Bitcoin Forum
May 07, 2024, 08:24:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Ripple (XRP) ile 50 milyon doları 3 saniyede transfer ettiler!  (Read 235 times)
yazarkasa (OP)
Newbie
*

Activity: 55
Merit: 0

View Profile
August 07, 2018, 07:57:58 AM

TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington, Ripple (XRP) tokeninin parayı dünyanın bir ucundan diğerine taşımanın en iyi yolu olduğunu söylüyor.

Ripple (XRP) parayı çok ucuza ve hızlı bir şekilde taşımanın en iyi yolu
Blockinpress ile yaptığı röportajda Arrington, kripto hedge fonu XRP Capital’in neden kendini XRP olarak isimlendirmeyi tercih ettiğini açıkladı:

Yani aslında kendimizi dolar veya başka bir fiat para birimi cinsinden değil, gerçek bir kripto para biriminde isimlendiren ilk hedge fonu olmak istedik. XRP’nin bunun için en iyisi olduğunu biliyoruz. Çünkü Bitcoin’den biraz daha merkezi. Onun aleyhinde konuşanlar var. ABD’de birçok insan ondan hoşlanmıyor. Ancak, parayı çok ucuza ve çok hızlı bir şekilde taşımanız gerekirse, XRP’den daha iyi bir şey yok.

Arrington, başka bir para biriminden daha fazla Bitcoin tutuyor
Arrington, şirketinin ilk anlaşmasının 50 milyon dolarlık bir transfer içerdiğini, bu miktarın yalnızca 3 saniyede gönderildiğini ve 30 cente mal olduğunu söyledi. Arrington bu örnekle XRP’nin geleneksel yollara göre büyük maliyet ve zaman tasarrufu sağladığını belirtiyor. Ayrıca bunun Bitcoin ve Ethereum ile kıyaslanamayacağını da ekliyor.

Hedge fonunun XRP’yi kullanma eğilimine rağmen, şirketin halihazırda tuttuğu birçok farklı kripto para var. Arrington, şirketin şu anda başka bir para biriminden daha fazla Bitcoin tuttuğunu söyledi.

kaynak : https://kriptoparahaber.com/ripple-xrp-ile-50-milyon-dolari-3-saniyede-transfer-ettiler.html
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715070263
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715070263
Reply with quote  #2

1715070263
Report to moderator
1715070263
Hero Member
*

Ignore
1715070263
Reply with quote  #2

1715070263
Report to moderator
1715070263
Hero Member
*

Ignore
1715070263
Reply with quote  #2

1715070263
Report to moderator
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
August 07, 2018, 08:34:52 AM

böyle bir rakam için böyle bir hızın olması ciddi derecede önemli bir gelişme, diğer kriptolar göz önüne alındığında hız konusunda farklı, ama steem de bu denli hızlı bir coin diye biliyorum.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
August 07, 2018, 09:34:17 AM

Ben meblağa bakmıyorum doğrudan doğruya işlemin yapılıp yapılamayacağının teyidini kontrol ediyorum. Bu işlem hangi ortamda nasıl gerçekleştirildi kısmındayım. Bunun gerçekten bir banka alt yapısına entegre edilerek sağlam bir alt yapı ile bu gönderim gerçekleşirse işte o zaman hayaller gerçek olacak.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
August 07, 2018, 09:59:13 AM

Ripple platformu hakkındaki karalamalara rağmen başarılı işlemlerine devam ediyor. Bu yüksek tutarı 3 saniyede karşı tarafa geçirmek her sistemin sahip olabileceği bir özellik değil.

procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
August 07, 2018, 10:06:04 AM

Bu olumlu haberler XRP'nin fiyatına neden etki etmiyor, kime baksam mutlaka XRP'ye yatırım yapmış ancak fiyat bildim bileli hep dipte.

KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
August 07, 2018, 10:20:33 AM

Bu tur haberler kripto marketini tekrardan canlandirmak icin guzel haberler ancak piyasadaki cokus icerisinde kaybolup gidiyor. Kripto marketin tekrardan populer hale gelmesini saglamak adina bu tur girisimlerin ve haberlerin daha da artmasi ve ozellike bitcoin in daha da populer olmasi saglanmali.
tekno
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
August 07, 2018, 10:32:03 AM

isterse saniyesinde gitsin gene ripple (xrp) benim gözümde hiçbir zaman değeri olmayacak ama yatırımcı arkadaşların kısa sürede yüzü gülerde iyi yerlere gelir zararları çıkartır.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
Accompany
Member
**

Activity: 207

View Profile
August 07, 2018, 10:46:02 AM

Günler su olup geçerken böyle güzel haberler almakta beni şahsen bir parça mutlu ediyor.Büyük bir para 50 milyon dolar güvencesi olmasa oyle bır transfer yapmazdı dıye dusunuyorum ılla kı bır yerde karsılıklı çıkar ilişkileri vardır.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
August 07, 2018, 10:51:53 AM

İlk aldığım kripto paralardandır kendisi. Yıllar önce beni terste bıraktıktan sonra ciddi bir soğuma oldu bende bu kriptoya karşı. O zamandan beri hiçbir şekilde portföye sokmuyorum. Üstelik hakkında çıkan garip haberler ve miktarın fazlalığıda bunu körüklüyor.

ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
August 07, 2018, 11:02:27 AM

yani 50 milyon doları 3 saniyede göndermek mükemmel birşey. mesela bazen eth göndercek oluyoruz oda yani 200-300 dolar örneğin azen 5-10 dk sürüyor. ripple kendini geliştiriyor ne kadarda ripple kötülemeye çalışşalarda sıkıntı yok.

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
August 07, 2018, 11:10:37 AM

Bu olumlu haberler XRP'nin fiyatına neden etki etmiyor, kime baksam mutlaka XRP'ye yatırım yapmış ancak fiyat bildim bileli hep dipte.

Dostum geçen yıl bu piyasaya ilk girdiğimde 0,20 lerden almistim. Biraz çıkıp hemen aynı yere düşüyordu, yani yo yo gibi inip çıkıyordu. Verem etti beni aynı fiyatlardan sattım. Ben sattıktan kısa bir süre sonra 3,4 doları gördü. Ripple da ancak sabır testinden geçersen kazanırsın. Ama yükselmeye başladigi zamanda kimse tutamaz. Bir de yerleri iyi belirlersen al sat içinde uygundur.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
August 07, 2018, 11:51:33 AM

Bunu Ripple'la yapmışlar ama bu Ripple'a özgü bi şey değil. Aynısıı neo'da nano'da yapsalardı da olurdu mesela Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
rastnik91
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
August 07, 2018, 11:56:06 AM

ripple le ilgili zaten geçmişten beri gelen sürekli bankaların transferlerini gerçekleştirmek için varolduğu söyleniyordu. birçok kurumla anlaşmaları var bence bitcoinden sonra geçerliliği en yüksek coin
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
August 07, 2018, 12:08:02 PM

Bildiğim kadarıyla xrp bin çalışma sistemi blockchain teknolojisine yerde biraz. Xrp bin anlaşmaları hep bankalar ile ilgili. Zaten bankalar merkeziyetçi bir yapı. Teknoloji zaten buna karşı. Aynı hızı doge coin de yapar diye tahmin ediyorum. Doge nin çoğu borsada olmasının temel nedeni fee ücretinin çok düşük olması diye biliyorum. Yanlış bilgi vermiş olmayalım
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
August 07, 2018, 12:52:02 PM

ripple konusunda çok bilgiye sahip değilim. eğer amaçları para transferi üzerineyse harika bir iş yapmışlardır. yok amaç başka bir şeyse hız iyi olmakla birlikte neye yarar?

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
August 07, 2018, 12:54:46 PM

rippleın bu özelliği tercih edilme ve değeri katlama açısından sağlam işlere sebep olacaktır. ben şahsen bu denli yüksek miktarı bu kadar kısa sürede gönderebildiğim yeri tercih ederim.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
August 07, 2018, 01:07:02 PM

paylaşım için öncelikle teşekkür ediyorum ripple ile ilgili verilen bilgiler gayet iyi ve ripple zaten transfer hızı da çok iyi, geleceğin teknolojilerine göz kırpıyor bunlar . herkese bol kazançlar.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
August 07, 2018, 01:11:08 PM

Ben oldum olası ripple'a ısınamadım ama tabi ki projeyi destekliyorum coinmarketcap'te ilklerden olan bu coin daha iyi yerlere gelebilir ama saçma olacak belki miktarından dolayı risk görüyorum.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
August 07, 2018, 02:02:11 PM

Ben oldum olası ripple'a ısınamadım ama tabi ki projeyi destekliyorum coinmarketcap'te ilklerden olan bu coin daha iyi yerlere gelebilir ama saçma olacak belki miktarından dolayı risk görüyorum.

Ne yalan söyleyeyim ben de ısınamadım bir türlü belki de ucuz fiyatlarını gördüğüm için içimde hep şüpheler devam ediyor ama adamlar beni yanıltmaya devam ediyorlar ilginç şekilde
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
August 07, 2018, 02:53:11 PM

Ripple dipte değil zaten gayet yüksekti ortada bir balon vardı oda söndü şuan gayet yüksek değil mi sence? top10'da olması başarılı olduğunu gösteriyor.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: