Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:27:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Air Drop’lara Elveda, Smart Drop’lara Merhaba  (Read 647 times)
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
August 10, 2018, 10:33:37 AM

Önemli bir kısmı scam olan airdroplara kyc yapmak bence çok gereksiz. Ben açıkçası KYC isteyen bounty kampanyalarına bile katılmıyorum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715243274
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715243274
Reply with quote  #2

1715243274
Report to moderator
1715243274
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715243274
Reply with quote  #2

1715243274
Report to moderator
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
August 10, 2018, 12:31:24 PM

Smart dropun airdroptan tek farkı kyc şartı mı olacak? eğer öyleyse yeni bir şey yok. Halihazırda bazı airdroplarda kyc istiyor çünkü. Önüne gelen kyc vermekte bir çok kişinin (bende dahil) işine gelmiyor. Bunun yerine belki vip user uygulamasına geçilebilir.
calmaral
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
August 10, 2018, 12:48:09 PM

Toplanan KYC verilerini kendi kötü amaçları için kullanmayacaklarının garantisi olmadığı için çoğu insan buna katılmayacaktır. Güven vermeyen bir oluşuma KYC doğrulaması yapmak oldukça tehlikeli ve uzak durulmalı.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
August 10, 2018, 02:58:51 PM

Aynı bokun laciverti olacak. Drop sistemi tamamen kalkmalı artık. Herkes ref kasma peşinde koşuyor. Ref kasıcaz diye türlü türlü çakallıklara giriyorlar. Kazandırdığı da 3 kuruş para. Üstüne birde KYC isteyecekler. Çok gereksiz bir uğraş.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
August 10, 2018, 05:52:57 PM

kyc bu teknolojinin doğasına aykırı değilmi ya Cheesy airdrop tarzı birşey için zaman kaybı hiç uğraşamam valla
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
August 10, 2018, 07:16:17 PM

Depişik bir sistem olmuş smart drop ama adı gibi akıllıcıda olmuş airdrop yapan tokenin dumplanmasını engellemenin yöntemleri airdropcular veya bountyciler aldıkları gibi dumplayamazlar coini güzel sistem oturursa herkes yapar.

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
August 10, 2018, 07:50:35 PM

Eften püften bir coin için böyle bir riske girecek adam var mıdır? Ne idüğü belirsiz bir coin yollamaları için ben pasaportum da dahil olmak üzere tüm bilgilerimi yollayacağım. Güzel tezgah. Yapanın aklına şaşarım.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
August 10, 2018, 09:20:35 PM

Airdroplardan kazanç elde etmek şans işi bana göre. O kadar airdroba girdim hiç biri para etmedi. Bir çoğu borsada bile yok hala. Girenlerde çerez parası. Şöyle hydro gibi bı vurgun yapamadık. Mesela son zamanlarda benim bildiğim sadece hydro var. Ona da ben kaltilmamistim.

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
August 10, 2018, 09:21:38 PM

valla bazen kendimi boka konan sinek gibi hissediyorum, alın lan fakirler deyip, 3-5 dolar atacaklar diye, aylarca amelelik yapıyoruz, onu paylaş, buna selam çak, ayağını salla, ben öküzüm diye 3 kez bağır, ha bir de bana pasaport elinde fotonu gönder...

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
August 10, 2018, 09:56:05 PM

kyc sistemleri değişmeli. ulusarası tek bir kuruluş tüm borsa ve icolar ve airdroplar için kyc hizmeti vermeli.

bu şekilde verilen kimlik fotolarının zaten hukuki bir geçerliliği yok, kara para, terör finansmanı multileri engellemek için yeterli bir çözüm değil.
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile WWW
August 10, 2018, 10:51:38 PM

Bence çok iyi olur ve Airdroplarında kesinlikle yerini alır. Değil yüzde 50-60 yüzde 10 dağıtsa yeterli olur. Bountyler bile maksimum yüzde 5 oluyor. Kaldıki bazı Airdroplar zaten Kyc istiyor sağlam smartdroplara ben Kyc veririm sorun olmaz.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
August 11, 2018, 12:30:42 AM

Ben şunu sormak istiyorum KYC doğrulaması yapılan her kişi güvenilir yada samimi mi? Yani onlar marka değerini yukarı taşıyacak olan seçilmişler hiç mi Token satmayacaklar. Zaten token satışına çözüm bulamayan ve güçlü bir ekonomik temele oturmamış her coin yada token, ölmeye mahkumdur. Ona buna suç atmak yerine kalıcı çözüm üretsinler.. Bence Smartdrop filan çekmez bizimkileri. Hatta uzak duracaklarını bile düşünüyorum. Anonimliğe karşı yapılan çalışmalar devam ederse insanlar bundan soğuyabilir.
sunistator
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
August 11, 2018, 07:10:38 PM

Ben şunu sormak istiyorum KYC doğrulaması yapılan her kişi güvenilir yada samimi mi? Yani onlar marka değerini yukarı taşıyacak olan seçilmişler hiç mi Token satmayacaklar. Zaten token satışına çözüm bulamayan ve güçlü bir ekonomik temele oturmamış her coin yada token, ölmeye mahkumdur. Ona buna suç atmak yerine kalıcı çözüm üretsinler.. Bence Smartdrop filan çekmez bizimkileri. Hatta uzak duracaklarını bile düşünüyorum. Anonimliğe karşı yapılan çalışmalar devam ederse insanlar bundan soğuyabilir.

hayır kyc yapıyorsun bilgilerinin güvende olduğunu garanti edemezler. dürüst biri ise karşıdaki komple hdd leri kalıcı olarak siler. bazıları mutlaka bu belgeleri kopyalar. artık nerede kullanacaksa.

kyc nin ana amacı multiyi önlemek diye geçer. birden fazla hesapla airdropa katılımı yapmasın falan. haa çok da başarılı olduğu söylenemez.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
August 11, 2018, 07:21:21 PM

İco, Bounty ve airdropların artık suyu çıktı haliyle ne olursa olsun neye dönüşürse dönüşsün. 2018 yılında çıkan icoların alayı zarar etti. 3-5 dolar airdrop yapıyorlar gerizekalılar gibi. Yahu onu borsaya aktarması para, satması para, borsadan çekmesi para. Kısaca boş muhabbet.

akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
August 11, 2018, 07:33:06 PM

Çoğunluk airdrop paylaşımı yapıyor madem öyle smart drop paylaşımı varsa bilen yapsın. Bizde dolduralim

vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
August 11, 2018, 08:25:01 PM

Bence yine anlamsız. %3 dağıtılan ödül değerini düşürüyor deyip %50 dağıtalım diyor. Kime satıcak o zaman? Bu forum yıkılır Smiley
papadoc
Member
**

Activity: 364

View Profile
August 12, 2018, 11:16:31 AM

airdrop devri bitti artık kıştan bu yana tek bir form doldurmuşluğum yok kyc olayıda sıkıntılı piyasada çakal çok bilgileri kötü amaçlı kullanabilirler
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
August 13, 2018, 02:12:11 PM

airdrop devri bitti artık kıştan bu yana tek bir form doldurmuşluğum yok kyc olayıda sıkıntılı piyasada çakal çok bilgileri kötü amaçlı kullanabilirler

airdrop bence bitmez. ya düşünün 1 milyon token dağıtılacak. kyc yaparak smardropa katılan 200 kişi örneğin. 1 milyon tokeni bunlara versen borsada direkt satarak piyasaya etki etmezler mi. airdropda farksız. hani arka planda ne dönüyor sağlıklı olarak onları da bilmiyoruz.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 13, 2018, 02:35:29 PM

Kişisel fikrim 3-5$edebilecek şeyler için KYC verilmez özellikle pasaportu olanlar bu konulara daha dikkat etmeli. ICO lar için elzem katılmak isteyenlerin alabileceği bir risk. Ancak şu dönemde ICO ya girmek bile büyük cesaret ister.
Accompany
Member
**

Activity: 207

View Profile
August 14, 2018, 09:02:03 AM

Airdroplar ıcın kımlık bılgılerını vermek de cok sacma zaten degersız oluyor cogu bıde doldurduktan sonra yollayacakları da kesın degıl.Projelere yatıırım yapmadıgım surece kyc bılgısını vermıyorum en mantıklısı bu şekilde diye düşünoyorum.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: