Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:43:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Türk Borsalarında AL-SAT Yapanlar için Güvenlik Önlemi  (Read 204 times)
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
July 25, 2018, 06:41:55 PM

Tekniklerine bakılırsa bunlar şebeke yalnız değiller hem borsa içinde hemde (Telefon numarasını kopyalabildiklerine göre) telefon hizmet sağlayıcılarında adamları var. Çünkü normal şartlarda siz bir sim kart değişimi yapmaya çalıştığınızda hat sahibinin bizzat kimliğin aslı ile başvurması gerekiyor ve yeni sim kart isteği emri verildiğinde eski sim kart anında iptal oluyor.

Mağdurlara büyük geçmiş olsun umarım kısa zamanda gerekli önlemler alınır.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
1714628604
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714628604
Reply with quote  #2

1714628604
Report to moderator
1714628604
Hero Member
*

Ignore
1714628604
Reply with quote  #2

1714628604
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714628604
Hero Member
*

Ignore
1714628604
Reply with quote  #2

1714628604
Report to moderator
1714628604
Hero Member
*

Ignore
1714628604
Reply with quote  #2

1714628604
Report to moderator
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
July 25, 2018, 07:04:18 PM

türk borsalarını sadece aracı olarak kullanıyorum ve bu şekilde de kullanmaya devam edeceğim. daha dikkatli olmanızı tavsiye edebilirim.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
internaldr
Full Member

Merit: 100

View Profile
July 25, 2018, 08:00:52 PM

güvenli olmayan yere para göndermemek ve tutmamak gerekiyor. bu sadece türk borsaları için değil diğer borsalar içinde geçerli.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
July 25, 2018, 08:40:45 PM

Başka bir güvenlik açığı;
Yabancı borsalarda şifremi unuttum yaparsanız, çekim işlemlerini 24 saatliğine engeller. Türk borsalar çekime izin verir.

serkan7554 (OP)
Member
**

Merit: 21

English ↳ Turkish Translator ✓

View Profile
July 25, 2018, 08:53:49 PM

Başka bir güvenlik açığı;
Yabancı borsalarda şifremi unuttum yaparsanız, çekim işlemlerini 24 saatliğine engeller. Türk borsalar çekime izin verir.

Bunu sadece POLONIEX yapıyor Bittrex te böyle birşey yok
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172
Merit: 0

View Profile
July 26, 2018, 10:22:55 AM

ne yapalım bazen mecbur kalıyoruz, yapacak bir şey yok.zaten hesaba geçirmek için her türlü yerel borsaları kullanmak gerekiyor.keşke daha sağlam olsalar.
klarnetcijamie
Newbie
*

Activity: 148

View Profile
July 26, 2018, 10:38:57 AM

dolandırıcılar bunları nasıl düşünüp de uyguluyorlar gerçekten şaşılacak durum.o kadar çok açık var ki biz ne yapalım.birini kapatsan diğeri açık..
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
July 26, 2018, 10:40:42 AM

Sıkıntılı durumlar gitgide çoğalıyor ,hali ile kripto piyasası büyüdükçe doladırıcı ve sahtekarların gözünü bu piyasaya dikmesine sebep oldu ,ne kadar güvenlik önlemi varsa üşenmeden almak lazım.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
hosgoru
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 26, 2018, 12:23:50 PM

Bu piyasa merkezi olmadığından dolayı neredeyse bütün sorumluluk bize ait. Eğer biz güvenliğimizi sağlayamazsak bize yardım edecek kimse yok. Geçen seneki olaylardan sonra bir Türk borsasında kaydım vardı tavsiyelere bakarak en mantıklısı telefon numarasını değiştirmekti ben de ailemden birinin telefonuyla değiştirdim. Benim hattımı ikiz kart yapsalar bile hiçbir işlerine yaramayacak. Bir ara 2fa eklediler ama sonradan kendiliğinden deaktif oldu. Ben de içim rahat yine telefon mesajıyla şifre alıyorum.
aya54
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
July 26, 2018, 01:01:47 PM

Evet maalesef bu merkezsiz borsa ve blockchain uygulamasına geçilmediği sürece bu sıkıntıları sürekli yaşayacağız ve buna rağmen hala gereken önlemler alınmıyor .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
kiymetli
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile WWW
July 26, 2018, 03:51:12 PM

sadece türk borsaları değil bütün borsalar hackerların ataklarıyla uğraşıyor. Devamlı da bir borsa hackleniyor. Bu eğer geçmişte yaşanan olaysa olayın içinde borsa çalışanlarının da olduğunu duymuştum.

Yine de her ihtimale karşı sms onay + 2fa kullanmak gerekli.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
July 26, 2018, 04:01:52 PM

zaten gelecek destantralize borsalarda. elinizdeki koinleri borsaya gönderdiğinizde tüm güvenliği borsaya vermiş oluyorsun. ama desantaralize borsalarda böyle bir sorun kalmıyor.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 26, 2018, 08:19:30 PM

Mobil cihazın MAC adresi, seri numarası, IMEI bilgisi, telefon modeli rahatlıkla alınıp uygulamada kullanılabiliyor, bunu güvenlik amaçlı bir çok banka kullanıyor, iş web sitesine geldiğinde iş değişiyor, sunucu tarafından yollanan SMS, hangi telefona gider, hangi kişi bu SMS'i okur bunu sunucu tarafının görmesi veya önlem alması imkânsız. Acilen getirilmesi gereken güvenlik önlemlerinden birisi, mobil telefon kapandığında örneğin Iphone tarzı bataryası çıkarılamayan yeni nesil telefonlarda, sim kart çıkarıldığı an bataryası boş olsa bile bunu algılayıp, tekrar sim kart takıldığında Apple tarafından o numaraya güvenlik uyarısı gönderilmeli, operatöre düşen görev ise aynı numaranın farklı 2. bir telefonda aktif olması durumunda (kişi kendi isteği ile hat yedeklemesi yapmış olsa bile) yine numaraya güvenlik amaçlı bilgilendirme mesajı göndermelidir, hattınız şu marka model telefonda aktif hale getirilmiştir filan.
serkan7554 (OP)
Member
**

Merit: 21

English ↳ Turkish Translator ✓

View Profile
July 26, 2018, 09:05:36 PM

Mobil cihazın MAC adresi, seri numarası, IMEI bilgisi, telefon modeli rahatlıkla alınıp uygulamada kullanılabiliyor, bunu güvenlik amaçlı bir çok banka kullanıyor, iş web sitesine geldiğinde iş değişiyor, sunucu tarafından yollanan SMS, hangi telefona gider, hangi kişi bu SMS'i okur bunu sunucu tarafının görmesi veya önlem alması imkânsız. Acilen getirilmesi gereken güvenlik önlemlerinden birisi, mobil telefon kapandığında örneğin Iphone tarzı bataryası çıkarılamayan yeni nesil telefonlarda, sim kart çıkarıldığı an bataryası boş olsa bile bunu algılayıp, tekrar sim kart takıldığında Apple tarafından o numaraya güvenlik uyarısı gönderilmeli, operatöre düşen görev ise aynı numaranın farklı 2. bir telefonda aktif olması durumunda (kişi kendi isteği ile hat yedeklemesi yapmış olsa bile) yine numaraya güvenlik amaçlı bilgilendirme mesajı göndermelidir, hattınız şu marka model telefonda aktif hale getirilmiştir filan.

Çok doğru ama bunu yapmak belliki sistem sahiplerinin işine gelmiyor aslında bizler bu gibi aracı kurumları tercih etmesek onlar kendilerine çeki düzen vermelerine sebep oluruz belki tabi bu şahsi değil toplumsal tepki ile olabilir. Ne yazık ki bizler başımıza gelene kadar önemsemiyoruz.
complexity7
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
July 26, 2018, 09:16:14 PM

sürekli güvenlik açığı böyle bir durumda yardım isteyecek bir durumda yok gerçekten zor iş bu fırsatçılara aman verilmesin

Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
July 26, 2018, 09:43:32 PM

Balık baştan kokar hırsızlık tüm ülkeyi hırsızlık rüşvet torpil sarmış durumda bu yüzden bitcoin borsasına sıçramasa şaşardım. Ama insanlar kendileri kaşındı. Adalet yargı bitmişse hak hukuk bitmiş demektir.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: