Bitcoin Forum
May 11, 2024, 01:45:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Air Drop’lara Elveda, Smart Drop’lara Merhaba  (Read 647 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
August 06, 2018, 05:14:09 PM

Air drop’lar hakkında halen tartışmalar sürüyor. Özellikle ICO’ların ve ilk başta marketing için pek bütçesi olmayanların tercihi olan air drop’lar ile ilgili, girişimlerin daha iyisini yapabileceklerini söyleyenlerin sayısı hiç de az değil. Bu konu ile ilgili yayılan son trend ise smart drop sistemi.

Temmuz ayında görücüye çıkan bu yeni sistem, girişimlerin ‘her önüne gelene’ tokeni dağıtmaktansa, daha iyi bir hedef kitlesi oluşturmasını tavsiye ediyor. Bu trendi takip eden Dfinity firması, Haziran ayında yaptığı açıklamada KYC/AML’yi geçen yatırımcılara 35 milyon dolarlık token dağıtacağını açıkladı.

Birçok air drop sonucu spekülatif yatırımcıya token dağıtıldığını ve bu yatırımcıın da ICO sonucunda tokeni direk satıp, parasını alıp çıktığını belirten Open Garden CEO’su Paul Hainsworth, kendi şirketinin de smart drop modeli ile yola çıkacağını belirtti.

Ana Hedef Topluluk
Smart dropların ICO’lara da etkisi olacağını belirten Hainsworth, token satışları için halen yerin olduğunu ancak bu satışların gerçek bir ürün ortaya çıktıktan sonra yapılması gerektiğini belirtti. Elde edilen paranın fütursuzca, alakasız kişilere dağıtıldığını savunan başarılı CEO, bu sistemi izleyerek öncü olmak istediklerini belirtiyor.

Elbette tokeni doğru kullanıcıya dağıtmakla da iş bitmiyor. Şu anda birçok şirketin air drop için çok az koin ayırdığını belirten otoriteler, bu rakamın yüzde 3-5’lerden ziyade %50-60 olması gerektiğini ifade ediyor. Analistler, eğer şirkete değer katan topluluğu ise, o zaman topluluğun daha fazla ödül alması gerekir, diyor.

Bakalım sayıları çılgınlar gibi artan Air droplara karşı smart droplar, başarılı bir alternatif olabilecek mi?

Haber linki  : https://koinbulteni.com/air-droplara-elveda-smart-droplara-merhaba-23960.html

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
1715435139
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715435139
Reply with quote  #2

1715435139
Report to moderator
1715435139
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715435139
Reply with quote  #2

1715435139
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dovizex
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
August 06, 2018, 05:51:03 PM

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Smart Drop'ların etkisi nasıl olucak bakalım.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
August 06, 2018, 06:38:32 PM
Merited by teramit (1)

kyc istenmesi kripto paraların düzenine aykırı değilmi hani anonimlik nerde kaldı? airdrop çok para vermedi de smartdrop olunca verecek mi sanki saçmalamışlar herkese biraz para dağıtalım sonra bizim coinimiz kullanılır olsun demişler resmen

perseus11
Jr. Member
*

Activity: 134
Merit: 1

View Profile WWW
August 07, 2018, 05:27:30 AM

bakalım airdropların yerini alabilecekmi smartdroplar yada daha doğru soru air drop lar kadar para kazandırabilecekmi smart droplar sanırım dogru soru bu para Smiley

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
August 07, 2018, 05:37:34 AM

Evet airdrop daha genel ancak smart drop sadece hedef kitleyi kyc ile belirleyemez ki, bekleyip göreceğiz yakından takip ederim bakalım nasıl bir iş modeli yaratacaklar ki onların da şiekayet ettiği gibi yatırımcılar yada katılımcılar ico sonunda paraya donup gitmesinler.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
August 07, 2018, 06:21:48 AM

Smart Drop ilk defa duyuyorum Smiley Airdroplar genel anlamda pek kazançlı değil fakat sağlam projelerden 10 ile 20 bin adet arası gönderimlerde olabiliyor.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
August 07, 2018, 07:15:51 AM

kyc istemesi katılımı düşürecektir. ayrıca airdrop tıpkı bounty gibi borsaya geldiğinde fiyatının ne olacağı belli değil demek. 50 dolarlık smart drop yapar ama bunun için kimlik bilgilerini vererek doğrulama yapması lazım. benim yapabileceğim bir şey değil. airdrop zaten kovalamıyorum.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
August 07, 2018, 07:22:36 AM

kyc bu piyasa için aslında saçmalıktn başka birşey değil ama napacaksın.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
August 07, 2018, 09:56:57 AM

Airdroplar iyice amacı dışına çıkmaya başladı zaten. KYC getirilmesine ben karşı çıkmam çünkü böylece haksız kazancın önüne geçilir. Smart drop olayı ile bakalım tanışabilecek miyiz

rastnik91
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
August 07, 2018, 12:04:56 PM

şu piyasada ne yapsan ne cıkarsan birşey olmaz bence. sadece biraz ismini değiştirip insanlara farklı yeni bir yöntem,  ilk biz yaparsak çok kazanırız algısı yaratılıyor
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 07, 2018, 12:07:53 PM

kyc istemesine bende olumlu bakmıyorum ama yenilik iyidir airdrop diye bir şey kalmadı resmen smartdrop gelsinde bakalım nasıl bişey olacak belkide çok iyi bir gelir kapısı olur kimbilir Smiley

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
August 07, 2018, 12:13:57 PM

Bu kyc tek bir yerde olsa ve bounty ya da ico ya katilanlarin bir kod gibi birşeyi olsa ve adres olarak orayı gösterse daha sağlıklı olur. Adam airdroba en az 10 hesapla katılıyor. Buna düzgün bir yöntem bulsalar iyi olacak. Her farklı bounty ye kyc vermek mantıklı değil. Bana casbag.co 9600 token için kyc istedi. Güvenemedigim için vermedim. Bu kyc işi ile ilgili proje geliştiren ekip bence malı götürecek.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
August 07, 2018, 12:31:18 PM

Bu kyc tek bir yerde olsa ve bounty ya da ico ya katilanlarin bir kod gibi birşeyi olsa ve adres olarak orayı gösterse daha sağlıklı olur. Adam airdroba en az 10 hesapla katılıyor. Buna düzgün bir yöntem bulsalar iyi olacak. Her farklı bounty ye kyc vermek mantıklı değil. Bana casbag.co 9600 token için kyc istedi. Güvenemedigim için vermedim. Bu kyc işi ile ilgili proje geliştiren ekip bence malı götürecek.

Şerefsizim az önce düşündüm aynı şeyi  Grin demekki bu konuyu okuyanların aklına bu geliyor heralde ilk defa kyc için böyle bişey düşündüm ve mantıklı geldi, kesinlikle öyle olmalı ama yinede kyc kyc dir sonuçta gizliliğe, kripto ahlakına aykırı.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Wabri
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile
August 07, 2018, 12:48:35 PM

Simdi butun projeler kyc isterse ciddi anlamda uzun ve mesakatli bir surec bizi bekliyor demektir. KYC gondermek onemli degil bence, fakat onemli olan emeklerimizin karsiligi dogru bir sekilde almak.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
August 07, 2018, 12:54:41 PM

Kyc olayına sonuna kadar karşıyım ama birde ontology gerçeği var, kayıt yapanlara 1000er adet verdi ve bir ara 7k dolar ediyordu bunun değeri. Bunun gibi kazanç fırsatı olursa neden olmasın affetmem Cheesy
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
August 07, 2018, 01:07:24 PM

Kyc olayına sonuna kadar karşıyım ama birde ontology gerçeği var, kayıt yapanlara 1000er adet verdi ve bir ara 7k dolar ediyordu bunun değeri. Bunun gibi kazanç fırsatı olursa neden olmasın affetmem Cheesy

Deme onu deme... Ben de üşendiğimden, kim uğraşacak şimdi kyc vs diye katılmamıştım yaa şu ONT'ye... İçimdeki yaralardan biridir ONT... Yazık ediyoruz böyle projelere. Ama bir yandan da sayı CMC'de 1700den fazla oldu coin/token, ve daha kat kat fazlası da sırada, ico sürecinde vs... Sonrasında pişman oluyor insan illa ki ama değerini görünce, öncesinde bilemiyorsun o değerlere geleceğini. Zaten önceden kestirebilsek vay ki ne vayy yani...100 taneden 1 tanesi böyle iş yapıyor o da bizim üşengeçliğimize denk geliyor...
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
August 07, 2018, 01:08:56 PM

öncelikle paylaşım için teşekkür ediyoruz bu noktada biraz bilgi sahibi olmaya çalıştım fakat karşıma kyc gibi bir durum çıkıyo bence bu çok hoş olmamış yani tamam sorun değil diyorsun ama uğraşıyorsun ne bileyim bence hoş değil.
membalik
Newbie
*

Activity: 179

View Profile WWW
August 07, 2018, 01:12:17 PM

Ben de ilk defa duydum. Kyc birçok kişinin istediği birşey değil ama multi olayına çözüm için mantikli görünüyor. Bir de smartdropculari nasil seçecekler. Bunun için yeni platformlar mi oluşacak. Bounty platformları gibi olursa çok değişen birşey olmayacak.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
August 07, 2018, 01:15:49 PM

İnsanlar KYC vermeye ne kadar meraklıymış, 3-5 dolar etmeyecek coin için kimlik bilgilerimizi neden verelim ki? Son zamanlarda hangi ico başarıya ulaştı, hangisinden para kazandık da numunelik dağıtılacak şeyler için bilgi veriyoruz? (:

ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
August 07, 2018, 01:43:37 PM

Doğru düzgün bişey kazanamadan şu airdrop işi kapanırsa dua okurum hepsine. Görünüş o ki 2 kuruş token dağıtıyorlar ondanda vazgeçecekler gibi. 

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: