Bitcoin Forum
June 21, 2024, 04:59:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Torba yasa resmi gazetede yayınlandı.  (Read 132 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
August 03, 2018, 08:06:26 AM

İçinde bedelli askerliğinde olduğu torba yasa Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak bugün resmi gazetede yayınlandı.

Bedelli başvuruları bugünden itibaren 3 ay içinde başvuru yapabilecek. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyenler 15bin lira ödeme ve 21 günlük temel askerlik eğitimi alacaklar. 21 günlük eğitim için başvuru sayısına göre 5 veya 6 alımla tamamlanacağı söyleniyor ama başvuru sayısına göre netleşecek. aynı zamanda yurtdışında olanlar 2000 euro ile ve 21 gün temel eğitimi internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde yapılacak.

Torba yasada diğer kabul edilen maddeler; kanal istanbul ve benzeri su yolu projeleri yap-işlet-devret ile yapılabilecek.

torbada diğer kabul edilen yasalar için; http://www.finansgundem.com/haber/bedelli-askerlik-de-icinde-torba-yasa-resmi-gazetede-yayimlandi/1331679

bedelli bekleyenlere olsun
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
August 03, 2018, 08:45:04 AM

Oh be sonunda vatan borcumuzu ödeyecez bugun kutlamalar baslasınnn

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
August 03, 2018, 08:49:43 AM

Bazı sebeplerden dolayı bedelliden faydalanamayacak insanlar veya yaş durumundan dolayı faydalanamayan insanlar yeni bir askerlik tasarısından bahsediliyor. 3 + 6 ay tek tip askerlik gibi bir şey. İlk 3 ayı herkes yapmak zorunda ama kalan 6 ayın bedelini ödeyerek askerliğini tamamlayabileceksin gibi bir şey. Birkaç ay sonra o da netleşmiş olur.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
DevSoft
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
August 03, 2018, 09:06:03 AM

Bedelli askerlik olumlu. Hem milyonlarca insanı rahatlattı hem de hazineye gelir kapısı oldu. Hayırlı olsun vatana millete.
ront
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
August 03, 2018, 09:10:04 AM

Uzun zamandır dillerde dolaşan bedelli askerlik sonuçta netleşti artık. Bir de 21 gün askerliklerin nerede ne zaman kaç farklı devrede alınacağı belli olursa insanlar tamamen rahatlayacaklar artık.
verpobs
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
August 03, 2018, 02:15:55 PM

her şeyi anladım da uzaktan eğitim olayı saçma geldi. online askerlik nedir arkadaş. ne yapacak bu adamlar hangouts grubu kurup orda mı içtima yapacaklar yani nedir?
texlipsy
Newbie
*

View Profile
August 03, 2018, 02:21:56 PM

3 ay o parayı toparlamak için gayet yeterli bir süre. ama benim aklım hala 21 gün mevzusunda. yani hiçbir gerekliliği yoktu bunun ama şimdi asıl sorun o kadar kişi nereye gidecek nasıl sığacak, kaç celp döneminde gidilecek. kafamda deli sorular.
pao25
Newbie
*

View Profile
August 03, 2018, 02:40:38 PM

hükümet nasıl olacak da o parayı 3 ay bekleyecek acaba. malum ülkede para getirecek kaynaklar bir bir satıldı. yakın zamanda yüklü miktar para getirecek tek şey de bedelli askerlik.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
August 03, 2018, 02:54:52 PM

3 ay o parayı toparlamak için gayet yeterli bir süre. ama benim aklım hala 21 gün mevzusunda. yani hiçbir gerekliliği yoktu bunun ama şimdi asıl sorun o kadar kişi nereye gidecek nasıl sığacak, kaç celp döneminde gidilecek. kafamda deli sorular.

5 veya 6 dönemden bahsediyorlar. Normal celplerden ayrı olacak muhtemelen. Bedellilerin eğitim alacağı şehirler açıklandı. Başvuruya göre şekillendirecekler artık. Muhtemelen başvurular bittikten sonra açıklarlar

salfogox
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
August 03, 2018, 03:43:11 PM

o torba yasada ormanlarla ilgili bir yasa da vardı galiba. ne yaptılar ne ettiler gene istedikleri yasayı geçirmenin bir yolunu buldular tebrik ediyorum.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
August 03, 2018, 03:45:07 PM

o torba yasada ormanlarla ilgili bir yasa da vardı galiba. ne yaptılar ne ettiler gene istedikleri yasayı geçirmenin bir yolunu buldular tebrik ediyorum.

Ormanların kiralanması bildiğim kadarıyla çok önceden kabul edilmişti. Satılacak bir şey kalmayınca çok masraflı diye kiralanması kabul edilmişti

Michael67
Member
**

Activity: 109

View Profile
August 03, 2018, 03:50:25 PM
Last edit: August 03, 2018, 05:06:58 PM by Michael67

Aynı zamanda yurtdışında olanlar 2000 euro ile ve 21 gün temel eğitimi internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde yapılacak.

Onu nasıl yapıcaklar merak ettim şuan doğrusu. Demekki hiç bir silah eğitimi verilmeyecek. Saçma sapan prosedür icabı iki üç tane teknik terim anlatıp geçiştirecekler anlaşılan.
nurseyman
Newbie
*

View Profile
August 03, 2018, 04:14:52 PM

benim de abim yapacak bedelli garibim ne kadar bekledi bedelliyi. ama şimdi kara kadar düşünüyor 21 gün işi gücü bırakıp nasıl gitcem diye.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
August 04, 2018, 02:12:32 PM

Aynı zamanda yurtdışında olanlar 2000 euro ile ve 21 gün temel eğitimi internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde yapılacak.

Onu nasıl yapıcaklar merak ettim şuan doğrusu. Demekki hiç bir silah eğitimi verilmeyecek. Saçma sapan prosedür icabı iki üç tane teknik terim anlatıp geçiştirecekler anlaşılan.

Ben 21 günlüklerin de öyle bir silahlı eğitim alacaklarını düşünmüyorum zaten. 21 gün eğitim başlayınca göreceğiz tabi nasıl bir eğitim vereceklerini
furkanatlia
Newbie
*

View Profile
August 04, 2018, 04:39:01 PM

ne çok bekleyen varmış vatan borcunu bankamatikten ödemek isteyen. biri de benim tabi. neyse, vatana millete hayırlı olsun komutanım.
btrice7
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
August 05, 2018, 05:58:24 PM

bedelli askerliğin 21 günü kesinleşti yani.neden bunda bu kadar ısrar ettiler anlamış değilim.hayırlı olsun ne diyelim..
blodelf1
Newbie
*

Activity: 172

View Profile
August 05, 2018, 06:12:28 PM

21 gün gider geliriz.hala bunu sıkıntı yapanlar var.6 ay gitmekten iyidir.beğenmeyen 6 ay gitsin eskisi gibi.
klarnetcijamie
Newbie
*

Activity: 148

View Profile
August 05, 2018, 06:25:37 PM

kanal istanbulun arkasında neden bu kadar duruldu anlamış değilim.ben anlamadım ne faydası olacak.iyi anlatılsa belki bu kadar tepki almazdı.
salih.12
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 1

View Profile
August 05, 2018, 06:32:59 PM

bedelli askerliğin 21 günü kesinleşti yani.neden bunda bu kadar ısrar ettiler anlamış değilim.hayırlı olsun ne diyelim..

Babamın devamlı kullandığı bir söz vardı "herkesin sikine göre delik mi deleceğiz lan" diye. 21 gün olsa bir sıkıntı olmasa ayrı bir yerden ses çıkacak. Şartları netleştirdiler ya daha ne. isteyen istediği gibi yapsın artık

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
Pages: [1]
  Print  

Jump to: