Bitcoin Forum
May 30, 2024, 04:26:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sarp Bilgisayar Adana - Bıyıklı Bakkal - Alışveriş yaparken dikkatli olun.  (Read 231 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
July 28, 2018, 09:57:36 AM
Last edit: August 17, 2018, 01:32:10 PM by igotek

EDIT: Firmadan 17.08.2018 tarihinde para iadesi aldım. Firma sahibi konuyu silmemi isterse bana ulaşması yeterlidir. Tüketici hakem heyetine de dilekçemi geri çekmek istediğimi para iadesi aldığımı belirteceğim.

-----

gittigidiyor üzerinden altta bilgileri yazılı firmadan Mayıs 2018 içerisinde farklı tarihlerde 33 adet yeni ekran kartı satın aldım. Satış aşamasında çok ilgiliydiler. Gönderilerin teslimatı da hızlı bir şekilde gerçekleşti.
24 Mayıs 2018 tarihinde aldığım ekran kartlarından bir tanesi arızalı çıktı. Firma ile görüştüm, ürünü kendilerine yollamam gerektiğini söylediler.
Garantiye göndereceklerini ve sonucuna göre işlem yapacaklarını bildirdiler. Ürünü kendilerine kargo ücretini de ben ödeyerek yolladım. Satın alınan ürünler kargo ile geldi ve arızalı olduğu için 4 gün sonra geri iade gönderildi. Yurtiçikargo gönderi kodu: 405670011591
28 Temmuz 2018 oldu. Sonuç:

Son bir aydır gittigidiyor üzerinden yolladığım mesajlara dönüş yapılmıyor.
Son bir aydır aradığımda çalmasına rağmen sabit telefonlarını açan yok.
Son bir aydır aradığımda çalmasına rağmen cep telefonlarını açan yok.
Az önce email yolladım.

Firma Ünvanı: Sarp Bilgisayar & E-Ticaret Uğur Ünal ve Ortağı
Adresi: Reşatbey Mah. 62003 Sokak Topaloğlu Apt. No:11 D:2 Syhan Adana
Ziyapaşa vergi Daresi, Vergi No: 8860488715
Email: info@sarpbilgisayar.com
İşyeri Telefon No: 0322 457 03 33
Cep Telefon No: 0539 893 60 74

Web: https://www.sarpbilgisayar.com/
Gittigidiyor: https://profil.gittigidiyor.com/biyikli_bakkal
N11: https://www.n11.com/magaza/sarpbilgisayar

Yukarıdaki yazılı bilgiler ürün satın alındığında verilen faturadan, kargo gönderilince verilen belgeden ve google'da firma ismi aratılarak elde edilmiş olup halka açık bilgilerdir. Hiç hoşuma gitmesede bu firmayı hakkında olumsuz düşüncelerimi bildirmem gerekiyor. Daha satış aşamasında arızalı çıkmış bir üründe para iadesi yada yenisi ile değişim yapmamış olup yetkili servise gönderip sonuca göre işlem yapalım demeleri kabul edilebilir olmamasına rağmen firmanın iyi niyetine güvenip satış aşamasındaki ilgilerini de göz önünde bulundurarak kabul ettim. Ancak ürünü kendilerine yolladıktan sonra artık bir daha hiçbirşekilde onlara ulaşamadım. Az önce gittigidiyor ve n11 platformalrı üzerinden bu firma hakkında şikayet yazdım. Ayrıca tüketici hakem heyetine başvurmak üzere de dilekçe hazırladım. Müsait olduğumda bu dilekçe ile müracaat edeceğim. İki aydır sorumsuzca davranarak telefonalra dahi cevap vermeyerek olandırıcı konumuna kendilerini bile bile soktuklarını düşünüyorum. Bu firmadan alışveriş yaparken mutlaka iki kere düşünün. Beni bilen bilir, firmalar hakkında kolay kolay olumsuz fikir belirtmem. Bu yazıyı firma yetkililerinden biri okursa herkesin de görebilmesi adına savunmasını/bahanesini bu konu altına yazmasını istiyorum.

Alışveriş yaparken escrow kullanımı, sahibinden GET, Gittigidiyor sıfır risk vb. sistemleri kullanarak alışveriş yapmanın önemini bir kez daha görmüş oldum. Belki de bu firmaya direk ödeme yapsaydım bana satın aldığım ürünleri göndermeyecekti. Şu aşamada arızalı ürünü internetten yapılan alışverişlerde bize tanınan sürede arızalı çıktığı için iade ettim. Tam olarak sürecin nasıl işlediğini bilmesemde buraya kadar yükümlülüklerimi yerine getirdiğim için para iadesi talep etme hakkım mevcut. Artık gerisine tüketici hakem heyeti karar verecek. Konuyu özellikle buraya açtım, alım/satım yapan kişilerin bilgi sahibi olması çok daha iyi olur.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
July 28, 2018, 01:03:59 PM

İnternetten alınan ürünlerde cayma hakkı vardır. Gerekçesiz. Yani arızalı bile olduğu için yollasanız para iadesi yahut yeni ürün gönderir. Garanti kısmı onların sorunudur. Uyanıklık yapıyorlar işte.

...
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
July 28, 2018, 01:18:31 PM

İstedikleri kadar uyanıklık yapsınlar söke söke alırsınız paranızı üzerine uğradığınız bir zarar varsa onun talep edilmesi de mümkün. Başlığı açmakla çok iyi etmişsiniz. Çoğu insana faydalı olacaktır.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
July 28, 2018, 01:44:58 PM

geçmiş olsun hocam 2 ay iyi sabretmişsiniz en kısa zamanda mağduriyetiniz giderilir inşallah. Bu gibi konuların sabitlenmesi gerekir diye düşünüyorum.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
July 28, 2018, 09:53:36 PM

Tüketici Hakem Heyeti'ne yazılacak dilekçe örneğini sizlerle paylaşıyorum. Bugün görüştüm ve bana bu şekilde hazırlattılar. Microsoft Word ile size göre düzenleyebilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetine başvurmak ücretsiz.

Code:
İSKENDERUN TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ'NE
24.05.2018 tarihinde gittigidiyor.com isimli web sitesi üzerinden 8 adet X MARKA X MODEL isimli üründen satın aldım. Ödemeyi söz konusu site üzerinden kredi kartım ile yaptım. Ürünler kargo ile adresime gönderildi. Ancak bunlardan bir tanesi arızalı çıktı. Faturanın fotokopisi ektedir.
Gelen ürünlerden bir tanesi arızalı çıktı. Firma ile görüştükten sonra 28.05.2018 tarihinde yurtiçi Kargo ile kargo ücretini de ödeyerek iade gönderdim. Gönderi evrakı ektedir.
Satıcı firma ürünü iade olarak teslim aldı. Aradan iki aylık bir süreç geçti. Ancak sabit telefon numaralarını aradığımda telefonlara bakan yoktur, cep telefonu numaralarını aradığımda telefonlara bakan yoktur, email gönderdiğimde cevap yazmıyorlar. Satışın yapıldığı web sitesi üzerinden yazdığım mesajlara da cevap yazmıyorlar.
Satıcı firmanın işyeri adresine yazılı olarak ihtarname gönderip zararımın giderilmemesi halinde tüketici hakem heyetine başvuracağımı belirttim. Ancak herhangi bir cevap vermediler.
Altta yazılı bedelin tarafıma iadesi için gerekli işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim.

Ürün Adı: EKRAN KARTI MARKA VE MODELİ
Ürün Seri No:
Ürün Bedeli:
Kargo Bedeli: 15 TL

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
July 29, 2018, 01:12:35 AM

Bence bankanızdan chargeback yaptırın. Böyle uzar gider.
Bu arada gg den iade talebi açsaydınız direk onay vermeden. Benimde bir kartım servisten iade raporu geldi.Firmaya yazıyorum umurlarında değil.
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
August 17, 2018, 01:30:34 PM

17.08.2018 tarihi itibari ile para iadesi yaptılar. Sorunun gittigidiyordan kaynaklı olduğunu söylediler. Kendilerine neden uzun bir süre ulaşılamadığı hakkında bilgi vermediler.Para iadesi aldığım için Pazartesi günü tüketici hakem heyetine başvurarak durumu belirtip dilekçemi geri çektiğimi söyleyeceğim. Başvuru yapmıştım. 3 ay kadar sürer sonuçlanması demişlerdi. Biraz gecikmeli de olsa sorunun çözüme ulaşması güzel.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: