Bitcoin Forum
May 27, 2024, 09:18:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Piyasaların sonu iyi gözükmüyor.  (Read 2567 times)
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
August 06, 2018, 10:04:26 AM

ICO lara artık proje aşamasında değilde borsalara girdikten sonra yatırım yapmak en sağlıklı yol olarak gözüküyor. Hem böylelikle soft cape ulaşacakmı ya da proje scam çıkacak mı türü endişeler de ortadan kalkmış olur. 2018'in başını hariç tutarsak kriptolar açısından felaket bir yıl oldu ve öyle gözüküyor ki bu durum uzunca bir süre daha böyle devam edecek. Beklentileri artık sanırım 2019 üzerine yapmak lazım ha öncesinde düzelme olursa ne ala ama çok fazla beklenti içinde olmak sonra mutsuzluk getirebilir.

Bu her ICO için geçerli değil. Aynı dönemde hardcap yaparak piyasaya çıkan iki coin fiyatları açısından farklı tepkiler verebiliyor. Bazıları sürekli yükseliyor. Ama yetersiz büyük bir çoğunluk düşüş gösteriyor.
spawn44
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
August 09, 2018, 03:48:31 AM

Kimse anlık rehavete kapılmasın. Zira hiç bir şeyin sonu iyi görünmüyor. Dolar aldı başını gidiyor mesela. Bence iyi günler yakında.
renhecy
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
August 09, 2018, 02:59:29 PM

sonu biraz açsak diyorum. kısa vadede düşüş olması bu piyasaların sonunun geleceği anlamına gelmez. tam tersine piyasaya girmek isteyenler için fırsat anlamına gelir, tabi ki orta ve uzun vadede yükseliş öngörülüyorsa.
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
August 10, 2018, 12:03:45 PM

Kripto para piyasalarını gördükçe "Yolun sonu görünüyor." adlı türküyü dinleme isteğinden kendimi alıkoyamıyorum. Tabiki Musa Eroğlu'dan dinlemelisiniz.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
August 10, 2018, 12:30:56 PM

Yatırımcılar para kazanabilecekleri araçlara yatırım yapar, kripto paradan şu an fazla kazanç olmadığı için dovize veya başka araçlara geçmeleri normal. Buda bizim piyasayı etkiliyor bir şekilde.
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 10, 2018, 12:43:19 PM

Ben bu defa bayağı düşeceğini düşünüyorum. Sıcak para girmiyor piyasaya yeni yatırımcılar da korktu kripto paralardan. Büyük para babalarının girmesi lazım piyasaya.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481
Merit: 1

View Profile WWW
August 10, 2018, 03:46:03 PM

ETF kararının etkili olacağını düşünüyorum. Hala daha ışık var. Boğa sezonu genelde sonbahar dönemleri başlar. Umut etmek bedava ama yapacak pek de birşey yok şu anda.
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
August 10, 2018, 06:08:02 PM

Gayet doğal. Dünyada bir güvensizlik ortamı oluştu. İnsanlar yatırım veya tüketim yapmak istemiyor. Bu yüzden piyasalar duruluyor her alanda.

67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
August 10, 2018, 06:56:48 PM

Normal piyasalar bu sekilde giderse beklenen boga hic gelmez. Yasanan olumsuz gelismeler insanlari garantici yatirimlara itiyor. Ozellikle altin ve dolarin guvenli liman olarak gorulmesi kripto para piyasalarindaki islem hacmini cok dusurecektir. Artik dunyadaki genel ekonomik gidisata dogrudan baglandik sanirim.
stratosfer
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
August 10, 2018, 09:13:05 PM

Piyasalar kötü görünüyor gibi görünse de aslında olan şey piyasanın kendini düzeltmesi..zaten böyle böyle yani arada bir silkeleme yaparak yerini sağlamlaştıracak.. tabi bu silkeleme sırasında elbette birbirleri düşecek birileri kalacak.. kripto para ve merkezsizlik fikrinin yok olacağına inanmıyorum ileride çok güzel günler görecek bu teknoloji ama bu bitcoinle olur ama ethereum ya da tamamen yeni biriyle ama merkezsizlik ve geleneksel finans sisteminin sömürüsüne karşı oluşu insanların bu teknolojinin başarıya ulaşmasına çabalayacaklarının göstergesi... Şuan bir güvensizlik hakim ki çok normal bu da. Balon haberleri kara para haberleri ve derken insanların kafasında soru işaretleri oluşturuldu bu da klasik bir örnek olacak online alışveriş ile benzer.. online alışveriş de benzer süreçlerden geçti geçiyor ama her geçen gün büyüyor tabi bire bir örnek değil ama demem o ki yeni olana olan çekince ve bilinmeyein kötü sayılması bu piyasayı doğası gereği fazla etkiliyor. Şuan ertelenen Bitcoin ETF kararı, ethereum kurucusunun dediği gibi aslında haddinden fazla önemseniyor olsa da insanlara güven vermesi açısından önemli. Eylül ayında açıklanacak olan karar olumlu olursa tekrar güven tazeleme cebinden bir boğa koşusu beklenebilir ki zaten şuan bence bir boğa koşusuna hazırlık var, bitcoin tekrar piyasa egemenliğni yükseltiyor ve bu da muhtemelen bir boğa koşusu için işaret olabilir. Eğer bitcoin yükselirse diğerleri haydi haydi yükselecek. Tabi Eylül de olumsuz karar çıkması dişlerimizi biraz daha sıkmamız anlamına gelecek olsa da hep sevdiğim bir söz vardır. Olacak olan sadece kaçınılmazın geciktirilmesi olacaktır.

Not:yatırım tavsiyesi değildir (bu sözün ya da aksinin nasıl bir sıkıntıya yol açabileceğni bilmiyorum ama adet yerini bulsun)
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
August 10, 2018, 10:49:06 PM

benim piyasaya girelim 1 yıl falan oldu ve ilk defa bu kadar stres altında hissediyorum kendimi rehavete kapılmayalım diyorum ama düşünmeden edmiyorum ne olacak diye artık bi korku sarmış durumda yani.bi yandan diyorum sat elde ne var ne yoksa bunu kurtar.bi yandan da burdan satılmaz diyorum mk çok kararsız kaldım
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
August 11, 2018, 12:13:22 PM

Bitcoin dominancesinin artması aslında güzel haber geçmişte her boğa btc dominancesi arttiktan sonra gelmiş tabi bu durum altcoin yatırımcılarının hoşuna gitmiyor.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:16:03 PM

Devlerler arası başlayan ticaret savaşlarından en çok bu sektör karlı çıkacak. Dolardan kaçış başlayacak, devletler ortak elektronik para birimi çıkaracaklar. Sonra sıcak para yavaş yavaş bu sektöre gelecek. 2018 den ümidim yok. 2019 ve sonrası için çok ümitliyim.
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
August 12, 2018, 02:15:24 PM

Haklısın gidişat hiç iyi değil şimdilik birçok analist 3000 4000 naaraları atmaya başladı bile ama sakin olmak gerekiyor boğadan önceki son düşüş olacaktır bence.Denetimsiz sahtekar İco'lar yüzünden aradaki işine inanmış projeleride etkiliyor üstüne birde düşüş trendi eklenince insanda inanç moral kalmıyor ama sabır az kaldı...

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
freebettof
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 10:01:51 AM

kesinlikle sonu hiç iyi görünmüyor hele altcoinler çöp çöpp
criptoturk
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
August 26, 2018, 10:58:49 AM

şu anda piyasalar çok dipte ya da dibe çok yakın. bundan sonra toparlanma dönemine girer dire düşünüyorum. ancak ICO lar belli ölçüde güven kaybına uğradılar. bundan dolayı ICO'ların yatırım alamaması ile aynı şey değil...

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
wasabigodh
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 27, 2018, 03:20:52 AM

piyasaların düzeleceği yok dediğiniz gibi en sağlam liman btc fakat yinede ondada risk var, döviz almak daha mantıklı olabilir
lilifcik
Member
**

Merit: 11

View Profile
August 29, 2018, 06:57:27 PM

spekülasyonlarla yürütülmeye çalışıldığı için zorlayan bir piyasa. umarım her şey yolunda gider. bana göre bu piyasa olmasa da bitcoinin etrafında yeni şeyler canlanacaktır.

▬▬[  REMIIT.IO  ]▬▬[Resolve Trust Issues]▬   
▌ Decentralized Remittance & Payment Platform ▐
▬▬  PRE - SALE STARTS SEPTEMBER 2018▬▬| Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn   | Facebook| ▬▬
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
August 31, 2018, 05:00:04 PM

bu yaygaracı kesim her zaman varmış burada. 2015'te yazanlara da bakıyorum ara ara ve herkeste bir ağlama, piyasa battı vs vs. sabırlı olun az biraz.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
bergenozyavuz
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 31, 2018, 09:29:57 PM

çok fazla karamsar yaklaşıyoruz bence. bitcon ve diğer alt coinler bu dalgalanmaları neredeyse 10 yıldır yapıyor. bu ilk defa olan bir düşüş değil en nihayetinde.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: