Bitcoin Forum
June 08, 2024, 08:10:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Önceki yükselişin kopyası  (Read 416 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
July 25, 2018, 01:26:07 PM

İşin en önemli kısmı bana göre bitcoinin 10 bin direncini kırması olacaktır ,eğer bitcoin  bu direnci kırarsa önü açık rakam 20 bin dolara kadar hızlı bir şekilde çıkacaktır.

usakli64
Full Member

Activity: 994
Merit: 152

View Profile WWW
July 25, 2018, 08:44:52 PM

Yukselis trendi devam edecektir fakat burada tam guven olusmadigi icin cok hasas bir donemden gececegiz.  En kucuk kotu haber ciddi dalgalanmalara sebep olabilir.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
tommyss
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
July 25, 2018, 08:49:51 PM

bu dönem en tehlikeli dönem. 12bin dolarlara çıkmadan da bu dönemi geçemeyecek gibiyiz. bir süre daha sabırlı olmakta fayda var.

teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 25, 2018, 09:35:29 PM

iyi de bitcoinin geçmişteki grafiklerini incelediğimizde de hemen hemen hep aynı grafikleri görüyoruz. nisan ayıyla şimdiyi kıyaslayıp tutarlı buluyorsak aralık ayında bitcoin en az 40 bin diyebiliriz o zaman.
Nisanda başlayan son ara trend di. Aralıktaki Ana trend sonuydu , öncelikle bu trendleri çözmeniz lazım.
2017 Aralık ayındaki ana trend hareketi ise 2013 ana trendin kasım ayının kopyasıdır. Sonrasında yaşananlarda da benzerlik var zaten.
Bitcoin teknik analiz formasyonlarına çok iyi oturmasa da ana trendinde analizinde başarılı sonuçlar elde edilebilir.Zaten teknik analizde zaman aralığı ne kadar büyürse o kadar başarılı yorumlanabiliyor.bir ay birkaç ay yerine birkaç yılı beraber değerlendirip benzer piyasa hareketlerini yakalamak lazım.
Gözünüzden kaçan önemli bir nokta var. Geçen yükselişte BTC içinde bulunduğu kama formasyonunu yukarı kıramadığı için, başka bir deyişle düşüş trendinden çıkamadığı için düşüş devam etmişti. Şu anda ise durum tamamen farklı. İlk olarak, önceki durumda BTC düşüş trendinde iken şu an artık düşüş trendi devam etmiyor. BTC'nin şu an da bu düşüş trendinide kırıp kama formasyonunu tamamlaması, piyasa yönünün değiştiği anlamına geliyor. Grafiğinizi günlük zaman aralığında tekrar çizdim. Aşağıdaki grafikteki ilk halka sizin ilk halkanıza denk geliyor, aşağıdaki grafikte 2. halka düşüş trendini kırmayı denemesi ve başarılı olamamasını gösteriyor. 3. halka ise sizin grafiğinizdeki 2. halkaya denk gelen nokta. Gördüğünüz üzere düşüş trendini burada kırıyor.
Ayrıca işlem hacmine de lütfen dikkat edin. 20k'daki ATH'den bu güne kadar azalan bir tren içinde. Buda BTC'nin kama içindeki sıkışmasını onaylıyor. Kamayı kırdığı noktada ise son zamanların en büyük işlem hacmini yapıyor. Trendin değiştiğini ve kamanın kırıldığını gösteren en önemli işaret bu.

Elbette bu demek değilki yeni ATH'ye gidiyoruz. Ancak yanlaşık 6 ay süren düşüş süresince gerçekleşen en pozitif durum. Ayrıca yükselişin başlayabileceğini gösteren en pozitif hareket. Bu denklemde en önemli nokta ise SEC'in BTC ETF kararı elbette.

Bütün olan biteni şöyle iki düz çizgiyle yorumlayamayız ne yazık ki , ben illa çizeceksem parabolik çiziyorum, yükselirkende parabolik yaylar arasına oturuyordu düşen ana trendi de tepe ve dipleri parabolik yakalarsanız zaten 8-9 bin arası çıkıyor şimdiki ara trend zirvesi, ayrıca btcusd grafiği 2014 yılındaki ana trend düşüşünde de birçok kez formasyonları kırıp gitmiş ama yükselmeyip aksine sert düşmüş akabinde, zaten manipulasyon olduğundan formasyonları takip edenleri tongaya düşürecek hareketler oluyor, aha macd kırdı ema al verdi fibonacci geldi derken manip milletin kucağına btcleri bırakıp çaktı. çünkü bunları takip eden tipleri bildiğinden adam rahat kucağa bırakabiliyor. Bu tip sıkıntıları yaşamayın diye benzer durumları işaret ediyorum, işinize gelirse.
İlla teknik analiz kasacaksanız birden fazla indikatörün ve formasyonun tutmasını gösterin, onların kralını manip bildiğinden sizden bir adım önde. Eskiden çevirdiği oyunları şimdi de çevirecek.
Sonuçta ana trend düşüşten hala çıkmadı ama son kez dip yaptırıp dönebilir ona önümüzdeki aylarda bakacağız. ETF kararı da ayrı bir komedi ordan gelecek ekmeği manipülatörler millete yedirmez ona ayrı başlık açarım.
Dün ve bugün yaşanan iniş çıkış bile nisan ayının kopyasıydı resmen otomatiğe bağlanmış durumda piyasa.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 25, 2018, 09:51:02 PM

Bitcoin ne yapacaksa yapsın artık önce ki yükselişin kopyası mı olur geçen sene ki mi olur bilemem ama artık yükseliş trendi başlamalı sekiz aylık periyot çok can sıkıcı geçti.
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
July 25, 2018, 10:03:15 PM

11700  9990  8500 her yükseliş de ortalama 1500$ aşağı gidiyor. 8500 üzeri gelmez bana kalırsa
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
July 26, 2018, 08:47:09 AM

11700  9990  8500 her yükseliş de ortalama 1500$ aşağı gidiyor. 8500 üzeri gelmez bana kalırsa

istedikleri havayı pek yakalama durumları yok. geçen sene 5000 dolardaki hızına bakın. doğru düzgün beklemedi fırladı gitti. ama günümüzde o kadar hız, ivme söz konusu değil. belki bu yükseliş 10 bin dolarda kendisini sonlandıracak bilemeyiz.
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
July 26, 2018, 08:55:37 AM

Bitcoin bu yıl ki yaşadığımız durum fiyat yükselişinden daha çok yukarı yönlü fiyat düzeltmesine benziyor ,düşük bitcoin fiyatından dolayı bir çok madenci makine kağpatmak zorunda kalmıştı ,fiyatın yükselmesi ile tekrar makineler açıldı.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
neblpr
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
July 26, 2018, 10:32:43 AM

Şekil çok benzer ama inşallah devamı önceki gibi olmaz. Çıkışa devam eder, çünkü direnç noktasına yaklaştı ve buradan satış yemezse buradan yukarıya doğru çıkar
Barrueco
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
July 26, 2018, 11:54:55 AM
Last edit: July 26, 2018, 12:13:54 PM by Barrueco

iyi de bitcoinin geçmişteki grafiklerini incelediğimizde de hemen hemen hep aynı grafikleri görüyoruz. nisan ayıyla şimdiyi kıyaslayıp tutarlı buluyorsak aralık ayında bitcoin en az 40 bin diyebiliriz o zaman.
Nisanda başlayan son ara trend di. Aralıktaki Ana trend sonuydu , öncelikle bu trendleri çözmeniz lazım.
2017 Aralık ayındaki ana trend hareketi ise 2013 ana trendin kasım ayının kopyasıdır. Sonrasında yaşananlarda da benzerlik var zaten.
Bitcoin teknik analiz formasyonlarına çok iyi oturmasa da ana trendinde analizinde başarılı sonuçlar elde edilebilir.Zaten teknik analizde zaman aralığı ne kadar büyürse o kadar başarılı yorumlanabiliyor.bir ay birkaç ay yerine birkaç yılı beraber değerlendirip benzer piyasa hareketlerini yakalamak lazım.
Gözünüzden kaçan önemli bir nokta var. Geçen yükselişte BTC içinde bulunduğu kama formasyonunu yukarı kıramadığı için, başka bir deyişle düşüş trendinden çıkamadığı için düşüş devam etmişti. Şu anda ise durum tamamen farklı. İlk olarak, önceki durumda BTC düşüş trendinde iken şu an artık düşüş trendi devam etmiyor. BTC'nin şu an da bu düşüş trendinide kırıp kama formasyonunu tamamlaması, piyasa yönünün değiştiği anlamına geliyor. Grafiğinizi günlük zaman aralığında tekrar çizdim. Aşağıdaki grafikteki ilk halka sizin ilk halkanıza denk geliyor, aşağıdaki grafikte 2. halka düşüş trendini kırmayı denemesi ve başarılı olamamasını gösteriyor. 3. halka ise sizin grafiğinizdeki 2. halkaya denk gelen nokta. Gördüğünüz üzere düşüş trendini burada kırıyor.
Ayrıca işlem hacmine de lütfen dikkat edin. 20k'daki ATH'den bu güne kadar azalan bir tren içinde. Buda BTC'nin kama içindeki sıkışmasını onaylıyor. Kamayı kırdığı noktada ise son zamanların en büyük işlem hacmini yapıyor. Trendin değiştiğini ve kamanın kırıldığını gösteren en önemli işaret bu.

Elbette bu demek değilki yeni ATH'ye gidiyoruz. Ancak yanlaşık 6 ay süren düşüş süresince gerçekleşen en pozitif durum. Ayrıca yükselişin başlayabileceğini gösteren en pozitif hareket. Bu denklemde en önemli nokta ise SEC'in BTC ETF kararı elbette.

Bütün olan biteni şöyle iki düz çizgiyle yorumlayamayız ne yazık ki , ben illa çizeceksem parabolik çiziyorum, yükselirkende parabolik yaylar arasına oturuyordu düşen ana trendi de tepe ve dipleri parabolik yakalarsanız zaten 8-9 bin arası çıkıyor şimdiki ara trend zirvesi, ayrıca btcusd grafiği 2014 yılındaki ana trend düşüşünde de birçok kez formasyonları kırıp gitmiş ama yükselmeyip aksine sert düşmüş akabinde, zaten manipulasyon olduğundan formasyonları takip edenleri tongaya düşürecek hareketler oluyor, aha macd kırdı ema al verdi fibonacci geldi derken manip milletin kucağına btcleri bırakıp çaktı. çünkü bunları takip eden tipleri bildiğinden adam rahat kucağa bırakabiliyor. Bu tip sıkıntıları yaşamayın diye benzer durumları işaret ediyorum, işinize gelirse.
İlla teknik analiz kasacaksanız birden fazla indikatörün ve formasyonun tutmasını gösterin, onların kralını manip bildiğinden sizden bir adım önde. Eskiden çevirdiği oyunları şimdi de çevirecek.
Sonuçta ana trend düşüşten hala çıkmadı ama son kez dip yaptırıp dönebilir ona önümüzdeki aylarda bakacağız. ETF kararı da ayrı bir komedi ordan gelecek ekmeği manipülatörler millete yedirmez ona ayrı başlık açarım.
Dün ve bugün yaşanan iniş çıkış bile nisan ayının kopyasıydı resmen otomatiğe bağlanmış durumda piyasa.

Siz çok fazla mikro ölçekte durumu değerlendiriyorsunuz. İçinde bulunduğumuz durumu daha geniş bakış açısıyla ortaya koyan çok basit bir haftalık BTC grafiği. 2014 yılındaki düşüş ile şu anki durumu çok güzel karşılaştırabilirsiniz. Ben bu 2 grafiğe baktığımda birbirlerinden farklı düşüş profilleri görüyorum. Grafikte göstermedim ama 2014'te düşüş %85, 2018'de ise %75'e yakın. Yani siz diyorsunuz ki düşüş illa %85 olacak çünkü iki düşüş birbirinin kopyası, çünkü manipülasyon yapılıyor.
Piyasaların tamamında hareketler zaten birbirlerine belirli oranda insan psikoloisi gereği benzer. Zaten teknik analizde buradan oluşturulur.
Eğer bu 2 grafik sizin dediğiniz gibi birbirinin aynı profili izliyorsa (benzerlik olduğu doğrudur ancak kopya değiller, kopya olma zorunluluklarıda elbette yok), gördüğünüz gibi düşüş bitmiş oluyor.

Manipülasyon tüm borsalarda olduğu gibi elbette olacak. Elbette herkes indikatörleri takip ediyor. Elbette indikatörleri manipüle eden adamlar var. Bu işin doğası bu.
Düşüş elbette devam edebilir, ancak yerinizde olsam yükselişin başlamış olma ihtimalinide değerlendirir ve pozisyonumda bu ihtimale karşıda tedbir alırdım. Tedbirli olmaktan zarar gelmez, en fazla kardan zarar edersiniz.

▰▰▰▰ BLACK ▰▰▰▰
 ▰▰▰▰ Insurance Company on Blockchain  ▰▰▰▰
http://www.black.insure/
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 26, 2018, 12:37:16 PM

Bende tedbir den yanayım. Ancak beklenmedik şeylerle yine de karşılaşma olasılığımız da var, her ne kadar birbirini kopyalasa da bitcoin bizi şaşırtmaya devam edebilir.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 26, 2018, 01:11:16 PM

Her yükseliş zaten bir başka yükselişin kopyası. Bu piyasanın bu tarz yükseliş sinyallerine pekte bel bağlamayın. Konu sahibinin de dediği gibi bir anda 5000 dolarlara inebilir. Bu durumda kısa vadede çok fazla kayba sebep olabilir. Ya da yatırım yapıyorsanız beklentinizi ona göre ayarlayın.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
July 26, 2018, 02:47:51 PM

evet öyle önceki yükseliş ile benzerlik içerisinde. fakat o mevcut ulaştığı tepeden daha küçük bir hamle yapacak olursa bitcoin yatırımcılarının canını biraz daha sıkabilir. ben bitcoinin en azından 2 bin dolar gerileme yapacağı hareketin çok uzak olmadığı düşüncesindeyim.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
July 26, 2018, 08:30:48 PM

Geçmiş grafiklere bakarsanız muhakkak bir benzerlik bulursunuz hem yükseliş için hem düşüş için. Bitcoinin artık bir yükseliş yapması gerekiyordu ve yaptı bakalım bu süreç ne kadar sürecek.

[/center]
kuldun
Member
**

Activity: 182

View Profile
July 26, 2018, 09:18:22 PM

Kripto paralar hayata geçtiğinden beridir ister istemez arkasında bir veri oluşturuyor bu veriye bakarak gelecek ile ilgili öngörü de bulunmak kolay oluyor ama her zaman aynı sonuç çıkmaya biliyor.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
July 26, 2018, 09:40:09 PM

Bu grafik verilerine çok inanmıyorum ama onlarsız da bir şeyler yapamıyor öngörüde bulunamıyorum. o yüzden grafik bir fikir veriyor ama yüzde yüz olacak diye bir şeyde yok.
Coin.milyarderi
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 3

View Profile WWW
July 26, 2018, 10:32:17 PM

Az önce bitcoin sert bir düşüş yaptı. bunu ETF'nin reddedildiğini söyleyen bir tweete bağlayanlar var. konu hakkında daha detaylı bilgisi olan var mı acaba?

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
July 26, 2018, 10:43:49 PM

önceki yükselişin kopyası değil hiç benzemiyor bile. öncekinde altcoinler uçmuştu bunda etf beklentisi ile altcoinlerden btcye geçiş oldu sıcak para girişi yok denecek kadar az oldu toplam market hacminden anlayabilirsin.
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
July 27, 2018, 12:16:27 PM

Bitcoin yükselmeden zaten kripto piyasasının yükselmesi mümkün değil, kripto piyasası ABD den gelecek habere kitlenmiş durumda önceki yükseliş durumu ve grafiği ile ayni olduğunu düşünmüyorum.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
July 27, 2018, 10:59:50 PM

SEC başvuruyu reddetmiş ondan dolayı düşüş yaşadı ama başka bir borsa hatta daha büyük bir borsa daha başvuruda bulunmuş. Belki o kabul olursa yükselişe geçer. Bu arada SEC BTC'i  fazla spekülatif bulmuş. Ondan dolayı da reddetmiş.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: