Bitcoin Forum
May 13, 2024, 08:24:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Waves Platformu Hakkında Düşünceleriniz Neler Arkadaşlar?  (Read 439 times)
sanacaks (OP)
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
August 03, 2018, 06:07:02 PM

Kripto paraya ilk yatırımımı 2017 yılı ekim ayında yaptım. BTC ve ETH dışında ilgimi çeken ve merkeziyetsiz bir platform olması nedeniyle dikkatimi çeken waves platformu oldu. Kendimce platformu çok sık kullanıyorum, ancak şimdilik wavesten beklediğim getiriyi alamadım, hatta platformda al-sat işlemleri yapmasam şu an $ bazında çok ciddi zararda olacaktım. Fiyatın çok ciddi düştüğü son günlerde yatırımımı sorgular durumdayım. Platformu çok sık kullanan biri olarak kendimce avantaj ve dezavantajlarını aşağıda sıralamaya çalışıyorum sizde yorumlarınızı eklerseniz platformun geleceği konusunda bilgilenmiş oluruz;

Bence Avantajlar;

*Merkeziyetsiz olması, cüzdanınızdan hızlı ve güvenli şekilde işlem yapabiliyoruz.
 *İşlem ücreti çok düşük 0.003 waves sabit ödüyorsunuz.
 *Transfer ücreti düşük 0.001 waves işlem ücreti ödüyorsunuz. ( Ben bu avantajı binance, hitbtc gibi borsalarda alım yapmak için çok sık kullanıyorum.)
 *Transfer hızı çok iyi
 *Pek çok borsada bulunan bir para birimi, başka bir birime kolaylıkla çevirebiliyorsunuz.
 *Direk olarak Waves/WTRY , Waves/WUSD ,  ile işlem yapılabiliyor.
 *İyi takip yaparsanız anlık %50, %60 kazanabileceğiniz kripto para birimleri bulabilirsiniz.

Dezavantajları

* Hacim çok düşük, yüklü miktarda alım satım yapma ihtimaliniz çok düşük, anlık yerine zamana bağlı satmak zorunda kalıyorsunuz.Bununla uğraşmak istemeyenler genelde neredeyse alım tahtasını kapatıyor.
*Spam coinler baş belası, cüzdan çöplüğe dönmüş durumda, Ben IOS cüzdanını kullanıyorum, android ve web wallet a göre daha iyi durumda gözüküyor.
*Spam coinler üzerinden dolandırıcılık ciddi artmış durumda, ekip hala tam çözümü hala sağlayamadı.
*Zaman zaman bazı borsalar (Özellikle HitBTC) withdraw kısmını kapatıyor. Ben bunu düşük gönderim ücretine bağlıyorum. Borsalar ile bu sorun mutlaka çözülmeli.
*Hacim düşüklüğü nedeniyle yeni girenlerin fiyat düşütüğünde panik yapmasına neden olacak kadar düşüşler oluyor WCT, MRT gibi platformun önde gelen coinleri %30- %40 günlük olarak düşüp çıkabiliyor.
* Stop loss kullanamıyorsunuz, keşke olsaydı dediğim çok oldu.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715631852
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715631852
Reply with quote  #2

1715631852
Report to moderator
Michael67
Member
**

Activity: 109
Merit: 10

View Profile
August 03, 2018, 06:27:54 PM

Bu borsayı daha önce hiç kullanmayanlar için güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler. Deneyimlerinizin tamamını okuduktan sonra merkeziyetsiz olması konusunun avantajdan çok dezavantaj olduğu kanaatine vardım merkezi olmayan bir borsanın bu kadar dalgalanma ve düşük hacime sahip olması açıkçası beni tedirgin etti.
gurcelik31
Newbie
*

Activity: 68
Merit: 0

View Profile WWW
August 03, 2018, 06:31:29 PM

Transfer ücretleri vs bu konuda çok iyi bir alternatif wawes. Açıkcası zaman zaman da güven veriyor. Gerçi son zamanlarda bir hack olayı vardı sanırım. Onun dışında ise bu çöp coinler bu denli aktif olduğu müddetçe hiçbir zaman benim için kullanışlı olmayacak.
sanacaks (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 03, 2018, 06:56:18 PM

Transfer ücretleri vs bu konuda çok iyi bir alternatif wawes. Açıkcası zaman zaman da güven veriyor. Gerçi son zamanlarda bir hack olayı vardı sanırım. Onun dışında ise bu çöp coinler bu denli aktif olduğu müddetçe hiçbir zaman benim için kullanışlı olmayacak.

Benim biilgiğim kadarıyla webwalletın olduğu siteye saldırı düzenlendi, ancak kimsenin kaybı olmadı diye açıklama yapıldı. MyetterWallet ve Etherscan.io yada aynı saldırı yapılmış Web siteleri merkezi olduğu için  saldırıya açık olduğu söyleniyor. Konuyu bilen arkadaşlar. bize daha açıklayıcı bir yanıt verebilir.

sanacaks (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 03, 2018, 06:58:03 PM

Bu borsayı daha önce hiç kullanmayanlar için güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler. Deneyimlerinizin tamamını okuduktan sonra merkeziyetsiz olması konusunun avantajdan çok dezavantaj olduğu kanaatine vardım merkezi olmayan bir borsanın bu kadar dalgalanma ve düşük hacime sahip olması açıkçası beni tedirgin etti.

Merkeziyetsiz  borsaların en büyük problemi hacim gibi gözüküyor. Ama merkezi borsalara göre çok daha güvenli. Fiyat malesevhacimsilikten dolayı dalgalanıyor.

oyuncu44
Newbie
*

Activity: 119

View Profile
August 03, 2018, 08:31:55 PM

Bu wawesin hak ettiği yer bura değil ben onu bilir onu söylerim. acayip hızlı ve ucuz bir platform. Litecoin'nin 65 dolarlarda işlem gördüğü bir yerde wawesin bu durumda olması gerçekten üzücü. Tabi zaman ne getirir onu bilemeyiz ama ben ilerde gerçek değerinin anlaşılacağını düşünüyorum. Tabikide YTD Smiley
BitMarshall
Full Member

Activity: 209
Merit: 100

View Profile
August 03, 2018, 08:33:01 PM

Beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Ortada bir ürün olması da kripto dünyasında çok bir şey ifade etmiyor maalesef.
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 04, 2018, 10:16:18 AM

waves merkeyetsiz olması dezavantaj ama bana göre merkezcilikten daha iyi olduğu kaanatindeyim ama insanlar benimnle aynı şeyi düşünmüyorlar merkeziyatçiliği daha sağlam daha garanti yada başka bir deyişle güvenli bir liman olarak görüyorlar...
williamsmith
Full Member

Activity: 476

View Profile
August 04, 2018, 02:56:52 PM

Ben wavese ısınamadım. Her daim itici geldi. Hele exchance arayüzü çok kötüydü. Sırf bu yüzden hiç girme gereksiniz duymadım. Akche ve bir kaç tane wavesim var ama ilgilenmiyorum öylece duruyor. Hatta tarayıcıyı değiştirdiğim bilgiler silinmiş şu an giriş yapamıyorum. Sözcüklerle de uğraşmak istemedim.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1483

View Profile
August 04, 2018, 03:09:45 PM

Başlangıçta her şey güzeldi. Transferler çok düşük ücretli olacak, hızlı olacak, platform çok gelişmiş olacak vb şeyler duyduk. Daha sonra ise popülerliğini kaybetti, üzerinde çalışılıyor mu onu bile bilemez olduk. Kenara bir miktar waves attık, o da çöp oldu uzun vadeli bekliyor Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 04, 2018, 03:09:52 PM

Gayet kullanışlı ve güzel olmuş ama maalesef ben kullanmayacağım çünkü wavese alerjim var Smiley millete 12 dolarlardan aldırdılar şuan 10/1 fiyatında.

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Cafex
Member
**

Activity: 392

View Profile
August 04, 2018, 03:23:43 PM

Wawees hakkında forumun Tr kısmında biraz fazla abartılmış olduğunu düşünüyorum yani bu kadar büyük bir coin değildi hiçbir zaman ancak öyle gözüktü.
Atademir
Jr. Member
*

Activity: 87
Merit: 1

View Profile
August 04, 2018, 05:57:50 PM

Piyasada o kadar çöp coin var ki para bir şekilde dağılıyor. Bir çoğu uzun vadede yok olurken waves stratis kalıcı olacağını düşünüyorum. En basitinden işin içine şirketler tam anlamıyla girdi mi ortada bir proje isteyecekler. Bana kalırsa alıp köşeye şu fiyatlardan atılır kesinlikle.
erdemdio
Member
**

Activity: 191

View Profile
August 04, 2018, 06:08:26 PM

Ekibi sadece platformu geliştirmek için uğraşıyor, Fiyatı düşüyormuş yada artıyormuş umrunda değil kimsenin (düşüş sırasında bircok coinin ekibi kendi güçleriyle inişi durdurmak için duvarlar örerken waves ekibi bu konuda kılını bile kıpırdatmıyor.)
Bunun yanı sıra kitlesinin üstünde de öyle tuhaf bir etkisi varki düşsede holderları umudunu kaybetmiyor düşüşü alım fırsatı olarak yorumlayıp alıma devam ediyor.
Holderler için ( Bende onlardan biriyim bu arada) hep bi umut, hep bi pembe penceremiz var Smiley,
Alınır mı sorusuna kendimce bu kadar anlaşma yapıp bu kadar geliştirilmeye çalışılan (Gelişmeleri biraz yavaş olabiliyor kabul ediyorum) bir platformun geleceği olabilir diyorum. Bunu 90k sat da da diyordum 25k da da..
Tabi kendi batışımı da izliyor olabilirim  Grin

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
August 04, 2018, 06:11:35 PM

Ne düşüneceğim bence iyi değil çoğu token bile orada olmak istemiyor adamlar başka borsada listelenemiyor ama yine de gideri var. Diğer projeler biraz daha göz alıcı stellar'ın projesi ve bancor gibi.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
sanacaks (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 04, 2018, 06:14:57 PM

Ekibi sadece platformu geliştirmek için uğraşıyor, Fiyatı düşüyormuş yada artıyormuş umrunda değil kimsenin (düşüş sırasında bircok coinin ekibi kendi güçleriyle inişi durdurmak için duvarlar örerken waves ekibi bu konuda kılını bile kıpırdatmıyor.)
Bunun yanı sıra kitlesinin üstünde de öyle tuhaf bir etkisi varki düşsede holderları umudunu kaybetmiyor düşüşü alım fırsatı olarak yorumlayıp alıma devam ediyor.
Holderler için ( Bende onlardan biriyim bu arada) hep bi umut, hep bi pembe penceremiz var Smiley,
Alınır mı sorusuna kendimce bu kadar anlaşma yapıp bu kadar geliştirilmeye çalışılan (Gelişmeleri biraz yavaş olabiliyor kabul ediyorum) bir platformun geleceği olabilir diyorum. Bunu 90k sat da da diyordum 25k da da..

Son bir kaçgündür piyasanın gidişatı kötü waves gidişatı daha kötü. Bende biraz alım yaptım bu fiyatlardan. Arkadaşların dediği gibi Türkiye' de waves kullanıcısı ve holderi gördüğüm kadarıyla bir hayli fazla.
Genel anlamda herkes projenin yavaş ilerlemesinden şikayetçi. Kesinlikle duvar koymadıklarıda doğru gözüküyor, dün bunun örneğini yaşadık. Ben şimdilik pozitif duygularımı kaybetmemeye çalışıyorum Waves e karşı Smiley

casty3000
Full Member

Activity: 532

View Profile
August 04, 2018, 06:15:41 PM

Hocam waves mi kaldı ya artık geçen seneydi o. Sasha paraları karı kızla eziyor şuan proje de hak getire ondan çok sonra çıkan projeler bile wavesin 10 adım önüne geçti

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
erdemdio
Member
**

Activity: 191

View Profile
August 04, 2018, 06:28:56 PM

Son bir kaçgündür piyasanın gidişatı kötü waves gidişatı daha kötü. Bende biraz alım yaptım bu fiyatlardan. Arkadaşların dediği gibi Türkiye' de waves kullanıcısı ve holderi gördüğüm kadarıyla bir hayli fazla.
Genel anlamda herkes projenin yavaş ilerlemesinden şikayetçi. Kesinlikle duvar koymadıklarıda doğru gözüküyor, dün bunun örneğini yaşadık. Ben şimdilik pozitif duygularımı kaybetmemeye çalışıyorum Waves e karşı Smiley

Bunlar hep alım fırsatı işte .. ( ünlü son sözlerden de olabilir bakıp görücez artık  Grin )
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
August 04, 2018, 09:20:49 PM

Eskiden de böyle bir başlığa post atmıştım. Waves bizim ulkemiz de bayağı bir yaygın gibi. Nedense ben hiç sevemedim. Bir de etc var sevmediğim coin. Waves in zincirini kullanan tokenler hiç iş yapmadı . Ben güvenip 5 kuruş bile yatırım yapmam. Yapan arkadaşlara Allah yardım etsin inşallah
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 04, 2018, 09:45:28 PM

waves çemberine sıkışmaya çalışan biri daha  Cheesy sen yenisin anlaşılan  başlık açmadan forumda arasan en vayi çeliş hesaplamalar açıklamavar .
ama ben umdu kestim . adaklık 250 waves var  bakarsın işe yarar duruyor öyle
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: