Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:13:15 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Marinecoin bugün 10$ gördü alış var ama satan yok.  (Read 5850 times)
Marinecoin (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
February 18, 2014, 07:53:17 PM
Last edit: December 01, 2014, 08:16:41 PM by Marinecoin

the best coin, brand new.

http://www.marinecoin.org

Marinecoin Team
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
February 18, 2014, 09:14:54 PM

EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3766
Merit: 2120

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 18, 2014, 09:23:52 PM

Bundan sonra forumdaki favori kullanıcım Marinecoin. Çok gülüyorum mesajlarına, daha komik bir üye yok herhalde. Smiley

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
February 18, 2014, 09:29:23 PM

ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
February 18, 2014, 10:00:12 PM

Bundan sonra forumdaki favori kullanıcım Marinecoin. Çok gülüyorum mesajlarına, daha komik bir üye yok herhalde. Smiley
gerçek ealf moderator olmadan önce bir grup yahudi spekülatör tarafından katledildi
bu gördüğünüz kişi ise bazı karanlık paralel lobiler tarafından onun yerine moderator yapılan yahudi eliyahtır

gerçek ealfskillz oldukça iyi gelecek fiyat tahminleri yapan, tutacak altcoin duyurları yapan , forum üyelerini crash öncesi uyaran Türk halkına son derece faydalı birisiydi

bu gördüğünüz yahudi moderatör ise Türkiye nin En büyük internet projesi baltalamak için elinden geleni yapmaktadır

soruyoruz kendisine bu kadar ciddi ve saygılı bir başlıkta bu kadar gülünecek ne vardı?
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
February 18, 2014, 10:14:18 PM

Neler oluyor burada  Grin Grin söyle yahudi moderatörüm  Tongue

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 18, 2014, 10:25:08 PM

buna inanan salaklar var ya piyasada, devam et karşim valla saygı duyarım burdan para kaldırırsan.

yani şu amatörlükle iyi para kaldırabileceğini bana kanıtlarsan kendimi yunan para tanrısı ilan edip ben de artık dalıcam piyasaya dolandırıcılık yapmaya.

selamlar olsun.
aliser
Hero Member

Activity: 826

View Profile
February 18, 2014, 10:47:24 PM

ealfskillz seni yahudi lobisi ilan etti arkadaşlar Smiley işte bunlar hep lobi işleri Smiley
calligrapher
Sr. Member

View Profile
February 18, 2014, 11:26:51 PM

kardeşim, yani önceden de sana bir şeyler yazmıştım ve sonradan suçlu hissettim kendimi aşağılayıcı salak sulak yorumlarım için. ne bileyim hala tutup da kötü bir şey söylemedin mesela kimseye. sırf bu yaklaşımınla bile kendimden utanmamı sağladın. helal olsun diyor ve takdir ediyorum. bir dolandırıcıysan bile iyi sabrettin yani.

ben senin bu mantığını daha önce çok düşündüm. yani şöyle düşünüyordum;

bu coinlerin arkalarında birer merkez bankası yok, dolayısıyla stabiliteyi sağlayacak destekçileri falan da yok piyasaya çıktıklarında. peki ya biz bir coin çıkarsak ve cüzi miktarda premine ile bu coinleri belli seviyede tutmaya harcasak bu paraları nasıl olur acaba diye. (yani bi gazla, hype ile başlatıcaksın coini, sonra elindeki premine kısmı satıcaksın o ilk gazdan. ve o parayı uzun vadede coini sabit tutmak için harcayacaksın devamlı, sabit tutmak için devamlı pump yapmak gibi düşünebilirsin, amaç ilgi çekmek, taban yaratmak, uzun vadede bir kitle toplamak)

sonra karşıma popülerlik ve güvenilirlik sorunu gibi iki tane duvar çıktı. yani amacın gerçekten temiz olabilir, çıkardığın coini desteklemek için böyle bir yol izliyor da olabilirsin, en azından aynı mantıkla bir coin çıkarıyor olsaydım benim niyetim temiz olurdu. hatta normal bir coine göre çok daha fazla çaba sarfetmen lazım niyetinin temiz olduğunu açıklamak için.

fakat buradaki sorun %97 mine kısmı. şöyle söyleyeyim, neden bir şeyin arzını sabit tutmak için insanlar sana ve arkadaşlarına güvenecek ki? piyasada tanınan, bilinen bir insan olman lazım ki bu güvenilirliği ve popülariteyi sağlayabilesin. benim daha önce demek istediğim şey bu söylediğin şeyleri kodlama vs. ile de yapabiliyor olman gerekir sanki. mantıklı bir yolu olmalı yani artık halving midir, block reward mıdır her ne ise pek anlamıyorum sayısal özelliklerden.

yani akıl alır gibi gelmiyor anladın mı?

mesela quarkta da vardı bu mevzu. ben de girmiştim, hoş şu an açık ara pazardaki en stabil coin olarak tarihe altın harflerle yazdı adamlar resmen ismini. 9-11 aralığından gram şaşmıyor adamlar şimdilik. fakat bu adamlar da %97 mined olsa bile, kazılmış coinler çok fazla kişiye dağılmış olduğu için sorun çıkmadı pek.

şimdi düşünüyorum quark ın ilk pompalandığı zamanı, bende 10 milyon quark olacaktı, çatır çatır satardım milletin tepesinden, hiç affetmezdim yani o fırsatı.

bir gün böyle bir fırsat denk geldiğinde seni elindeki marinecoin'leri satmaktan koruyacak tek şey iradense, bu işe kimse girmeyecektir. fakat bunun sayısal olarak sınırları çizilmiş bir versiyonu olsa, herkes dikkat kesilebilirdi ona kuşkum yok.

yani kimse elindeki parayı çok güvenmediği sürece başka birinin iradesine teslim etmez demek istediğim buydu.

selamlar olsun.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 19, 2014, 12:41:56 AM

İlk mesajımdaki sözümü geri alıyorum, artık favorim değil maalesef. Çünkü açık kaynak kodlu, belli bir sahibi olmayan Bitcoin'e ölü gözüyle bakarak kontrolünü tamamen kendi elinde tuttuğu ve kendini merkez bankası yerine koyduğu, tüm dünya ticaretinin onun çıkardığı coinle yapılacağını zannettiği mesajıyla şizofreniden trolllüğe geçiş yaptı.
Ortada ciddi bir proje olsa böyle bir yorum yapmazdım ama bu Marinecoin konusu şakadan öteye gidemiyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
calligrapher
Sr. Member

View Profile
February 19, 2014, 03:45:27 AM

gerçekten iyi niyetliysen iyi niyetini saygıyla karşılıyorum, okuduklarımdan anladığım kadarıyla gerçekten iyi niyetle yaklaşıyorsun, dediğim gibi benim bu kadar destek verdiğim bir projenin bu kadar üstüne gelinse ben asla sükunetimi koruyamaz son derece çirkin olurdum, bağışla beni ama tam arada kalmış durumdayım, çünkü cidden senin iyi niyetle saflık arasında kaldığın yeri kestiremiyorum. fakat anlamadığın çok büyük gerçekler ve tahmin edemediğin insan doğası var ortada. hiçbir varlık (frodo bile) güce karşı iradesiyle duramaz.

evet şu an değerini düşürmekten ödün kopuyor ama marinecoinin olur da hacmi 3.62 btc yerine 362 btc olursa tek bir hamle ile potansiyel olarak 362 btc kazanma ihtimalini değiştirmiyor bu. sadece bu ihtimal bile beni uzaklaştırıyor.

dolayısıyla işte tam da projenin en sağlam noktası olarak gördüğün yerden yıkılıyorsun. yani diyorsun ya "ödüm kopuyor birisi satacak diye", yeminle vicdanım sızlıyor, gidip o coini sonuna kadar alasım geliyor sen böyle dediğinde, sırf bu naif ve karşılıksız gibi duran adanmışlığın için. fakat olmaz bu iş abi. olmaz yani.

kaldı ki bitcoin'i insanlar (en azından ben) bir para biriminden öte artık diğer para birimlerine geçiş sağlayan bir hizmet unsuru, bir çıkış kapısı, bir ne bileyim hisse senedi gibi görmeye başlayacak. yani zaman ilerledikçe ve bu scam/pump&dump olayları sükunete geçmeye başladıkça, bitcoin aslında bir para biriminden çıkıp, stok olarak paranın transfer edilebileceği bir ana unsur (aynı altın gibi ama onun hizmet sunabilen, transfer edilebilen hali) haline gelecek. daha güzeli paypal gibi bir sistem oluşacak kendi içinde. bitcoin bir para birimi değil, bir hizmet unsuru haline geldiğinde insanların ona yaklaşımı çok daha değişecek. artık onu saklamanın ötesine geçip kullanmaya odaklanacaklar. şirketler artacak vs. şirketler bitcoini direk kabul etmeyecekler de digibyte ile çalışacaklar bu sorun değil, sen digibyte almak için bitcoin'e mecbur kalacaksın. sistem, destekçiler, erken yatırımcılar seni buna mecbur bırakacak.

yani bitcoin para olarak kullanılamayacak evet. ben 4 ay önce  bitcoinle tanıştığım gün farkettim bunu zaten. fakat bu asla demek değil ki bitcoin bir takas unsuru olarak hizmet veremeyecek.

şöyle düşün, olur da bir gün bitcoin gerçekten yayılırsa, 1 bitcoin 10.000 dolar olursa(tek dileğimiz bu) insanlar bunu para birimi olarak kullanılabilecek ufak çaplı (dolar/euro/cny) gibi coinleri alıp satmak için kullanacak.

bitcoin tüm coinlerin atası olduğu için, sadece bu yüzden bile instrinstic value dediğimiz kavrama sahip. yani aslında bitcoinin özdeğerini oluşturacak olan şey, sadece bir devrim olması ve tüm bu cryptocurrency hengamesinin atası olması bile olabilir. elektrik gücü, difficulty falan bunları unutsak bile sadece bu yeter bitcoinin değerli olmasına. ha biri gelip hava civa bunlar derse hala verecek cevabımı netleştirmiş değilim ama bitcoin öldü/ölüyor demek cryptocurrency kavramına kafadan karşı çıkmak demek ki bu kendi yarattığın değeri de daha varolmadan öldürür.

selamlar olsun.
winsomegs
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
February 19, 2014, 09:07:43 AM

Market cap 97 Milyar USD oldu bir ara Bitcoin'in 12 katı, Amerikadaki arkadaşlar Market cap listesine yakında bizide sokacaklarını söylüyorlar, Bitcoin'in üstünde 1. sıraya yerleşeceğimizi söylüyorlar.... "

yav hee he  Grin
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
February 19, 2014, 10:03:27 AM

Boyle bir coin icin 3.62 btc islem hacmine ulasmak cok buyuk bi basari bence   Smiley

Bi dahaki coini en azindan %70 premined falan yap hocam.

Bu arada o tekneye bende binmek istiyorum  Grin

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
February 19, 2014, 12:13:01 PM

Marinecoin ölür  Grin O elinizdeki %97 nin %0.1'ini satın bence vurkaç için tam zamanı... Elinizde kalan diğer coinleri poker fişi yaparsınız aranızda

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
calligrapher
Sr. Member

View Profile
February 19, 2014, 06:14:18 PM

Smiley

Güncelleme 5.16 BTC Volume 24h

Şu anda günde 2 LTC yapabilen miner 30 USD kazanıyor, aynı miner MTC mine ederse 100-300 USD arasında kazanıyor oynadığı ele bağlı.

Kısa vadede bakıyorum, böyle bişey başka coin'de yok. Ya hasrate çok artacak yada fiyat düşüp hashrate azalacak, tecrübelere dayanarak hangisi olur sizce?Huh

bir şekilde minerları ikna etmen lazım, poollara ödenek verip "1 ay boyunca kesintisiz mine eden adamlara işte atıyorum "10 mtc hediye" falan demen lazım, ne olursa olun kazmayı bırakmayın, güzel günler bekliyor bizi demen lazım ve ikna etmen lazım.

hoş hiç sanmıyorum, bunu yazdın ya, 2 gün sonra bizim forumdaki 3-5 çakal gelip dumplar onu kafanı yorma.

selamlar olsun.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 19, 2014, 06:40:05 PM

Hangi marketlerde işlem görüyor.

mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
February 21, 2014, 11:31:52 AM

15mh ile günde kaz mtc kazılabilir
cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
February 21, 2014, 12:48:39 PM

Zaten yüzde 97sini mine etmişsin dalga mu geçiyorsun bi de burda insanlarla lavuk?
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 21, 2014, 07:53:39 PM

arkadaşlar sadece son mesajları okuyup bişey olacak zannetmeyin.
cryptorush.in'de exchange var ama 0.25 BTC veren her coinini yayınlıyor zaten orası

Adam gitmiş kendine coin çıkarmış. %97 premine etmiş. Gelmiş burda maval okuyor.

Durumu bilin de, sonra isterseniz bütün paranızı yatırın kimseyi alakadar etmez.
Biz uyarımızı yapalım.

Bilmeyen eski konusuna bakabilir:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=419181.0
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 21, 2014, 11:35:26 PM

...dışarıda 1000 USD yaptırdığım işlerin aynısını 10 MTC'ye yaptırıyorum bazen...

...Zararına bile dump edilse birkaç fanatik fırsatı çakırmaz 2000 MTC hedefine ulaşmak için hemen alırlar, birçok böyle insan tanıyorum. fiyat yine yükselir.

...insanların beklentisi var satmamaları için yüzlerce farklı sebepleri var, bazıları 2000MTC hedefine ulaşmak istiyor kurucu ortak sıfatı ve 2 oy, bide tekneye binebilmek için olursa tabi,(olmama ihtimali olduğunu söylüyorum) gün boyu email gönderiyorlar difficulty artınca ne yapcaz diye, bende fiyat ucuzken alın diyorum. 500 MTC ve 100 MTC olanlar  için ayrı özel promosyonlar VIP hizmetller ve yine bir miktar oy kullanmak. Bazılarıda sistemin mekanizmasına ve bana güvenerek risk alyor Bitcoin karşıtı olduğumuzdan,fiyatın bitcoin seviyesine gelme beklentileri olduğu için onlarda satmıyor. Satanlarda zaten sattığına pişman oluyor 0.0022 den dün satan 0.0149 dan alışları görünce ne yapmıştır, bozuk para BTC karşılığı. Amerikadan varlıklı insanları piyasaya sokmak için girişimde bulunan arkadaşlar var, dolar milyarderi veya zengin bir kişinin projeyi enteresan bulması bize yeter.

...Isteyen istediğini yapıyor, ben neden yapmayim....

...Benimle pre-mine konusunda çok pazarlığa giren oluyor kendini ortak eden, kendi çapında yardım için...

...ayrıca başvuruyu Amerikadan exchange etmek isteyen birileri yaptı ben yapmadım...

Şu anda O exchange'i 1500'e yakın kişi merakla takip ediyor MTC/BTC ne olacak diye bunuda bilmenizi isterim. Fiyatın yüksekte sabit kalması hakkında haberler yapılmış. Ödeme almak için Litecoin Dogecoin'in yanına Marinecoin yazmaya başladılar

...çünkü sistemi  fiyat düşmeden yükselebilmesi için titizlikle hazırladım, şu anda concepti beğenen biri sabırsızlıkla 20 BTC lik MTC almaya kalkışsa fiyat bir günde 100 USD'ye çıkar.

bu da haber linki (biz yazdırmadık)...

Öncelikle kırmızı alıntı için: LOL.
Yeşil alıntı için: Tabi ki yapabilirsiniz ve yapmalısınız da, altcoin piyasasının nasıl bir ortam olduğunu, amatörleri nasıl affetmediğini gösteren örneklerden biri de sizin projeniz. Sucker money.

Merak ettiğim tek bir konu var, şizofreninin/tiyatronun boyutuyla alakalı. Bu biri veya birileri olarak geçen gruplar bir kısmı daha önce spamdan dolayı banlanan 2. 3. kişilikleriniz mi, yoksa kendinize yeni karakterler mi buldunuz? Az çok para kazanıyorsunuz gibi görünüyor, tiyatronuzu başarılı buluyorum.

monica87, HectorVT, Marinecoin, dmrkrc

https://bitcointalk.org/index.php?topic=419181.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=425896.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=424564.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=424889.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=423625.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=424169.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=425893.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=426083.0

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀