Bitcoin Forum
June 14, 2024, 10:00:14 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Başkan ve Bakanın açıklamalarından sonra dolar  (Read 379 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
August 10, 2018, 01:59:09 PM

Normalde oturup da böyle uzun uzun izlemem de ekonomi bu hale geldikten sonra bir izleyeyim dedim.
Konuşmalar dolar 6 eşliğinde başladı. Başkan yine uzun uzun gaza getirdi insanları. korkmayın bu oyunları tekrar bozacağız. türkiye güçlü ülkedir falan filan. bunlar eşliğinde dolar 6.30 liraya kadar ulaştı. Konuşmanın sonuna doğru biraz düştü herkes bakan albayrağın açıklamalarını bekliyordu bu sefer de.

Sonuna kadar izledim konuşmayı her maddeden sonra dolar yükseldi. Ha açıklama dersek? ne açıkladı ne konuştu? boş boş yarım saat boyunca ağzında laf geveledi. Bu sırada dolar ne oluyordu? yükselişine devam ediyordu.
Aranızda izleyen olmuştur. Abi konuştu ama şuna değindi çok güzel değindi diyebileceği bir yer var mı? veya bir cümle, sadece bir cümle bile yeter.

Arada bir de Trump'ın Türkiye ile aramız bozuk tweeti girince hızını daha da arttırdı. Şu anda ne oldu? 1 dolar 6.60 tl. sabahtan akşama kadar tl %10 daha değer kaybetti. Hele devleti ve maliyeyi yöneten insanların beklenen konuşmaları yaptığı bir günde tl %10 daha değer kaybetti.

Kriz içimize kadar girdi ne zaman kabul edecekler?
derameyy
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
August 10, 2018, 06:55:26 PM

bakan açıklama yaparken abd başkanı yeni yaptırımlardan söz ediyordu. hoş bizimkiler de hadi şarkımızı söyleyelim diyordu.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 10, 2018, 07:23:41 PM

Bu damadı sevemedim gitti. Adam konuçmasa daha iyiydi. Adam konuştukça dolar 6,80 kadar çıktı. O sustu dolar geriledi. Gerçi bugün cuma. Cuma günleri piyasa kapanacağı için dolar, altın gibi yatırım araçlarında geri çekilmeler normaldir.
Ama ne olursa olsun ben bu damada güvenmiyorum. Türkiye de ekonomi bilgisi olan adam kalmamış gibi bu adamı getirdiler.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
August 10, 2018, 07:32:15 PM

Dolar 6.80 olmuş kimin umrundaki.O açıklama yapar,bu açıklama yapar ama artık nafile.Ok yaydan çıktı.Dolar ile korkutamazlar olayı başladı şimdide..Sonuç ne olacak hepimiz göreceğiz.Abd daha çook işler çeviri.Türkiye bu ateşten zor kurtulur.

▔▔▔▔▔
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
August 10, 2018, 07:37:35 PM

Damadımız konuşmadı ki zaten. Devamlı bir ter silme ve ağzında lafı geveleme vardı. Hele ortamı yumuşatmak için hafif hafif espri yapmaya çalıştı ya. Satır başları sadece bunlardan ibaret.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
August 11, 2018, 01:13:42 AM

Berat Albayrak saatlerce konuşup hiçbir şey anlatmadı. Somut hiçbir şey söylemedi zaten dolar da buna gereken tepkiyi gösterdi.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
clementoniiiiii
Newbie
*

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:13:44 AM

Başkan geri adım atmadı dolayısıyla amerika ile olan ilişkilerde bir yumuşama olmadı. Dolar da kaldığı yerden devam etti. Bakan açıklama yapmasa da olurmuş.
eymareddd
Newbie
*

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:17:33 AM

Açıklama yapılmadan öncesiyle sonrası arasında tek bir fark oldu. O da abd yaptırımlara resmi olarak başladı. Konuşulmasa daha iyi olurdu.
bottlessss
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
August 11, 2018, 05:10:50 AM

bizimkiler geri adım atmayıp aksine yeni tehdit gelince dolar daha da arttı normal olarak. bizimkiler çok da etkilemedi yani.
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
August 11, 2018, 11:13:05 AM

ABD gayri resmi olarak ambargoya başladı artık. Aslında ABD ile aramızdaki ticarette cari açığımız çok değil. yıllık 11 milyar$ 'lık alıp 8.5 milyar$'lık satıyoruz ama işte piyasa doğrudan ABD ile sorun olarak gördüğü için bir tweetle 80 kuruş çıkış olabiliyor.
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
August 11, 2018, 11:40:49 AM

Adil Vergi Sistemi'nden bahsedip Cengiz Holding'in ve diğer yandaş ve paravan şirketlerin milyarlık vergi borçlarını silerek bu borcu 81 milyona kitleyip "Süreç 81 milyonun desteğiyle yürüyecek." diyemezsiniz.

Haa derseniz şayet dolar 7 de olur 8'de.Olan ise size değil -sizin tuzunuz kuru tabi- borcu harcı olan, orta ve alt gelir guruplarına mensup vatandaşa olur ve olacaktır da.

karl.bomonti
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
August 11, 2018, 11:57:38 AM

Adil Vergi Sistemi'nden bahsedip Cengiz Holding'in ve diğer yandaş ve paravan şirketlerin milyarlık vergi borçlarını silerek bu borcu 81 milyona kitleyip "Süreç 81 milyonun desteğiyle yürüyecek." diyemezsiniz.

Haa derseniz şayet dolar 7 de olur 8'de.Olan ise size değil -sizin tuzunuz kuru tabi- borcu harcı olan, orta ve alt gelir guruplarına mensup vatandaşa olur ve olacaktır da.

keşke biz de yandaş olsaydık. ulan bir süre çalıştırdığım dükkanda iş yoktu ciro yoktu kimi zaman kirasını bile çıkartamıyorduk ama her ay kdv-gelir vergisi-yıllık gelir vergisi-stopajlar gelmeye devam etti. Ödeyemeyince tebligat yolladılar. Ödeyemeyince hesaplara bloke attılar. milyon dolarları almaya gerek yok ama vatandaşın 1000 lirasına muhtaçlar.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
August 11, 2018, 06:39:28 PM

Berat Albayrak saatlerce konuşup hiçbir şey anlatmadı. Somut hiçbir şey söylemedi zaten dolar da buna gereken tepkiyi gösterdi.

Anlatılan her şey ilkokul seviyesinde "Aile nasıl geçindirilir" dersi niteliğindeydi. Neyse sorun yok, dua eder halkımızın gücü ile doları düşürmeyi başarırız. O konuşma sonrasında kimsenin rahatlamayacağı belliydi.
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
August 11, 2018, 06:45:47 PM

Anlatılan her şey ilkokul seviyesinde "Aile nasıl geçindirilir" dersi niteliğindeydi. Neyse sorun yok, dua eder halkımızın gücü ile doları düşürmeyi başarırız. O konuşma sonrasında kimsenin rahatlamayacağı belliydi.

salavat zincirine ben de katıldım çok içten dua ettim o yüzden en az 0.01 kuruş etki ettiğimi düşünüyorum. böyle böyle devam edersek bayrama kadar 5 liraya çekeriz.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
sgrcn36
Newbie
*

View Profile
August 13, 2018, 12:10:47 PM

Doların düşmesi için yapılan açıklamalarda somut bir delil gerekiyor.yapılan açıklamalar yeterli olmadıki dolar almış başını gidiyor.
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
August 13, 2018, 12:47:40 PM

1 tweetin 1TLlik artışa neden olduğu bir dünyada yaşamak zor, özellikle dövizle borcu olanlara Allah yardımcıları olsun diyorum, borçları katlandı çünkü.
dikistutmazsabri
Member
**

Activity: 279
Merit: 10

View Profile
August 13, 2018, 02:34:10 PM

açıklamalar resmen doların artması için yapılmış gibiydi bunlar konuşurken dolar durmak bilmeden 3er 5er artıyordu. iyi ki açıklama oldu ya olmasaydı.

assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 13, 2018, 04:19:35 PM

her açıklamadan sonra dolar daha da artıyor. En kötü etki bırakan açıklamalar da hafta sonu yapıldı zaten bugün sabahtan itibaren de bunun yansımasını gördük.
sgrcn36
Newbie
*

View Profile
August 13, 2018, 04:43:45 PM

Doların yükselişi başkan ve bakanın açıklamasından sonra dolar aşağı inme eğilimine girdi.önümüzdeki günlerde dahada aşağı inecektir.
cubukkraker
Jr. Member
*

Activity: 74

View Profile WWW
August 13, 2018, 05:01:00 PM

Doların yükselişi başkan ve bakanın açıklamasından sonra dolar aşağı inme eğilimine girdi.önümüzdeki günlerde dahada aşağı inecektir.

dolar hangi açıklamadan sonra aşağı inme eğilime indi acaba?

başkan konuşurken dolar artmaya başladı zaten. Arkasından damat konuşmaya girdi daha da arttı araya bir de trumpın twitti girince güzelce zıpladı.
ha değer olarak da .
başkan konuşmaya başladığı zaman 6 liraydı.
O günden beridir 7.20 liraya kadar çıktı şu anda da 7 lira.

nerede bu aşağı inme eğilimi ben mi göremiyorum?

TREEBLOCK.io   //   TOKEN GENERATING EVENT
▶▶▶▶▶▶▶▶▶▶   ICO is LIVE  》 JOIN NOW!   |■■■
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: