Bitcoin Forum
June 06, 2024, 04:42:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Başkan ve Bakanın açıklamalarından sonra dolar  (Read 379 times)
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
August 13, 2018, 05:02:12 PM

piyasanın istediği açık faiz artır yakanı biraz bırakalım. böyle saçma sapan bir sistem var. arjantin %40 faizi %45'e çıkarmış az önce. yani faiz artırmak da çözüm değil ki. hangi ülke yüksek faiz oranlarına çıktıysa onun ekonomisi bitik. sıcak para çekmek için faiz artırıyor da o faiz bir sürü ekonominin temellerini etkiliyor.

rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
August 13, 2018, 09:41:56 PM

bu konu eski bir konu olmasına rağmen yazmak istedim. bizimkiler açıklama yaparken amerikadan da tehditler geliyordu ve sebep oydu.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
sunistator
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
August 14, 2018, 08:10:42 AM

bakanın açıklamaları sırasında dolar kurunda öyle gerileme, düşüş ben göremedim. aksine daha hızlı yükseldi. O kadar tedbir içerikli anlatım yaptı ama etkisi yok ortada. Bugün dolarad 50 kuruş gerileme oldu. sebebini bilen varsa yazsın. haberlere de bakıyorum bir taraftan.
the_doctor
Full Member

Activity: 406
Merit: 189

View Profile
August 14, 2018, 01:17:44 PM

powerpoint terk sunumdan bahsediyorsanız, tam acizlik göstergesi, içeriği boş , hiçbirşey ifade etmeyen bir sunumdu. yoldan geçen birini al çıkar orya en az bakan kadar konuşurdu.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
August 14, 2018, 01:30:54 PM

Hepimizin gördüğü gibi ekonomi aile geleneğiyle yönetilmez. Merkez bankası merkez bankası gibi davrandı ve doların seri yükselişi sonlandı.
dikistutmazsabri
Member
**

Activity: 279
Merit: 10

View Profile
August 14, 2018, 02:09:50 PM

çıkıp açıklamalar doları artırmak içindi falan diyorlarmış şaşırmam vallahi Cheesy böyle bir açıklama ve etki tepki olayı hayatta görülmemiştir ama.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
August 15, 2018, 09:27:50 PM

5.80 e kadar geriledi.
Bakalım ilerleyen günlerde bizi ne bekliyorum.
Bazılarının dediği gibi 10 tl ye giderdi şu katar falan devreye girmeseydi.
Yanlız o kadar dalga geçtiler 10 milyar dolar satınca düşmez diye.
Daha 15 milyar dolarlık yatırım lafı gelince 1 lira düştü resmen.
Şaaak şaaak.
fairy_person
Member
**

Activity: 61
Merit: 100

View Profile
August 15, 2018, 09:37:58 PM

5.80 e kadar geriledi.
Bakalım ilerleyen günlerde bizi ne bekliyorum.
Bazılarının dediği gibi 10 tl ye giderdi şu katar falan devreye girmeseydi.
Yanlız o kadar dalga geçtiler 10 milyar dolar satınca düşmez diye.
Daha 15 milyar dolarlık yatırım lafı gelince 1 lira düştü resmen.
Şaaak şaaak.

hocam siz dolarla iyice kafayı kırdınız heralde Cheesy hahaha

en son şaakkadanak kısmına çok güldüm  Grin Grin
gamzeeekeskinn
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
August 15, 2018, 10:22:05 PM

bizimkilerin diplomasi dilinde başarısız olması ayrı bir etken burada. saraya muhtar çağıra çağıra iki kesimi karıştırmış olabilir.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
August 16, 2018, 03:18:58 PM

Dolar şu anlık iktidarın yaptığı açıklamalara paralel hareket etti ve çok fazla kimseyi üzmeden düşme eğilimine girdi diyebiliriz. Bundan sonraki açıklamalar da doların seyrinde oldukça belirleyici olacak.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
August 16, 2018, 07:08:33 PM

Doların ateşi düşmeye başladı artık ama bana göre dolar yokuş çıkmaktan yoruldu da ondan durdu inşallah bu yorgunlukla kalp krizi geçirir de ölür ve bizlerde kurtuluruz bu dolar belasından .Ben olsam doların alım satımını komple yasaklarım dolarla da ticareti durdururum.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
iotic
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
August 16, 2018, 08:47:58 PM

Bakana piyasalar cok negatif tepki vermisti fakat baskan biraz biraksa da bakan kendi isini yapmaya calissa. Cok elestirildi ama baskan biraksa bu bakan bile pozitif seyler yapabilecek duzeyde
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
August 17, 2018, 05:20:07 PM

Bakana piyasalar cok negatif tepki vermisti fakat baskan biraz biraksa da bakan kendi isini yapmaya calissa. Cok elestirildi ama baskan biraksa bu bakan bile pozitif seyler yapabilecek duzeyde

Başkan bakana işini bırakacak olsa bakanı damadı yapmazdı. Sözünden çıkmasın yerini bilsin diye aldı damadını oraya oturttu. Ben Berat'ın kalkıp da kendi düşüncelerini ifade edebileceğini kararlar alabileceğini falan beklemiyorum.
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
August 19, 2018, 11:06:51 AM

Berat Albayrak damat olduğu için Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın başına geldi. Eski bakanlar uluslararası sermaye çevreleri ile iletişim açısından güçlü bağları kullanarak Türkiye'nini ihtiyacı olan sıcak parayı buluyorlardı.
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
August 19, 2018, 01:50:14 PM

devlet ciddiyetinin bakanlıklara, kurumlara geri gelmesini istiyorum. bir yasa çıkartın. hiçbir makam, mevki sahibi hiç bir akrabasını o görev aldığı kuruma yerleştiremez. hak edenin gelmesinden yanayım. Yurt dışındaki ekonomistlerin görüşleri benim için daha önemli. sonuçta biz dolar sattığımızda fiyatına etkimiz çok minimal. 4 trilyon dolarlık piyasa içerisinde ne yaparsanız yapın bunu önlemek mümkün değil.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
August 19, 2018, 05:18:42 PM

devlet ciddiyetinin bakanlıklara, kurumlara geri gelmesini istiyorum. bir yasa çıkartın. hiçbir makam, mevki sahibi hiç bir akrabasını o görev aldığı kuruma yerleştiremez. hak edenin gelmesinden yanayım. Yurt dışındaki ekonomistlerin görüşleri benim için daha önemli. sonuçta biz dolar sattığımızda fiyatına etkimiz çok minimal. 4 trilyon dolarlık piyasa içerisinde ne yaparsanız yapın bunu önlemek mümkün değil.

ya hocam sadece bakan mı bu bakanların yardımcılar, müsteşarları, müdürleri hepsi aynı şekilde atanıyor. Bu akrabalar, dostlar devletin içine öyle bir yerleşti ki bunları temizlemek için neredeyse bir tane nesil geçmesi gerekecek.
@scambuster
Full Member

Activity: 137
Merit: 100

View Profile
August 19, 2018, 05:25:41 PM

Trump ve Tayyip benzer kişiliklerde iki adamdır, her ikisi de dediğim dediktir bundan dolayı filler tepişirken çimler ezilir. Bana kalırsa ülke zaten 2019'un başında ekonomik krize girecekti, bu bilinen bir şeydi cari açık geliyorum diye bağırıyor ve hükümet hala bol keseden para harcamaya devam ediyordu. Bugün doların 7 Türk lirasına kadar ulaşmasının tek sebebinin yolsuzluk ve gerektiğinden fazla israf olduğunu düşünüyorum. Trump ise ırkçı bir politikacı olduğu için Türkiye gibi bir ülkeyi ezerek Amerikalılardan oy topluyor, Tayyip ise Trump gibi kapitalist, ırkçı, batılı birine kafa tutarak bozulan ekonomiye rağmen oylarını koruyor. Bu olay ise hem Trump hemde Tayyip için Win-Win olduğu anlamına geliyor.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
August 19, 2018, 05:56:39 PM

Trump ve Tayyip benzer kişiliklerde iki adamdır, her ikisi de dediğim dediktir bundan dolayı filler tepişirken çimler ezilir. Bana kalırsa ülke zaten 2019'un başında ekonomik krize girecekti, bu bilinen bir şeydi cari açık geliyorum diye bağırıyor ve hükümet hala bol keseden para harcamaya devam ediyordu. Bugün doların 7 Türk lirasına kadar ulaşmasının tek sebebinin yolsuzluk ve gerektiğinden fazla israf olduğunu düşünüyorum. Trump ise ırkçı bir politikacı olduğu için Türkiye gibi bir ülkeyi ezerek Amerikalılardan oy topluyor, Tayyip ise Trump gibi kapitalist, ırkçı, batılı birine kafa tutarak bozulan ekonomiye rağmen oylarını koruyor. Bu olay ise hem Trump hemde Tayyip için Win-Win olduğu anlamına geliyor.

Aralarındaki en büyük fark birisi doğrudan ABD'nin çıkarları için çaba sarfediyor o borçları kapatmaya çalışıyor bizimkisi ailesini ve yandaşlarını doyurmaya çalışıyor. 16 yıldır doymadılar bir 16 yıl geçse yine doymaz bunlar.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
August 19, 2018, 06:14:11 PM

Aralarındaki en büyük fark birisi doğrudan ABD'nin çıkarları için çaba sarfediyor o borçları kapatmaya çalışıyor bizimkisi ailesini ve yandaşlarını doyurmaya çalışıyor. 16 yıldır doymadılar bir 16 yıl geçse yine doymaz bunlar.

Trump her zaman kendi doğrularında giden bir adam diyebilirim. Tayyip de aslında öyle ama özellikle kendi çıkarlarını ve ailesini ön planda tutuyor genelde. Trumpın da çok fevri kararları oluyor genelde.
screeshk
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 26, 2018, 02:50:19 PM

dolar artık yerinde durmaz bunun sonu 8 9 hatta 10 tl gibi görünüyor hayırlısı
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: