Bitcoin Forum
May 27, 2024, 07:49:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: ZCL 2X YAPTI. Tüh yine tren kaçtı diyorsan gir içeri. Tren daha yeni kalkıyor...  (Read 926 times)
prolambo (OP)
Full Member

Activity: 317
Merit: 114

View Profile
July 29, 2018, 11:26:03 AM
Last edit: August 06, 2018, 07:56:13 PM by prolambo

Merhaba herkese. 2x yaptı meret ne diyo bu değişik demeden önce bi dinleyin Smiley ZCL'de geç mi kaldık diyenler önce bi geçmişe baksın. Nerelerden nerelere gelmiş. Oradan nerelere düşmüş.

ZCL nevi şahsına münhasır özel bir coindir. Kendisi Zcash'in forku olmasına rağmen gün gelmiş boynuz kulağı geçmiştir. Bugün de olacak olan odur.

Bildiğiniz gibi yine bir fork haberi var. Bu seferki co-fork denilen btc ile birlikte ortak çıkarılan bir fork. Detaylı yazmıyorum, reklam olmasın diye link te paylaşmıyorum. Bi zahmet araştırın. Daha önce rastlandı mı bilmiyorum ama coin dünyasının olayı bu. Microsoftun logosu gözükür coin 10x yapar. Şimdi de daha önce yapılmamış(ya da yapıldıysa bilmorum) farklı bir fork ile dikkat çekmek amaç.

ZCL burdan alınır mı diyorsan, ZCL şu anda her fiyattan alınır. Ya BTC çok yükselirse ne olur? Fork ikisine de bağlı olduğu için korelasyon gereği en kötü btc bazında sabit kalır dolar bazında yine artar.

Fork 10 Eylül'de. Daha çoook vakit var. Burdan 10x yapar mı? Bence 20x'e kadar yolu var. 400 doları görmüş bir coin. Şu an 20 dolar altı.

AltcoinTR telegram grubumda paylaşmıyorum. Orada çok fazla geyik dönüyor, arada kaynıyor. Paylaşması benden değerlendirmesi sizden. YTD demeyi sevmem ama yine de sorumluluk almayayım. Bazen zamanlamayı tutturamıyorum. Trigde başıma geldi. Milleti erken soktum sonradan coştu tabi ama daha geç girselerdi daha iyidi.

Edit:

1) Ben ilk yazdığımda 190-200 civarıydı (0.0019-0.0020) Sonra 240'a kadar çıktı ama düzeltmeler geldi. Bakalım bundan sonra ne olacak.

2) Resmi açıklama nerede diyenler olmuş. Bitcoin Anonymous sitesinde. https://www.anonymousbitcoin.io

3) Planım ne? 15 Ağustosta $ANON için borsalar açıklanacak. Bittrex veya Binance gibi borsalar açıklanırsa fiyat uçar gider. Ama Binance çok olası değil. Çünkü Binance'de zcl yok. Ama Bittrex'te açıklanırsa ordan tekrar uçar. Forkun birkaç gün öncesi çıkarım. Doğru düzgün bir borsa adı açklanmazsa 15 Ağustosta hemen çıkarım.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
July 29, 2018, 11:42:58 AM

Piyasanın durumu böyleyken 2x yapmış coine girmek sıkıntılı bir durum bence. Piyasa düzgün olsa 400 dolar olan coin 20 dolarsa yatırım yapmak için cezbediyor ama ne dipler gördük hep beraber.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
kabuslord
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
July 29, 2018, 12:23:19 PM

Merhaba herkese. ZCL'de geç mi kaldık diyenler önce bi geçmişe baksın. Nerelerden nerelere gelmiş. Oradan nerelere düşmüş.

ZCL nevi şahsına münhasır özel bir coindir. Kendisi Zcash'in forku olmasına rağmen gün gelmiş boynuz kulağı geçmiştir. Bugün de olacak olan odur.

Bildiğiniz gibi yine bir fork haberi var. Bu seferki co-fork denilen btc ile birlikte ortak çıkarılan bir fork. Detaylı yazmıyorum, reklam olmasın diye link te paylaşmıyorum. Bi zahmet araştırın. Daha önce rastlandı mı bilmiyorum ama coin dünyasının olayı bu. Microsoftun logosu gözükür coin 10x yapar. Şimdi de daha önce yapılmamış(ya da yapıldıysa bilmorum) farklı bir fork ile dikkat çekmek.

ZCL burdan alınır mı diyorsan, ZCL şu anda her fiyattan alınır. Ya BTC çok yükselirse ne olur? Fork ikisine de bağlı olduğu için korelasyon gereği en kötü btc bazında sabit kalır dolar bazında yine artar.

Fork 10 Eylül'de. Daha çoook vakit var. Burdan 10x yapar mı? Bence 20x'e kadar yolu var. 400 doları görmüş bir coin. Şu an 20 dolar altı.

AltcoinTR telegram grubumda paylaşmıyorum. Orada çok fazla geyik dönüyor, arada kaynıyor. Paylaşması benden değerlendirmesi sizden. YTD demeyi sevmem ama yine de sorumluluk almayayım. Bazen zamanlamayı tutturamıyorum. Trigde başıma geldi. Milleti erken soktum sonradan coştu tabi ama daha geç girselerdi daha iyidi.

https://image.ibb.co/d2w9ET/Ekran_Resmi_2018_07_29_14_27_12.png

min 100 $ bekliyoruz yerimizi aldık
mokoko
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 29, 2018, 01:04:48 PM

bu Bitcoin Anon nun total supply ı nekadar?
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
July 29, 2018, 03:54:11 PM

valla piyasa bu durumda iken yatırım yapmak riskli gibi duruyor tabi zcl iyi çıkış yaptı ama piyasada ne zaman neler olacağını kestirmek mümkün değil yinede biraz risk alıp bir miktar zcl alıp kenarda bekletmek mantıklı duruyor

Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
July 29, 2018, 03:56:59 PM

Oha prolambo yaşıyonmu lan en son gecen sene görmüştüm seni forumda  Grin Grin Grin
NBASKOR
Newbie
*

Activity: 212

View Profile
July 29, 2018, 04:25:43 PM

Şuanlık yükselişi iyi gibi birde sadece büyük borsa olarak bittrex de listelenmis daha büyük borsalar var oralarada girerse katlamaya devam eder ama ben sonradan girenlerden değilim coinlere ico lar daha güzel oluyor ama onlarada artık çok seçici oluyorum piyasadan dolayı.
prolambo (OP)
Full Member

View Profile
July 29, 2018, 04:51:33 PM

Oha prolambo yaşıyonmu lan en son gecen sene görmüştüm seni forumda  Grin Grin Grin

Telegram grubu kurmuştum AltcoinTR diye. Sen orda yok muydun? Orada 1700 kişiye ulaşınca bıraktım burda yazmayı. Gerçi orda da çok yazmıyorum artık. Piyasalar malum. Anca böyle çok emin olursam yazıyorum. Haybeye birşey paylaşmıyorum artık. Çok şükür boş çıkmadı tavsiyelerim. Umarım bu da öyle olur.
prolambo (OP)
Full Member

View Profile
July 29, 2018, 04:53:56 PM

Şuanlık yükselişi iyi gibi birde sadece büyük borsa olarak bittrex de listelenmis daha büyük borsalar var oralarada girerse katlamaya devam eder ama ben sonradan girenlerden değilim coinlere ico lar daha güzel oluyor ama onlarada artık çok seçici oluyorum piyasadan dolayı.

Binance'e girdiği an 10X.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
July 29, 2018, 04:58:24 PM

Merhaba herkese. ZCL'de geç mi kaldık diyenler önce bi geçmişe baksın. Nerelerden nerelere gelmiş. Oradan nerelere düşmüş.

Bildiğiniz gibi yine bir fork haberi var. Bu seferki co-fork denilen btc ile birlikte ortak çıkarılan bir fork. Detaylı yazmıyorum, reklam olmasın diye link te paylaşmıyorum. Bi zahmet araştırın. Daha önce rastlandı mı bilmiyorum ama coin dünyasının olayı bu. Microsoftun logosu gözükür coin 10x yapar. Şimdi de daha önce yapılmamış(ya da yapıldıysa bilmorum) farklı bir fork ile dikkat çekmek amaç.

kucoin yada binance borsalarından birinde olsaydı alabilirdim bir miktar diğer borsalara kayıt ol btc yolla vs vs üşeniyor insan ( : yine de  tavsiye için teşekkürler dostum
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
July 29, 2018, 05:22:03 PM

Zcl ile Btc'nin ne alakasi var da ortak fork oluyor bilemiyorum fakat 10 adet Zcl alip kenara atacağim 10 eylül'den erken satmak gerek fork olduğunda satiş başlar. Bilgi için teşekkürler.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
July 29, 2018, 05:23:15 PM

Tren kalkmadan bileti almış olsaydık çok iyi olurdu ama 2x yapmış bir coin'e girmeye tereddüt ediyor insan.

Gerçi şimdi 2x'ten sonra tereddüt edip, hızlı yükselirse sonradan pişman olmak da var. İşte bu karar anları çok zorluyor. Bu tarz kararları enine boyuna düşünüp, analiz edebilenler kazanıyor. Kendi adıma bir süre takipte olacağım.
prolambo (OP)
Full Member

View Profile
July 29, 2018, 05:24:02 PM

Üşenme. Pişman olma sonra Smiley

kucoin yada binance borsalarından birinde olsaydı alabilirdim bir miktar diğer borsalara kayıt ol btc yolla vs vs üşeniyor insan ( : yine de  tavsiye için teşekkürler dostum
prolambo (OP)
Full Member

View Profile
July 29, 2018, 05:25:27 PM

Zcl ile Btc'nin ne alakasi var da ortak fork oluyor bilemiyorum fakat 10 adet Zcl alip kenara atacağim 10 eylül'den erken satmak gerek fork olduğunda satiş başlar. Bilgi için teşekkürler.

Bi mantığı yok bu işlerin. Dikkat çekmekten başka bişe değil.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
July 29, 2018, 07:08:06 PM

bitcoinle beraber fork olacağını sabah okumuştum. alsam mı almasam mı derken bu saate geldi. Bittrexe biraz yatırım yapıyorum alıp kenara atacağım bir parça. Borsalara girecek haberiyle her türlü artar zaten
Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462
Merit: 102

View Profile
July 29, 2018, 07:18:16 PM

Ya bu bitcoinle beraber fork yapacak haberleri 6-7 ay önce de vardı.Bu yüzden bunlara kanmayın arkadaşlar.Yine gördük ki piyasa spekülasyonlarla dönüyor.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
July 29, 2018, 07:23:27 PM

Geçen fork olaylarında 200 dolara kadar çıkmıştı, bakalım bu forktan ne doğacak ne kadar prim yapacak. Fork için mi alıyorsunuz, forktan doğacak fiyat yükselişi için mi kararınızı ona göre verin bence.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 29, 2018, 07:24:11 PM

Zcl biraz düzeltme yerse girilebilir.X2 yapmış bir halde biraz risk içeriyor.Bitcoin 9k'yı kırarsa düzeltme yer gibi gözüküyor.Bütün altcoinler gibi.Takipte kalmakta yarar var.İyi değerlenme ihtimali var.Düşerse bir miktar alıp unutabilir.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
July 29, 2018, 07:24:18 PM
Last edit: July 29, 2018, 07:39:02 PM by Prott

Teşekkürler paylaşım için. Cryptopia borsasında para vardı bir miktar yatırım yaptım konu sayesinde. Gönül isterdi ki 2 x yapmadan yakalayalım Smiley Boğa sezonunda zaten 160 dolarları görmüş ZCL sonra baya bir değer kaybetmiş umarım tekrar o fiyatları görürüz Smiley

silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
July 29, 2018, 07:28:04 PM

Bununla ilgili resmi hesaplardan herhangi bir açıklama var mı? ben sitesine baktım herhangi bir şey yok twitter da da en son nisan ayında çatallanma ile alakalı

As said in March, all work has stopped on #Zclassic. Nothing about this has changed. Any proposed fork you may hear about does not have widespread consensus. Please use caution before participating in any fork that is promising guaranteed returns or may sound too good to be true.  söylemişler.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: