in kurumlar için daha tercih edilebilir olduğundan diğer kripto paralara göre daha iyi performans göstereceğini fakat kurumsal paranın tam etkisinin 2019’un ortalarında yaşanacağını ifade etti.

Smith, “Son birkaç yıldır gerçekten hızlı artışlar gördükten sonra çok hızlı bir düşüş yaşadık ve piyasanın yavaş bir şekilde konsolidasyona geçtiğini gördük. Bana kalırsa piyasada şu anda bir başka yavaş konsolidasyon daha görüyoruz. Önümüzdeki çeyrekte ise ölçülü ve pozitif bir konsolidasyon görme olasılığımız var.” şeklinde konuştu.

Smith’e göre piyasa farklı bir sipariş akışı görüyor, bireysel yatırımcılardan ziyade kurumsal para akışı artıyor.

Smith, daha sonra “Piyasaya giren kurumsal yatırımcılar genellikle önce Bitcoin alıyorlar, bu yüzden önümüzdeki 6 ay içinde diğer büyük kripto paralara kıyasla Bitcoin’in daha iyi bir performans göstermesini bekliyorum.” yorumunu yaptı.

Bu arada kripto para yatırım yönetimi şirketi Grayscale Investments, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir raporda Bitcoin‘in yılın ilk yarısında yüzde 45 gerilemiş olmasına karşın kurumsal ilgide büyük bir artış olduğunu ortaya koydu. Şirket, 2018’in ilk 6 ayında 250 milyon dolar ek varlık sahibi oldu. Bu 2013 yılında kurulan şirket için en iyi 6 aylık performans olarak kayıtlara geçti.

Grayscale’e benzer bir durum sektör devi Circle’da da yaşandı. Şirket, Mayıs ayında kurumsal müşterilerde yüzde 30’luk bir artış yaşadığını bildirmişti.
Kaynak : https://uzmancoin.com/bitcoin-kurumsal-etki/
inthemiddle331
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
July 23, 2018, 06:06:46 AM

Bitcoin kurumlar için daha tercih edilen bir para olması dolayısıyla 2019 ortalarında daha iyi bir performans ve konsadilasyon göreceğiz.
kumsal
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
July 23, 2018, 06:09:17 AM

ee zamanla tabiki bu hemen olmayacak ancak devletlerin en az 10 yıl içinde aktif olarak blockchaini kullanacağına inanıyorum
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
July 23, 2018, 07:31:23 AM

Yani dek oluyorki kripto piyasasın da reglasyon çalışmaları 2019 yılının ortasına kadar devam edecek,ve ayrca 2019 yılının ortasına kadar yatırımcılar büyük fiyat beklentisi içerisine girmesinler.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
July 23, 2018, 09:52:51 AM

Benim düşüncem yılbaşından beri 2019'un üçüncü çeyreği olarak artış grafiğine girmesini beklıyordum. Şuan için pek fazla yatırım almadığından bir süre daha piyasa böyle devam edecektir.

kumsal
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
July 23, 2018, 10:01:13 AM

btc ye kurumsal paralar çoktan akmaya başladı bu kadar çok para nasıl giriyor sanıyorsunuz piyasaya
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
July 23, 2018, 10:46:44 AM

Kurumsal paraların ilk adresi dominasyonu ve gücü sayesinde Bitcoin olacak. Bunun etkilerini ve getirilerini ise değer artışı olarak göreceğiz. Bu bir yıl içerisinde mi olur 3-5 mi onun hakkında tahminde bulunamıyorum  Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: