Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:36:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Görünce sinirlerimi hoplatan kripto geyikleri!  (Read 296 times)
Baser (OP)
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
August 09, 2018, 12:22:05 AM

''Aynı gemideyiz''

En sevmediğimden başlıyorum. Bunu yazanı bir yerde gördüğümde iki tokat atıp kendine getirmek için her şeyi yaparım. Eskiler bu gemideydi ve açlıktan ölüyordu. Yeniler erzakla geldi. Şimdi o erzak da bitti hepimiz aç kaldık. Lütfen bu kadar iyimser olmayın. Donunuza kadar alırlar.

''Vadeli işlemler geldi artık bir daha 20.000$ geçilmez.''

Bitcoin'in sınırlı sayıda. Yeterli sayıda alıcı ve doğru zamanla 20.000$ da geçilir 100.000$ da. Şimdi daha kimse satın almaz. Ama 5 sene sonra 15 yaşındaki insanlar 20 yaşında olacak belki de ilk defa duyuyor olacak Smiley

''Altcoinlerin daha düşecek yeri kalmadı.''

ATH yapmasını bekledik şimdi sıra ATL'de. Bitcoin eskiye göre daha değerli. Altcoinler de Bitcoin bazında hala çok değerli. Altcoinler gereğinden fazla değerli.

''Şartlar değişti.''

Evet 100 yatırımcı vardı 300 olduk. Şimdi 110 kişiyiz. Şartlar sürekli değişiyor.

Sizinde varsa böyle gözünüze takılan yazın da biraz tartışalım Smiley
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
August 09, 2018, 12:53:04 AM

Piyasaya yeni girecek birisi soruyor;
50 bin liram ile şimdi altcoin alınırmı alayımmı?

1. kişi; sakın alma ben bilmem ne aldım 10k usd zararım var çıkamıyorum.
2. kişi; aynen benimde çok zararım var alma sakın
3. sakın git arsa al, dolar al, faize yatır.
ve diğerleride aynısını söylerler.

Aradan 2 saat sonraki kendi aralarındaki muhabbet;
Ne zaman çıkacak devamlı düşüyor. evet dibi yok zarar arttıkça artıyor. Boğa gelmek bilmiyor piyasaya sıcak parada girmiyor girse artacakta vs...
diye uzayıp gider konuşmaları.

Biraz önce yazdın birine vazgeçti niyetliydi gitti dolar aldı. yazıyı bin kişi gördü 100 kişi almayı düşünüyordu onlarda vazgeçti başka yerelere yatırımını kaydırdı.
Ve bu gibi kişilerde hep böyle muhabbet ettikçe tüm dünyada kararsız olanlarda korkarak girmiyor.

Dipnot:
Adama iyi niyetlerinden alma demiyorlar. Sırf kıskançlıktan kendisi 10 katı fiyatına almışya zoruna gidiyor ucuzdan birisi alacak diye adamı vazgeçiriyorlar.
Kendisinde nakit olsa dibine kadar yapıştırcak altcoinlere.
oyuncu44
Newbie
*

Activity: 119
Merit: 0

View Profile
August 09, 2018, 03:43:33 AM

Ne zaman çıkacak devamlı düşüyor. evet dibi yok zarar arttıkça artıyor. Boğa gelmek bilmiyor piyasaya sıcak parada girmiyor girse artacakta vs...

Biraz önce yazdın birine vazgeçti niyetliydi gitti dolar aldı. yazıyı bin kişi gördü 100 kişi almayı düşünüyordu onlarda vazgeçti başka yerelere yatırımını kaydırdı.
Ve bu gibi kişilerde hep böyle muhabbet ettikçe tüm dünyada kararsız olanlarda korkarak girmiyor.

Dipnot:
Adama iyi niyetlerinden alma demiyorlar. Sırf kıskançlıktan kendisi 10 katı fiyatına almışya zoruna gidiyor ucuzdan birisi alacak diye adamı vazgeçiriyorlar.

Haklı olduğun noktalar var ama bence o dipnotta  tamamen haklı sayılmazsın. yanılıyorsun. insanlar genelde birbirlerini iyi niyetlerinden dolayı uyarırlar. Ben yandım sen yanma diye mesela.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
August 09, 2018, 05:19:50 AM

Bitcoinin 100 bin dolar olabileceğini savunup altcoinlerin daha düşmesi gerektiğini şaun bile çok değerli olduğunu söylemişsin Smiley
Şuan  evet balon bir sürü altcoin var.
Ama değerleri 5-10 milyon dolar arası olan ama ciddi ekosistemler oluşturmayı hedefleyen.
Blokzincirin hakkını veren onlarca proje var.bunlar şuan o kadar ucuz ki.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
August 09, 2018, 09:30:18 AM

Ben bu tip geyiklerden uzak duruyorum, hele o  sosyal medya fenomenlerinden. Sizlere de tavsiyem uzak dururn, kimseye katkıları olmadığı gibi köstek oluyorlar.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
August 09, 2018, 09:50:18 AM

ne varsa kendi aklında var. milet şunu dedi bunu dedi diye adım atmak yerine, düşünüp mantıklı olanı kendi kararlarınızla işlem yapmak en iyisi
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
August 09, 2018, 11:52:12 AM

Yeni emekleyen bir piyasa kesin doğru diye birşey yok bekleyecez ve zaman gösterecek
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 09, 2018, 12:48:58 PM

"Balinalar her şeyi kontrol ediyorlar"

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
warbit
Jr. Member
*

Activity: 133
Merit: 1

View Profile
August 09, 2018, 03:40:45 PM

Şimdi düştüğüne, bu kadar ucuz olduğuna bakmayın boğa sezonu gelsin min 10x yapacak, şimdiden ufaktan toplayın

DipNot: Mayıs-Haziran ayından beridir bir boğa gelecek umuduyla insanlara altcoin aldırdılar şimdilerde de yeni bahaneleri ayı sezonunda ne söylersek çok riskli o yüzden pek bir şey yazmıyoruz. Eee boğa da ne söylersen söyle elbet çıkıyordu. Kısaca  fenomen olmak çok kolay  iki üç btc graifiği atarsın zaten o fenomenlikle boğa da biliyorum havası atarsın, ayıda da herşeyi  de benden beklemeyin havası
Baser (OP)
Sr. Member

Merit: 280

View Profile
August 10, 2018, 01:12:58 AM

Bitcoinin 100 bin dolar olabileceğini savunup altcoinlerin daha düşmesi gerektiğini şaun bile çok değerli olduğunu söylemişsin Smiley
Şuan  evet balon bir sürü altcoin var.
Ama değerleri 5-10 milyon dolar arası olan ama ciddi ekosistemler oluşturmayı hedefleyen.
Blokzincirin hakkını veren onlarca proje var.bunlar şuan o kadar ucuz ki.

Bitcoin eskiye göre daha değerli. Altcoinler de Bitcoin bazında hala çok değerli. Altcoinler gereğinden fazla değerli.

Demek istediğim 1 Temmuz'da Bitcoin 6300$ Ripple 7300 sats. 9 Ağustos Bitcoin 6300$ Ripple 5200 sats Smiley
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
August 10, 2018, 09:54:53 AM

Tebessüm ettiren güzel bir konu olmuş Smiley kayıpların gerginliği içinde rahatlamaya da ihtiyaç var. Evet piyasa dinamikleri için kendimize pay çıkarmaya zorlar sebep üretmeye çalışmanın bir manası ve faydası yok katılıyorum.
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
August 11, 2018, 04:50:20 AM

"Btc 1$ olacak" veya "Btc 1.000.000 $" olacak geyikleri..
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
August 12, 2018, 12:01:54 PM

Bir şeyleri aldıktan sonra ben zarar ediyorum ne yapmalıyım diye sormak bence çok anlamsız.
Ben burada " Hepsini sat, kafan rahat olsun" desem satacak mısın  Grin
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 12, 2018, 06:57:47 PM

Arkadaşlar başkaları onu demiş şunu demiş olaylarını kulak asmayın ve etkilenmeyin sizin kendi stratejiniz olsun ve o stratejinize sadık kalın ve sabırlı olun ondan dolayı sosyal medyadaki yazıları takmayın...
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
August 12, 2018, 07:08:05 PM

Kripto piyasası diğer piyasalara nazaran, görece yeni bir komüniteye sahip olduğu için bu geyikler daha devam edecek gibi duruyor. Kripto komünitesi piyasayı sıkı takip eden bir kitle ve her ne kadar saçma tespit de olsa, bu tarz saçma tespitler yayılınca önü alınmıyor.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
August 12, 2018, 08:20:17 PM

Dipnot:

Gerçekten çok dogru tespit etmişsiniz. Aynen bu şekilde kendi yüksekten alıyor zararda başkasının düşük fiyattan almasını kendilerine yediremiyorlar  Grin
gedor
Sr. Member

Merit: 255

View Profile
August 13, 2018, 08:29:06 AM

Bence kimin ne dediğinin hiçbir önemi yok ki gerçekten bilgili kişilerin ne dediğinin bile önemi yok çünkü gelecek belirsiz sadece tahmin yapıyoruz.
coinmans
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
August 13, 2018, 10:24:30 AM

bitcoin elektronik para ve merkeziyeti yok eden bir devrim,
altlar ponzi aq eth btc bile balon grafik atmış.
kriptoya yeni girişler olmadıkça eksiye gitmeye devam edecekler işte.
bitcoinin teknolojik gelişme ya da başka bir şeye ihtiyacı yok sahipleri onu değerli kılmaya devam edecek gibi gözüküyor.
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
August 13, 2018, 08:23:20 PM

ben de kripto paralara sanal para ya bunlar tarzı yakşalanları açıkçası pek sevmiyorum, pek bir işe yaramıyor bu muhabbetler
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
August 14, 2018, 06:50:40 AM

Söylediklerine tamamen katılmasam da haklı olduğun taraflar olduğunu düşünüyorum. Benim en gıcık olduğumsa şu grafiklere bakarak fikir üretenler. Yok direnç noktasıymış yok boğa gelecekmiş. Klasik borsa yöntemleri burada işe yaramaz. Birazcık akıllı olun. Araştırın iyi bir projenin kripto paraları ucuzdan kapatmaya çalışın. En mantıklı strateji budur bence.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: