Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:42:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dolar 5 Lira  (Read 421 times)
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
August 05, 2018, 11:30:56 AM

Bu saatten sonra ne yapacaklar acaba? yıllar önceden belliydi bu seviyelere kadar çıkacağı bu zamana kadar hiç bir şey yapmadılar. Bu saatten sonra ne yapacaklar. yaptıkları şeyler meyvesini bugün vermeyecek belki 5 ay sonra meyve vermeye başlayacak. o zamana kadar nerelere kadar çıkacak acaba
1715197349
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715197349
Reply with quote  #2

1715197349
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715197349
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715197349
Reply with quote  #2

1715197349
Report to moderator
srd22
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
August 05, 2018, 12:05:16 PM

Artık o kadar hızlı artıyor ki takip bile edemiyoruz. 5 lira derken 5.10 oluyor. bir gün sonra 5.08 düşse de tekrar o seviyelere hatta daha da yukarılara daha çıkıyor.
okanzambrotta
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
August 05, 2018, 12:17:01 PM

Dolar kurunun yüksek olmasına o kadar alıştık ki artık 4,5 - 4,4 - 4,3 - 4,2 - 4,1 - 4 TL falan düşük kurmuş gibi geliyor bize arkadaşlar bu durum bile normal değil 4TL - 3TL nedir 2 lirayı bile geçmemesi lazım bu nasıl bir ekonomi yönetimidir. Hükümeti tam destekleyenler size soruyorum hadi ben uzmanı değilim Türk parası Dolar karşısında nasıl değer kazanır bilmiyorum diyelim peki ama bu işlerin uzmanıdır diye belirli kurumların başına getirdiğiniz adamlar ne bok yiyor ?
scouce
Newbie
*

Activity: 92

View Profile
August 05, 2018, 12:23:39 PM

Dolar kurunun yüksek olmasına o kadar alıştık ki artık 4,5 - 4,4 - 4,3 - 4,2 - 4,1 - 4 TL falan düşük kurmuş gibi geliyor bize arkadaşlar bu durum bile normal değil 4TL - 3TL nedir 2 lirayı bile geçmemesi lazım bu nasıl bir ekonomi yönetimidir. Hükümeti tam destekleyenler size soruyorum hadi ben uzmanı değilim Türk parası Dolar karşısında nasıl değer kazanır bilmiyorum diyelim peki ama bu işlerin uzmanıdır diye belirli kurumların başına getirdiğiniz adamlar ne bok yiyor ?

yıllar önce öyle söylemiyorlar mıydı zaten. Dolar en fazla 1.80tl olacak diye dolaşıyorlardı. Zamanında almış olduğum dolarları sattığım için kendime küfrediyorum.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
August 05, 2018, 12:37:59 PM

Ya dolar ister 5 lira olsun ister 50 lira olsun bu kadar da abartmamak gerekiyor. Sen markette dolar mı ödüyorsun. Sen dolar mı kullanıyorsun burası türkiye biz tl kullanırız dolar ile işimiz yoktur bizim  Grin
okanzambrotta
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
August 05, 2018, 12:40:30 PM

Ya dolar ister 5 lira olsun ister 50 lira olsun bu kadar da abartmamak gerekiyor. Sen markette dolar mı ödüyorsun. Sen dolar mı kullanıyorsun burası türkiye biz tl kullanırız dolar ile işimiz yoktur bizim  Grin

Aslında markette bir nevi dolar ile ödeme yapıyorsunuz gelen mallar ürünler satın aldığınız her şeyin vergilendirilmesinden tutun market raflarına gelene kadar üzerine binen tüm fiyatlar dolar kuru üzerinden hesaplanıyor.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322

View Profile
August 05, 2018, 12:42:52 PM

Aslında markette bir nevi dolar ile ödeme yapıyorsunuz gelen mallar ürünler satın aldığınız her şeyin vergilendirilmesinden tutun market raflarına gelene kadar üzerine binen tüm fiyatlar dolar kuru üzerinden hesaplanıyor.

bir an onların bakış açısıyla bakmaya çalıştım da uğraştım didindim ama olmadı  Grin mal abi bu cümleleri kuran insanlar. Konumu, eğitimi, görüşü hiç farketmez. maldır mal.
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
August 05, 2018, 02:10:39 PM

2 liradan beridir izliyoruz bu yükselişi. Yükselmeye devam ediyor biz izlemeye devam ediyoruz. Son aldığınız bilgisayarları telefonları arabaları aldık artık bundan sonra yenisini alması çok zor olacak.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
August 05, 2018, 04:00:40 PM

bu gece itibariyle dolarda sert yükseliş olabilir. sertten kastım 5-10 kurus civarında. yarın 5.15-20 arası kaparsa hiç sasırmam. amerikanın sembolik ambargosuna bizimde sembolik ambargo koymamız sevincle karsılanmayacaktır.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
August 05, 2018, 04:30:45 PM

bu gece itibariyle dolarda sert yükseliş olabilir. sertten kastım 5-10 kurus civarında. yarın 5.15-20 arası kaparsa hiç sasırmam. amerikanın sembolik ambargosuna bizimde sembolik ambargo koymamız sevincle karsılanmayacaktır.

5-10 kuruşta aslında çok sert bir yükseliş. 10 kuruş desek toplam dış borcumuzun doğrudan 45 milyar lira artması demek bu. çok umursamıyorlar ama bu parayla neredeyse yapılacak nükleer santralin üreteceği elektriğin 2 katı kadar elektrik üretebilecek bir GES sistemi yapılabilir. Sadece dolar kurunun 10 kuruş artmasıyla havaya atacağımız bir para bu.

Ben bunu hesaplıyorum da yanlış mı hesaplıyorum şaşırıyorum yemin ederim. borcumun 450milyar$ 10 kuruş arttığı zaman borcumuz doğrudan 45 milyar lira artıyor. 45 milyar lira şu anda 9 milyar $ yapıyor.

GES sistemlerinin 1MW maliyeti ortalam 1 milyon $. 9bin MW'a yakın bir sistem yapılabiliyor bu parayla.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
August 05, 2018, 04:49:54 PM

hala doların 5 lira olmasına niye 5 lira oldu diye bakmak yerine siyasi açıdan bir şeyleri savunma açısından bakan bir sürü insan var..
Angolem
Member
**

Activity: 308

View Profile
August 05, 2018, 04:59:31 PM

hala doların 5 lira olmasına niye 5 lira oldu diye bakmak yerine siyasi açıdan bir şeyleri savunma açısından bakan bir sürü insan var..

onlar doların yükselmesinin tek sebebinin avrupa ülkelerinin Reis'i kıskandıkları için ona düşman olup onu devirmeye çalıştıkları için düşündükleri için olabilir mi :d
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
August 05, 2018, 05:50:46 PM

artık dolar konuşmaktan sıkıldım.tamam işte alamayacağız bundan sonra dolarla alakalı bir şey.yapacak bir şey yok.
darkedelf
Newbie
*

Activity: 161

View Profile
August 05, 2018, 06:16:24 PM

çok yakında dolar 6 başlığı, ardından dolar 7 başlığı gelecek.aynı zamanda dolar 10 lira olsa da reisin arkasındayız başlıkları..
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile
August 05, 2018, 09:05:16 PM

Ülke bu haldeyken yatırımcıda gelmez adam 1m dolar ile girse şuan 5.08m Tl ediyor %10 kar ile seneye çıksa doların 5.58 tlden az olması lazımki adam kar etsin ama merkez bankası bile bu rakamı söylerken adam niye yatırım yapsın ülkeye ?
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
August 06, 2018, 04:59:46 PM

5-10 kuruşta aslında çok sert bir yükseliş. 10 kuruş desek toplam dış borcumuzun doğrudan 45 milyar lira artması demek bu. çok umursamıyorlar ama bu parayla neredeyse yapılacak nükleer santralin üreteceği elektriğin 2 katı kadar elektrik üretebilecek bir GES sistemi yapılabilir. Sadece dolar kurunun 10 kuruş artmasıyla havaya atacağımız bir para bu.

Ben bunu hesaplıyorum da yanlış mı hesaplıyorum şaşırıyorum yemin ederim. borcumun 450milyar$ 10 kuruş arttığı zaman borcumuz doğrudan 45 milyar lira artıyor. 45 milyar lira şu anda 9 milyar $ yapıyor.

GES sistemlerinin 1MW maliyeti ortalam 1 milyon $. 9bin MW'a yakın bir sistem yapılabiliyor bu parayla.
ben 5-10 kurus sert diyordum suan 20 kurusu geçti. paramız develue oluyor suan ve buna mudahale edecek ne politikacımız nede gucumuz var
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 06, 2018, 05:04:51 PM

ben 5-10 kurus sert diyordum suan 20 kurusu geçti. paramız develue oluyor suan ve buna mudahale edecek ne politikacımız nede gucumuz var

sadece izliyorum ama şok içinde izliyorum. Yanlış hatırlamıyorsam en son davutoğlu'nun kulaklarını çekip görevden aldıkları zaman böyle bir şey olmuştu. şu anda zor düşer o doların değeri

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
unpredictable72
Jr. Member
*

Activity: 127
Merit: 2

View Profile WWW
August 06, 2018, 06:18:56 PM

Dolar bu sevide iken btc de şahlanır ise gerçekten iyi yatırım olmuş olur.Tek ümidimiz btcnin bu aylarda bir çıkış yakalamasıdır.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
August 07, 2018, 08:33:10 AM

Dolar bu sevide iken btc de şahlanır ise gerçekten iyi yatırım olmuş olur.Tek ümidimiz btcnin bu aylarda bir çıkış yakalamasıdır.

doların yükselişinden sonra sadece piyasayı takip ediyorum artık. Biraz da buradan yükselirse en azından biraz daha rahat edebiliriz. Belli artık bizim tl'den bir cacık olmaz.

MaryJane27
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
August 08, 2018, 07:40:55 AM

Yazık cidden ne hale geldik ülke olarak ya. Neredeeen nereyeee lafı doğru harbiden. Paramızın değeri konusunda Ukrayna gibi oluruz bu gidişle.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: