Bitcoin Forum
July 03, 2024, 11:20:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin, büyük yükselişten önce flaş bir çöküş yaşayacak  (Read 332 times)
sejem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
August 03, 2018, 08:26:08 AM

Veteran kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin fiyatına ilişkin öngörülerini paylaştı.

Willy Woo, Mayıs ayında Bitcoin’in herhangi bir iyileşme belirtisi görmeden önce 6 bin doların altındaki seviyeleri test edeceğini söyleyerek oldukça doğru bir tahmin yapmıştı.

O zamanlar Woo, Bitcoin’de sıradaki hedefin 5500-5700 dolar aralığında olabileceğini, 5 bin seviyesin altına düşmesini beklemediğini bunun bir olasılık olduğunu ancak teknik olarak 5 bin doların çok güçlü bir destek bandı olduğunu ifade etmişti.

Woo’nun öngörüsü çerçevesinde Bitcoin 29 Haziran’da senenin en düşük seviyesi olan 5,825 dolara ulaşmıştı. Üç hafta sonra ise lider kripto para birimi 8 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Ancak bu fiyat seviyesi uzun ömürlü olmadı son iki gün içinde Bitcoin 7,500 seviyelerine geriledi.

Bir kez daha Twitter üzerinden Bitcoin hakkındaki tahminlerini paylaşan Woo, Bitcoin’de düşüşün süreceğini ifade etti. Woo, Bitcoin’in 2008’deki ekonomik kriz sırasında altının yaptığı gibi önce flaş bir çöküş yaşayacağını ancak akabinde aya gideceği tahmininde bulundu. Woo’nun örneklediği altın, o yıl patlak veren krizle birlikte 1150’den 800’ün altına doğru büyük bir düşüşe geçmiş fakat daha sonra çok geçmeden takip eden 3 yıl içinde 2000 doları aşmıştı.

Ayrıca Woo, Bitcoin’in performansının bu süre zarfında piyasada kaç kurumsal yatırımcının bulunduğuna bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

https://uzmancoin.com/bitcoin-woo-tahmin/
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
August 03, 2018, 09:06:06 AM

Bu düşüş son olur artık işallah. İnsanların sabırlarıyla oynamaya başladı artık kriptolar. Hayır alt lar tamamen saçmaladı son zamanlarda. Yeşili göremez olduk.
dannyjr89
Sr. Member

Activity: 275
Merit: 250

View Profile
August 03, 2018, 09:08:43 AM

Umarım dediğiniz gibi büyük yükseliş olur. Aksi takdirde çok insan elindekini kaybedecek.
kiymetli
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile WWW
August 03, 2018, 09:22:46 AM

Umarım büyük çöküş diye bahsettikleri son 8 aydır yaşadığımız çöküştür. Bunun devam ettiğini çöküşün devam edeceğini düşünemiyorum bile artık.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
August 03, 2018, 09:34:01 AM

2008 deki krizin benzerini bütün dünya yaşıyor. Gelişmekte olan bütün ülkeler dolar krizi yüzünden zor duruma giriyor. Woo da bitcoini altına benzetmiş ve kriz aynı altınla bitcoin de aynı ozaman bu krizde bitcoin altın gibi hareket edecek diyor. Ben düşeceğini düşünüyorum ama kısa vadede aya çıkacağını düşünmüyorum
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
August 03, 2018, 09:40:07 AM

Ani düşüş muhtemeldir olabilir fakat dibi görür mü bilinmez. Benim umdum küçük düşüşler yaşasa bile uzun vadede büyük bir yükseliş yakalar. Kimi ekonomistlere göre de uzun vadede yükseliş var

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
August 03, 2018, 09:47:42 AM

yükselecek sabır diye diye bitirdik elimizde tek kalan umut yükselecek mi bilinmez

truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
August 03, 2018, 09:49:04 AM

büyük çöküşü yeterince yaşadık. artık yükselme zamanı. bu zamandan sonra büyük yükselmeler bekliyorum. belki bu ay olmaz ama eylülden sonra olacaktır.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
August 03, 2018, 09:51:40 AM

Gene başladığımız noktaya geri dönceğiz demektir.Bitej bilmeyen düşüş furyası bütün yatırımcıları nerdeyse isyan etme  noktasına getirdi ,artık hangi fiyata düşecekse düşsün de bir an önce çıkışa geçsin.

Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
August 03, 2018, 09:58:35 AM

Geçen sene yaşanılan patlamadan sonra bu düşüş herkesi bir miktar yordu ve hayal kırıklığına uğrattı ancak borsada olan zaten bundan ibaret. Çıkışlar ne kadar normal karşılanıyorsa düşüşler de o kadar normal gelmeli. Bitcoin'in gelecekte yükselişe geçeceğine inanıyorum ancak yaşanacak yükseliş de bir daha asla düşmeyeceği anlamına gelmiyor bana kalırsa.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
August 03, 2018, 10:55:16 AM

Bitcoin 6000 doların altına yükseliş öncesi düşme ihtimali var fakat kalıcı olmadığı sürece Bitcoinin  6000 doların altına düşmesinin piyasada fırsat olarak görüleceğini düşünüyorum.
Solmaz33
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
September 07, 2018, 07:41:03 PM

Herkes bir serzenişte bende bunu anlayamadım Smiley İyi de hepimizin beklentilerin iyi olması illa bu işin iyi olacağı anlamına gelmiyor ki. Bu bir sanal birim. Yani devletler bile ekonomik sorunlar ve çaresizlikler içerisinde boğulurken kendi kendini yürüten bu yapay sistemin yargılaması bence yapılacak birşey değil. Çöküş de yaşıyor yükselişte bunu fırsata çevirmek şans işi.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 07, 2018, 08:02:27 PM

Ne kadar uzun süre yatsay giderse o kadar çok fazla coin miktarımı arttırıyorum, yükselişe geçmezde dipe dalarsa coin fiyatlaarı ayvayı yerim, ama yükselişe geçerse milyoner olurum Smiley
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
September 07, 2018, 08:50:16 PM

Daha ne kadar sürecek acaba bu düşüş. artık çoğunluk sürekli düşecek diye yorum yapmaya başladı önceden daha iyimser yorumlar oluyordu. artık insanların elinden aldılar onu da.
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
September 07, 2018, 09:13:47 PM

Valla yetsin artık bu düşüşler, piyasa iyice rezil durumda ve yatırımcılar olarak bizlerde yeterince rezil olduk. İnşallah bu son düşüştür de bir daha bu seviyeleri görmeyiz.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
September 08, 2018, 01:33:06 AM

Bitcoin çöküşün akabinde aya gidecekse boşuna heyecan yapıyoruz. Yorumdan anladığım kadar aya gidiş sürecide altın gibi olursa beklemeye devam edeceğiz bir kaç yıl demek.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 08, 2018, 05:48:22 AM

asıl panik 5800 dolar altında olur. ama 5000 dolara uğrarsa pinpon topu gibi 5800'e çarp sonra geri dön böyle durumlarda yaşanabilir. şu an için toparlaması açısından halen avantaja sahip. ama altını salarlar ise 5000 dolar ne kadar güçlü destek olarak söz edilse de oradan keskin dönüş yapabilecek emin değilim.

çünkü çoğu kişinin maliyeti 6000-8600 dolar arası. bunları sağlam zarara uğratmak için belki uzun vade hedefleri 3000 dolar olabilir. yani 6000'lerde hold edip umut besleyenleri şaşırtırlar ise artık kafalarında nereden döndürmek varsa o ucuz fiyattan maliyet yapmak istiyor olabilirler.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
September 08, 2018, 06:46:55 AM

Şu ana kadar bir flaş çöküş yaşamadık çünkü hep kademe kademe geriye gittik. Belki de piyasaların toparlanması için bir şok etkisine ihtiyacı vardır..

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
September 08, 2018, 04:53:33 PM

Bitcoin fiyatını 2 geri bir ileri şeklinde dibe doğru çekiyorlar 9900 dolar arkasından 8500 dolar arkasından şimdide 7500 maksimum seviyelerden bir önceki dip rakmalasınında altına doğru geriliyor .Bu durum yıl sonuna kadar böyle devam edeceğe benziyor.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
September 08, 2018, 05:34:40 PM

Umarım haklıdır ve tespitlerinin çıktığını görürüz.Ben bitcoinin tekrar daha güçlü yükselmesine sebep olacaksa düşmesinin çok da önemli olmadığını düşünüyorum.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: