Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:56:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Arap Masallarından sıkılmadınız mı ? ( Gelin dürüst olalım, beni mazur görün)  (Read 131 times)
kaynakli (OP)
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 10

View Profile
August 06, 2018, 10:23:32 AM

Ben her şeyden önce bir İnsan olarak, iyi kötü bir şekilde çağa ayak uydurmaya çalışan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak,  dünyada şu an yaşanılan zamanı yakalamaya çalışan bir insan olarak, Arap Masallarından çok sıkıldım.

Yıllardır, güncel dünyadan bihaber, güncel dünyayı umursamayan,  ahlaksız şarlatanlar tarafından, arap masallarına maruz kalıyoruz,  bakın ben bu masalları dinlemekten çok sıkıldım. Dışarıda bir dünya var ve bu dünyada güncel yaşamlar yaşanıyor ve çok acı ki, çok ama çok acı ki biz bu güncel yaşamı öyle ya da böyle kaçırıyoruz.

Bakın bu şarlatanların hiç bir ahlaki normu yoktur, bunlar annesine şiir okur gibi yalan söylerler, en küçük bir utanma arlanma yaşamazlar ve bu dünyayı umarsamayan şarlatanların sayısı öyle fazla ki, ben artık bunların yaşadığı ülkenin hiç bir zaman gün yüzü göreceğini düşünmüyorum,

Bunlar bilime düşman, sanata düşman, müziğe düşman, akıla düşman, sevgiye düşman, sorsan ilim çok önemli diye masal anlatırlar. Sen bilim kelimesini kullanıyorsun diye, sanki küfür etmişsin gibi sinirlenirler.   Açık konuşayım : Bunlar medeniyetin getirdiği her türlü kültüre düşmandırlar. Her türlü medeni davranışa uyuz olurlar, onu yok ederler.

Ben forumdaki insanları, arkadaşım gibi yakın görüyorum;  artık o kadar çok bunaldım ki..

BEN ARTIK ARAP MASALLARINDAN SIKILDIM,    BEN BU HASTA, AHLAKSIZ VE YALANCI İNSANLARLA YAŞAMAK İSTEMİYORUM.

kurtarın beni..
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
August 06, 2018, 11:55:13 AM

Doğdumuz ülkenin hoşlanmadığımız veya doğru olmadığını düşündüğümüz şeylerini istemesekte kabullenmek zorundayız.
Çoğunluk böyle yaşamak istiyorsa bu böyle olacaktır Smiley

ikinokta
Newbie
*

Activity: 171
Merit: 0

View Profile
August 06, 2018, 12:29:48 PM

Doğdumuz ülkenin hoşlanmadığımız veya doğru olmadığını düşündüğümüz şeylerini istemesekte kabullenmek zorundayız.
Çoğunluk böyle yaşamak istiyorsa bu böyle olacaktır Smiley

ne kadar da saçma bir yorum.  adam neden kabullenmek zorunda olsun?,    dünyanın neresinde var çoğunluk böyle istiyor o zaman  seni de yarın sabah asalım,   çoğunluk böyle istiyor diyelim, ya da işkence edip yakalım? çoğunluk böyle diyor diyelim Wink   senin adama dediğinin bundan farklı yok, aynı mantık.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
August 06, 2018, 01:29:25 PM

kendimizde aynı ülkede aynı durumda yaşıyoruz bizi kim kurtaracak ? kendini kurtaracak olan yine sensin  Wink

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
August 12, 2018, 11:16:53 PM

ben çoğunluğa göre yaşamıyorum, saygı duymuyorum, kabul de etmiyorum. dayatabilen buyursun.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
necafff
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
August 13, 2018, 12:03:49 AM

bilgi çağıyla birlikte bu masallara inananların sayısında ciddi azalma oldu. biz değil de bizim torunlarımız bu konuda biraz daha rahat olacaklar.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
August 13, 2018, 12:36:16 AM

Dürüst olayım. Arap masalları dediğiniz şey DİN midir ? Neden açık açık yazmadınız ? Eğer Dİn yani İSLAM ı kast etmediyseniz neden arap masalları diyorsunuz? Söylediniz, saydığınız maddeler her türlü ırk ve coğrafya da olabilecek şeyler. Kaldı ki hangi DİN çalmayı , yalan söylemeyi , ahlaksızlığı, yolsuzluğu v.s. emrediyor ? İnsanların hataları/suçları DİN e mal edilemez. Müslüman olmayan veya din le alakası olmayan ülkeler de de bu suçlar/hatalar/yanlışlar bittabi görülür. Günümüz de de bakarsanız görürsünüz.

Medeniye dediğiniz ülkeler sanki damdan düşer gibi mi medeni oldular ? Mesela ABD, düne kadar siyah/beyaz ayrımı yapan bir ülke değilmiydi ? hala yapanlar yok mu ?

Medeni ülke belçikanın yakın zaman da ki katliamı, köle aldıkları, cezalandırdıkları kölelerin resimleri buyrun : https://www.google.com/search?q=bel%C3%A7ika+kral%C4%B1n%C4%B1n+k%C3%B6leleri&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=ZNWNwae9Q5QMPM%253A%252CQCIYlwpQSOUbAM%252C_&usg=AFrqEzdfT0_apDEeFilklHutvJt3LmbccQ&sa=X&ved=2ahUKEwj0i9Gp4OjcAhXqDZoKHegFDHIQ9QEwCXoECAYQBA#imgrc=_

Alın bir kaç medeni ülke daha : https://twitter.com/utancgunlugu/status/984774926098935810

Buyrun bu da günümüzün medeni ülkesinden bir örnek : https://www.evrensel.net/haber/327355/italyada-modern-koleligin-kaldirilmasi-mucadelesi

Bence siz kendi masalınızı kendiniz kafanız da uyduruyorsunuz. İnsanların yaptıkları masal değildir. Bugünün arap coğrafyasında yöneticiler DİN ile insanları daha kolay kandırabilmektedir. Kendi yönetimlerinde kendilerinden olanların yaptıkları suçları görmeyip, örtüp,  kendilerinden olmayanların yaptıkları suçları bir şekilde ( fetva v.s. ) DİN e bağlayıp cezalandırmaktadırlar. Kendileri zenginlik, israf , şatafat içinde yaşarken yanındaki ülke de insanlar açlıktan ölmektedirler. Şimdi bunun suçu "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" diyen DİN midir ? yoksa yöneticiler mi?

Örnekler çoğaltılabilir. DİN de suç aramak yerine İnsanlar da suç arayın. Suç bireyseldir. Saddam da çok güzel kur-an okuyor du ama diktatör du. Kur-an okuması onu kurtarmaz.
dontlookitback
Newbie
*

Activity: 35

View Profile WWW
August 14, 2018, 08:39:46 AM

dünyada artık masal diye birşey okunduğu yok ki. Adamlar çizgi roman okuyor 7'sinden 70'ine
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
August 14, 2018, 12:55:28 PM

dünyada artık masal diye birşey okunduğu yok ki. Adamlar çizgi roman okuyor 7'sinden 70'ine

Yukarıda yazılanlara bu yorum ne alaka şimdi!!?? Adamlar dinden bahsediyor sen çizgi roman diyorsun.Şu tarz yorumlar soğuyorum bu forumdan git gide.

Bu arada konu başlığını açan arkadaş Celal Şengör'den etkilenmiş olacak ki onun tabirlerine yer veriyor.Saygı duyuyoruz tabii.İnanırsın,inanmazsın sana kalmış.Fakat kötülüğü din ile bağdaştırmak akla ve mantığa uymaz.Dünya üzerinde hiçbir din kötülüğü salık vermez.

Unutulmamalıdır ki aynı karanlık süreçten bu gün medeni dediğimiz -bilakis Orta ve Kuzey Batı Avrupa pagan toplumları- ülkeler de geçmiştir.Yarının ne olacağını kimse kestiremez.Bilime sanata düşman dediğiniz islam toplumu Avrupa'da yaşanan Rönesans Hareketlerini Endülüs kanalıyla ciddi manada etkilemiştir.Belki o dönemlerde -Orta Çağ- yaşamış olsaydınız aynı şeyleri batı toplumları için söyleyecektiniz.O yüzden peşin hükümlü olmamak lazım.

Fakat şunu da söyleyeyim, özellikle son zamanlarda Arap mültecilerin aymazlıklarına ben de gıcık olmuyor değilim.Aralarında mütevazi olanlar da vardır ama özellikle gençleri çok saygısız ve ukala! Sanki biz misafiriz onlar ev sahibi! Ve bu durum beni gerçekten rahatsız ediyor.Bir an önce ülkemizden defolup gitmelerini temenni ediyorum.
tacticgoodairf
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 03:21:35 PM

ALLAHUEKBER ALLA HUEKBER ALLAHUEKBER ALLA HUEKBER LE İLAHE İLALLAH. ALLAHIM SEN BU KULUNA HİDAYET İHSAN EYLE YAREBBİM AMİN
Pages: [1]
  Print  

Jump to: