Bitcoin Forum
June 14, 2024, 11:03:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Albayrak'tan faiz, enflasyon ve ABD açıklamaları  (Read 509 times)
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
August 06, 2018, 08:41:46 PM

Damat Albayrak ekonomi bakanı olarak faiz, enflasyon ve Usa hakkında konuştu ama tutarlı bir durum yok. Ne dediyse tersi çıkmaya olumsuz hava yükselmeye başladı. Enflasyon düşmez.

gerçek enflasyonu gerçek bir şekilde dile getirseler o enflasyonu %20'ye bile düşürürlerse öpsünler de başlarının üstüne koysunlar.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
RiwRiw
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
August 06, 2018, 09:05:52 PM

Sayın Albayrak 3 Ağustosta yaptığı açıklamalarda Dolar Alış: 5.0778  Dolar Satış : 5.0870 bu seviyelerdeydi. Şuan ise 5,3302 seviyelerinde ve (%4,98) puan artmış durumda.
Albayrak ("2019 yılı itibariyle enflasyonda tek haneleri göreceğiz. Çok somut adımlar atmaya başladık. Beş yıllık öyle güçlü bir resim çizeceğiz ki, adımların hepsinin ne kadar uyumlu olacağını görecek herkes.") diye söylemde bulunuyor.
Fakat Dolar ve Euroda ki kısa sürede durmak bilmeyen artış; faizlerin ve enflasyonun önümüzdeki dönemde düşeceğini pek de inandırıcı kılmıyor.
Böyle giderse ne faiz düşer ne enflasyon tek haneleri görür ne de insanların refah seviyesi artar.
diyetisman
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
August 06, 2018, 10:25:54 PM

Doların bu dik yükselişindeki iki ana etken var birisi merkez bankasının yürüttüğü yanlış politikalar diğeri ise bakan Albayrak her açıklamasında artış mı olur ya  Huh
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 07, 2018, 09:19:35 PM

Ben bu adamın ne açıklama yaparsa yapsın ülkemizin ekonomisine yön verecek kapasitesinin olduğunu düşünmüyorum dolar 5 40 rakamını gördü adam çıkıp bir açıklama yapmadı bu adamdan ne beklenir ?
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
August 08, 2018, 04:23:16 AM

Haklısın kardeşim ilişkiler düzeldiği taktirde düzelme görülecek bu iyice netleşti .Ancak deli bir başkanın delice işleri dünyayı belirsizliğe sevk ediyor baksanıza bu adamla nasıl ilişkileri düzeltiriz bilemiyorum yani.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
August 08, 2018, 06:10:38 AM

Röportajın bütününe bakın lütfen. Seçim meydanı teraneleri hepsi. Her cümle -ecek, -acak... İyi güzel de NASIL? Buna herhangi bir cevap var mı söylediklerinde? Maliye bakanı olmak için (üstelik de tüm eski bakanlardan daha çok yetkiyle donatılmış) nasıl bir liyakata sahip damat olmak dışında? Bu röportajdan elde edeceğiniz analiz; önümüzdeki aylarda her şeyi bir kenara bırakıp kendi kişisel korunma programınızı yapıp, kendi sıkı para politikalarını uygulamaya başlamanızdır... Yoksa sizin için çok geç olabilir...
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
August 08, 2018, 08:04:25 AM

damat olmak dışında başka vasfı olmayan şu çapsız  ile ilgili şurda başlık açmayın gördükçe sinirlerim zıplıyor.  damat olmasa önünden geçemeyeceği bakanlıklara bakanlık yapıyor.
ront
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
August 08, 2018, 09:12:40 AM

damat olmak dışında başka vasfı olmayan şu çapsız  ile ilgili şurda başlık açmayın gördükçe sinirlerim zıplıyor.  damat olmasa önünden geçemeyeceği bakanlıklara bakanlık yapıyor.

bu adama burada bile inanıp güvenen insanlar var ya ona hayret ediyorum. Sayın bakan çok yetkin bir isim bu yolda çok ciddi çalışmalara girdi düşüreceğine eminim diye 10larca yorum okudum.
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 08, 2018, 09:36:31 AM

bu adama burada bile inanıp güvenen insanlar var ya ona hayret ediyorum. Sayın bakan çok yetkin bir isim bu yolda çok ciddi çalışmalara girdi düşüreceğine eminim diye 10larca yorum okudum.

her yerde var o insanlar. Herkesin düşünceleri karışamam ama onların düşünceleri yüzünden onların verdikleri oylar yüzünden biz bu hallere düştük.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
August 08, 2018, 10:06:39 AM

Bakan Albayrak ekonomi ve hazinenin başına geçmesi ile birlikte dolardaki yükseliş durmuyor .Enflasyon ve faiz ile açıklamalarının üzerine piyasalarda değişen bir şey yok enflasyon her geçen gün artıyor.

Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
August 08, 2018, 10:38:17 AM

yıllardır aynı cümleler devam ediyor. Olacak yapacağız düşecek dolar 2 lira olacak enflasyon olmayacak işsizlik diye bir şeyi unutacaksınız falan.fakat bunların hepsi sözde.
clementoniiiiii
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
August 08, 2018, 10:44:18 AM

Ben tabi ki Erdoğan'ın damadı olduğu için ön yargı ile yaklaşıyorum fakat piyasa bu kadar mı umursamaz en ufak pozitif tepki vermez. Dönüp bir düşünmeleri lazım ya biz gerçekçi değiliz ya da onlar yanlış biliyor bunu çözmeliyiz demeleri gerekir.
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
August 08, 2018, 10:46:23 AM

Amerika ile iyiyiz diyor ne iyisi ,Amerikaya posta koyduk adamlar rest dedi dolar aldı başını gitti ,sonrasında baktılar olmuyor Amerikaya heyet gönderdiler arayı düzeltmek için yazık ya gerçekten ülkemin haline yazık.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
August 08, 2018, 10:49:36 AM

Yüzüklerin efendisine bak sen. Şu geldiğimiz hale bak. Resmen arabistan şeyhlerinin ot bok mertebelere yeğenlerini getirmesine döndük. Bu tek haneli IQ sahibi amip ekonomi bakanı olursa olacağı bu olur.

ht_turk
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
August 08, 2018, 11:01:04 AM

Amerika ile iyiyiz diyor ne iyisi ,Amerikaya posta koyduk adamlar rest dedi dolar aldı başını gitti ,sonrasında baktılar olmuyor Amerikaya heyet gönderdiler arayı düzeltmek için yazık ya gerçekten ülkemin haline yazık.

bu adamın söylediği 10 sözün 9u yalandır kalan biride şüphelidir. piyasayı salak yerine koymaya çalışıyorlar bu açıklamalarla yumuşatmaya çalışıyorlarda sene 1950 değil artık herkes bilgiye ve gelişmelere ulaşabiliyor.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
derameyy
Newbie
*

View Profile WWW
August 22, 2018, 05:20:12 PM

Enflasyon nasıl düşüşe geçecek keşke bunları da madde madde anlatsaydı. Hala faiz düşecek deniyor ya insanda oluşan en küçük güven kırıntısını da yok ediyorlar.
eymareddd
Newbie
*

View Profile WWW
August 22, 2018, 06:29:15 PM

Bu açıklamaları yapmasa daha iyiydi. Devlet kademesinin açıklamaları tıpkı bizim buradan pos kasmamıza benziyor maalesef.
ht_turk
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
August 22, 2018, 06:36:51 PM

Bu açıklamaları yapmasa daha iyiydi. Devlet kademesinin açıklamaları tıpkı bizim buradan pos kasmamıza benziyor maalesef.

ahaha benzetme mükemmelmiş tam da gediğine oturmuş. Sadece bak radarlarımızda bu konulara dikkat ediyoruz denilsin diye içi boş açıklamalardan başka bir şey değil.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
ccocacola02
Newbie
*

View Profile WWW
August 22, 2018, 06:38:00 PM

Ben daha gerçek açıklamalar yapayım. Ne olursa olsun faizler artmaya devam edecek dolar 9 bandına yerleşecek enflasyon %25 seviyelerinde olacak.
vagos
Full Member

Activity: 353
Merit: 100

View Profile WWW
August 22, 2018, 10:14:32 PM

Ben hazine maliye bakanı olsam derhal kötü durumu kabul eder gerçekçi politikalar yapılması gereğini ifade ederdim. Yapılan açıklanan sözler ile ekonomik krizi ertelemekten başka netice ortaya çıkmaz.

Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: