Bitcoin Forum
May 28, 2024, 03:55:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: eToro Analisti: Bitcoin ETF’si Gelecek Yıl Kabul Edilecek  (Read 164 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
August 04, 2018, 11:52:19 PM

Ünlü Amerikan ekonomi kanalı CNBC’nin Crypto Trader programına konuk olan eToro baş analisti Mati Greenspan, Bitcoin ETF’sinin 2018 yılı içinde kabul görme şansının düşük olduğunu ifade etti. Ancak Greenspan, bununla birlikte gelecek yılın ilk çeyreğinde bir ETF onayı gelmesinin de mümkün olduğunu kaydetti.

Greenspan, bu açıklamayı yapmasının arkasında sebebin ise, Twitter’dan bir hukukçu ile yaptığı sohbet olduğunu belirtti. Greenspan, avukatın kendisine SEC’in kararları erteleme hakkına sahip olduğunu ve bunları yapma şansının olduğunu söylediğini ifade ederken, şu ifadeleri kullandı:

”SEC’in bu ETF başvurusu ile ilgili hemen karar vereceğini düşünmüyorum. Bu konuda sanırım hiçbir aceleleri yok. Zamanlarını kullanacaklardır. O yüzden 10 Ağustos tarihi merakla beklense de, bu konuda sadece bir erteleme çıkabilir.”

Greenspan, aynı zamanda SEC kararına paralel olarak da piyasaların 2019’un ilk çeyreği itibariyle çok daha ‘olgun’ olacağını belirtti. Şu anda birçok büyük devin Bitcoin ve kripto para sektörüne girmeye hazırlandığını belirten Greenspan, hemen her gün yeni gelişmeler olduğunu belirtti. VanEck’in ETF pakedine olan ilginin de bir hayli yüksek seviyede seyrettiğini söyleyen başarılı analist, paketin içeriğinin kontrat başına 25 Bitcoin yani hemen hemen 200 bin dolar olacağını da sözlerine ekledi.

VanEck ETF’sinin kurumsal yatırımcıları hedef kitlesine koymasının onların şansını arttırdığını belirten Greenspan, SEC nezdinde bu ETF’nin onaylanma şansının diğerlerine göre daha yüksek olduğunu da sözlerine ekledi. Bu ETF’nin Winklevoss ETF başvurusundan farklı olduğunu söyleyen Mati, Winklevoss kardeşlerin ETF’sinin sadece retail yatırımcıyı hedeflediğini ifade etti.

Öte yandan SEC’in kurumsal yatırımcıyı ise ana aktör olarak gördüğünü belirten başarılı anlaist, bundan dolayı SEC’in Van Eck ETF’sine pozitif karar verme ihtimalinin yüksek olduğunu ancak bunun hemen gerçekleşmesinin zor olduğunu belirtti.

Öte yandan, SEC’in bu yatırımcıyı koruma isteğinin ya da böyle bir girişiminin de olmadığını söyleyen Greenspan, bundan dolayı da ETF’nin kabul edilme şansının yüksek olduğunu sözlerine ekledi.

Greenspan, sözlerini şu şekilde noktaladı:

”Bitcoin ETF’sinin kabul edilmesi demek, piyasaya çok daha fazla sıcak para geleceği demek. Bu da yeni bir likidite anlamına geliyor ve bu, sağlıklı bir sektör için önemli bir paydaş olabilir. Bitcoin ETF’sinin Bitcoin fiyatına olan etkisi bence dünyanın en önemli şeyi değil ancak fiyatlar elbette artacaktır. ETF kabul edilmesinin negatif bir etkisi olmaz. Sadece yeni bir para gelişi anlamına gelir ki bu güzel bir şey. Bu durum ne yapısal ne de reformsal bir zarar vermez, bu sadece iyi bir şeydir.”

Kaynak:  Amb Crypto

Haber linki  : https://koinbulteni.com/etoro-analisti-bitcoin-etfsi-gelecek-yil-kabul-edilecek-23910.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 05, 2018, 12:01:24 AM

Oldukça mantıklı konuşmuş düşüncelerimizi teyid eder nitelikte olmuş.

Şu haliyle şu olgunlaşmamış piyasa şartlarında sec in btc ye yol vermesini beklemek için gerçekten umutlu olmak zor.

Bir ders iyidir. Böylece belki camianın önde gelenlerini btc yi geliştirmek daha iyi noktalara getirmek için çözüm arayışına iter umarız.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
August 05, 2018, 06:31:12 AM

Zaten beklentiler de Ağustos ayında kabul edilmeyecek olan ETF başvurusunun 2019 Şubat ayında onaylanabileceği yönündeydi. Kısaca SEC'in kararının 6 ay ertelenebileceği yönündeydi. O yüzden olumsuz bir olaymış gibi algılayanlara merakla bakıyorum çünkü ETF şubat 2019 da onaylanınca herkes ben söylemiştim moduna girecek. 2018 i bilmem ama 2019 da Bitcoin ve ona bağlı olarak altcoinlerde müthiş bir pozitif ivme bekliyorum. Neyse artık bu kara 2018 bitsin de 2019 a kadar aya yolculuk başlasın.
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
August 05, 2018, 07:01:57 AM

bu açıklaması eğer gerçekleşir ise bitcoine 5000 dolar yolu mu açılmış oluyor. çünkü son 6000 dolardan atağı sec etf onayı beklentisi ile olduğuna yönelik haber okumuştum. gerçekten sec kanadında yakın zamanda onay açıklaması gelmez ise bitcoinin yükselmesi için pek sebebi kalmıyor.
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283
Merit: 10

View Profile
August 05, 2018, 07:04:04 AM

sürekli spekülasyon üretiyorlar. gerçekleşmeyince de piyasa çakılıyor. adamlar artık taktiği bulmuşlar. ortaya bir laf at. bitcoin yükselince sat. düşünce yeniden topla.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
August 05, 2018, 07:27:27 AM

ETF ile ilgili beklentiler çok yüksek. Sanki ETF kabul edilse anında kripto para hacimleri coşacak gibi bir durum var. Kurtuluşumuz bu olacaksa inşallah gerekli zemin sağlandığında ETF kabul edilir ve uygulanır.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
August 05, 2018, 09:54:36 AM

Mati Greenspan olayları güzel özetlemiş iyi net bir şekilde ortaya koymuş, orta ve uzun vadede her açıdan iyi olacak anlamı ben çıkardım, şuan değil ancak ileride SEC ETF'lere onay verecek olması bence önemli bir açıklama. 

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
August 05, 2018, 09:57:51 AM

Eylül ayına ertelenen Sec kararına da red yada erteleme gelecek muhtemelen.
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
August 05, 2018, 10:02:35 AM

Sanırım uzun zamandır kripto para piyasası ile alakalı okuduğum en gerçekçi bir yazı ve yorum olmuş ,bencede secin bu yıl etf kararını ertelem şansının çok yüksek olduğunu ve bu kararı 2019 yılının ortalarında açıklayacağını düşünüyorum ,buda demek oluyorki 1 yıl daha piyasa böyle devam edecek.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
cryptomining
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
August 05, 2018, 10:07:12 AM

Güzel bir yazı olmuş . En azından diğer haberler gibi "BTC 50K olacak " yok " BTC 1000 dolar olacak "  gibi şaçma sapan bir yazı değil . Yazılanlar mantıklı gözüküyor.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
August 05, 2018, 11:51:54 AM

Etf onayı için gelecek seneye sarkma olursa bunu piyasa fiyatlar. Ama bu analist açıklama yaptı diye de bitcoin fiyatı çakılmaz. Sec tarafından gelecek açıklamaları piyasa dikkate alacak. ama yaptığı açıklamasında böyle bir ihtimal de söz konusu. sec ne onay vermiş, ne onay vereceğim diye açıklama yaptı. bir sec üyesinin beyanatları var ortada.

gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
August 05, 2018, 01:17:04 PM

Ben de kabul edilebileceğini sanmıyorum böyle bir ortamda hala erken bence ama analistlerin dediği her gün değişiyor dolayısıyla bu tarz görüşleri de çok dikkate almıyorum.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
August 06, 2018, 09:09:47 AM

Bitcoindeki yükseliş umutlarının artık sonu mu yaklaşmış oluyor. Fiyatların giderek düşüş eğiliminden çıkmasını beklediğimiz şu aylarda özellikle. Ama böyle olacağı biraz belli değil miydi? Yani iyice bıktırıncaya kadar düşüş hareketine devam ettikleri oldu.
marcar
Full Member

Activity: 251
Merit: 100

View Profile
August 06, 2018, 07:41:32 PM

Bitcoin ETF hakkında büyük beklenti oluşturulup fiyat yükseltildi gene acemilerin parası balinalara gitti şimdi tekrar ETF gelecek haberleri ile umut pompalamaya devam. Gelecek yıla kadar pazar yerinde sayacak.
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 07, 2018, 06:45:29 AM

sec tarafında pürüzler hemen giderilemeyecek. komplo üretecek olsam şunu yazardım. seneye en azından bu tarihlere kadar sec onayı verme. bitcoin kendi kendine zar, zor 10 bin dolar ve üzerine atsın kendisini. ardından sec etf hayata geçtiğinde satış emirleri hız kazansın. adamların amaçları bu da olabilir.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
August 07, 2018, 07:17:58 AM

evet hocam olabilir, türlü oyun yapıyorlar bitcoin üzerinde, çünkü çok oynak bir piyasa, akbabalar...
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
August 07, 2018, 07:26:04 AM

bitcoinde az önce güzel bir sıçrama yaşandı. bir gelişme oldu da haberimiz mi yok. bitcoin etf si kabul edilecek gibi haber mi geldi ya da sadece balinaların pump yapması mı. bitcoin ucuzladı mantığı.

etf lerin onayı yakın tarihte çıkmayacak bence ama çıkarsa da niye çıktı demeyiz.  Grin
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
August 07, 2018, 06:16:21 PM

Ben bu yıl sonuna doğru kabul edileceğini okudum. Ve g20 zirvesi de bu yönde açıklama yaptı. Bu yıl sonu güzel şeyler olacak.

aryayagmur2017
Newbie
*

Activity: 62

View Profile
August 07, 2018, 06:20:15 PM

Valla sabırla bekliyoruz  Grin
unpredictable72
Jr. Member
*

Activity: 127
Merit: 2

View Profile WWW
August 07, 2018, 07:08:28 PM

Arkadaşlar paket 25 bt 200bin dolar olarak belirlenmiş ama para girerse btc 20k geçince paket otomatik artıyor btcnin hakkaten regüle olması bence onlarca yıl alabilir.Ortalamasıda bana kalırsa dünyadaki mevcut olan altının = btc adet fiyatı toplam btc şeklinde çarpılmasıyla olacağını düşünüyorum.Dünyada mevcut olan altın rezervini bilen varsa btc için altın cinsinden bir tahminde bulunabiliriz.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: