Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:19:56 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Doğalgaz ve elektriğe büyük zam! %49,5  (Read 751 times)
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
August 03, 2018, 06:40:12 PM

Elektrik üretiminde dışa bağımlı olduğumuz sürece fiyatlara zam yapılması kaçınılmaz olacaktır kura bağlı olarak. Devlet acil olarak yerli üretime geçmeli her alanda.
cerezcikansiz
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 03, 2018, 06:44:38 PM

El insaf ya söz konusu maaşlar olunca %5 bile çok geliyor ama mecbur tükettiğimiz şeyler söz konusu olunca zerre acımadan %20-30 yapıyorlar.
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
August 03, 2018, 07:45:06 PM

Seçim sonrası herşeyi duzeltecegiz deyip zamları geçiriyorlar.  Birde bugün enflasyon açıklanıyor 0,5 puan artırmış mis .nasıl da insanların aklıyla oynuyorsunuz.herşeye en az % 20 zam ama enflasyon artmiyor. Burasi türkiye soluduğumuz oksijende gerçekten sıkıntı var.
clementoniiiiii
Newbie
*

View Profile WWW
August 03, 2018, 07:58:18 PM

E biz seçtik, seçmedik mi? Gidişattan ve yönetimden memnunduk devam dedik. Gidişat da ekonomi de belliydi. Şimdi isyan etmenin bir anlamı yok.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
August 03, 2018, 08:13:26 PM

Doğru, seçimlerimiz sonuçları belirler, şikayete hakkımız yok, nasıl bir yönetim istersek öyle yönetileceğiz. Polar, battaniye türünden şeyleri ucuzken alalım kışa lazım olacak.
eymareddd
Newbie
*

View Profile WWW
August 03, 2018, 08:40:30 PM

her taraf zam ve bunlar daha diğer ürünlere de yansıyacak. ensflasyonu zaten gerçek sayının altında gösteriyorlar ve düşük zam alıyoruz bir de böyle bükülüyor belimiz. tarih kitaplarında halk ağır vergiler altında ziliyor yazıyordu işte tam onu yaşıyoruz.
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
August 04, 2018, 07:15:08 PM

eskiden sobalı evler vardı, artık yine sobalı evler olacak..ne elektrikle ne de doğalgazla ısınılır şu saatten sonra kimse kusura bakmasın..
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
August 04, 2018, 09:06:35 PM

Çökmüş ekonomiyi düzeltmeye çalışmaktan başka bir amaca hizmet etmiyor ama ne yazık ki bu tür küçük gelirler fazla etkilemez üzülerek büyük bir ekonomik krize gittiğimizi düşünüyorum

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
August 04, 2018, 09:20:47 PM

Gerçekten zamlar artmaya başladı. Hissetmemek için kafanın iyisi olması lazım. Bakıyorum 5 litre suyun fiyatı bile artmış. Elektrik, doğalgaz gibi şeylere hep zam geliyor zaten.
Vdecso
Member
**

Activity: 275
Merit: 11

View Profile
August 04, 2018, 11:15:42 PM

ciddi anlamda çok yüksek bir oran ve vatandaşın halini düşünmek bile istemiyorum çünkü düşününce bulunduğumuz hale lanet üstüne lanet okumak zorunda kalıyorum.

BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
August 04, 2018, 11:31:06 PM

Başkanlık sistemi ülkeye pek hayırlı gelmedi maalesef her şeye zam gelmeye başladı, kur artışları bir türlü durdurulamıyor allah sonumuzu hayırlı eylesin. Gidişat iyi değil.
munhunbe
Member
**

Activity: 164

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
August 04, 2018, 11:41:48 PM

Bu hükumet sisteminden beklentiler çok fazlaydı ve ciddi destek aldı son seçimlerde. Ama ekonomik çevreler bazı bakanlardan rahatsız oldu buda kurlara yansıdığı için oradan da bize yol su elektrik olarak geri dönüyor.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
kuldun
Member
**

Activity: 182

View Profile
August 04, 2018, 11:55:48 PM

bu zamların sebebi dolar kuruna dayandırılıyor doğru olabilir ama devlette betona yatırım yaparak bu durumun en büyük sorumlusu oldu bana kalırsa.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
August 05, 2018, 12:38:12 AM

Keşke şu temel ihtiyaç maddelerine gelen zam maaş ile orantılı ve en fazla bu kadar artış gösterse ama bir bakıyoruz maaşa gelen %6-7 ihtiyaç maddelerine gelen %30-40 böyle devam ederse halimiz duman.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
vvthd
Member
**

Activity: 194

View Profile
August 05, 2018, 07:08:49 AM

Zaten doviz fiyatlari faiz ve enflasyon dusunuldugunda bunun olmasi bekleniyordu. Bir de yapilan sacma sapan enerji anlasmalarinin bedelini doviz yukseldigi zaman daha fazla hissediyoruz
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
August 05, 2018, 09:06:50 AM

Marketten aldığın içme suyuna bile ötv (özel tüketim vergisi) koydular bir damacana su 10 lira oldu anasını satayım su bile pahalı ülkede..

Damacana suyu 11 lira yaptılar evde + iş yerinde ortalama günlük 1 tane gidiyor, bu da sadece suya aylık 330 TL demek. Ayrıca %49,5 az olmuş %52 olması lazımdı, o kadar milletin beyni ile dalga geçtiler ki bir boyut daha atlayarak her zammın %52 olması lazım.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
August 05, 2018, 10:35:43 AM

%49.5 gerçekten akıl alır bir oran değil. Bunun sade vatandaşa nasıl bir etkisi olacağını görmek için sabırsızlanıyorum. Oy verirken düşünmeyen halkımız faturalar geldiğinde nasıl ödeyeceğini de düşünmez. Çeker bir kredi, hem iphoneunu yeniler hem faturasını öder Cheesy

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
August 05, 2018, 11:00:16 AM

%49.5 gerçekten akıl alır bir oran değil. Bunun sade vatandaşa nasıl bir etkisi olacağını görmek için sabırsızlanıyorum. Oy verirken düşünmeyen halkımız faturalar geldiğinde nasıl ödeyeceğini de düşünmez. Çeker bir kredi, hem iphoneunu yeniler hem faturasını öder Cheesy

Bunlara oy veren insanlar bu zamana kadar düşünmüş olsa şimdiye kadar iktidardan düşerlerdi. bu halk zam gördükçe mutlu oluyor. Diyor ki demek ki kimse bizi sevmiyor ve bizimle ekonomik savaş yapıyor. düşmanım beni sevmiyorsa benim büyümemi istemiyorsa demek ki benden korkuyor. biz büyüdüğüm için süper güç olma yolunda hızla ilerlediğimiz için böyle şeylerle karşılaşıyoruz.
silvermicro
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
August 05, 2018, 11:01:50 AM

Marketten aldığın içme suyuna bile ötv (özel tüketim vergisi) koydular bir damacana su 10 lira oldu anasını satayım su bile pahalı ülkede..

Damacana suyu 11 lira yaptılar evde + iş yerinde ortalama günlük 1 tane gidiyor, bu da sadece suya aylık 330 TL demek. Ayrıca %49,5 az olmuş %52 olması lazımdı, o kadar milletin beyni ile dalga geçtiler ki bir boyut daha atlayarak her zammın %52 olması lazım.

11 liraya damacana su mu olurmuş ya. En son damacana kullandığımda 6-6.5 lira ödüyordum bu ne ya. 20 lira yapsınlar tam olsun bari. Çeşme suyu içecek olanlar için de %30'luk bir zam patlatırlar olur biter.
sgrcn36
Newbie
*

View Profile
August 06, 2018, 05:19:47 AM

Akaryakıt tan tutunda patates ve soğana kadar her şeye zam geldi doğalgaz ve elektriğe zam gelmesi kadar doğal ne olabilir.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: