Bitcoin Forum
May 08, 2024, 08:38:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ACİL: Waves Platform’dan Uyarı Geldi, Siteye ‘Seed’ Girişi Yapılmamalı  (Read 166 times)
savurgan (OP)
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
July 25, 2018, 07:55:27 AM

Waves Platform bundan yaklaşık bir saat önce acil bir gönderi paylaşarak kullanıcılara uyarıda bulundu. Waves Platform kullanıcıları bir sonraki açıklamaya dek seed’lerini siteye girmemeleri konusunda uyardı.

Waves son birkaç aydır yeni bir sürüm üzerinde çalışıyordu ve Waves Client 1.0.0’ın bugün nihayet kullanıma hazır olduğunu duyurdu. Ancak bu duyurunun ardından birkaç saat geçmesiyle birlikte başka bir duyuru daha geldi ve kullanıcıların şu anda seed’lerini siteye girmelerinin tehlikeli olacağı söylendi.

Yeni sürümün yayınlanmasıyla şu anda yaşanan sorun arasında bir bağlantı olması kuvvetle muhtemel. Kullanıcıları siteye giriş yapma konusunda uyaran Waves ekibi Twitter üzerinden şu gönderiyi paylaştı:

WARNING!!! DON’T ENTER YOUR SEED ON OUR WEBSITE TILL THE FURTHER NOTICE! pic.twitter.com/XW7q8AHy4f

— Waves Platform (@wavesplatform) July 24, 2018

Bunun haricinde şu an siteye giriş yapmayı denediğinizde şöyle bir uyarıyla karşılaşmanız da gayet muhtemel:

https://koinbulteni.com/wp-content/uploads/waves.png

Bu uyarıya göre bir yorum yapacak olursak Waves’in şu anda SSL sertifikasıyla ilgili bazı sorunlar yaşadığını söyleyebiliriz. Bu sertifika özellikle login işlemlerinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Waves ekibinden henüz durumun detaylarıyla ilgili bir paylaşım yapılmadı ancak bizim tahminlerimize göre şu anda bu sertifikayla ilgili bir sorun yaşanıyor. Eğer sorun gerçekten SSL sertifikasıyla ilgiliyse şu anda siteye seed’inizi girmenizin gerçekten hiç güvenli olmayacağını söyleyebiliriz.

Waves ekibinin durumla ilgili detayları ne zaman paylaşacağını bilemiyoruz ancak yapılacak yeni araştırmaları takip ediyor olacağız. Ancak Waves’in yaşadığı sorun çoğu kullanıcıyı sinirlendirmiş durumda. Waves Platform’un Twitter üzerinden paylaştığı uyarı gönderisine bazı Türk kullanıcılar da tepki gösterdi. Bu yorumlardan bazıları şu şekilde:

“@brkbsr: umarım bir sorun olmaz. bilmiyorum ben de girdim..”

“@TobbyKitti: Çer çöp platform.. Çer çöp”

kaynak : koinbulteni.com
1715157492
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715157492
Reply with quote  #2

1715157492
Report to moderator
1715157492
Hero Member
*

Ignore
1715157492
Reply with quote  #2

1715157492
Report to moderator
1715157492
Hero Member
*

Ignore
1715157492
Reply with quote  #2

1715157492
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715157492
Hero Member
*

Ignore
1715157492
Reply with quote  #2

1715157492
Report to moderator
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
July 25, 2018, 08:08:28 AM

Hala yaşanan sıkıntılara bakar mısınız? Aylarca bekliyoruz ve elimiz de başka bir sorun destesi. Bu waves ne zaman adam olacak?
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
July 25, 2018, 08:17:11 AM

waves'ten adam olmaz bu saatten sonra vakti zamanında ne var ne yok elimden çıkarmış biri olarak bu saatten sonra yatırım yapma düşüncem yok hiçbirşekilde.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 25, 2018, 08:25:32 AM

Wawesin adam olmayacağı kesin. Çok saçma bir ico sonrası biricik Türk kardeşlerimiz sayesinde bolca Türklerin aldığı yatırım yaptığı bir coin olarak adını duyurdu benim için.
Stabilitelim
Member
**

Merit: 14

View Profile
July 25, 2018, 08:31:18 AM

waves böyle giderse ömründe hiç şahlanamadan sıradan bir coin olma yolunda ilerleyecek.Üzüldüğüm nokta zamanında çok iyi hype yapmış bir proje nasıl böyle yerin dibine girebilir gerçekten aklım almıyor.Umarım waves olması gereken yerlere gelir.Çok fazla türk yatırımcı olduğunu biliyorum.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
July 25, 2018, 08:36:22 AM

Hala waves tutan kaldımı bizim tr kısımda, ben herkes satmıştır diye düşünüyordum. Şaka bir yana uyarı için teşekkürler 1 yıl oldu dex çıkmadı wavesten bir halt olmaz
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
July 25, 2018, 08:50:33 AM

Çok saçma bir ico sonrası biricik Türk kardeşlerimiz sayesinde bolca Türklerin aldığı yatırım yaptığı bir coin olarak adını duyurdu benim için.

o türk kardeşler bir ara iki kuruş arttı waves diye burda "komisyon alacam tavsiye ettiklerimiden" diye geziniyorlardı.oylede boş beleş adamlardır bunlar.

bu haberin dogru oldugunu sanmıyorum ama waves bitmiştir bu saatten sonra bu haber dogruysa.
zaten bitikti bunca rekabetin içinde ama bu da tuz biber olur.

ancak tekrar soyluyorum bu haberin dogru oldugunu sanmıyorum.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
July 25, 2018, 09:21:57 AM

Yüklüce Waves tutuyorum geçen seneden duruyor. Zararım yok aslında, çok yoğun trade yaptım Waveste zamanında. Sene sonuna kadar da tutabilirim. Bu son durum biraz can sıkıcı. Ama atlatılır.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 25, 2018, 09:22:48 AM

Umarım diğer platformlara da sıçramaz. Bitcoin yine başını kaldırdı ya altından kim bilir neler neler çıkacak bu uyarının da. Huzur vermiyorlar piyasaya.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
July 25, 2018, 10:20:59 AM

Ben en son ekip üyelerinin ofiste montla oturdukları fotoğrafı twitterdan paylaştıklarını görünce elimdekileri satmıştım, iyi ki de satmışım. O gün bugündür de kafası hep aşağıda. Piyasada özellikler Türkler arasında çok fazla fanı var, eleştrince küfür bile ediyorlar. Bence hiçbir coinin fanı olmadan, sadece yatırım aracı olarak bakmak gerekiyor. Bu konuda biz biraz duygusal davranıyoruz. Şu olay güvenin olmazsa olmaz olduğu bir piyasada gerçekten çok kötü bir izlenim yaratacak.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
July 25, 2018, 10:28:58 AM

Ben en son ekip üyelerinin ofiste montla oturdukları fotoğrafı twitterdan paylaştıklarını görünce elimdekileri satmıştım

ahaha hocam efsaneymiş bu yav  Grin Grin vallahi cok ileri goruslu bir insanmışsınız.
bende son pumpta 90k sat lerden cıkmıştım %80 nini.
ne yazık ki %20 sini tutmak gibi bir aptallık yaptım.neyse bunada sukur.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
July 25, 2018, 11:16:38 AM

2 senedir cercop token toplayip durmusum elden cikartmaya basladim ufaktan. kazara 5 usdleri falan gorse de ardima bakmadan son decimal ine kadar hepsini cikartsam elden keske.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
July 25, 2018, 11:16:51 AM

Ben en son ekip üyelerinin ofiste montla oturdukları fotoğrafı twitterdan paylaştıklarını görünce elimdekileri satmıştım, iyi ki de satmışım. O gün bugündür de kafası hep aşağıda. Piyasada özellikler Türkler arasında çok fazla fanı var, eleştrince küfür bile ediyorlar. Bence hiçbir coinin fanı olmadan, sadece yatırım aracı olarak bakmak gerekiyor. Bu konuda biz biraz duygusal davranıyoruz. Şu olay güvenin olmazsa olmaz olduğu bir piyasada gerçekten çok kötü bir izlenim yaratacak.

Hocam %yuz haklısın genelde eleştirilerde şöyle bir durum var. Alan kodu bakıyor ki bir cacık yok elinden çıkartıyor. Ve o coin düşüse devam ediyor. Sonra önceden çıkan coin hakkında olumsuz fikir yazınca zararda olan kişi sinirleniyor. Aslında inşallah yükselir maşallah kaçar desen ve o inmeye devam etse hiç ses eden olmaz neticede gittiği yere gidecek. Mesela ben dgb yi severim ama yükselince de satmasını bilirim. Benim gözümde en az 3000-5000 yapmalı ama olmayınca olmuyor nasip kısmet
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 544
Merit: 124

View Profile
July 25, 2018, 11:23:54 AM

Hocam %yuz haklısın genelde eleştirilerde şöyle bir durum var. Alan kodu bakıyor ki bir cacık yok elinden çıkartıyor. Ve o coin düşüse devam ediyor. Sonra önceden çıkan coin hakkında olumsuz fikir yazınca zararda olan kişi sinirleniyor. Aslında inşallah yükselir maşallah kaçar desen ve o inmeye devam etse hiç ses eden olmaz neticede gittiği yere gidecek. Mesela ben dgb yi severim ama yükselince de satmasını bilirim. Benim gözümde en az 3000-5000 yapmalı ama olmayınca olmuyor nasip kısmet
Biz Türkler malesef çoğu zaman mantıkla değil olaylara duyguyla yaklaşıyoruz. Coin ile resmen aşk yaşıyoruz. Bu bende de mevcut, ama akıllandım. zira babamın çıkardığı coin olsa bundan sonra kar görünce çıkarım. umrumda olmaz
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
July 25, 2018, 02:43:18 PM

futbol takımı gibi siyasi parti tutan tayfa tabiki coinleri de sevabı günahı ile savunup yeni müritler ve mağdurlar yaratmaya devam edecek..milletin zihniyeti sorunlu..top kafalı olmamak lazım..babanın malı gibi savunmamak lazım gerçi kime ne anlatıyorsun  Grin Grin
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 25, 2018, 02:55:21 PM

Her projenin sıkıntıları olabilir ama bu Waves için çok kötü bir gelişme oldu. Geri dönüşü kolay olmayacaktır.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
July 25, 2018, 03:05:10 PM

futbol takımı gibi siyasi parti tutan tayfa tabiki coinleri de sevabı günahı ile savunup yeni müritler ve mağdurlar yaratmaya devam edecek.

net ve geçerli bir anlatım. bende uzun süre tutuculardanım 1 dolardan aldım güzelde kar verdi 10 küsür dolara satmadım baktım olmucak geridönüş ağır 4  dolardan sattım  karlı mı karlıydı.
token coinle evlenmemek lazım ama yapmak zor herkes evlenme diyor ama herkes evleniyor aynı mantık!

zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
July 25, 2018, 05:26:51 PM

Wawes en son yaptmış oldukları yarışmada gözümden düştüler. Hiç bir zaman için güvenmediğim bir ekip. O yüzden umurumda bile değiller. Adamların niyetleri bozuk.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
July 25, 2018, 07:00:25 PM

Girmiş olanlar ne yapacak onlar için de bir uyarı geldi mi  Smiley allahtan sattım kurtuldum bu coin'i bana göre başarısız bir dex ve proje ileride uçacağını hiç zannetmiyorum.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
July 25, 2018, 07:06:59 PM

Wawes diğer adıyla -Bizlerin Favori Koini- boğa piyasasında kendini en fazla toparlayacak olan koinlerden biri. Bu kadar laf atilmasına şaşırmadım çıkarken çikmiyor düşerken istisnasız düşüyor. Fakat şu anda düşmeyen hangi koin var? Kendini toparlamasi yakindir.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: