Bitcoin Forum
May 08, 2024, 03:04:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 1 Agustos Elektrik Zammi  (Read 951 times)
bileq (OP)
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 01, 2018, 07:41:29 AM

birkac gun once botas in dogalgazi zamli almasi haberi basinda yer almisti, dogalgaz donusum santrallerinde elektrik uretmek amaciyla kullanilan dogalgaz a %49 zam yapildi haberini okudugum anda dedim elektrik de bundan nasibini alir ve mutlaka acisi bir yerlerden cikarilmaya calisilir. cok gecmeden bugun gazetelerin koselerinde yayinlanan haber ile ev kullanicilarina %9 diger tuketicilere %15 zam yapildigi 1 agustos itibari ile gecerli oldugu yer aldi.

sahsi yorumum ilk faturayi gormeden zam ne kadar hissettirir kestiremesem de kabaca faturaya ilave %9 dan cok daha fazlasini gorecegimi dusunuyorum. keza yapilan zam total fatura uzerinden degil temel tuketim miktarina yapilan zamdan ibaret olmali. bu da ilave odenen kdv ve cesitli kesinti ve fonlar bu zam ile biraz daha artacaktir.

turkiyedeki kur artisi ile mining icin elektrik maliyeti son 4 5 aylik donemde usd bazinda oldukca dustu diyorduk ama bu zamla birlikte eskiyi arayacagiz sanirim.
1715180648
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715180648
Reply with quote  #2

1715180648
Report to moderator
1715180648
Hero Member
*

Ignore
1715180648
Reply with quote  #2

1715180648
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715180648
Hero Member
*

Ignore
1715180648
Reply with quote  #2

1715180648
Report to moderator
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
August 01, 2018, 11:09:03 AM

Eskiden faturalarda bütün detayları görebiliyorduk artık gider olarak geçtiği için tam hesap çıkaramayız ama faturaya dahil edilenlerin bir kısmı doğrudan zamdan etkileniyor ama okuma ücretleri falan sabit bildiğim kadarıyla. O okuma bedelleri falan da faturayı çok etkilemez zaten. Fatura ortalama %9-10 artar. Ona göre kw bedeli 45 kuruştan 50 kuruşa çıkacaktır.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
August 01, 2018, 12:04:04 PM

Elektrik üreticilerine yapılan %50 civarındaki doğalgaz zammıda zaman içerisinde tüketicilere yansıtılacaktır.

KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
August 02, 2018, 08:57:29 AM

%9 yapılmış yamulmuyorsam.

Geçen ay 46 kuruştu. Aşağı yukarı 0,975 cent yapıyordu. 50,14 kuruş olmalı şuan zamla. Dolar 5,08. Dolayısı ile madenci için elektrik USD olarak neredeyse hiç değişmedi...
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 02, 2018, 01:39:05 PM

Bu millete az hocam az
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
August 02, 2018, 06:01:33 PM

Ülke olarak avrupa bizi kıskaniyyy. keşke yüzde 50nin şeçtiğinin etkisi sadece seçenlere olsa ama nerdeee. Hep beraber düzülüyoruz. Daha iyi günler bunlar sıcak daha da sıcak olacak.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
August 03, 2018, 11:01:59 AM

Ülke olarak avrupa bizi kıskaniyyy. keşke yüzde 50nin şeçtiğinin etkisi sadece seçenlere olsa ama nerdeee. Hep beraber düzülüyoruz. Daha iyi günler bunlar sıcak daha da sıcak olacak.

Ah keşke be. O %50'yi güzelce yolsalar donlarına kadar da akılları başına gelse keşke. Yemin ediyorum artık durasım gelmiyor bu ülkede. Kiralar %16'ya çıktı, elektrik %9, market alışverişi her geçen ay zamlanıp duruyor. Yakında Venezuella gibi oluruz ve hodl olayı yalan olur arkadaşlar. 20 dolar kazandık mı hemen bozdurur harcarız. Zira o 20 dolar haftalık maaşımıza denk geliyor olacak.
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
August 03, 2018, 03:07:53 PM

Ah keşke be. O %50'yi güzelce yolsalar donlarına kadar da akılları başına gelse keşke. Yemin ediyorum artık durasım gelmiyor bu ülkede. Kiralar %16'ya çıktı, elektrik %9, market alışverişi her geçen ay zamlanıp duruyor. Yakında Venezuella gibi oluruz ve hodl olayı yalan olur arkadaşlar. 20 dolar kazandık mı hemen bozdurur harcarız. Zira o 20 dolar haftalık maaşımıza denk geliyor olacak.

Olumsuz konuşmak istemiyorum ama bende alım gücünün hızla düşmeye devam edeceğini düşünüyorum.
Durağanlık, kriz adı ne olursa olsun bununla yüzleşmeyip pembe tablo çizdikçe ekonomi içinden çıkılamayacak bir hal alıyor.

Saphire
Full Member

Activity: 602
Merit: 114

View Profile
August 04, 2018, 03:29:32 PM

başta kimin olduğu konusunda eleştiri getirenlere. Ben bu ülkede 25 senedir ticaret yapıyorum. Dolar 100 lerden buralara gelmesini her hükümet değişiminde üzülerek gördüm.
Elektirik konusuna gelince Nükleer enerjin yoksa ve yeterli barajın yoksa ve doğalgazdan amele gibi elektirik üretmeye çalışırsan zamlara da alışık olman lazım.
Dünyada 1. dünya savaşı öncesi sömürge/vergi alıp yönettiği ülkelerde petrol çıkıpta benzine ve mazota bu kadar para veren heralde bir tek Türkiye kalmıştır.
Bu konular daha çok hamur götürür o yüzden fazla ayrıntıya girmeye gerek yok. Başta kim olursa olsun dolar artmaya devam edecektir, yakıt ve enerji hep pahalı olacaktır. Çünkü üretim imkanı yok bunları sadece ithal ediyorsun. Ha üretilmesi gerekip de üretilmeyenler yok mu elbette var. Hayvancılık ve tarım öldü tabi bunda suç devletin olduğu kadar da halkında. Devlet besane yap diye para veriyor onlar bu parayı ya cebe atıyor ya başka işte kullanıyor. Tabi parayı veren takibini adam gibi yapsa onlar da böyle devleti kandıramaz ama işte neresinden tutsan aynı değnek..
aniden
Member
**

Activity: 231
Merit: 10

View Profile
August 07, 2018, 03:24:22 AM

valla hocam, hayvancılığın tarımın ölmesinde suç halkın diyecek kadar gözünüz dönmüş, bence hiç alakası yok, 20 senedir tek adam yönetiyor ülkeyi, tek adamın hiç mi suçu yok ?
depresifenfeksiyon
Newbie
*

Activity: 55
Merit: 0

View Profile
August 07, 2018, 06:55:45 AM

dolar yakında daha çok elektrik,gaz ve yakıtta kendinidaha çok gösterecektir.
kadifemsi
Newbie
*

Activity: 58
Merit: 0

View Profile
August 07, 2018, 07:06:44 AM

allah belanızı versin bu fatura nedir yav 1680, tl fatura geldi bu ay
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
August 09, 2018, 01:18:36 PM

zaten yeteri kadar zarardayız birde bu elektrik zammını çıkardılar başımıza bu gidişle riglerin fişlerini çekeceğiz gibi duruyor.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
August 10, 2018, 02:38:42 PM

zaten yeteri kadar zarardayız birde bu elektrik zammını çıkardılar başımıza bu gidişle riglerin fişlerini çekeceğiz gibi duruyor.

Bugun itibarı ile fişi cektim eylüle kadar birşey mine etmeyecegim. Hrkese kolay gelsin.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
August 10, 2018, 09:39:26 PM

Bugun itibarı ile fişi cektim eylüle kadar birşey mine etmeyecegim. Hrkese kolay gelsin.

Dolardaki artış dengelemedi mi ? Detaylı bir hesap yapmak lazım fakat kaba taslak doların 6.45 oldugu suanda kurtarıyor olması gerekir. Rig çalıştıran arkadaşlar günlük üretim / elektirik kıyaslayabilirse bilgilenmiş oluruz.
KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
August 10, 2018, 10:15:15 PM

%9 yapılmış yamulmuyorsam.

Geçen ay 46 kuruştu. Aşağı yukarı 0,975 cent yapıyordu. 50,14 kuruş olmalı şuan zamla. Dolar 5,08. Dolayısı ile madenci için elektrik USD olarak neredeyse hiç değişmedi...

Bu hesapta değişen tek şey dolar 6,43 TL . Elektriğe bir zam daha gelmedi. Dolayısı ile şuan 50,25 kuruş desek kullandığımız elektrik 0,0781 USD/kw.

USD bu kadar artmış ve elektrik fiyatları düşmüş iken ben madenciliği durdurmam için hiç bir sebep görmüyorum. Bu devirde USD gelirim var benim...
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
August 11, 2018, 12:00:06 AM

ben full çalıştırıyorum. Sıcak veya zam dinlemiyoprum. Hatta yeni ekran kartları satın aldım.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 11, 2018, 06:09:00 AM

Ay sonu yeni kartlar bende alacağım kısmet olursa bakalım.
tam alım zamanı şuan kartlar ucuz dolar piyasayı tamamen etkilemeden almalı.
bileq (OP)
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 11, 2018, 07:42:23 AM

elektrik zammi eger sadece birim kw fiyatina gelirse etkisi daha az olur, malum 25kr birim kw tuketim bedeli, bunun uzerine dagitim kdv falan eklenince 1 kw tuketimi 46kr leri buluyor. eger birim tuketime %10 zam gelirse bu durumda ~28kr birim kw tuketim diger bedeller sabit oldugunda kdv dahil 48 kr a falan gelir
bakalim fatura bi ciksin da ondan sonra kufurlerin siddetini belirleriz Grin
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
August 11, 2018, 08:15:24 AM

elektrik zammi eger sadece birim kw fiyatina gelirse etkisi daha az olur, malum 25kr birim kw tuketim bedeli, bunun uzerine dagitim kdv falan eklenince 1 kw tuketimi 46kr leri buluyor. eger birim tuketime %10 zam gelirse bu durumda ~28kr birim kw tuketim diger bedeller sabit oldugunda kdv dahil 48 kr a falan gelir
bakalim fatura bi ciksin da ondan sonra kufurlerin siddetini belirleriz Grin
Hocam dogru soyluyorsun faturayı gormek ıcın bende sabırsızlanıyorum yaptıkları yatırımlar hıc memnun etmıyor bızlerı bakalım sonumuz ne olacak Smiley
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: