Bitcoin Forum
May 30, 2024, 02:21:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin üretebilen televizyon geliştirildi  (Read 411 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
August 05, 2018, 07:15:09 PM

Dünyanın ikinci en büyük Bitcoin (BTC) madenciliği donanım üreticisi Canaan Creative, dünyanın ilk Bitcoin üretebilen televizyonunu geliştirdiğini açıkladı.

Dünyanın ikinci en büyük Bitcoin (BTC) madenciliği donanım üreticisi Canaan Creative, evde Bitcoin madenciliğine yeni bir boyut kazandırıyor. Şirket, Bitcoin üretebilen bir televizyon geliştirdiğini açıkladı.

Canaan Creative, madencilik yeteneklerine sahip bir televizyonla Bitcoin ağını daha fazla merkeziyetsiz kılmayı umuyor.

AvalonMiner Inside olarak adlandırılan televizyon saniyede 2.8 TH/s’lik makul bir işlem gücüne sahip. Buna karşılık, Canaan’ın en güçlü madencilik teçhizatı saniyede 11 TH/s’ye kadar çıkabiliyor.

NewsBTC’nin South China Morning Post’dan aktardığına göre AvalonMiner Inside yapay zeka ile destekleniyor ve sesli komutlar alabiliyor. Buna ek olarak, televizyon setinde, kullanıcıların cihazın ne kadar iyi performans göstereceğini belirlemelerine yardımcı olacak yerleşik bir madencilik kârlılık hesaplayıcısı da bulunuyor.

AvalonMiner Inside tarafından üretilecek olan Bitcoin, Canaan Creative tarafından sağlanan bir mağaza platformunda çeşitli ürünler için de harcanabilecek.

Şirket ayrıca gelecekte Blockchain ile ilgili daha farklı cihazları da piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu arada bazı sektör analistleri, Canaan’ın Bitcoin ağındaki merkeziyetsizliği artırma çabalarından etkilenmemişe benziyorlar. Bunlardan biri olan Pekinli finans uzmanıXiao Lei, yeni Bitcoin madencilik televizyonu ile ilgili olarak “Bu şirketler mevcut büyük TV markalarına madencilik işlevini yerleştirebilirlerse daha anlamlı olacaktır.” diyor.

Canaan Creative, geçtiğimiz yıl yaklaşık olarak 300 bin adet Avalon Bitcoin madencisi sattı. Böylesine verimli bir performans, Canaan Creative’in sadece 2017 yılında 205 milyon dolar gelir elde etmesini sağladı.

Geçtiğimiz Mart ayında Fransız Qarnot şirketi de televizyon gibi sıradışı bir şekilde kripto para madenciliği yapabilen bir ısıtıcı ürettiğini bildirmişti.

Haber linki: https://uzmancoin.com/bitcoin-televizyon/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
August 05, 2018, 07:51:36 PM

bitcoin madencilik cihazlarının çalışırken çok fazla gürültü çıkardığını duymuştum. böyle bir şey bunda da var mı acaba yoksa nasıl çözmüşler bunu
ha en önemlisi kaç para olacak. televizyon + madencilik cihazı fiyatında olacaksa ne anladım ben bu işten
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 05, 2018, 11:56:25 PM
Last edit: August 06, 2018, 12:18:57 AM by khasank

Reklam ve para kazanma amaçlı yaptıklarını düşünüyorum. Güzel bir adım atmışlar. Elektrik sarfiyatını görmeden getirisini hesaplayamadım. Verimli değilse birşey kazandırmaz. Ama verimli ise kazandığını marketten birşeyler alarak harcama fikri gayet mantıklı.
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
August 05, 2018, 11:57:52 PM

aslında güzel bir fikir olmuş sürekli çalışan bir sistemi iyiye kullanmak yani alıcının da haber olduktan sonra bence hiçbir sakıncası olmayan aksine yararlı bir sistem.

necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
August 06, 2018, 09:53:15 AM

bence bu televizyonu yasaklamaya kadar bile gidilebilir. Tükettiği elektrik miktarı ve ne kadar bitcoin üreteceği bunlara bakılmalı. Ama düşünün. Bir şehrin yarısı bu televizyonlardan aldı. Toplam elektrik tüketimi bilmem kaç katına geçti. Hükümetler madencilik yasası çıkartmaya kadar gidebilir. en fazla ayda şu kadar elektrik tüketebilirsin gibi.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
August 06, 2018, 10:02:33 AM

Yakın gelecekte bir çok günlük kullandığımız araçlarda ev aletlerinde bu sistemi geliştirecek ve bundan haberimiz bile olmadan üstümüzden madencilik yaparak para kazanacak ,bu işler tehlikeli boyutlara ulaşacak

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
usakli64
Full Member

Activity: 980
Merit: 143

View Profile WWW
August 06, 2018, 10:06:27 AM

tamamıyla reklam amaçlı bir girişim olarak değerlendiriyorum. Bitcoin teknolojisinin demode olarak nitelendirğimizim bugunlerde bit teknoloji şirketinin büyük gelişme gibi tanıtması bu görüşümü destekliyor

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
August 06, 2018, 10:08:03 AM

Reklam ve para kazanma amaçlı yaptıklarını düşünüyorum. Güzel bir adım atmışlar. Elektrik sarfiyatını görmeden getirisini hesaplayamadım. Verimli değilse birşey kazandırmaz. Ama verimli ise kazandığını marketten birşeyler alarak harcama fikri gayet mantıklı.

Bence de en önemli etken elektrik tüketimi şu anda. Bu konu çözülmeden ilerlemek çok anlamlı değil. Elektrik tüketim sorunu çözülürse BTC maliyeti çok azalmış olacak ve bu piyasalarda olumlu etki yaratabilir.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
August 06, 2018, 10:22:39 AM

bence bu televizyonu yasaklamaya kadar bile gidilebilir. Tükettiği elektrik miktarı ve ne kadar bitcoin üreteceği bunlara bakılmalı. Ama düşünün. Bir şehrin yarısı bu televizyonlardan aldı. Toplam elektrik tüketimi bilmem kaç katına geçti. Hükümetler madencilik yasası çıkartmaya kadar gidebilir. en fazla ayda şu kadar elektrik tüketebilirsin gibi.

Aynen devasa miktarda enerji gidiyor btc için bence daha yenilenebilir enerji kaynakları kullanılmalı btc için zaten fazla btc de kalmadı.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
August 06, 2018, 10:44:43 AM

Elektrik maliyetinin üzerinde getirisi olursa ve odada oluşacak ısı ve ses katlanabicek seviyede olursa düşünülebilir.

Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
August 06, 2018, 11:49:38 AM

Dünya devi samsung blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladıktan sonra telekominikasyon büyük bir kitleye hitap ettiği için ve kar marjı yüksek olduğundan dolayı diğer firmalarda bitcoin üreten tv yapmaya başlamışlardır.
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
August 06, 2018, 12:35:13 PM

televizyon gibi cihazlara yönelmek yanlış. Bu madenci cihazlarının kullandığı işlemleri mobil hale getirsinler. Anakartın üzerine veya devre kartı yuvasına ek işlemciler takılarak sistem daha güçlü hale dönüştürülsün. O işlemleri yeni nesiller ile birlikte kullanılması mesela.
kiymetli
Member
**

Activity: 210

View Profile WWW
August 06, 2018, 12:47:49 PM

Ne kadarlık bir elektrik tüketimi var, ne kadar üretiyor ve kaç para bu cihaz. Bunlar açıklandığı müddetçe bir haber değeri olabilir yoksa reklamdan başka bir şey değildir.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
August 06, 2018, 02:29:24 PM

televizyon izleme kültürünü büyük oranda kaybetmiş biri olarak bana hitap etmiyor. Madenci zorluklarının devamlı yükseleceğini bildiğim bu piyasada gidip de sipariş vermem. Yabancı youtuberlar inceleme videosu çekecektir. Ama sizi zengin edecek cihaz değil.
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134

View Profile WWW
August 06, 2018, 04:18:43 PM

vızır vızır vızırdayan bi tv yapmışlar dır kesin tv ye koymalarının sebebide şu olabilir tv izlerken sesden rahatsız olmamak yani bu benim düşüüncem

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 06, 2018, 05:06:27 PM

zorluk seviyesi her gün artıyor. Artınca ne yapacaklar televizyonun yanına bir televizyon daha mı koyacaklar. madencilik popüler diye yakında madencilik yapabilen klozet çıkartacaklar.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
August 06, 2018, 06:23:18 PM

bu televizyonları alacan iddia bayine kahvelere falan 7/24 açık zaten oralarda ekgelir olacak mekan sahibi zengin olur Cheesy tabi biz bunları kullanacak seviyeye gelir miyiz yada böyle basit bir kullanım alanı olur mu o ayrı konu

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 06, 2018, 06:43:02 PM

Düşünce güzel ama işlevsel olacağını düşünmüyorum yani sadece görüntü olur fayda sağlamaz , fakat bitcoinin daha fazla insan tarafından bilinmesine yardımcı olur .
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
August 06, 2018, 06:53:21 PM

Gercekten de bir TV ve Bitcoin uretimi yapacak sizin icin , bunu gercekten istermisiniz?
Bitcoin madecinligi icin gereken o elektrik masrafi ne olacak, sizi 2 gun de iflas ettirir. Bitcoin uretecek TV almaktansa , normal bir TV ve Bitcoin techizati alin daha ucuza gelir.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
August 06, 2018, 11:32:03 PM

Güzel ama pahalı bir teknoloji ilerleyen dönemlerde transfer hızını arttırmak ve maden ücretllerini düşürmek için bu tarz gelişmelere ihtiyacımız var Smiley

Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: