Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:39:42 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Artık Bitcoin’ler Televizyonlarda Üretilecek  (Read 575 times)
baronofficiall2 (OP)
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
August 06, 2018, 12:13:22 PM

Kripto para dünyası yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Canaan Creative Bitcoin’lerin televizyonlarda üretilmesine imkan sağlayan yeni girişimini duyurdu.

AvalonMiner Inside adı verilen televizyon seti ile birlikte dünyanın en büyük ikinci Bitcoin maden donanımı üreticisi olan Canaan Creative dünyanın ilk Bitcoin üretebilen televizyonunu yaratmış oldu.

South China Morning Post’ta kendisine yer bulan habere göre dünyanın ilk Bitcoin üreten televizyonu saniyede 2.8 trilyon hash işleyebiliyor ve bu rakam firmanın en iyi ekipmanının saniyede 11 trilyon hashleyebildiği düşünüldüğünde hiç de fena görünmüyor.

Televizyonun yaratıcısı Canaan TV’nin yapay zeka ile güçlendirildiğini belirtirken bu sayede sesle kontrol özelliğinin aktif edileceği ifade edildi. Bunun yanı sıra ekranın Bitcoin madenciliğinin karlılığını da gerçek zamanlı olarak göstereceği belirtiliyor.

Canaan Creative’in bu yenilikçi televizyonu ile yaratılacak olan Bitcoin’ler aynı zamanda bu şirketin satacağı ürünlerin satın alınmasında da kullanılabilecek.

Uzmanlar ise Canaan’ın güçlü TV üreticileri ile anlaşmalara imza atarak Bitcoin madenciliğini geniş adaptasyona ulaştırmasının daha iyi bir hamle olacağını ifade ediyorlar.

Dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi olan şirket 2017 yılında 300,000 Avalon madencilik donanımı sattı ve sene içerisinde 200 milyon doların üzerinde gelir elde etti. 2017 yılında yüzde 27.5 büyüyen şirketin en büyük müşteri pazarı ise ABD ve İsveç olarak belirtiliyor.
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715463582
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715463582
Reply with quote  #2

1715463582
Report to moderator
1715463582
Hero Member
*

Ignore
1715463582
Reply with quote  #2

1715463582
Report to moderator
1715463582
Hero Member
*

Ignore
1715463582
Reply with quote  #2

1715463582
Report to moderator
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
August 07, 2018, 02:45:56 AM

Fikir ilginç esasında,televizyon izlerken cihazın kendisinin madencilik yapması. Ama tabii burada önemli olan verimlilik ne oranda olacak. Yoksa sadece fantezi düzeyinde kalır. Geçenlerde yine bir başka haberde vücut ısısı kullanılarak madencilik yapılabileceği yazıyordu. Tamamen lüzumsuz mesela bu, kim özel kıyafetlerini giyerek madencilik yapar ki.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
August 07, 2018, 04:09:46 AM

bence çok saçma olmuş, zaten en kötüsü 1 kw çekiyor cihazların 50 tane tv kadar elektrik çekiyor, üstünde tv olsa ne olur olmasa ne olur
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
August 07, 2018, 06:57:58 AM

İlginçmiş. Çoğu evde zaten televizyonlar 24 saat açık durumda ve bu durumdan bitcoin madenciliği  anlamında yararlanılması müthiş bir fikir fakat, pratikte bu nasıl gerçekleşecek iyi araştırma yapmak lazım.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
August 07, 2018, 07:10:12 AM

Cogu film ve dizi hastasi icin harika bir haber. Bundan sonra kimse bos bos oturup film izliyo diyemez. Saka biryana gercekten mantikli bir sistem. Bunla ilgili calismalar umarim basarili sonuclanir. Cunku durduk yere birsuru bilgisayar mining icin calisiyor. Bunun yerine zaten acik olan tvleri kullanmak cevre icinde guzel olur.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266
Merit: 0

View Profile
August 07, 2018, 07:16:00 AM

bana da mantıklı geldi, hatta ekranın bir köşesinde nasıl kazıldığını da gösteren kodlar olsa mesela...
sawyer1453
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
August 07, 2018, 09:38:28 AM

Bizim tvlerde ki işlemci ve önbellek daha dizi film açınca şişiyor bunu yapması için yıllar geçmesi lazım.
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
August 07, 2018, 09:40:50 AM

televizyon 24 saat açık ama bizim kullandığımız televizyon bitcoin minerlar gibi enerji çekmiyor ki veya onlar gibi gürültü yapmıyor ki. ben televizyonda miner çalıştırıncaya kadar normal televizyonumu kullanırım madencilik yapacaksam da kullanmadığım odaya cihazları atarım. ne uğraşayım televizyonla.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
crimsongoth
Member
**

Activity: 588

View Profile WWW
August 07, 2018, 12:45:12 PM

Fikir ne kadar orjinal gözüksede pratikte hiçte mantıklı olmadığını düşünüyorum. Sırf reklam için, kendi adından söz ettirmek için yapılmış bir şov gibi geldi bu. Teknolojik olarak evden çekeceği elektikle gider 3 televizyon daha alırsınız. Hem birde üretilen bitcoin miktarının istenilen rakamları yakalamasını da imkansız görüyorum.
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
August 07, 2018, 12:49:07 PM

ne kadar üretebilir ki. sistem çok basit. yazılımı kur o çalışsın. önemli olan harcadığı elektiriği karşılıyor mu. verim kısaca

hosgoru
Newbie
*

Activity: 69

View Profile WWW
August 07, 2018, 12:57:15 PM

Evlerde sürekli çalıştırıldığını düşünürsek çok mantıklı bir iş olacak tabi sadece kışın kullanıp ısınmayı da bedavaya getiririz. Bir de elektrik tüketimi de önemli eğer daha fazla tüketecekse hiç bulaşmaya değmez. Biz Türkler pek sık TV değiştirmiyoruz. Zorluk derecesi ile bir sene sonra kullanılmaz hale gelirse değiştirme kampanyaları da yaparlar mı Smiley
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
August 07, 2018, 04:12:24 PM

Televizyonla bitcoin madenciliği enteresan bir girişim olmuş. Yalnız projeyi yapanın önüne gelen bir şirket olmayıp, sektörde kendini ispat etmiş bir şirket olduğu göz önüne alınırsa bu televizyonla bitcoin madenciliği işi tutabilir. Bizim buralara gelmesi uzun sürer o ayrı mesele.
baronofficiall2 (OP)
Member
**

View Profile
August 07, 2018, 06:40:02 PM

Fikir olarak kalmasa da real de kimsenin kullanacağını düşünmüyorum ben keyfi proje gibi pc de var tv de neden olmasın demiş çıkarmışlar 😂
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
August 08, 2018, 12:13:48 PM

Demek ki sürekli açık kaldığı için TV yi tercih etmişler bence en güzeli buzdolabı 24 saat açık sonuçta . Bu uretene değilde daha çok kripto firmasina kazandirir
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
August 08, 2018, 02:03:59 PM

Fikir olarak kalmasa da real de kimsenin kullanacağını düşünmüyorum ben keyfi proje gibi pc de var tv de neden olmasın demiş çıkarmışlar 😂

Bana da aynen böyle geldi. Özellikle televizyon izleme oranları gittikçe azalırken. İnsanlar artık online olarak izleme alışkanlığı edindi. 70-75 yaşındaki insanlar bile youtube'dan bizim dizinin tekrarını bulsana diyor. Televizyon işi git gide azalıyor. Zaten bir de onun yakacağı elektriği karşılaması çok zor bence.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 08, 2018, 03:38:17 PM

temelde herkesin ortak düşüncesi gibi bende veririmliliğinin olmayacağı düşünüyorum. satış fiyatı üretimi kazancı toplandığında çok sayıda seri üretim olmazsa zaten kendini pek kurtaracak gibi durmuyor
baronofficiall2 (OP)
Member
**

View Profile
August 08, 2018, 07:27:14 PM

Bana da aynen böyle geldi. Özellikle televizyon izleme oranları gittikçe azalırken. İnsanlar artık online olarak izleme alışkanlığı edindi. 70-75 yaşındaki insanlar bile youtube'dan bizim dizinin tekrarını bulsana diyor. Televizyon işi git gide azalıyor. Zaten bir de onun yakacağı elektriği karşılaması çok zor bence.

Kesinlikle hocam, tv yayıncılığı yavaş yavaş da değil çok hızlı bir şekilde yok oluyor, 24 saat tv açık ama youtube dan çıkmıyorum hiç bir kaç sene sonra her evde smart tv olacak zaten internet yayıncılığı aldı başını gidiyor
RiwRiw
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
August 08, 2018, 07:53:00 PM

Verimli olacağını düşünmüyorum. Yeni nesil ekran kartlarının kullanıldığı bu sistemde, 7/24 çalışan televizyonlara yer yok.
Çerez parasına televizyon mu çalıştırılır.
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 08, 2018, 08:43:12 PM

Süper bir iş ama daha mantıklı olan 24 saat açık olan cihazlar ile btc üretilmesi daha mantıklı tabiki tv iyi fikir ama tv gece yatarken insanlar kapatıyor hiç kapanmayan cihaz buzdolabı en mantıklısı buzdolabı bunun için fikir geliştirsinler....
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
August 08, 2018, 09:58:19 PM

Teoride güzel fikir. Lakin arkadaşlarında dediği gibi pratikte ne olur ona bakmak lazım. Kullandığı elektrik, televizyonun ömrü ve kazandırdığı rakamın oranlarına bakmak lazım.
Akıllı evlerde mutlaka bir yazılım kullanılıyor. Bir yazılım entegre edilerek üretilebilir. Ama önemli olan fiyat/performans oranı ne olacak?

Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: