Bitcoin Forum
June 16, 2024, 01:47:24 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin, Dolar ve Euro'yu Bitirecek mi ?  (Read 294 times)
nefsim (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
August 06, 2018, 07:38:13 AM

Arkadaşlar videoyu izlemenizi ve yorum bırakmanızı rica ediyorum. Bu konu hakkında görüşleriniz ne olacak ?

https://www.youtube.com/watch?v=r0hK6NnqFhA&feature=youtu.be
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
August 06, 2018, 08:22:26 AM

Belki bir gün bitirecek fakat bizim o günleri görüp göremeyeceğimizi bilemiyorum .
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
August 06, 2018, 08:51:33 AM

Kripto paralara geçiş yeni çağın finansal bir ihtiyacı olacak. Burası kesin ama bunu görmeye ömrümüz yetmeyebilir özellikle Dolar ve Euro'nun değer kaybetmesine süper güçler kolay izin vermeyecekler.

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 06, 2018, 09:14:42 AM

Videoda Abdullah Çiftçi konuşuyor. Bu adam stratejist ve boşuna konuşmaz. Bir bildiği var demek ki. Doların yerine Bitcoin'in gelmesi pek ihtimal dahilinde gözükmüyor. Çünkü fiyat aşırı oynak. Buna devlet müsaade etmez. Eğer Bitcoin'in fiyatını sabit bir değerde kitleyebilirlerse belki olabilir. Ya da farklı bir kripto para getirebilirler Doların yerine.

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
August 06, 2018, 09:38:39 AM

O kadar kolay değil dolar ve euroyu bitirmek. Tüm dünyanın desteği lazım çok yüksek hacim oluşması lazım bunun için.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
August 06, 2018, 10:52:19 AM

hayır bitirmeyecek. abd ordusunu dünyaya demokrasi getirmek için beslemiyor. öyle bir durumun bin de bir ihtimalle oluşması durumunda dahi priz çekilecektir.
yanlız video yu izlemedim. beyaz tv, a haber , atv gibi troll kanalları prensip gereği izlemiyorum.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
August 06, 2018, 10:59:31 AM

Bitcoin zaten dolar ve euro'dan daha üstün gibi illa bitirmesine tamamen yok etmesine gerek yok onların varlığı daha iyi bir durum. BTC tutan varlığını koruyor ve arttırıyor.
Koioss
Member
**

Activity: 364

View Profile
August 06, 2018, 11:16:52 AM

Dolar ve euro yu bitirir mi ya da biz bunu görebilir miyiz bilmiyorum ancak dolar ve euro kadar yaygınlaşacağını düşünüyorum. Elbette bunun için de bir zamana ihtiyaç var ama bence bitcoinin onlar kadar yaygın kullanıldığını göreceğiz.

●   KEEP CALM & HODL   ●
 ❰❰❰❰❰❰  KCH  ❱❱❱❱❱❱ 
● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●●●    ●  token  ●    ●●● ▬▬▬▬▬ ● ▬▬▬▬▬ ●
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
August 06, 2018, 12:33:37 PM

aylar öncesinde bu videoyu izlemiştim. Bitcoini batılı güçler oluşturduğu fikrinde sabitim. 10 yazılımcı bir araya gelip de böyle devasa hatta kusursuz denebilecek yazılım teknolojisini oluşturamaz. Ülke paralarının yerine geçmesi ise 10 yıl içinde pek mümkün görmüyorum.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
August 06, 2018, 03:29:09 PM

Bitcoinin yükselişine engel olamazlar ise dolar, euro yu bitirme noktasına bence gelmez. Bitcoini olan balinaların ülkelerdeki şirketleri, holdingleri tek tek satın alması ile bu furya devam eder, gider. 700 milyar dolar büyüklüğe ulaşan hacim ile kendilerine tehdit hissetmiyorlar. örneğin 5 trilyon dolara gelince mi tehdit hissedecekler?
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
August 06, 2018, 08:28:15 PM

Ne kadar artsa da, hacim ne kadar büyüse de dolar euro gibi dünya genelinde kullanılan para birimlerinin yerini alması çok zor bence.
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
August 06, 2018, 09:50:43 PM

Bu olay örgüsünün gerçekleşeceğini bende düşünüyorum ancak bu sürece daha 10 yıl var gibi gerek teknolojik gelişmeler gerekse kripto paraların genel durumu bu yönde
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
August 06, 2018, 09:54:37 PM

Bitcoin'in değerini sabit tutmak çok zor bir ihtimal. Çünkü yıllar geçtikçe sürekli yeni insanlar kullandıkça değer artar. Miktar belli olduğu için  bu zor. Çok büyük bir devrim ile sadece Bitcoin kullanılır o zaman fiyatın sabit olması için çaba gösterilir.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
August 06, 2018, 10:56:00 PM

Video cok güzel olmus elinize sağlık hocam öncelikle ya da yapan her kimse ise, fakat bu konuda nacizane fikrim 21.yy sonlarına kadar bu yasanmaycaktır.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
August 06, 2018, 10:56:42 PM

Bu olay örgüsünün gerçekleşeceğini bende düşünüyorum ancak bu sürece daha 10 yıl var gibi gerek teknolojik gelişmeler gerekse kripto paraların genel durumu bu yönde
Hocam genel olarak düsünmek gerekirse bu konularda tl yi su an bitirdiği aşikat yani bizler karlıyız simdilik bununla teselli edebiliriz.
nefsim (OP)
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
August 07, 2018, 06:19:00 AM

Arkadaşlar dolar gücünü dünyaya hükmeden 3 aileden alır. Doların çıkış zamanlarına bir bakın araştırın 60 çeşit dolar var iken, ülke tek dolar altında birleşti. Bu 3 ay aile bugün doların ve abd nin yanında yarın bakarsınız Çin'in yanında. Bugün dolar güçlü yarın batırır bitcoini yükseltir. Bunlar imkansız işler değil zaten dünyayı adamlar istediği gibi yönetiyor.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
August 07, 2018, 11:16:29 AM

valla merkez bankalarının elleri armut toplamıyor. G20 zirvesi yok abd falan eğer ülke para birimlerine zarar verecek düzeye kriptoların geleceğine ikna olurlar ise harekete geçecektir.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
August 07, 2018, 11:38:03 AM

Dünya para ve sermaye piyasası kimin elinde ise bu kripto piyasasınada yön verenler aynı kişiler ,doların euronun bitmesi bitcoinin uçuşa geçmesi eninde sonunda bu  sistemin sahiplerine yarayacak .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134

View Profile WWW
August 07, 2018, 11:40:09 AM

Arkadaş biraz realist olalım dolar bazında işlem gören bi para birimi gelipte işlem gördüğü hazneyi nasıl bitirecek ben buna anlam veremiyorum siz veriyorsanız bir anlam oturup konuşalım anlatın anlayalım...

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
August 07, 2018, 12:09:35 PM

ha diyince olacak iş değil ama, global para birimi olarka dolar ve euro nun etki alanını orta uzun vadede azaltmasına sebep olacağını düşünüyorum. kim bilir bir gün devletler altın rezervi yerine bitcoin reverleri ile ekonomik güçlerini ortaya koaybilirler. dolara alternatif olarak ülkeler arası ticarette kullanılmaması için bir sebep göremiyorurum ayrıca
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: