Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:01:28 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: NXT Tabanlı Yeni Nesil Anonim Para Birimi - FLIX  (Read 3861 times)
NonNobisSolumNatiSumus. (OP)
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
February 24, 2014, 08:02:38 PM
Last edit: March 03, 2014, 04:06:47 PM by NonNobisSolumNatiSumus.

FLIX

FLIX, NXT tabanlı yeni nesil, anonim, hızlı, hibrit, açık kaynak bir para birimidir.

Bitcoinin gün geçtikçe artan hantallığı, kirliliği, yavaşlığı insanları yeni para birimlerine itmekte. Özellikle Proof-Of-Work para birimleri saydığım bir kaç nedenden dolayı tercih edilmemekte ve ileriki yıllarda bir çoğu internetin bir köşesine yavaşça gömülecektir. Bu esnada ise NXT, Flix gibi hibrit para birimleri insanlara kolaylık sağlayacaktır ve ön planda olacaktır.

Flix, Proof-Of-Stake bir para birimi olmakla beraber şimdiye kadarki en dürüst, şeffaf ve adil hisse dağılımını yapacaktır. NXT kodları baştan aşağı 2 kişilik(büyütmeyi umuyoruz) takımımızca incelenecek ve 0'dan yazılacaktır. Bu esnada hız açısından iyileştirmeler yapacağız ve FLIX için her türlü iyileştirmede bulunacağız.

Geliştirme Planı 24/02/2014
2 kişilik geliştirici takımımız ile FLIX için:
  • Cüzdanlar c++ ile yeniden yazılacak.
  • Blockchain yeniden yazılacak.
  • Api listesine geliştiriciler için eklemeler yapılacak.
  • Blockchain senkronizasyonunu hızlandırmak için düzeltmeler yapılacak.
  • Transaction hızı düşürülecek ve blockchain boyutu azaltılacak.

Hisse Dağılımı
Toplamda Tüm FLIX'ler ilk blokta kazılacak ve dağıtım genesis bloktan başlayacaktır. Herkese eşit sayıda hisse dağılımı ile adil, dürüst ve olabildiğimiz kadar şeffaf olacaktır. Toplanan tüm miktarlar NXT (veya BTC) olacak ve projenin devamlılığı için ekibe finans olarak sağlanacaktır.

Dağıtım formülü ise:
Code:
Toplam FLIX / Toplam Katılan = Kişi başına FLIX hissesi

Hedefimiz ilk etapta yaklaşık 1000 katılım. Hisse dağılımı tam olarak 1 veya 2 ay sürecektir ve genel hedef olan 10.000 kişilik başvuruya ulaşırsak yada ulaşmazsak FLIX'ler gönderilmeye başlanacaktır.

Hisse dağılımı adil olması için BTT(bitcointalk) hesapları kullanacak ve aktivitesi 5'den yüksek her hesap 1 başvuru hakkına sahip olacak.

Amacımız
Adının arkasında ekip olarak gururla durabileceğimiz, gelecek yıllarda insanlara faydalı olabilecek ve yatırımcıları için son derece kârlı olacak bir kripto-para oluşturmak istiyoruz. Siz de ekibimize katılmak istiyorsanız lütfen irtibatta kalalım.

Takımımıza pazarlama veya finans konularında bilgili veya web-tasarım konularına hakim veya sosyal sitelerde etkin, kripto-para konularda meraklı ve yeniliklere açık ekip arkadaşları arıyoruz. Maaşlar FLIX olarak ödenecektir.  Tongue

Takım/Görev Dağılımı
Şuanda BTT'ten takımımıza katılmak isteyen arkadaşlar, hoş geldiniz. Lütfen http://flix-coin.com/forum adresinden foruma üye olunuz.

-NonNobisSolumNatiSumus. ->> Java/C++
-Flint ->> Java/C++
-Arakhne ->> Sosyal Destek
-cudjex ->> PHP developer

xfi239 @ gmail . com adresine e-mail atabilirsiniz.

Destek
Destek olmak için lütfen imzanıza ekleyin! FLIX'i ve topluluğu hep birlikte büyütelim.
Code:
[center][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=485425.0][color=green][b][size=19pt]F L I X[/size]
Fast, Light, Innovative[/b][/color][/url][/center]
cudjex
Sr. Member

Activity: 507
Merit: 252

View Profile
February 24, 2014, 09:10:35 PM

Projeyi destekleyeceğim
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
February 25, 2014, 08:37:18 AM

bu bir Türk girişimimidir katılımlar ve dağıtım ne zaman, nasıl olacak
Newbie
*

View Profile
February 25, 2014, 08:47:04 AM

bu bir Türk girişimimidir katılımlar ve dağıtım ne zaman, nasıl olacak

Merhaba evet türk girişimi.

Katılımlar bir hafta içinde başlayacak(bir aksilik olmazsa) ve gelen talebe göre katılım süresi 1 veya 2 ay olacak. Dağıtımlar ise katılım bittikten sonra başlayacak.
Newbie
*

View Profile
February 25, 2014, 02:44:47 PM

Destek olmak için lütfen imzanıza ekleyin! FLIX'i ve topluluğu hep birlikte büyütelim.
Code:
[center][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=485425.0][color=green][b][size=19pt]F L I X[/size]
Fast, Light, Innovative[/b][/color][/url][/center]
ripzombie
Full Member

Activity: 589
Merit: 100

View Profile
February 25, 2014, 04:30:19 PM

Destek +
Newbie
*

View Profile
February 25, 2014, 04:50:08 PM

Destek +

Teşekkürler destek için.
Şuraya da tanıtım konusu açtık.
geturkt
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
February 25, 2014, 10:42:14 PM

Destek +

Nassil katilabilirim projeye?
Newbie
*

View Profile
February 26, 2014, 08:05:05 AM

Destek +

Nassil katilabilirim projeye?

Projeye katılmak için katılmak istemeniz yeterli.
xfi239 @ gmail.com adresine mail atarsaniz detaylı görüşürüz 

Saygılar.
Admbtc
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
February 26, 2014, 08:11:42 AM

Destek +1
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 26, 2014, 08:14:02 AM

nxt tabanlı coinlere genelde mesafeliyim ama türk projesi olduğu için destek olmak isterimm
Newbie
*

View Profile
February 26, 2014, 08:49:24 AM

Destek +1

Teşekkürler!

nxt tabanlı coinlere genelde mesafeliyim ama türk projesi olduğu için destek olmak isterimm

Çok teşekkürler.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
February 26, 2014, 04:13:41 PM

Destek +1

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 26, 2014, 04:23:41 PM

NXT tabanali ve acik kaynak??? vaaay... hadi bakalim...
destek +1
tolga
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
February 26, 2014, 04:42:09 PM

başlıkta ilk kelime nxt, slogan gibi "nxt tabanlı" cümlesi. yanlış anlaşılmasın anladığımdan değil ama bana olumsuz göründü, normal mi bu?
sanki kopya veya gölgede bir coinmiş izlenimi gibi olmuyor mu? arada bi yere nxt gibi yapıda bir para denilemez mi...

...coin...coin...coin...coin...DİKKAT! COIN CAHİLİ...coin...coin...coin...coin...
Newbie
*

View Profile
February 26, 2014, 07:20:21 PM

başlıkta ilk kelime nxt, slogan gibi "nxt tabanlı" cümlesi. yanlış anlaşılmasın anladığımdan değil ama bana olumsuz göründü, normal mi bu?
sanki kopya veya gölgede bir coinmiş izlenimi gibi olmuyor mu? arada bi yere nxt gibi yapıda bir para denilemez mi...

Neredeyse tüm altcoinler birbirinin klonu. Biz klonlamayacağız ama NXT kaynak kodunu kullanacağız. Onu belirtmek için yazmıştım yani slogan gibi gözükmesini istemezdim. Proof-of-stake ama tabanı kısmen NXT.

NXT tabanali ve acik kaynak??? vaaay... hadi bakalim...
destek +1

Destek +1

Sağolun arkadaşlar. Umarım hep birlikte güzel işlere imza atacağız.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 27, 2014, 12:58:02 AM

ha söyle birsey de var: nxt, gecenlerde sundugu kaynak kodu icine (bilincli olarak) hatalar yerlestirmis... o sunulan kaynak kodu birebir alip coin cikarirsaniz - zaten aninda anlasilir ve hatalarda cabasi kalir... eskiye daima yeni birseyler katmak gerek...
cianz
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
February 28, 2014, 02:28:17 PM

Öncelikle şunu belirtmek isterim umut vaat eden ilk Türk projesi sizin şu anda sunmuş olduğunuz proje umarım bir yerlere gidebilirsiniz.

Gidebilirsiniz diyorum malum hemen hemen her gün yeni bir coin çıkıyor ve yatırımcılar bu işten sıkılmaya başladı herkes piyasadan ne kopartırım derdine düşmüş 30 senede kazılan coinlerden 6 haftada kazılıp tükenen coinlere kadar geldik mevcut durumda tüm coin devleri bindiği dalı kesiyor Bitcoinin bile tükenme belirtileri gösterdiği bir dönemde tek başına başarılı olmak bence hiçte kolay olmayacaktır.

Çok değil 3-6 ay içerinde 100'den fazla coin çöp olacak bazıları iyi bazıları kötü bu coinlere para bağlayanlar fiyatına bakmadan satıp bu piyasadan kaçmaya başlayacak en azından gidişhat onu gösteriyor.

Dünya bu soruna şirketler bazında şu şekilde bir çözüm bulmuştu eski hantal batmaya yüz tutan şirketler veya karlılığı az olan şirketler birleşmeye başlamıştır birleşen şirketler karlılığı arttırmış veya daha uzun süre ayakta kalmıştır insan acaba bu coinlerde birleşmeye başlarmı diye düşünmeden edemiyor.

Forumu gezerken bir şey dikkatimi çekti bir çok coin toplamda 5000 defa okunmamış bile bunun çoğul ziyaretçi sayısı olduğunu düşünürsek tekilde belkide  1000 kişiyi bulmuyorlar sizde yaklaşık 1000 yatırımcı arıyorsunuz fakat ortalıkta dolaşan 300'e yakın coin var hemen hemen forumdaki her 20 kişiden birinin kendine ait bir coini var geri kalan 19 kişinin de en azından 2-3 katına çıkmasını beklediği bir coine yapışmış durumda yatırımcıların yarısından fazlası parasının yarısını kaybetmiş ve parasını kurtarıp piyasadan çekilme gibi bir düşüncesi var.

1-Sizin yerinizde olsam sadece BTC kabul etmezdim BTC karşılığı tüm coinleri kabul eder ve hangi coinle ödeme yapıldıysa geri ödemeyide o coinin karşılığı yapılabilinecek bir sistem sunardım yani BTC'yi devreden çıkartırdım BTC için tabiri caizse hasta, eski, yok olmaya yüz tutmuş bir sistem deyipte (next tabanında anlatılmak istenenin özü budur) sadece BTC ile ödeme almak yapılacak en büyük yanlıştır bence.

2- Belli başlı coinlere faiz imkanı tanırdım aylık %1 %2 gibi ufak rakamlar bu coinlerle madencilik yapıp faizleri felix ile öderdim buradan kar amacı güdmezdim amaç sadece piyasada bilinirlik kazanmak daha fazla fon çekmek olurdu ayrıca faizler ödendikçe bu çok büyük bir güven zinciri oluşturur ve insanlar ister istemez felix'i takip etmeye başlar.

3- İnsanları cüzdan inderme zahmetinden kurtarırdım sitemin içinde mutlaka online cüzdan oluşturulabilen bir taban olurdu.

4- Uzun vadeli felix card projesini başlatırdım her şey güzel giderse hayata geçirirdim.

5- Son olarak bence en önemli şey felix nedir onu açıklardım işleyişi, yapısı, kullanım biçimi vs. next tabanlı demek inanın bu yazıyı okuyanların yarısından fazlası için bir anlam ifade etmiyor çoğu insan hala foruma gelip bitcoin nedir diye soruyor böyle bir forumda 5 yaşındaki çocuğun anlayabileceği bir dilde felix'i anlatamazsanız bence bir şeylere eksik başlıyorsunuz demektir.

ozkaradag
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
February 28, 2014, 02:44:56 PM

Bence Ripples olsun, Nxt olsun, Aurocoin olsun saadet zincirivari coin işi tutmaz.

Neden?

1-. Hisse-senedi gibi sistemler spekülasyonlara daha çok açıktır.
2-. Elinde bulunduran koini çıkaran adama bağlıdır, yani iki dudağın arasındaki değer neyse onu kabullenmek zorundadır.
3-. Üretmediğin bir şeye de kimse riske girip ortak olmaz.

Saygılar...
hostmaster
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile WWW
February 28, 2014, 02:48:10 PM

Güzel proje bende pazarlamasında yardımcı olucam. email geçerlerse :-)
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: