Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:45:32 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yunanistan'da yangınlar sürüyor: En az 20 ölü  (Read 205 times)
manipulasyonist (OP)
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
July 24, 2018, 06:43:24 AM

Yunanistan hükümeti, başkent Atina yakınlarında çıkan ve büyüyen orman yangınlarında en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini, 150 kişinin de yaralandığını açıkladı. 16'sı çocuk olan yaralılardan 11'inin durumu ağır. Öte yandan yerel kaynaklar, evlerinde veya arabalarında mahsur kalan köylülerin diri diri yandığını bildiriyor.

Başkent Atina ve çevresini kapsayan Attiki bölgesinde olağanüstü hal ilan edildi.

Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarında çıkan yangında en az 50 kişinin hayatını kaybettiği, 150 kişinin de yaralandığı bildirildi.

ttiki Eyalet Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Vali Rena Duru'nun, yangınların devam ettiği doğu ve batı Attiki'de olağanüstü hal ilan ettiği belirtildi.

ÇİPRAS BOSNA-HERSEK ZİYARETİNİ YARIDA KESTİ
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Bosna-Hersek'e düzenlediği geziyi yarıda keserek Atina'ya döndü. Çipras, ilgili bakan ve bürokratların bulunduğu acil durum toplantısına iştirak etti.

Çipras, yaptığı açıklamada, yangına müdahale için tüm acil yardım ekiplerinin sevk edildiğini belirterek, "Attiki'nin hem doğusunda hem batısında aynı anda çıkan yangınlar şüphe uyandırıyor" dedi.

Ormanlık alanlarda çıkan yangınların meskun mahallere sıçraması nedeniyle onlarca ev ve araç kül olurken, yüzlerce kişi evlerinden tahliye edildi.

DİRİ DİRİ YANDILAR!
Yerel kaynaklar, evlerinde veya arabalarında mahsur kalan köylülerin diri diri yandığını bildiriyor.

Yunan İtfaiye Teşkilatından yapılan açıklamaya göre, Atina'nın 50 kilometre Batısındaki Kineta bölgesinde ve Kuzeydoğusundaki Rafina ve Pendeli bölgelerine çıkan yangınlara toplam 300'e yakın itfaiyeci, 100'ü aşkın yangın söndürme aracı ile karadan, uçak ve helikopterlerle ise havadan müdahalede bulunuluyor.

Şiddetli ve yön değiştiren rüzgarların etkisiyle yangın hızla yayılırken, oluşan duman Atina'da gökyüzünü kapladı. Görüş mesafesinin birkaç metreye indiği Atina'yı Mora yarımadasına bağlayan otoyol ise trafiğe kapatıldı.

Yunan Sahil Güvenlik botları, yangın sebebiyle sahilde sıkışıp kalan kişileri kurtarmak için bölgeye sevk edildi.

AB'DEN DESTEK İSTENDİ

İtfaiye Teşkilatının açıklamasında ayrıca, yoğun ve geniş bir bölgeyi etkileyen yangınlar sebebiyle, Avrupa Sivil Savunma Mekanizmasından hava ve karadan yardım desteği talep edildiği belirtildi.

kaynak: mynet.com
girdap
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 3

View Profile
July 24, 2018, 11:43:10 AM

ölen kişilerin yakınlarına Allah sabır versın feci bir olay
sirkCambazi
Newbie
*

Activity: 47

View Profile WWW
July 24, 2018, 12:14:08 PM

Artık hiçbir şeye hiç kimseye güvenimiz kalmadı ölenlere üzüldüm ama aklıma ilk gelen şey Yunanistan ekonomik krizde büyük ihtimal yanan yerleri imara açıp güzel para toplayacaklar o yüzden kendileri yakmıştır
hemuslic
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
July 24, 2018, 02:46:44 PM

Artık hiçbir şeye hiç kimseye güvenimiz kalmadı ölenlere üzüldüm ama aklıma ilk gelen şey Yunanistan ekonomik krizde büyük ihtimal yanan yerleri imara açıp güzel para toplayacaklar o yüzden kendileri yakmıştır

Türkiye de olduğu gibi aynı. Ama bizim amacımız ekonomik kriz karşısında bir şeyler yapalım nakit para olsun değil de sadece ranttan dolayı. Dünyayı yok ediyoruz hirslarimiz uğruna.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
July 24, 2018, 03:32:07 PM

Çıkan yangınlar araştırdıktan sonra farkedilmiş ki aynı anda ve farklı yerlerden başlamış. Belli ki kundaklanmış. Onun üstüne ölü sayısı 60'ı geçti. Tez zamanda o yangınların söndürülmesi dileğimle.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
karl.bomonti
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
July 24, 2018, 03:51:04 PM

Bizim Bodrum'u, Trabzon'u kısaca bütün kıyı şeridini yaktıkları gibi Yunanistan'ı da yakıyorlar. Bu para sevdası yüzünden dünyamızı yok ediyoruz haberimiz yok.

"beyaz adam paranın yenmediğini anlayacak" bakalım ne zaman.
eoskingthisweek
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
July 24, 2018, 08:31:32 PM

Ölü sayısı 75 i geçti tam bir afet haline dönüştü uluslar arası yardım istedi hükümet.
QualityAirdrops
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
July 25, 2018, 12:14:20 AM

Çıkan yangınlar araştırdıktan sonra farkedilmiş ki aynı anda ve farklı yerlerden başlamış. Belli ki kundaklanmış. Onun üstüne ölü sayısı 60'ı geçti. Tez zamanda o yangınların söndürülmesi dileğimle.

Valla ben Yunanistan'da bizdeki kadar kolay kundaklama olacağını zannetmiyorum...

Yazık insanlar da hayvanlar da diri diri yanmış. Çok üzücü.
renhecy
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
July 25, 2018, 04:45:10 AM

orman yangını zaten başlı başına katliam gibi bir de diri diri yanan onca insanı düşününce... ab yardım elini bir an önce uzatmalı.
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
July 25, 2018, 08:09:52 PM

çok zor bir durum ya.öyle görüntüler var ki film sahnelerinden beter.hele o hayvancıklar falan kaçamamışlar ormandan çok kötü..
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
July 25, 2018, 08:12:00 PM

Yazık oluyor Allah yunanlılara yardımcı olsun ne kadar geçmişten gelen bir sürtüşme olsa bile komşumuzdur ve onlarda insandır. hele yandıkları için sevinen insanlar var bizim içimizde onların adına da ayrı utanıyorum.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
klarnetcijamie
Newbie
*

Activity: 148

View Profile
July 25, 2018, 08:17:15 PM

bu kadar üzücü bir olay yaşanmış ki düşman başına bile vermesin denecek türden bir olay ama içimizde buna sevinenler var.yazık gerçekten kimlerle yaşıyoruz..
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
July 25, 2018, 08:21:20 PM
Merited by muteahhit (2)

bu kadar üzücü bir olay yaşanmış ki düşman başına bile vermesin denecek türden bir olay ama içimizde buna sevinenler var.yazık gerçekten kimlerle yaşıyoruz..

sevinenler bilmiyorlar ki 17 ağustos depreminde ilk yardım Yunanistan'dan geldi. Bizim daha yardım istememize gerek kalmadan onlar bizim en kötü anımızda bizim yanımızda yer aldı. Bize yardımcı oldu. Bu sevinenler ayrı bir şerefsiz.

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
July 25, 2018, 10:36:12 PM

umarım en kısa zamanda sıkıtnılarını atlatır yaralarını da sararlar. Sevinme gibi bir garipliğe girenlere gerçekten hayret ediyorum.
iotic
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
July 26, 2018, 07:50:00 AM

Çok üzücü, kimsenin başına gelmesin.
camlica
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
July 26, 2018, 09:17:07 AM

Ölü sayısı şu ana kadar 81 olduğu söyleniyor ve ailelerin kayıp ilanı için başvurması ile birlikte ölü sayısının daha fazla olduğu söyleniyor. Din adamlarının söylediğine göre de liderlerinin ateist olmasından dolayı yangının çıktığı söyleniyor. Her yerde aynılar.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 26, 2018, 10:29:07 AM

İnsan olan herkesi derinden sarsacak bir doğal afet söz konusu. Ölü sayısı ile ilgili cesetlere ulaşıldıkça artış da oluyor. Allah geride kalanlara sabır versin.

Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 26, 2018, 03:40:21 PM

Şimdiye kadar 83'ten fazla ölen olmuş. Ayrıca 100'den fazla kayıp varmış. Ölü sayısı daha da artacağa benziyor.
Yangın sebebi de açıklanmış kopan elektrik kabloları yüzünden çıkmış yangın ve çok geç müdahale edilmiş. Tez zamanda yaralarını sarmaları dileğimle.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 26, 2018, 05:04:09 PM

Allah'ım düşmanımın başına bile vermesin böyle büyük afetleri.

Ölü sayısı şu ana kadar 81 olduğu söyleniyor ve ailelerin kayıp ilanı için başvurması ile birlikte ölü sayısının daha fazla olduğu söyleniyor. Din adamlarının söylediğine göre de liderlerinin ateist olmasından dolayı yangının çıktığı söyleniyor. Her yerde aynılar.

sadece bizde değil her yerde var demek ki böyle mal insanlar.
kaktus80
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
July 26, 2018, 11:45:30 PM

Gercekten cok üzücü umarim yaralarini cabuk sararlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: