Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:11:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, kripto para platformu açtı  (Read 338 times)
baronofficiall2 (OP)
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
August 07, 2018, 12:56:47 AM

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.coiny.android

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, ortaklarıyla birlikte Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alınıp satılabildiği bir platform açtı.

Habertürk Gazetesi’nden Mehmet Çalışkan’ın haberine göre, ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, bir kripto para alım satım platformu açtı.

Sandal, 2011 yılında reklamcı Can Korur ile birlikte elektronik sigara ticareti yapan bir şirket açmıştı. Ancak elektronik sigaraların yasaklanmasının ardından büyük oranda zarar eden şirket, 2015 yılında kapatılmıştı.

İlk girişimden zarar eden Sandal, yine de vazgeçmedi. Ünlü şarkıcı, Alpay Alptekin, Alper Aydın ve Yalçın Sisa ile birlikte şirketi yeniden açtı. Şimdi Sandal’ın şirketi Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alım satımının gerçekleştirildiği Coiny uygulaması ile ailelerin çocuklarına kolay ve güvenli harçlık gönderebilecekleri ve kontrolünü sağlayabilecekleri, gençlerin finansal okur yazarlıkla ilgili ilk deneyimlerini edinecekleri ve paralarının sorumluluklarını alabilecekleri bir harçlık yönetim sistemi ve ön ödemeli kart olan Manibux’un da aralarında olduğu 8 farklı alanda faaliyet yürütüyor.

Sandal’ın girişimi olan Coiny, cep telefonuna yüklenen uygulamayla kimlik bilgilerinizi onayladıktan sonra hızlı bir şekilde kripto para alıp satmanıza imkan veriyor.

Kripto para alım satımı yapabilmek için en az bir banka hesabınızı Papara üzerinden bağlamanız gerekiyor. Uygulamada ayrıca bir Türk Lirası cüzdanı da yer alıyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.coiny.android
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714057896
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057896
Reply with quote  #2

1714057896
Report to moderator
1714057896
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057896
Reply with quote  #2

1714057896
Report to moderator
felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
August 07, 2018, 02:52:20 AM

Mustafa Sandal kripto para piyasasını takip ediyor demek ki, potansiyelin yüksek olduğunu görünce giriş yapmaya karar vermiştir. Hayırlı olsun kendisi adına, bakalım başarılı bir proje ortaya koyabilecek mi.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
August 07, 2018, 04:06:39 AM

mustafa sandalında maşaallah girmediği iş kalmamış, jet fadıl gibi , türlü türlü işe girmiş, demek dürüst adammış ki, hiç birinden kazanamamış
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
August 07, 2018, 06:54:07 AM

Vay vay. Adam demek ki sadece şarkıcılık yapmıyormuş. Mustafa sandal da geleceği görenlerden demek ki. Kripto para işine giren çoğu insan başarılı olacaktır. Çünkü, gelecek kripto paralarda.

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266
Merit: 0

View Profile
August 07, 2018, 07:14:51 AM

onun arabası var, güzel mi güzel, şöförü de var, özel mi özel, bastımı gaza gider mi gider,  malesef ruhu yok,

onun için hiç mi hiç şansı yok..

valla bu sözler aklıma geldi mustafa sandal deyince

vay be nerden nereye, sen taa bu şarklılardan fırla, sonra bitcoin işine gir hey gidi hey
ceterissss
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 4

View Profile
August 07, 2018, 07:38:18 AM

Potansiyeli gören geliyor.Arabası vardı, şoförü vardi şimdide kriptosu oldu 😀
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 07, 2018, 09:04:12 AM

Coiny uygulaması pek rağbet görmemiş anlaşılan. Google Play Store'dan baktığımda sadece 100 kere indirildiğini gördüm. Mustafa'nın bu işide diğer işleri gibi pek tutmayacak anlaşılan. Kendisininde kripto paralara yatırımı var sanırım. Vay arkadaş ışığı gören kripto para piyasasına giriyor. Daha kim bilir kaç tane ünlünün kripto para yatırımı var?

sawyer1453
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
August 07, 2018, 09:34:24 AM

Hemen büyümez bir uygulama zaten çiçek değil bu su dök büyüsün
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
August 07, 2018, 09:41:26 AM

Çiçek de olsa su da döksen o fiyatlarla büyümez.
An itibariyle 37900 alış , 35600 satış. Fark 2300 TL ve satışa göre açıklık bandı 6%
bu çok fazla.
Piyasa yönetim ya da fiyatlandırma otomasyon sistemlerinde şimdilik tam işi oturtamadıklarını varsayıyorum iyi niyetli bir yaklaşımla.
Türk muadil alırsak koinekste an itibariyle fiyat aralığı 140 TL ve satışa göre açıklık bandı 0.4 %

Şu an bu fiyatları düzeltmedikçe asla büyümesi mümkün değil.
Carolina34
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
August 07, 2018, 10:00:43 AM

Siz ne kadar malsınız ya adam kendi uygulamasını koymus mustafa sandal diye yedirmiş size bu mustafanın değil.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
mrproblem
Member
**

View Profile
August 07, 2018, 10:29:19 AM

Siz ne kadar malsınız ya adam kendi uygulamasını koymus mustafa sandal diye yedirmiş size bu mustafanın değil.

öncelikle derli toplu bir ağız kullanmanızı rica ediyorum.
Haberturk bunu haber yapmış bkz aşağıda link var :
https://www.haberturk.com/ticarete-bitcoin-ve-sinemayla-dondu-2091409-magazin

Bu durumda haber kaynaklarının haberleri yanlış ve alelade birinin gelip buraya hakaret ile söylediği şeyi doğru bulmamızı beklemezsiniz sanırım
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
August 07, 2018, 10:51:32 AM

ne kadar pozitif veya ne kadar negatif bir haber tahmin edemedim, en azından kripto paranın bilinirliğini arttırmasından dolayı pozitif karşılanabilir.
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160
Merit: 1

View Profile WWW
August 07, 2018, 10:52:11 AM

Baya geç giriş yapmış sektöre.Asıl mevzu ve yatırımcılık bu iş bu kadar ünlenmeden girmekte.tabi trene binmiş olmak da bir şeydir enazından.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
Numenor
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 3

View Profile
August 07, 2018, 11:48:55 AM

BTC, ETH ve diğer coin'lerinin hiç birinin temeli ünlü bir şarkıcıya dayanmıyor. Dünyayı değiştirmeye başlamış ve değiştirecek olan blokzincir teknolojisi, bitcoin kripto-parası ve benzerleri mühendisler, işi gücü teknoloji olanlar tarafından yapılıyor.

Zavallı ülkemizde ise inovasyon şarkıcıdan gelince heyecan yaratıyor...
mrproblem
Member
**

View Profile
August 07, 2018, 12:15:31 PM

BTC, ETH ve diğer coin'lerinin hiç birinin temeli ünlü bir şarkıcıya dayanmıyor. Dünyayı değiştirmeye başlamış ve değiştirecek olan blokzincir teknolojisi, bitcoin kripto-parası ve benzerleri mühendisler, işi gücü teknoloji olanlar tarafından yapılıyor.

Aslına bakarsanız şarkıcı olmasının verdiği heyecandan ziyade bilinir kişi olması , kişinin getirdiği güven bu heyecanı yaratıyor.
Kriptopara piyasalarında özellikle Türk olanlarda en büyük sorun güvenilirlik değil mi zaten. Adam bunu yaparak aslında bu soruna bir çözüm getirmiş ve o uygulamayı kullanan param içeride kalmaz kafasıyla kullanacak.

Zavallı kısmına da katılıyorum. Keşke bilir bir sanatçıdan ziyade özellikle blokzincir üzerine bilinirliği olup güvenilir hale gelmiş bir mühendis ya da uzmanımız olsaydı ve bunu gerçekleştirseydi o zaman yaratılan heyecan daha şiddetli olurdu.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588

View Profile WWW
August 07, 2018, 12:48:10 PM

Üzgünüm ama bu adamı bir türlü ciddiye alamıyorum. Ona yeni bir şarkı yapmasını tavsiye ediyorum.

"Aya benziyor koinim" listelerde hit olur. Yine de bir şans vermek gerek sanırım.
Numenor
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 3

View Profile
August 07, 2018, 12:58:13 PM

Aslına bakarsanız şarkıcı olmasının verdiği heyecandan ziyade bilinir kişi olması , kişinin getirdiği güven bu heyecanı yaratıyor.
Kriptopara piyasalarında özellikle Türk olanlarda en büyük sorun güvenilirlik değil mi zaten. Adam bunu yaparak aslında bu soruna bir çözüm getirmiş ve o uygulamayı kullanan param içeride kalmaz kafasıyla kullanacak.

Zavallı kısmına da katılıyorum. Keşke bilir bir sanatçıdan ziyade özellikle blokzincir üzerine bilinirliği olup güvenilir hale gelmiş bir mühendis ya da uzmanımız olsaydı ve bunu gerçekleştirseydi o zaman yaratılan heyecan daha şiddetli olurdu.

Katılıyorum. Keşkelerdeyim ben de Smiley
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
August 07, 2018, 12:58:19 PM

Helal olsun çalışkan adam sektörün geleceğini görmüş resmen umarım biraz daha ilerletir de türkiyeye kabullendirir platformu  Smiley ios için uygulamayı bulabilen var mı ?
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
August 07, 2018, 01:50:02 PM

bu işi bilmeyen adamların bu sektöre girmeleri beni endişelendiriyor.Serdar ortaç gidiyor bir lansmanda hiç anlamadığı bir coin için reklam yapıyor.Yahu bu konuda cahil insanların yaptıkları reklama bakıp yatırım yapanlar var mı cidden ?
baronofficiall2 (OP)
Member
**

View Profile
August 07, 2018, 06:43:10 PM

Henüz reklamı falan yapılmadı diye biliyorum o yüzden bu kadar az indirilme oranı normaldir diye düşünüyorum ama güven konusu önemli uygulamanın yazılımcısı vs. Bunlar önemli
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: