Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:37:26 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum’da neler oluyor? Ticaret hacmi dün %700 arttı  (Read 119 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
July 29, 2018, 01:13:54 PM

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre dün Ether’in ticaret hacmi, Aralık’taki boğa koşusundan bu yana görülmeyen seviye olan 12 milyar dolara yükseldi. 1-2 gündür dar bir aralıkta işlem gören Ether’de fiyatlar 463 doılar ile 473 dolar arasında seyrediyordu.

Piyasanın en büyük ikinci kripto parası, son yedi günde neredeyse hiç değişmedi ve Temmuz ayı boyunca yalnızca yüzde 2.6 oranında arttı. Karşılaştırma yapmak gerekirse Bitcoin son yedi günde yüzde 10.5 ve bu ay içinde yüzde 28 değerlendi.

Dün 13 saatlik bir süre zarfında Ether ticaret hacminde ani bir büyüme görüldü. En büyük ikinci kripto paranın ticaret hacmi, Cuma ve Cumartesi günleri arasında yaklaşık 1.7 milyar dolardan 11.9 milyar dolara yükseldi. Şu sıralarda ise 1.5 milyar dolarda seyrediyor.

Ethereum’un ticaret hacmindeki artışla birlikte kripto para piyasasının ticaret hacmi de genel olarak 35 milyar doları aştı. Bu son 3 ayın en yüksek seviyesiydi.

Ancak Ethereum‘daki bu rakamlar muhtemelen doğru değil. Veriler derinlemesine analiz edildiğinde yalnızca bir borsanın sorumlu olduğu anlaşılıyor.

Aşağıda EXX adındaki pek bilinmiyen bir kripto para borsasının 24 saatlik hacim verilerinde ETH/USD çifti hacminin 12 milyar doları aştığı görülüyor. Ayrıca borsanın toplam ticaret hacmi de gerçek dışı bir şekilde 14.5 milyar dolarda yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde hacim rekoru kıran popüler borsa BitMEX, 8 milyar dolara ulaşmıştı. Bu bugüne kadar görülen en yüksek seviyeydi.
tasadar
Full Member

Activity: 284
Merit: 100

View Profile
July 29, 2018, 01:27:19 PM

dün bununla ilgili başlık açtım sadece 10 kişi girip bakmış, tek bir kişi yorum yapmış : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4763821.0
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
July 29, 2018, 06:04:35 PM

Ben gerçek olabileceğini düşünüyorum. Ethereum'un çıkışıyla boy gösterdiğini ve Bitcoin'e yaklaşma sinyallerini yavaş yavaş verdiğini gözlemlediğimizde bu artışın gerçekçilik taşıma ihtimali var.

tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
July 29, 2018, 07:08:12 PM

Ethereumun potansiyeli herkes tarafından biliniyor ve ethereumdan bu yıl büyük bir atılım bekleniyordu. hatta kimilerine göre bitcoin seviyesine yetişecek deniyordu. Sanırım Ethereum da artık eski 1000 dolarlı seviyelere geri dönecektir.
kardil
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
July 29, 2018, 08:38:09 PM

Bazı borsalar bu işin tadını kaçırdı artık. Birbirleriyle rekabete girip hacmi çok fazla şişiriyorlar. Yapılan işlemlerin çoğu da transferlerde olduğu gibi asılsız
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
July 29, 2018, 08:40:34 PM

evet haberi okuyunca ethereum un geleceğine inanan ve bir gün bitcoini geride bırakacağına inanan biri olarak böyle bir hacim artışında fiyatta da belli miktar artışın olması gerekmez miydi..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
July 29, 2018, 09:18:47 PM

boşuna demiyorum ethereum bitcoini geçecek diye.gümbür gümbür geliyor,çok ani ve aşırı bir yükselme gerçekleştirebilir.
whitecaramel1
Newbie
*

Activity: 217

View Profile
July 29, 2018, 10:02:38 PM

bir günde çok artması haber niteliği taşıyor bence.yoksa ethereum zaten çok büyük potansiyelli bir kripto para.daha bu hiçbir şey..
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
July 29, 2018, 10:20:01 PM

bitcoinin düşüşüne denk gelmesi de enteresan.ethereum yükselsin, bitcoini yakalasın.bence böyle bir şeye ihtiyaç var.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
July 30, 2018, 08:13:06 AM

Ethereum'un geleceğine dair sağlam bir ipucu verilmiş aslında. Şu aralar herkesin aklında Bitcoin var ama ben elimden geldiğince Ethereum'a yatırım yapmaya çalışıyorum açıkçası.
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
July 30, 2018, 09:27:15 AM

İşkem hacmi artsada fiyat geriye gidiyor. Bunun sebebi nedir bilmiyorum ama artık top yekün bir artış olsada hepimiz mutlu olsak. 6 aydır tüm krşpto sevenler boğa piyasasını bekliyor umarım gelir artık.
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
July 30, 2018, 10:07:30 AM

Piyasa hareketlenmiş gibi gösterilerek sanal bir artış algısı yapmış olabilirler ama önemli olan piyasanın toplam hacminin artması ve bitcoinde sert yükselme olmaması lazım yoksa para altcoinlere akmıyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: