Bitcoin Forum
June 17, 2024, 09:13:02 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Artık polisler Bitcoin eğitimi alacak!  (Read 307 times)
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 26, 2018, 12:53:53 PM

Bitcoin eğitimi biraz yavan kaçıyor. Genel anlamıyla Kripto para eğitimi denilse daha doğru olur sanırım. Ama yine de güzel bir adım atılmış. Ülke menfaatlari doğrultusunda atılan bu adım, kripto kullanan suçluları biraz daha baskı altına alacaktır.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
July 27, 2018, 02:08:21 AM

Olumlu bir adım atılmış, polislerin kriptolar hakkında bilgili donanımlı olması, dolandırıcılara karşı mücadele ederken işlerine yarayacaktır. Bu arada bazı üniversite ve okullarda da blockchain ve kripto üzerine eğitim verileceği haberini okumuştum. Şuan belki gündelik hayatta çok fazla karşımıza çıkmıyor ama ilerleyen yıllarda gerek ATM ler olsun, gerek alışveriş yaparken kriptolar yoluyla ödeme yapılması olsun bu tür şeyler hayatımıza daha fazla nüfuz edecek.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
moneyin1week
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
July 27, 2018, 02:27:05 AM

Sonuçta kolluk güçleri insanların can ve mal güvenliğini sağlamakla görevliler  bitcoin de bir para birimi ve bir ekonomik karşılığı var ise ki var ozaman onun la igili yapılacak her türlü kanun dışı eyleme de polis bir şekilde müdahale etmeli.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
July 27, 2018, 10:16:41 AM

bence güzel bir adım olmuş her geçen gün daha çok kripto para cüzdanlarına saldırılar ya da benzeri şeyler görüyoruz bu durumda polislerin de konudan haberdar olması ve bu işler için ayrı bir birim kurulması şart. en azından insanlara yardımcı olabilecek bir grup polis oluşturulmuş olur

mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
July 27, 2018, 12:37:07 PM

Hele ki 2017 yılındaki kripto paraların dünya toplumlarındaki söz edilişlerinden sonra bunun sadece Londra değil tüm dünya polisleri için bir eğitim konusu olması gerekirdi. Yavaş ilerleniyor ama adli vakalar arttıkça eğitimler de ilerleyecektir.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
July 27, 2018, 12:40:56 PM

Kripto dünyasının hayatımıza ne kadar girdiğini ingilizlerin polislerine bitcoin konusunda eğitim vermesinden de görebiliyoruz yakın gelecek kripto paralar ve bitcoin ve blockchain üzerine şekillenecek !
kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
July 27, 2018, 01:42:54 PM

Haberin gerçek olduğunu düşünmüyorum. Normal polislere neden bu konuda eğitim verilsin. Böyle birşey bilişim suçlarına girer. Normal polis nasıl anlayabilir kara para kripto para haklamayı.

dolumann
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
July 27, 2018, 01:58:54 PM

Bizim ArkaSokaklar'dakiler çoktan aldı üç dört kez işlediler konuyu Smiley Çok zor bişey değil tabi temel düzeyde biliyor olmak basit suçlar için yeterli, kara para aklama gibi durumlara zaten uzmanlar bakar
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
July 27, 2018, 08:24:58 PM

Türkiye'de başınıza bitcoin yada borsa ile ilgili bir sıkıntı gelirse ne yazık ki en büyük bilgi sahibi siz oluyorsunuz.
Bunu siber suçlara derdinizi anlatırken anlıyorsunuz.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
July 28, 2018, 08:53:27 AM

eğitim alsa ne kadar bu duruma çözüm bulunabilir ki yaptkları boş bu işin özü özgürlük birşey engelleyebileceklerini sanmıyorum

necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
July 28, 2018, 08:57:44 AM

suç ve suçlularla mücadele için gerek gördükleri öyle teferruata girmeden bitcoin, kripto para eğitimi işte. hani şüphelilerin yanında gezdirdikleri telefondaki uygulamalara giriş yapabilmek, denetlemek, tutanaklara kaydı düşülmesi falan.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
July 28, 2018, 02:13:57 PM

Evet siber suçlarla mücadele eden polislerin nu eğitimi alması doğru bir yaklaşım. Yaygınlaşır umarım hatta belki soygunlara bir çare bulunurda herkes rahat eder.
RiwRiw
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
July 28, 2018, 08:01:47 PM

Okey; güzel bir atılım olmuş eğitim alınması gerekiyor elbette.
Fakat Polislerin bu eğitimi alması işin çok basite indirgenmiş olduğunu gösteriyor. Eğer böyle bir çalışma yapılacaksa teknolojiyle iç içe olan aynı zamanda
tecrübeli (bu tarz alanlarda yetenekli) bir ekip kurulması gerekiyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte suç işleyenler, suç örgütleri, kara para aklamaya çalışanlar vs. kendilerini bu tip konularda zaten geliştiriyorlar. Yani sadece polislerin 2 -3 saatlik eğitim almaları, iki üç tane slayt izlemeleriyle bu konuyu çok iyi öğreneceğini ve faydalı olacağını düşünmüyorum.. bu kadar basit olamaz.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
July 29, 2018, 07:39:34 AM

Bu iş bir iki saatlik bir seminerle olacak iş değil. Londra Polis departmanı eğer verim elde etmek istiyorsa sadece blok zinciri konusunda uzman elemanlar yetiştirmeli.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134

View Profile WWW
July 29, 2018, 08:14:52 AM

Evet tebrik esiyoruz peki bu herşeye erişimi olan polisleri kim denetleyecek benim aklımdan soru var yani bizden tırtıklasalar kim önüne geçecek buda ayrı bir soru olarak tarihe not düşülsün

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
July 29, 2018, 10:20:38 AM

Artık böyle bir önlemin vakti gelmiş de geçiyordu bile. Bitcoin hakkında öyle bir algı yaratıldı ki sanki sadece kara aklama için kullanılan bir şey haline getirildi. Şu an tedavülde olan paralar suça konu edilebiliyor rahatlıkla halbuki.Tarihin her döneminde insanoğlu anlamadığı şeyler karşısında sadece onu karalamayı seçmiştir. Şu anda da bitcoin buna alet edilmekte.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
July 29, 2018, 11:07:39 AM

adamlar çağı yakalamak ve geri kalmamak için önlem arıyor. 2 saatlik eğitimle zor olsa da, bir fikir edinmek ve çok yabancı kalmamak için önemli bence.
by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
July 29, 2018, 12:55:38 PM

Biraz geç gelen bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Ama yine de her şeyin bir ilki vardır tebrikler bunu da İngilizler gerçekleştirmiş. Diğer devletlere de örnek olacaktır kısa zamanda.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 29, 2018, 08:51:27 PM

Siber suçlar bölümleri uzun zamandır çok iyi eğitimler aldılar ve sürekli bu konuda çalışıyorlar. İlerleyen zamanlarda bütün camianın bu konuda eğitilmesi zaten şart oldu
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
July 29, 2018, 08:54:15 PM

bende çok mantıklı olmuş. gelişen ve küreselleşen dünyada suç ve suçlarda küreselleşiyor ve sınırı aşan bir vaziyet alıyor. burada polislere kritik bilgiler verilerek bilgi sahibi olmalarının sağlanması çok güzel..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: