Bitcoin Forum
June 16, 2024, 08:03:38 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Pompliano 3 gerekçe sundu: Bitcoin, neden 50,000 dolara ulaşacak?  (Read 58 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
July 27, 2018, 06:00:20 PM

Yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının bu yıl potansiyel olarak 50,000 dolara yükseleceğine inandığını söyledi. Pompliano, ETF spekülasyonunun, kurumsal ilginin ve insan psikolojisinin Bitcoin’de fiyat artışını tetikleyeceğini ifade etti.

Cheddar’a konuşan Pompliano, şu yorumu yaptı:

“Gelecekte bir noktada 50,000 dolara yükseleceğine dair güvenim neredeyse tam. Bu bu yılın sonunda da olabilir. Bunun bu yılın sonunda olacağına da çok değil ama biraz güveniyorum.”

Eski bir Facebook çalışanı olan Pompliano’nun bu iyimser görüşünün arkasında ilki insan psikolojisi olmak üzere 3 neden var.

Pompliano, son dönemde Bitcoin ETF‘leriyle ilgili spekülasyonların yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirtti. Bununla birlikte SEC’in yakın gelecekte Bitcoin ETF’leri için onay vereceği konusunda daha az iyimser:

“Önümüzdeki 30 gün içinde onaylanacağını düşünmüyorum fakat göreceğiz. Bu konuda heyecan duyan bir grup insan var.”

Pompliano ayrıca şu anda kripto para piyasalarında kurumsal bir ilgi artışı olduğunu vurguladı. Bu ilgi artışının ticaret hacmini büyüteceğini ve fiyatları yukarı çekebileceğini söylüyor:

“Üçüncüsü, kurumsal paraya bakarsınız, bu para son dönemde kripto paralarla ilgili fonlara ve vadeli işlem sözleşmelerine geliyor. Bu ürünlerin bazılarında gerçekten büyük artışlar görüyoruz. Bu durumun yılın geri kalanında bu varlığın fiyatını çok daha fazla artırmaya devam edeceğini düşünüyorum.”

Pompliano ayrıca dünyanın hızla dijitalleştiğine de dikkat çekti. Pompliano’ya göre geleneksel finansal kurumlar şu anda dijital ürünler sunmak için çabalıyorlar:

“Ya yaptıkları işi dijitalleştirmek zorundalar ya da yok sayılacaklar.”

Başka bir eski Facebook çalışanı da Cheddar’a konuştu. Şu anda Fin’in kurucu ortağı olan Sam Lessin, bir Bitcoin maksimalisti olduğunu söyledi ve “Blockchain ve kripto para ekosistemine daha geniş bir açıdan bakarsak insanların küresel olarak değiştirilemez bir defteri kebire sahip olmanın ne kadar büyük bir şey olduğunu tam anlamıyla idrak ettiklerini sanmıyorum.” dedi.

Haber linki: https://uzmancoin.com/bitcoin-pompliano-gerekce/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
kardil
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
July 27, 2018, 07:10:30 PM

Zamanla olacağına inancım tam. Ben ve yorumlarını okuduğum arkadaşlarımın blockchainin önemini anladığımızı düşünüyorum. Bu sayı arttıkça fiyatın da arttığını göreceğiz
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
July 27, 2018, 07:14:31 PM

bitcoinin o fiyatlarına ulaşacağı konusuna katılıyorum ama bunun bu yıl olacağını da düşünmüyorum. her şey yavaş yavaş oturuyor ve gelişiyor. sonuçta her şey zamanla bitcoinin lehine...

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
July 27, 2018, 08:23:54 PM

ETF onaylansada onaylanmasa da orta vade için yükseliş gelecektir. ETF nin yükselişi çok hızlandırma ihtimali var.
waitthemoonn
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
July 28, 2018, 04:26:12 AM

Ne kadar yüksekten uçarsan o kadar çok düşersin bana biraz afaki geldi hatta biraz değil oldukça afaki 50000 bence buraya yükselse bile bu uzun bir zaman dilimi içinde olur uzun vadeli bir düşünce belki ama bir yıl çok kısa bir zaman.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
July 28, 2018, 07:45:09 AM

Bitcoin in 50 bin dolara ulaşması hayal değil ancak bence bu sene içerisinde 50 bin doları görmek biraz hayal.
Bu sene içerisinde yaşanan gelişmelere bakılırsa yüksekiişin bir anda bu kadar fazla olmasını beklemiyorum.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
July 28, 2018, 07:54:49 AM

Birçok uzman Bitcoin değerinin artacağını tahmin ediyor ama yine birçoğu sebep belirtmiyor.
Bu meselede Pompliano biraz daha sorumlu davranarak mantıklı sebepler de sunmuş  Smiley
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 478

View Profile
July 28, 2018, 08:14:42 AM

İlk başlarda ben de 40-50 bin dolar bandına ulaşacağını düşünüyordum fakat şu anki görüntüsüne bakılırsa 20 bin dolar civarlarını maksimum değer olarak görüyorum bu yıl sonu için.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 28, 2018, 09:08:30 AM

etf onayına abd ileride izin verecek bence. 3.5 trilyon dolarlık etf hacmi varmış. kriptoların kaç katı. bitcoine bu paranın long (alış) olarak aktarılması kripto borsalarını da harekete geçirir. ama tam tersi satış işlem ağırlığına dönerse o zaman kimse ağlamasın.
Koin Defteri
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile WWW
July 28, 2018, 09:06:09 PM

Sec den etf ile ilgili çıkacak pozitif bir haber geçen sene olduğu gibi bitcoin fiyatında birkaç gün içerisinden 1000 dolarlık artışlar sağlayabilir.

[  waves   ]       Join The Waves Community       [  waves   ]
◆ Smart Contract       ◆ No Gas       ◆ High Speed
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
July 29, 2018, 07:52:42 AM

Bitcoin'in beklediği bazı kararlar var. Bu kararlar netleştikten sonra sanırım Bitcoin de kendine bir yön tayin edecek. Beklemek lazım  Smiley

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
DatKing
Member
**

Activity: 1022

View Profile
July 29, 2018, 08:01:17 AM

Şu an herkes merakla neler olacağını bekliyor. Bitcoin bir anda bir çıkış yakaladı ve 8200 dolar seviyesine ulaştı fakat şu sıralarda tekrar bir durgunluk gözlemlemeye başladık. Bakalım önümüzdeki günlerde bu çıkış sürecek mi.

by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
July 29, 2018, 12:58:51 PM

Eğer geçen seneki gibi hızlı artışlar olursa ve ufak düşüşlerde hacim kaybolmazsa böyle bir değeri bulması imkansız değil bitcoinin.
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172

View Profile
July 29, 2018, 10:08:44 PM

“Gelecekte bir noktada 50,000 dolara yükseleceğine dair güvenim neredeyse tam. Bu bu yılın sonunda da olabilir. Bunun bu yılın sonunda olacağına da çok değil ama biraz güveniyorum.” dalga geçmeyin insanla,sene sonunda olacakmış..
jembaba1
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
July 29, 2018, 10:36:49 PM

“Üçüncüsü, kurumsal paraya bakarsınız, bu para son dönemde kripto paralarla ilgili fonlara ve vadeli işlem sözleşmelerine geliyor. Bu ürünlerin bazılarında gerçekten büyük artışlar görüyoruz. Bu durumun yılın geri kalanında bu varlığın fiyatını çok daha fazla artırmaya devam edeceğini düşünüyorum.”
 eğer bu olmaya başlamışsa çok olumlu bir şey.güven sorunu baya azalır ve bu hedef gerçekleşebilir.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
July 29, 2018, 11:28:30 PM

SEC'in ETF onayı bekleyen çok büyük heyecanlı bir kitle var. Onay reddedilirse büyük bir panik yapacaklar. Belki de boğalar bu paniği bekliyorlardır. onay geçmemesi de muhtemel.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: