Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:10:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni para nasıl yapılır ?  (Read 1702 times)
utip (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
February 21, 2014, 04:49:03 PM

Boş boş dolaşırken bu coin olayını gördüm beğendim. C++ gerektiriyormuş, uzun zamandır igilenmesem de çok derin bilgi gerektirecek şeyler yok gibi görünüyor. Ekonomi nasıl işler nasıl bir coin piyasada hayatta kalabilir gibi şeyleri de (para piyasasını kimse kestiremez) kestirebiliyorum.

Yeni olduğum için hangi sistemin clonunu yapmak lazım vs çok altyapı bilgim olmasa da gördüğüm kadarı ile girişeceğim bu mevzuya.

Hem uluslar arası bir vizyonu olabilecek hemde bazı yerel avantajlar sağlayabilecek bir coin üretilebilir. MMC diye bir coin gördüm orada bir şey dikkatimi çekti. Yeni menü eklemişler direk mining yapabiliyorsun. Mining yapmadım ama hangisinde ne gibi özellikler var diye bakarken gördüm ve beğendim. Başka menüler eklenebilir. Buralardan yerel avantajlar da sağlanabilir. Kafamda belirenleri ulu orta sermeyecek olsam da okuyanların kafasında bir şeyler belirsin diye şöyle diyeyim. Cüzdanın içinde mining seçeneği olur ve otomatik mining yapabileceği yerler listesi bizden birilerine ait olur...

C++ ile yeniden haşır neşir olmak fikri yeterli aslında benim için. Bir coin çıkaramasam da c++ ile ahbaplığımı yeniden geliştirsem de kardır diyerek balıklama dalasım var yeni bir coin meselesine. Bu işler ekip işleri ve bizim alışkanlığımız değil ekip oluşturmak. Tek başıma da yardırır gider solo mining yaparken belki bir blok yapar, belki bir blok tamamlamadan vaz geçerim ama bir pool olsa tabii ki güzel olur. Zor iş anlaşabilmek ortak bir şeyler yapabilmek tabii  Smiley

Uzun lafın kısası bu kardeşiniz bir coin yapacak. Ya eline yüzüne bulaştıracak, ya piyasada adı duyulacak. Varsa bilginiz esirgemeyiniz Smiley Varsa bir omuz atma isteğiniz bir elin nesi var iki elin sesi var der, atalarımızın sözünden dönmem.
1714929013
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714929013
Reply with quote  #2

1714929013
Report to moderator
1714929013
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714929013
Reply with quote  #2

1714929013
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
February 21, 2014, 05:28:54 PM

Gerekli olanlar:
1-github
2-litecoin yada turevi
3-main.cpp , bitcoinrpc.cpp ve main.h de degisiklikler(coin sayisi, blok odulu gibi)
4-genesis blogu olusturma
5-walletlari olusturma

Hop bitti.

+ Mmc walleti tam bilmiyorum ama icinde miner olan cuzdan zaten hazir birsey, o cuzdan surumunu kullanabilirsin.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
utip (OP)
Newbie
*

View Profile
February 21, 2014, 05:57:28 PM

4 dışındakiler zaten çok kolay geldi biraz inceleyince bulmuştum. Genesis blog nasıl değiştiriliyor o konuda biraz tereddütte kaldım. Bu kadar kolay ise hemen yarın bir tane yapayım Smiley
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
February 21, 2014, 06:10:46 PM

4 dışındakiler zaten çok kolay geldi biraz inceleyince bulmuştum. Genesis blog nasıl değiştiriliyor o konuda biraz tereddütte kaldım. Bu kadar kolay ise hemen yarın bir tane yapayım Smiley

coin ve genesis blok olusturmak kolay ama zor olan kismi cuzdanlari derleme ve tabiki pazarlama tanitim kismi.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 21, 2014, 06:20:07 PM

Önemli olan coini pazarlama ve yatırım. En önemlisi de sermaye. Eğer elinde 4-5 milyon dolar varsa istersen coinin adı sadece "." (nokta) olsun 3-4 ay içinde paranı 2 ye 3 e katlarsın ama yavaş derin ve bilinçli bir süreç işletmek gerekiyor. Doge ismi hoşunuza gittiği için ya da tesadüf bu kadar tuttu değil mi? Tabi tabi. Kısacası paran yoksa her hafta onlarcası çıkan ve yokolan coinlerden biri olursun sadece.

utip (OP)
Newbie
*

View Profile
February 21, 2014, 06:26:13 PM

Derleme de bana kolay. Derleme derken .h uzantılı dosyayı windows ve linux işletim sisteminde çalışabilir hale getirmek sanırım kastın ? Lunix zor gelir sadece o konuda. Pazarlama kısmı zaten en zor kısım gibi görünüyor. Birde şimdiden pool ile girişmeyi düşündüğüm için bilmediğim bir pool oluşturmak kalıyor. Basit başlangıçları hiç sevmem. Bir adım iki adım sonra ağır bir zorluk çıkar hep basit başlangıçlarda.

Yeteneğim var kardeşim, para piyasasında dans edecek kadar param olmasa da. Bakayım yeteneklerim burada dans pistine bile ulaşmama yetecek mi. Emin adımlarla ilerlediğinde yol açılır. Aradan elbet paranın gücü olmadan da sıyrılacak coinler çıkacaktır. Zorlamaya değer görünüyor.
Arakhne
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile WWW
February 23, 2014, 07:17:14 PM

Demek öyle. Peki, bilgisini esirgeyen na böle olsun Smiley

*) Birgün ben de bir koin Tongue çıkarırım diye kenara attığım iki link:
http://dogecoin.ga/dogecoin_mining_cloud_servers.htm
http://devtome.com/doku.php?id=scrypt_altcoin_cloning_guide

*) Coin'in bir işlevi olmalı. Tırtından da olsa bir oyun, shop vs lazım
Services bölümünde birkaç tane yapıp satan gördüm. Gerçi coin'i de yapıp satan var ya neyse.

*) Resim, grafik pekçok kişi için işlevden bile önemli. Offerings to Cuthulhu favorim Smiley Tek çalıştırdığım wallet. Konsept + grafik kendiliğinden hayranları getiriyor. Hail Cuthulhu Smiley

*) Kısıtlı tecrübe ve bilgim ile ne kadar katkım olur bilemiyorum ama sağda solda tanıtma (trafic exchanges), ingilizce fransızca çeviri, koine laf atanlara kafa atma gibi işlevlerde faydam dokunacak olursa seve seve yardım ederim.

En içten başarı dileklerimle.
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 23, 2014, 07:27:22 PM

*) Kısıtlı tecrübe ve bilgim ile ne kadar katkım olur bilemiyorum ama sağda solda tanıtma (trafic exchanges), ingilizce fransızca çeviri, koine laf atanlara kafa atma gibi işlevlerde faydam dokunacak olursa seve seve yardım ederim.

En içten başarı dileklerimle.

Cheesy ben de katılabilirim, pazarlama ve tasarım olayında az buçuk yeteneğim var.

selamlar olsun.
hbakl
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
March 01, 2014, 12:13:14 PM

After effects, photoshop gibi programlar ile tasarım anlamında destekçin olurum. Mesela bitcoinin tanıtım videosu çok güzel. anime bir video ile anlatmışlar. ben de bu anlamda bir video üretebilir, bir logo tasarlayabilirim.
rojuwah
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
March 03, 2014, 10:39:07 AM

pazarlama logo web sitesi tanıtım videosu şu bu, ne olursa olsun efor sarfedildiğinde insan çeker ancak, geçici olarak (niteliksiz bir coine bir dünya reklam da yapsanız güzel pazarlamalar da sunsanız leaf gibi, kdc gibi sonunda çuvallar, doge ve max da bu sınıfta aslında, sadece daha çok pazarlama yapıldığı için belki dağılmaları biraz daha uzun sürecek hepsi bu.) Kot markası satın alır gibi yatırım yapan insanlara hitab eden coinler, kot değiştirir gibi de değişmeye mahkumdurlar.

eğer coininizde farklılık varsa gerçekten yatırımcı çeker ama bu da orta vadede

eğer coininizde farklı ve farklılığı anlamlı özellik(ler) varsa o zaman insanlar değer verir ancak o zaman hayatta kalır uzun vadede (farklı oliym derken batırmış ve daha kötüye gitmiş bir sürü coin mevcut.)
Pages: [1]
  Print  

Jump to: