Bitcoin Forum
April 26, 2024, 03:39:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kurban Bayramında Boğa Beklerken Ayılara Yem Olmak  (Read 446 times)
barslanhan (OP)
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
August 04, 2018, 11:16:24 PM

Malumunuz Bitcoindeki sert düşüş beraberinde piyasayı da karamsarlığa sürükledi. Malum önümüzde Kurban bayramı var ve benim gibi tüm sermayesini Bitcoin piyasasında eriten arkadaşlara sormadan edemiyorum. Bu bayramda Boğa beklerken Ayılara yem olduk. Sizce bu durum daha ne kadar devam edecek. Yoksa herşey gibi bu da yavaş yavaş sona mı erecek.
1714145962
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714145962
Reply with quote  #2

1714145962
Report to moderator
1714145962
Hero Member
*

Ignore
1714145962
Reply with quote  #2

1714145962
Report to moderator
1714145962
Hero Member
*

Ignore
1714145962
Reply with quote  #2

1714145962
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714145962
Hero Member
*

Ignore
1714145962
Reply with quote  #2

1714145962
Report to moderator
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 04, 2018, 11:38:21 PM

Piyasa uzmanı değilim. Herkesin bildiği genel bir şeyi tekrarlıyorum izah için. Bir hisse senedi piyasasında genel piyasa durumunu değerlendirmek için ülkenin durumuna birtakım global ve yerel ekonomik dengeler gösterge rakamları vs. incelenerek bir fikre varılmaya çalışılır. İkinci aşamada hisse senetlerini incelemeye gelir sıra. Hisse senedi sahibi firmayı değerlendirmek için yine halka açık firma bilgileri vardır bilançolar gösterge rakamları vs. Yani bir ölçü var öyle böyle orada dersine iyi çalışınca kazanmak daha olası. Duyduğumuz bildiğimiz örneklere göre istikrarla kazanan çok. Elbet kolay değil ama demekki oluyor. Sağlayan ne bilgi.

Kripto para piyasasında bu imkanlar yok. Burada kurallar farklı anlaması çözmesi zor. Btc ve altcoin piyasa genelini bu piyasayı elinde bulunduran piyasa yapıcılar "kafalarına göre" oradan oraya çekiyor. Oyunları çözebilene helal olsun kolay değil.

Benim öngörebildiğim tek yöntem var.

1) Proje en azından güvenilir olacak. En basitinden Ethereum, Neo gibi. Tabi bu da garanti değil vaktiyle ethereumun başına gelenleri de biliyoruz. Eh bunlar kabullenilecek işte risk ancak bu kadar burda garanti yok. Yani burada çalışılacak ders yatırım yapılacak projeleri etraflıca inceleme gerekliliği.

2) Tüm sermaye tek bir fiyata yatırılmamalı. Zamana yayılmış kademeli alınmalı. Yükselirse aldığın kadarının getirisi kazanç. Düşerse miktarı artırıp maliyet düşürürsün. Ve bu süreç belki uzun aylar sürecek aynen bu yıl olduğu gibi. Bunu da göze alarak ihtiyaç olmayan para ile uzun bir yatırım süreci sabrı göze alınmalı ihtiyaç olmayan parayla.

Blockchain teknolojisi gelceğin parlayan yıldızı. Bu yıldız parladıkça geliştikçe bu teknolojiye bağlı bu piyasayı da çok güzel günler bekleyecektir şüphesiz. Neden bist'te değilizde tüm belirsizliğe ve zorluğa rağmen buradayız? Deli miyiz? Smiley Tarihi bir kazanç fırsatını yolun başında değerlendirebilmek için. Eee işte böyle büyük kazanç fırsatı öyle kolay kolay altın tepside gelmiyor. Yağmuru kar fırtınası var. Büyük kazanç büyük sabır ve direnç gerektiriyor.
cryptomining
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 05, 2018, 12:21:05 AM

Tüm haberler olumlu oluyorken . Dünya piyasası trump ile daha olumsuz oluyorken . Nasıl piyasamız düşüyor anlayamıyorum .
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
August 05, 2018, 02:01:52 AM

Gidişat gerçekten de hiç hoş değil, bir ümit belki geçen seneki döngüyü tekrarlarsa Kasım,Aralık ayı gibi bir yükseliş başlayabilir. Hem yaz tatili de bitmiş olur piyasaya girecek para miktarı artar belki. Tabii hepsi umut bunların,önemli olan paraya yön verecek büyüklükte olanların vereceği karar. Eğer onlar yeter derse birkaç haftada uçururlar fiyatları.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
August 05, 2018, 07:38:08 AM

Son çeyrekler genelde kripto para piyasaları için sıcak para girişlerinin olduğu anlar olmuştur.
İnşallah ekim ayı ile birlikte bir toparlanma görürüz. Bu bayram da böyle geçiversin çaresiziz  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
August 05, 2018, 10:18:32 AM

bitmeyen bir ayı sezonu, ne kadar süreceği belli değil, cüzdanlarda eriye eriye bişey kalmadı sanırım.
en iyisi Btc'de kalmak gibi geliyor bana, en azından Btc olarak stabil oluruz. Bayramda bir beklentim yok.
ceterissss
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 4

View Profile
August 05, 2018, 10:48:16 AM

Tüm ümitler tükenmişken artık beklentilerimizin karşılığını almamız gerekiyor.Boğa daha bekletir mi yoksa hiç ummadığım ızgara andamı gelir bilinmez.Ama gelsin artık.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
August 05, 2018, 11:14:07 AM

Beklenilen piyasa düzenlemesi hala olmadı. Hele son yükselişten sonra artık son diye düşünülürken yine öyle bir yükseliş gelmedi. 2018 yılı kara yıl olarak geçecek gibi. Umutları 2019 'a bıraktım ben.
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
August 05, 2018, 02:31:12 PM

Kurban bayramı ile bitcoinin alakası? :-) ayılara yem olmamak için basit bir kural önereyim. Piyasada ne zaman alıcı baskısı varsa o zaman piyasaya dahil olun. Her gün güncel haberleri okuyun. Ve teknik analiz anlamında kritik noktaları doğru işaretleyerek, bu fiyatlara göre kuralları tekrar genişletin.
seymen
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile WWW
August 05, 2018, 05:13:37 PM

Benim düşüncem btc hala ayı zamanında ve ayı zamanından çıkması zor olacak gibi tabiki yinede btc ye olan güvenimizi yitirmemiz gerek sürekli çıkarken iyide sürekli düşüş olunca neden kötü olsun bu borsa herşey olabilir ve hiç bişeyin garantisi yok....
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
August 05, 2018, 06:09:08 PM

Bence en buyuk gosterge islem hacmi. Eger islem hacmi bitcoin duserken fazla degilse pek korkmaya gerek yok. Ayni sekilde artislarda islem hacmi yeterince yuksek degilse boga geldi diyemeyiz. Bu nedenle piyasanin gelecegi icin tahmininizi islem hacmine gore yapin. Umarim ilerleyen gunlerde cokca artar.
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
August 05, 2018, 08:43:55 PM

Ben dahil bir çok kişi sabırla boğayı bekliyor ama maalesef bir türlü gelmedi o günler kısa vadede al sat yaparak kazanç sağlansa da biraz uğraş gerektiriyor
clions57
Member
**

Activity: 100

View Profile WWW
August 05, 2018, 08:58:46 PM

Piyasa uzmanı değilim. Herkesin bildiği genel bir şeyi tekrarlıyorum izah için. Bir hisse senedi piyasasında genel piyasa durumunu değerlendirmek için ülkenin durumuna birtakım global ve yerel ekonomik dengeler gösterge rakamları vs. incelenerek bir fikre varılmaya çalışılır. İkinci aşamada hisse senetlerini incelemeye gelir sıra. Hisse senedi sahibi firmayı değerlendirmek için yine halka açık firma bilgileri vardır bilançolar gösterge rakamları vs. Yani bir ölçü var öyle böyle orada dersine iyi çalışınca kazanmak daha olası. Duyduğumuz bildiğimiz örneklere göre istikrarla kazanan çok. Elbet kolay değil ama demekki oluyor. Sağlayan ne bilgi.

Kripto para piyasasında bu imkanlar yok. Burada kurallar farklı anlaması çözmesi zor. Btc ve altcoin piyasa genelini bu piyasayı elinde bulunduran piyasa yapıcılar "kafalarına göre" oradan oraya çekiyor. Oyunları çözebilene helal olsun kolay değil.

1) Proje en azından güvenilir olacak. En basitinden Ethereum, Neo gibi. Tabi bu da garanti değil vaktiyle ethereumun başına gelenleri de biliyoruz. Eh bunlar kabullenilecek işte risk ancak bu kadar burda garanti yok. Yani burada çalışılacak ders yatırım yapılacak projeleri etraflıca inceleme gerekliliği.

2) Tüm sermaye tek bir fiyata yatırılmamalı. Zamana yayılmış kademeli alınmalı. Yükselirse aldığın kadarının getirisi kazanç. Düşerse miktarı artırıp maliyet düşürürsün. Ve bu süreç belki uzun aylar sürecek aynen bu yıl olduğu gibi. Bunu da göze alarak ihtiyaç olmayan para ile uzun bir yatırım süreci sabrı göze alınmalı ihtiyaç olmayan parayla.

Blockchain teknolojisi gelceğin parlayan yıldızı. Bu yıldız parladıkça geliştikçe bu teknolojiye bağlı bu piyasayı da çok güzel günler bekleyecektir şüphesiz. Neden bist'te değilizde tüm belirsizliğe ve zorluğa rağmen buradayız? Deli miyiz? Smiley Tarihi bir kazanç fırsatını yolun başında değerlendirebilmek için. Eee işte böyle büyük kazanç fırsatı öyle kolay kolay altın tepside gelmiyor. Yağmuru kar fırtınası var. Büyük kazanç büyük sabır ve direnç gerektiriyor.

Ders niteliğinde bir yazı olmuş. Neredeyse her düşüncenize başından sonuna kadar katılıyorum. Hızlı hareket etmenin ne kadar yanlış olduğunu defalarca tecrübe etmiş birisi olduğum için çıkarımlarım sizinkiyle neredeyse aynı.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 06, 2018, 09:02:30 AM

valla bizim hatamız bence yeterince düştü artık ralli başlasın konusunda aceleci davranıyoruz. Birincisi parayı biz yönetmiyoruz. Balina efendiler de sırf tether basarak bir yere kadar müdahale ediyor. Al işte sec ile beklenti oluştu bas 200 milyon tether gittiği 2000 dolar yukarısı. peki niye durdu, geri geliyor. bunları sorgulamalı.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
August 06, 2018, 11:04:25 AM

Katılıyorum bir de ekip çok önemli eğer ekip üyelerinin network'u geniş ise diğer projelere göre birçok fırsata daha çabuk ulaşıyorlar bunu çok rahat görebilirsiniz.
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
August 06, 2018, 12:39:49 PM

Kurban bayramı da geçse pek ralli başlayacak gibi değil. Yani ayda bir karar değiştirir oldum. Çünkü piyasadaki haberlerde oynaklık var. Sec mesela hemen borsa işlemleri başlamayacağı yönünde haberler gelmeye başladı. Verileri o güne göre tekrar yorumlama, kısa vadeli kararlarda biraz değişiklik. bunlara da odaklanmalı.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
August 06, 2018, 03:29:15 PM

Aylardır bekliyoruz nisanda gelecek mayısta gelecek haziran yaz ayı yükseliş başlıyor derken neredeyse yaz sonuna geldik. Sonuç yine hüsran kimsenin umudu kalmadı herkes için hayırlısı olsun bu vakitten sonra bekleyeceğiz yapacak bir şey yok.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
August 06, 2018, 03:29:29 PM

Biz bu gidişle bırak kurban bayramını sene sonunda 20 bin üzerini görmek bile hayal. Sec komiseri bitcoin ve etf işlemleri açısından sorun görmediğini açıklıyor. Bu demek değil ki hemen ertesi ay işlemler başlasın. Belki kendi içlerinde bazı pürüzler var ve bunları önlemek için bazı düzenlemeler yapılması gerekiyor.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
August 06, 2018, 03:30:22 PM

Yükseliş yılın son dönemlerine doğru olacaktır. Bu zaman dilimin boğa geldi diyenlere aldırış etmemek gerek bence.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 06, 2018, 03:52:48 PM

Kurban bayramını geçtim ben bu sene boğanın geleceğini pek sanmıyorum. En güzeli hiç uğraşmayacaksın atıp cüzdana bekleyeceksin yükselince bir şekilde haberin olur zaten.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: