Bitcoin Forum
June 22, 2024, 03:33:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Boğa Sezonunda HODL diyenlerin özlü sözleri  (Read 243 times)
warbit (OP)
Jr. Member
*

Activity: 133
Merit: 1

View Profile
August 03, 2018, 02:14:24 PM

Başlıktan az birazda olsa anlaşılacağı üzere market en üst seviyede iken, sözde bu işi bilenlerin sürekli HODL ettim şu kadar karım var diyenlerin o zaman söylediği uçuk miktarları görünce sanki hep öyle olacak gibi düşündüğümüzden, şimdi piyasa bu kadar kötü iken söyledikleri sözlere bakıp tekrar ne kadar kolay manipülasyon yapıldığını görmemiz açısından sizler de bu konuya katkıda bulunabilirsiniz.

Ben başlatayım zaman zaman yorumları en başa editlerim.

Kısa zamanlı al-sat seni zengin eder, HODL sülaleni zengin eder

Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
August 03, 2018, 05:40:22 PM

Boğa veya ayı sezonu fark etmez... Her zaman söylerim, yine söylüyorum, ileride de söyleyeceğim ''Zamansız gelen paranın amk !''

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
spawn44
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
August 03, 2018, 05:41:00 PM

Ben al sat ve hold ile alakalı şunu diyebilirim sadece. Her iki seçenekte bir hamledir aslında. Kimse bilemez ki hangi hamlenin daha doğru sonuç getireceğini. Yani sen hold yaparak zararın dibininde dibini görebilirsin. Çünkü bitcoin için dahi netleşmiş bir sonuç yok maalesef. O yüzden kimse kusura bakmasın ne hold ne de anlık al-sat ile alakalı söylenebilecek kesin bir söz yok. Hangi hamlenin daha doğru olduğunu kestirsek hepimiz triliyoner olurduk ki, maalesef öyle bir dünya da yok Cheesy
ceterissss
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 4

View Profile
August 04, 2018, 10:03:44 AM

Bir önceki diple tepe arasindaki artisi biliyoruz.Bu artis bir önceki tepeden baslayip ayni oranda olursa hold a deger 😃
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 04, 2018, 10:37:54 AM

valla işin özü fiyat uçmuşken hold etmek riskli . 15 bin dolardan bitcoin alan %50 zararda mesela. ama bitcoin için bu fiyatlar sanki hold için uygun. tabi garanti değil. ama para olmadıktan sonra neyi hold edeceksin.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
August 04, 2018, 11:46:35 AM

maalesef o arkadaşalrın şimdi hiç sesi çıkmıyor, hep kazandıklarından bahsederler ama kaybettiklerinden bahsetmezler. O yüzden fenomen tarzı insanlardan uzak durmanızı öneririm, araştırmalarınız kendiniz yapın ve kendinize yatırım yapın öncelikle.
renemagritte
Member
**

Activity: 235
Merit: 40

View Profile
August 04, 2018, 01:39:05 PM

o dönemde öyleydi çünkü. Mesela boğa gelse şimdi çoğu coin 3x 5x yapacak (çünkü o kadar düştüler, mesela neo 140'lardan 30'a vs.)

Lakin bazı coinler bullrun'da 50x 100x yaptı o dönem. O yüzden küçük tradeler yapıp 2x'te çıkan asla 100x yapan kadar zengin olamaz diyorlardı ki hala haklılar bence. Sadece piyasalar değişti. Onu görmeden anlayamazsınız, ben monero al-sat yapıyordum o dönem, hep gezdiği bir aralık vardı. Ben sattım, sonra %40 civarı artmıştı o bile koymuştu bana. Düşünün o dönemde çılgınlıktan önce 10 satoshiye reddcoin, 50 satoshiye xvg alsanız sonra 1900'den satsanız Smiley orada hodl diyenlerin öyle deme sebepleri, büyük ihtimalle onlar 3x'te sattıktan sonra 30x olması Smiley ama uzun hodl yapılmamalı. Kar kesinlikle realize edilmeli. Ben bu yüzden içerdeyim şu an. 5x yaptığım şeyler şu an verdiğim paranın altına indi haha.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
August 04, 2018, 01:43:59 PM

Bu boga denen seyi hic goremedik. Bu nedenle ozlu sozude bilmiyorum ama denilen gibiyse hodl boga sezonu yapilacak en akillica durum. Bitcoin bundan sonra firlama yaparmi bilmiyorum ama hodl yapana iyi bir miktar para birakir diye dusunuyorum. Hele bi gelsin bi dortlukte ben yazarim..
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 04, 2018, 01:47:03 PM

Holddan parayı vuran vurdu artık ben boğa falan geleceğini sanmıyorum. Hep yüksel düş yüksel düş böyle giderse piyasa kendini bitirecek yavaş yavaş.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
August 05, 2018, 12:01:41 PM

Hodl dünyanın en saçma şeyi 1 işlemde yüzde 100 yapacagima yüzde 3 karla 30 işlem yaparım daha iyi .Bence zamanında para kazananlar hodl naraları atanlar paralarını çoktan çektiler
derincold
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
August 05, 2018, 12:12:03 PM

Hodl bence eskidi eskiden Hodl işe yarayabilirdi zira bitcoin nerelerden nerelere geldi. Şu anda hodl işe yaramıyor aksine batiriyor.
adept
Full Member

Activity: 223
Merit: 100

View Profile WWW
August 05, 2018, 04:35:21 PM

boğa sezonu gelmez hold unutalım.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
August 05, 2018, 04:40:38 PM

ne hodl yapabiliyorum ne de başka bir şey..para yok para..para olsa hepsini yapacağım da umutlar seneye kaldı..
whitecaramel1
Newbie
*

Activity: 217

View Profile
August 05, 2018, 06:04:22 PM

dönem dönem her şeye yönelebilirsiniz.kimseyi eleştirmeye hakkımız yok.isteyen istediği gibi konuşup uygulayabilir.
warbit (OP)
Jr. Member
*

Activity: 133

View Profile
August 09, 2018, 03:26:12 PM

Tam olarak derdimi anlatamamış olabilirim, tabi ki yapılan işlemler en nihayetinde kendi sorumluluğumuzda. Ama bu işte  tecrübesi olanların böyle piyasanın en yükseğe çıktığı zamanlarda  azıcık düşse dahi hodl örnekleri atmaları, insanları bir şekilde  hodl'a yönlendirmelerinin acısını çeken bir çok kişi vardır eminim.
Kevin_EDG
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
August 09, 2018, 09:16:39 PM

Şuan girdiyseniz piyasaya şanslısınız hodl için tam uygun yerdeyiz alın bitane ledger evladiyelik 2 sene sonra en az 10x yapmazsa birşey bilmiyorum
yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
August 10, 2018, 01:37:40 PM

Boğa moğa gelmediği sürece hodl modl bi işe yaramaz. Tradeden iyi anlıyorsan ayıda olur boğada olur para kazanırsın. Kısaca aklını kullanan her türlü para kazanır.

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
August 10, 2018, 06:52:02 PM

çekilmek için 600 dolar eth hedefim vardı. şuan hedefimi 500 dolara çektim. eth 500 dolar olduğu zaman bir daha kripto paralarla uğraşmayacağım.
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
August 10, 2018, 09:45:43 PM

çelik gibi sinirin ayrıca akan güzel bir para kaynağın yoksa kimse hodl yapamaz. yapsa bile o hızla kanser olur. boğada herkes kazanıyor zaten hodl da nasibini alıyor.
whatupos2
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 12, 2018, 05:38:07 AM

Benim gibi yeni başlayanlar için heves kırıcı bir başlık olmuş eksiledim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: