Bitcoin Forum
July 13, 2024, 11:23:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sen tacizciyi linçten neden kurtarırsın?  (Read 133 times)
hndgnl (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
August 01, 2018, 07:43:18 AM

Benim anlamadığım bu polisler görevlerini sanki tam zamanında tam uygun bir şekilde yapıyormuş gibi bu linç olaylarında birden görev şuuruyla yanan insanlar haline dönüyorlar.

Bir gece vakti hayatımda gördüğüm en güzel kavgayı gördüm öyle sen kimsin lan falan değildi bu kavga bildiğin adamlar ellerinde sopalarla birbirlerine girmişler. Hepsinin kafasından kan akıyor yarmışlar birbirlerinin kafalarını gözleri şişmiş zaten kolları bacakları yara dolu. 100 mt ötede polis çevirmesi var dönüp bakmadılar bile. Belli mahallenin abisi gibi bir adam hoyt etti grup bir anda sakinleşti sonra küfür kıyamet grubu dağıttı grupta tam dağılırken kovalamaca oldu başka bir köşede tekrar yakaladılar birbirlerine tekrar devam etti kavga. Polis? aynı yerinde çayını sigarasını içip muhabbetine devam ediyor.

Yine başka bir gün gelin mi alıyorlar bir kutlamamı var asker uğurlaması mı bilmem. konvoy yapıyorlar sonra konvoy durdu şahıslar bellerinden silahları çıkardılar havaya ateş ede ede eğlencelerine devam ettiler. Çok uzak değil Yolun karşısında iki tane yunus. Durdu baktı sonra yoluna devam etti ama adamlar kesmedi havaya ateş etmeyi. Bunlar yakın zamanda karşılaştığım iki örnek. Birebir benim şahit olduğum iki örnek hemde.

Ama söz konusu bir tacizcinin, bir tecavüzcünün yakalanması olunca bu polisler birden bu adamı koruyup kollamaya çalışıyorlar. Dikkat edin bazı linç videolarında devamlı şu cümle çıkıyor insanların ağzından
"seni polisten başka kimse elimden alamaz"
"abi yeterince dövdük polise haber verelim artık"
haberlerde de "önce dövdüler sonra polise teslim ettiler"

düşünüyorum da ben algıda seçicilik mi yapıyorum? ondan dolayı mı devamlı bu şekilde olaylarla karşılaşıyorum. mahalleye dadanan hırsız 10 tane evi soymuştur sonra mahalle sakinleri toplaşır hırsızı yakalar hırsızı linç etmek isterlerken polis araya girer. lan madem bu kadar meraklıydın hırsızı yakalamaya neden mahalle sakinlerine bıraktın bu işi. yakalasaydın.

ha lince karşı olabilirsin. O zaman her gösteride göstericilerin ağzını yüzünü kırmayacaksın o zaman. Göstericileri ters kelepçe yapıp bir de otobüste dövmeyeceksin. 82 yaşındaki dedeyi ters kelepçe yapıp üstüne bir de biber gazı sıkarak onu öldürmeyeceksin orada.

ha haber. Bursada cinsel taciz suçundan sabıkalı bir namussuz ilkokul öğrencisine cinsel organını gösteriyor. Daha sonra bir operasyon düzenlenerek göz altına alınmaya çalışıyor bunu duyan halk adamı linç etmek isterken polis araya giriyor.

http://www.mynet.com/haber/yasam/kiz-cocuguna-cinsel-organini-gosteren-tacizciye-linc-girisimi-4304220-1
powereddd
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
August 02, 2018, 02:48:53 PM

ben kurtarmam aksine kurtarmaya çalışana engel olurum bu gibi durumlarda.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
August 02, 2018, 09:45:17 PM

her suçun cezasını, cezayı uygulayacak kurum kuruluş her neyse o vermeli.biz vatandaş olarak cezalandırma yetkisine sahip değiliz.suçu bildiririz, kuvvet kolları gerisini halleder.
portatifx
Newbie
*

Activity: 152

View Profile
August 02, 2018, 10:08:03 PM

ne kurtarması, bir dayak da ben atarım ama işte o zaman ben de suçlu olmuş olurum.yine de değer, suçlu olayım..
ront
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
August 03, 2018, 09:16:21 AM

her suçun cezasını, cezayı uygulayacak kurum kuruluş her neyse o vermeli.biz vatandaş olarak cezalandırma yetkisine sahip değiliz.suçu bildiririz, kuvvet kolları gerisini halleder.

keşke öyle olsa. Keşke bizim ceza veren kurumlarımız tam anlamıyla çalışsa da insanlar artık elini kaldırmak zorunda kalmasa. Kafaları rahat olsa. Ama hepimiz biliyoruz buna benzer şerefsizler ifadesi alınıp serbest bırakılıyor ve bunlarda aynı şeyleri yapmaya devam ediyorlar.
grandepl
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
August 03, 2018, 01:08:32 PM

birincisi bu tarz adamlar için hapis olabilecek en büyük ceza. ikincisi ne olursa olsun toplumun cellattan ne farkı kalır bir insanı öldürene kadar dövdükten sonra.
verpobs
Newbie
*

View Profile
August 03, 2018, 01:19:31 PM

bizim millet kurtlar vadisi çıktı çıkalı iyice sever oldu kendi ceza sistemini uygulamaya. herkes adalet uygulayıcı, ceza kesici... insanların adalet sistemine olan güveni de azalınca ne yapsın haksız da sayılmazlar.
pao25
Newbie
*

View Profile
August 03, 2018, 03:11:07 PM

ben olayı tacizciyi linçten kurtarmak olarak değil de halkı katil olmaktan kurtarmak diye bakıyorum. yani o adam o raddeden sonra cezasız kalmayacak artık zaten yakalanmış içeri girecek işte. burada asıl kurtarılması gereken halk yani.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
August 03, 2018, 03:37:26 PM

hukuk devletınde bole olur.hayırdır ? seriat ulkesı degılız.kımse kımseyı sokakta lınc edıp olduremez.3-5 tane vur polıse ver ama iş lince gırerse bu ulkede yasanmaz.ozaman herkes herkesı lınc etsın hee ozaman polıs jandarma neden var.mal mal konusmayın mk.
yazımıda gotunden anlayan cıkar ama sıkımde de degıl.hukuk devletı dedıgım gıbıdır.
nurseyman
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
August 03, 2018, 04:34:26 PM

biraz empati yapınca ben olsam kurtarmazdım heralde. elimi kaldırmaya tenezzül etmezdim ama linç edene de engel olmazdım yani. zor bir durum tabi atıp tutması da çok kolay.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
August 03, 2018, 04:50:19 PM

Kurtarmayı geçtim bir de ben vururdum. Ha olay büyük linç işkence öldürmeye kadar varırsa o tehlikeli işte. O raddeye kadar varmaması gerekiyor
Pages: [1]
  Print  

Jump to: