Bitcoin Forum
June 23, 2024, 03:18:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Artık polisler Bitcoin eğitimi alacak!  (Read 307 times)
girdap (OP)
Jr. Member
*

Activity: 81
Merit: 3

View Profile
July 25, 2018, 08:24:17 AM

Londra polisi, kripto paralarla ilgili suçlara karşı koymak için özel olarak eğitilen ilk polisler olacak. Kripto paraların kara para aklamada kullanılma olasılığı yüksek, bu sebeple bu alanda eğitimler zorunlu hale geldi ve polisler daha donanımlı olmak için Bitcoin eğitimi alacak.

Kripto suçlar konusunda Londra polisi Bitcoin eğitimi alacak
Londra polisi basın sözcüsü tarafından bu eğitim “türünün ilk örneği” olarak tanıtıldı. Eğitim, Ekonomik Suç Akademisi’nde verilen derslerin bir parçası olacak. Basın sözcüsü, verilecek olan eğitimin polislere kripto para suçlularını nasıl tespit edeceklerini, zanlılara nasıl ulaşacaklarını ve nasıl araştırma yapabileceklerini içerdiğini belirtiyor. Kripto para suçlarına yönelik eğitim fikrinin, polis memurlarının bu alanda nasıl işlem yapacaklarını bilmediklerini itiraf etmesiyle ortaya çıktı.

Ayrıca, Avrupa Birliği’nin emniyet yetkilisi Europol’ün, siber suçluların kripto para birimleri kullanılarak, 4 milyar İngiliz sterlini akladığını duyurmasından sonra harekete geçildi. Ancak bu rakam sadece yasa dışı toplam nakitlerin yaklaşık %4’üne denk geliyor.

İngiliz polisleri uluslararası kara para aklama suçlarına bakacak
Londra’daki eğitim başlatma kararı, dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri olduğu göz önünde bulundurulduğunda, kripto paralarla, kara para aklamaya karşı çok önemli bir adım atıldığı görülüyor. Londra polisinin yetkileri arasında hali hazırda uluslararası dolandırıcılıkla mücadelede bulunuyor. Bu yeni donanım ile İngiliz polisleri kendi alarında da bu suçlarla mücadele edebilecek. Pilot bölge uygulamalarının ardından 2018 sonbaharında İngiltere’de eğitimlerin yaygınlaşması bekleniyor.

Londra Belediyesi kısa bir süre önce, kripto para birimlerinin yanı sıra daha genel olarak siber suçlar kaynaklı mali suçları daraltmak için tasarlanmış yeni bir yüksek teknoloji mahkemesi oluşturduklarını duyurdu. Tüm bu gelişmeler ve kara para aklanmasına karşı mücadelelerin etkinliği piyasaları nasıl etkiler bilemeyiz. Ancak bir öngörüde bulunulacaksa kara para aklama olayları kripto dünyasından ayrıştırılırsa tabi ki bazı devletlerin ve resmi kuruluşların bakış açısını değiştirir. Böylelikle kripto paralara karşı açılan devletler düzeyinde ki savaşlar son bulur ve kripto paralar daha kolay resmiyet kazanır. Böylece kirli oyuncular oyundan çıkar yerlerine kurumsal yatırımcılar girer.

kaynak : kriptoparahaber.com
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
July 25, 2018, 09:32:33 AM

kısa bir seminer yeterli olacaktır. karışık tarafı yok zaten. cüzdana giriş, transfer edilmesi, nasıl inceleneceği vs bu tür konular 2 saatlik bile çalışma değil. Londra yönetimini tebrik ediyorum. hani bizim ülkemizde böyle girişim olsa çoktan haberi yapılırdı.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
July 25, 2018, 09:39:59 AM

Kripto paraların işin içine girdiği adli vakalarla son zamanlarda çok sık karşılaşıyoruz.
Londra polisine bu tip vakalarda bilgili olması için verilecek eğitim personellere katkı verir.

foe running
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
July 25, 2018, 01:33:58 PM

İnternet suçlarına bunu da ekleyince eğitim şart.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
July 25, 2018, 03:05:56 PM

O da tehlikeli adamlar egitimi aldıktan sonra polislikten sogumasın, hangi birine ulaşacaklar, okyanusta bir damla su oluyor, 4milyar sterlin aklamak nasıl birsey bununla bas etmek çok zor bu da madalyonun diger yuzu

1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
July 25, 2018, 03:34:28 PM

Kripto para piyasası demekki dünyada kendini iyicene hissettirmeye başladı ,Londra polisine bu konuda eğitim vermek ve buna özel bir birim oluşturmak bu işin geleceği açısından bize ipuçları veriyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Underreal
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
July 25, 2018, 04:16:36 PM

Olması gereken bu sanırım fakat inşallah bu eğitimi kötüye kullanan polisler çıkmaz çünkü kanımca bu polislerin her şeye erişim izni olacaktır ve bu şu demek erişe biliyorsa tırtıklayada bilirler  bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum...

Aenco ✚ Global HealthTech Blockchain Financial Solutions ▬▬▬▬▬ Join Now! | PRIVATE SALE IS LIVE! ● ●
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 25, 2018, 09:14:28 PM

Bitcoinin ne kadar yaygınlaştığını ve kullanıldığını gösteriyor bu haber. O değilde o polisler bu işleri öğrenince, paranın tadını alıp mesleği bırakmasın Cheesy
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
July 25, 2018, 09:18:46 PM

Aklanan 4 milyar sterlin ha. uğraşacakları o kadar alan varken %4 için özel bir ekip falan da kurulmaz zaten. Sadece 3-5 saatlik bir eğitimden geçirilirler o da yeter fazlasıyla.
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
July 25, 2018, 10:20:49 PM

Teknoloji geliştikçe suçluların da teknikleri gelişiyor, şuan kripto hesapları boşaltmak çok moda bir çok insan mağdur oluyor ve bu konuda polisin yapacak çok fazla bir şeyi olmuyor şimdilik. Londra polisi için doğru bir kara alınmış eminim ki bir çok olay kısa sürede çözülecektir bu eğitim sayesinde.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
July 25, 2018, 10:26:21 PM

suçlular kendilerini teknolojiyle beraber güncelliyor devamlı. her zaman çıkar yol buluyorlar. böylesine büyük bir aklama operasyonu varsa geç bile kalmışlar fakat çok bir eğitim alabileceklerini düşünmüyorum en fazla ne öğretecekler. en fazla siber bölümleri bu konuya daha fazla mesai harcar.
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
July 25, 2018, 11:00:10 PM

nedense kripto paralar kara para aklamada kullanılıyormuş algısı hala devem ediyor, sanki normal paralara la bu iş yapılmıyormuş gibi konuşuyorlar. Bu düşüncenin değişmesi lazım artık.

[/center]
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
July 26, 2018, 08:01:01 AM

yani bu da gösterir ki ingiltere kripto parayı baya baya tanımaya başlamış ve vatandaşlarını korumaya almak için de çalışma başlatıyor.güzel gelişme.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 26, 2018, 10:23:40 AM

Sadece polislerin değil küçük yaşta çocuklara bile öğretilmeli. Kripto para, bitcoin nedir diye ilkokulda öğretilmeye başlanmalı. Ne demişler ağaç yaşken eğilir. Bilinçlendirme ne kadar erken yaşta başlarsa o kadar iyidir.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
July 26, 2018, 10:35:44 AM

Güzel bir haber, zamanla toplumsal eğitimlerde artacaktır. Zaten uzun uzadı eğitimlere gerek yok, borsa işlemleri hesap açma kapatma ile biraz haber takibi olaylar çözülür.
klarnetcijamie
Newbie
*

Activity: 148

View Profile
July 26, 2018, 10:37:43 AM

"kripto para birimlerinin yanı sıra daha genel olarak siber suçlar kaynaklı mali suçları daraltmak için tasarlanmış yeni bir yüksek teknoloji mahkemesi oluşturduklarını duyurdu" bunun acilen türkiye'de de olması lazım..
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 26, 2018, 11:09:43 AM

Eğitim alan polis biraz para kazanırsa iş değiştirir Smiley İstifalar çoğalır, çoğunun sebebi de iş değişikliği olur. Daha fazla parayı daha kolay şekilde elde eden insan ne iş yaparsa yapsın değiştirir
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 478

View Profile
July 26, 2018, 11:10:45 AM

Güzel düşünülmüş bir önlem çeşidi. Bitcoin'in şu an büyük bir güvenlik açığı var açık defter uygulaması yüzünden. Yavaş yavaş açıklarını kapaması gerekiyor zaten.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 26, 2018, 11:32:48 AM

kısa sürecek bir eğitim içeriği de teferratuatlı olacağını sanmam. temel düzeyde bilgi verilir. hatta denemelik cüzdan verilsin, birbirilerine bitcoin göndersinler. o kadar zor değil.
big black bird
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 1

View Profile
July 26, 2018, 12:01:15 PM

Şimdi bu başlığa bakınca bilgisayar eğitimi almış olan kişileri polis olarak direk atamaları lazım.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: