Bitcoin Forum
June 17, 2024, 05:04:03 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Çin'den 3.6 milyar dolarlık kredi  (Read 468 times)
ront
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
August 18, 2018, 03:18:50 PM

Ne hallere düşmüşsek artık. Çinden gelecek 3.6 milyar doları bile büyük bir başarıymış gibi yansıtıyorlar. Lan o para bizim 15 günlük cari açığımız  Grin
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
August 19, 2018, 07:29:47 AM

miktar vasatın altında olsa da kredi alınabiliyor olması iyi bir gelişme. ama görünen o ki bu bile yetmemiş çünkü 23 milyar kadar para basılmış yakın zamanda.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
August 19, 2018, 08:16:18 AM

Cok iyi kredi aldik,  cok iyi borc aldik,  super borc aldik,  oyle boyle borc almadik.  Gotumuzdeki deligi buyutmemizde bize yardimci olan herkese tesekkdxhdjbz,  anasini avradini...

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
August 19, 2018, 08:18:48 AM

bu miktarda kredi günü kurtarmaya bile yetmez. ekim ayında yapılacak olan 4 küsür milyar dolarlık dış borcu da çinden mi alacağız acaba.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134

View Profile WWW
August 19, 2018, 10:54:39 AM

çin resmen 3.6 milyar doları sağ cebinden alıp 4 milyar doları sol cebine koyuyor bizde oo kurtulduk diyoruz adamlar yürürken sikiyor resmen bizde tutmuş bruce lee babamız çin evimiz diyoruz

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
August 19, 2018, 11:46:43 AM

Haberin çıktığı vakitler dolar 4,8 bandındaymış, hükümte olarak al sata girseydiler şimdi bayağı kardaydık  Smiley Smiley 4,8'den al 6,8'den sat güzel para aslında.
Ne hallere düştük arkadaş yaa.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
August 19, 2018, 11:50:01 AM

3.6 milyar dolar Eylül 2018 zaman diliminde ödenmesi gereken 9 milyar dolarlık bankların dış borcuna yetmez. Vatandaş dolar satmak yerine almayı tercih etti. Tahtakale piyasası uyarıyı yaptı büyükler değil küçükler dolar bozdurdu.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
August 19, 2018, 03:54:47 PM

şu saatten sonra samsung, apple gibi o kaliteye yakın bile ürünler üretsek başta abd pazarını kaybetmek üzereyiz. Ben dünya ülkeleri ile sürekli gerilim yaşayan Türkiye görmek istemiyorum. Ne kadar bize haksızlık yapılsa bile.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
August 19, 2018, 04:16:47 PM

3.6 milyar dolar Eylül 2018 zaman diliminde ödenmesi gereken 9 milyar dolarlık bankların dış borcuna yetmez. Vatandaş dolar satmak yerine almayı tercih etti. Tahtakale piyasası uyarıyı yaptı büyükler değil küçükler dolar bozdurdu.

büyükler ve yandaşlar zaten dolar falan bozdurmuyor ki. Bozduranlar galeyana gelen en fazla 300 400 doları olan halk. O bozdurdukları dolarla kafa tuttuklarını falan düşünüyorlar.

mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
August 19, 2018, 04:33:36 PM

Bu lafları da çok dilimize pelesenk ettik ve inanın söylemeyi hiç sevmiyorum ama Suriyelilere harcadığımız para şu paranın yanında devede kulak kalır ya. Yine bir bayram arefesindeyiz ve yine yüzbinlerce Suriyelinin ellerini kollarını sallaya sallaya ülkelerine gidip sağ salim geri döneceklerini göreceğiz savaş bunun neresinde anlamıyorum

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
August 19, 2018, 05:45:59 PM

ahahahaah. biz IMF borcumuzu ödedik ve IMF bizden borç istiyor borççç naraları canlandı bir an kulağımda gülesim geldi. iyi borç veriyoruz yalnız.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
August 19, 2018, 05:53:53 PM

ahahahaah. biz IMF borcumuzu ödedik ve IMF bizden borç istiyor borççç naraları canlandı bir an kulağımda gülesim geldi. iyi borç veriyoruz yalnız.

işte o kadar çok borç vermişiz ki bizde para kalmamış bu sefer  Grin şaka maka 3 kuruşa muhtaç kaldık ama hala çok iyiyiz naraları atıyorlar.
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
August 19, 2018, 07:52:57 PM

IMF'ye 5 milyar dolar borç verdik kıskanıyorlar artık karar vericiyiz oyunun kurallarını biz yazarız söylemlerinden Çin'den gelen 3.6 milyar USD borç için göbek atacak pozisyona geldik. Tarihsel süreç düşündürücü.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
August 19, 2018, 09:13:02 PM

Kredi alınması çözüm değil doğru ancak ben bu alınan kredinin başka bir sebeple alındığını düşünüyorum. Dünya ekonomisine mesaj verilmek isteniyor. Yani biz sadece belli yerlerden borç almak zorunda değiliz denilmek isteniyor. Yoksa 3.6 milyar dolar hiçbir şeyi telafi etmez. Çin ile olan ilişkilerin geliştirilmesi, borç kaynağı çeşitlendirilmesi gibi sebeplerden dolayı bu borcun alındığını düşünüyorum.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
August 20, 2018, 06:08:01 AM

atalarımızın bir sözü vardır: "Borç, borç ile kapanmaz." Doğru bir cümle. bizim 3.6 milyar dolarlık kredi almaya şu anda zaruri olduğu için ihtiyacımız var ama 3.6 milyar dolarlık ek ihracat yapılması bunlara daha çok ihtiyacımız var. Batılı ülkelerin tavırları, abd gibi sertleşir ise bunu da nasıl yapacağımızı merak ediyorum.
elithamal
Member
**

Activity: 210

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
August 20, 2018, 07:32:08 AM

400-500 milyar dolarlık dış borcun yanında 3-5milyar dolar ekleyip yada 15 milyar $ekleyip ekonominin düzeldiğini zanneden arkadaşlar. Uyanın lütfen. Böyle bir şey söz konusu bile değildir. Eğitim eğitim eğitim. Finlandiyayı örnek almalıyız.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
August 20, 2018, 11:30:22 AM

Türkiye için IMF ve diğer uluslararası kredi veren kurumlardan kredi alamama gibi bir durumdan söz ediliyor. Bize kredi verebilen ülkelerden biri Çin. IMF'den almıyoruz gidip Çin'den alıyoruz. Kredi alan değil, kredi veren ülkeler kazanır.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 20, 2018, 11:53:45 AM

Kredi veren ülkenin kazanması için % kaçla kredi verdiği önemli. Eğer dünya piyasalarının altındaysa veren ülke kazanamaz. Strateji için kredi verdiği anlaşılır. Ayrıca bu işler borç al borcu kapat mantığı ile yürümez. Ne yapı edip üreten ve ihraç eden ülke konumuna gelmeliyiz. Özgürlüğün ve kurtuluşun başka yolu yok
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
August 20, 2018, 01:23:42 PM

Türkiye için IMF ve diğer uluslararası kredi veren kurumlardan kredi alamama gibi bir durumdan söz ediliyor. Bize kredi verebilen ülkelerden biri Çin. IMF'den almıyoruz gidip Çin'den alıyoruz. Kredi alan değil, kredi veren ülkeler kazanır.

ihtiyacımız olan kredinin büyüklüğünü düşününce bugün olmasa bile bundan sonra o IMF'ye muhtaç edecekler bizi. Sadece adı IMF olmasın diye çaba sarfediyorlar bütün ülkeleri teker teker geziyorlar. Kim bilir o ülkelere nasıl sözler verilecek.
verpobs
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
August 20, 2018, 02:21:10 PM

faizi yükseltirseniz herhalde ülkeye döviz girer. temel mantık da bu ya zaten faiz almak için veriyorlar o parayı öyle düşüyor dolar. hoş 3.6 milyar ile ne kadar düşerse artık.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: