Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:58:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Neden içimizde yenilik ruhu yok?  (Read 168 times)
Underreal (OP)
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
July 23, 2018, 11:03:49 PM

Evet arkadaşlar neden içimizde yenilik ruhu yok? Her haber birbirinin aynısı her başlık sanki defalarca kez yazılmış gibi ve bazı başlıklar hakkaten öyle defalarca kez açılmış hem haberler sekmesinde hemde ekonomi sekmesindeki başlıkları inceleyin hemen hemen aynı konular ve artık kabak tadı vermeye başladı yok düşüyor yok sonumuz kötü 1000 dolara düşecek boğa giriyor yok yok ayıymış artık sıkılmadınızmı bu başlıklardan hadi yenilik ruhunu tekrar getirelim yeni haberler yeni ekonomi düzeni gelsin ha  şunuda söylemeden edemeyeceğim adam 2017 de konu açmış bu gün yanıt buluyor ve çoğu zaman bende bakmıyorum konunun tarihine bir birimizi trollüyoruz yani bu durumdan rahatsız olanlar buraya yazın sayımız belli olsun...

Aenco ✚ Global HealthTech Blockchain Financial Solutions ▬▬▬▬▬ Join Now! | PRIVATE SALE IS LIVE! ● ●
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
July 24, 2018, 02:49:45 PM

ben bunu bu foruma ilk kayıt yaptığım an farkettim ve en ufak bir düşüşte en ufak bir yükselişte en ufak bir manipülasyonda falan forum aynı başlıklar ile dolup taşıyor insanın foruma giresi kalmıyor.

kanjla
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
July 24, 2018, 03:27:01 PM

Herkes belli bir düşünce paylaştığı için bu kaynaklanıyor bunda sorun yok ama asıl sorun insanların forumda neler yazıldığını okumadan yeni başlık açıyorlar sadece başlığa göre post yazıyorlar. Bu durumun hepimiz farkındayız. Bitcoin ile alakalı toplantı olmuş olsun 4 başlık oluyor herbiri farklı sitelerden.
eoskingthisweek
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
July 25, 2018, 02:43:29 AM

Yükseliş ve düşüşlerde foruma merak daha çok artıyor bence siz ne dersiniz.
Bassakkk7
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 25, 2018, 06:23:56 AM

Biraz daha az kişi var bizim forumda ana foruma nazaran. Az kişi olunca da zaten kısıtlı konular var onların üstünden gidiliyor bizi yetiyor ama saçma sapan hep aynı başlıklarda çıkıyor bizim yapacağımız bir şey yok
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
July 25, 2018, 06:25:49 AM

Global bölümle karşılaştırmamak gerekiyor orada farklı milletten, farklı kültürden binlerce insan düşüncelerini ifade ettikleri için birbirinden çok farklı yorumlar, düşünceler çıkıyor ortaya.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
July 25, 2018, 08:42:45 AM

Hayatın her alanı böyle hocam. Yeni birşeymiş gibi niye konu açtınız ki? Belli bir süreden sonra zaten herşey monotonlaşıyor. Önemli olan bu monoton hayata ayak uydurmak bence. Yenilik arıyorsanız ya bulunduğunuz ortamı değiştirin ya da herhangi bir konuda Ar-ge çalışmalarına katılın.

redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
July 25, 2018, 09:42:09 AM

farklı ve kaliteli içerik üretmeye çalışan bazı üyeler var. açtıkları konularda zaten kendisini belli ediyor. hatta bazı kurgu, komploya kaçan konularda üyeler kişisel düşüncelerini daha açık ifade ediyor. ama işte o da bir yere kadar.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 25, 2018, 10:14:56 AM

Bu aslında biraz da bizim milletimizin sorunu. Hiçbir konuda yenilikçi ve devrimci bir ruha sahip değiliz. Ne yazık ki çok gelenekçiyiz ve belki kripto paralarla tanışmamız da bu yüzden çok geç olacak  Undecided

yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
July 25, 2018, 10:46:31 AM

düşüş yaşandığı zamanlarda millet gelip isyan ve sitem edip küsüp gidiyor fakat artış olduğunda şu coin bu kadar oldu bu coin uçtu btc zenginiyim diyerek coşa geliyorlar.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 25, 2018, 10:00:37 PM

Bu forumda yazı yazan kaç kişi var ki yeni ve farklı başlıklar olsun, biz toplum olarak yeniliklere zaten çok açık değiliz ki bura yada yansısın bu iş. O yüzden bu durum kabullenip eldekilerle devam Cheesy
iotic
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
July 26, 2018, 12:00:05 PM

Yenilik biraz daha risklidir. Para konusunda risk alamıyoruz pek
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 26, 2018, 12:15:35 PM

Konuyu eski tarihlerde açmış olabilirler ama bu zamanın durumuna göre yorum yapmak gerek. Ve ayrıca forumdaki açılan gereksiz başlıklardan bende muzdaripim. Yani birbirinden alakasız konular açılıyor. Bunun merit kazanmak için olduğunu düşünüyorum. Merit versinler de benim açtığım konu daha önce   açılmış mı ya da içeriği doğru mu önemli değil kafasındalar. Bu şekilde forum kullanımı yanlış. Ve çoğu zaman verilen bilgiler sadece haber linki.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 26, 2018, 12:34:05 PM

İnsan sistemik bir yapıya sahip olduğu için aynı sistemi devam ettirerek sonuca ulaşma eğiliminde olduğunu düşünüyorum. Ancak arada bir gelen yeniliğe karşı durmaz. İlerleyişini emin adımlarla atmak ister ki bu da varlığını koruma iç güdüsünden kaynaklanıyor.
Sorunun buradaki bizi ilgilendiren kısmına gelince yeni bir şeyler yazılabilmesi için yeni bir takım şeylerin üretilmiş olması gerekiyor. Eer reten bizler değilsek sadece üretilmiş olan hakkında konuşmak, yazışmak kalıyor.
Bir de fiyatlar konusunda yazılanların kendini tekrarlaması normal sayılabilir.. Çünkü dalgalanmalar olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
July 26, 2018, 12:56:54 PM

Bunlar el birliği ile olacak şeyler herkes farklı konulara dikkat çekmek için içinden geçenleri ve düşündüklerini çekinmeden konu haline getirip paylaşabilmesi ve farklı konulara odaklanabilmeli, söylediğin gibi konu içerikleri hemen hemen aynı. Bu yüzden tüm üyelerin aktif katılımını ve fikir paylaşımını bekliyoruz.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 26, 2018, 02:52:39 PM

hocam cevabı basit. kafa patlatmak zor geliyor. sıradan cevap veriyor genelde ama ben kimseyi eleştirmiyorum. çoğumuz haberi okuyup yorum yazıyor, ben dahil. google da arada bir araştırdığım oluyor ve ona göre arada bir doyurucu bilgi ekliyorum.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
July 26, 2018, 03:10:58 PM

yenilik olması için bilgi olması gerekiyor. Bir çok konuda malesef post veya merit amaçlı açılıyor. EE sonuç da ortada. Ama ben bu forumdan çok şey öğrendim. Halada öğreniyorum. O yuzden o tür şeylere takılmıyorum. Bilgi verici postları okuyup geçiyorum
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 26, 2018, 03:31:09 PM

Üretim olmadığından yenilik ruhu yok..Sürekli tüketiyoruz.Üretim olanaklı,yenilik olsun..Alışmışız bi kere tüketmeye..Üretim niye olsunki..

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 26, 2018, 03:57:11 PM

Biz üretime değil tüketime alıştık üretmek istemediğimiz içinde içimizde yenilik ruhunun olmaması gayet normal. araştırmak yerine hazır bilgilerle yetiniyoruz.
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
July 26, 2018, 08:26:55 PM

Millet olarak emek harcamadan bilgi edinmeyi veya para kazanmayı sevdiğimiz için yeni bir şey üretmekte zorlanıyoruz çünkü o işe ruhumuzu vermiyoruz o yüzden burası kısır bir döngünün içinde gidiyor.

[/center]
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: