Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:29:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Berat Albayrak  (Read 308 times)
Leteravian (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
August 10, 2018, 11:28:33 PM
Merited by EFS (5), ekiller (2)

Adam hayatı boyunca sadece tek bir firmada çalışmış o da Çalık Holding orada da 1999 dan itibaren normal bir personel olarak çalışırken 2002 de aynı firmanın ABD ofisinde finans direktörlüğü yapmaya başlamış 2004 de başbakan kızı ile evlenmiş 2006 da Türkiye'ye dönmüş 2007 de aynı firmaya Genel müdür yapmışlar 2013 de de ayrılmış bu görevinden... Çalık holdingin AKP döneminde sıçrama yakalamış bir holding olduğunu göz önüne alırsam damat beyin şirkete sadece anlayacağınız yönden bir faydası olmuş ihalelerde torpil ve şuan bile şirketin Türkiye genelinde 2018 yılı sıralamasına aşağıdaki resme tıklayarak bakabilirsiniz .

Hiç bir işe yaramayan bir adam ve ne hikmetse Türkiye de bu adamdan daha iyisi yokmuş gibi getirildiği mevkiye bakın... Tamam kabul ediyorum bende o koltuğa otursam bende eşimi dostumu kayırırım... Ben asla kayırmam, yapmam diyen olacağını sanmıyorum zaten diyorsa da yalan söylüyordur ama bokunu da çıkartmamak lazım çok göz önünde olmayan kritik olaylarda rol oynamayacağı bir koltuğu ver gitsin yada bırak o firmanın genel müdürlüğünde oturmaya devam etsin... Zaten bu kadar bok durumda olan bir ekonomiyi böyle bir adama teslim etmek neyin kafası çok merak ediyorum...

Örneğin şuan bütün planlarım alt üst oldu... 10 bin € satın almam gerekiyordu eylül başı gibi yurt dışındaki tanıdığıma borcumu ödemek için şuan alamıyorum neden biliyor musunuz çünkü siktimin Eurosu bu yukarıda bahsettiğim davar ve onu oraya getirenlerin uyguladığı politikalar sonucu 7,5 liraya vurdu hükümete destek verelim diyor birde bazıları senenin başlarında almıştım borcu 4.6 falandı kur 30 bin tl çıkarıp verin bana o zaman yada hükümet çıkartıp versin ama yoook illaki ben bu maduriyeti yaşamak zorundayım ! Neden birileri oyun oynuyor Türkiye üzerinde...Nah oyun oynuyor bildiğin çatır çatır ağzımıza sıçıyorlar yiyorsa bir tarafınız alenen savaş ilan edin ettirin atıp tutmayla olmuyor bu işler (lafım fanatiklere)... Ulan zaten hayat dediğin 60-70 sene bazı arkadaşlarım erken vefaat eden aile bireyleri yüzünden 50 yaşını görürsem çok şükür diyorlar ; Yönettiğiniz halka insan gibi refah düzeyi sunacağınıza dünyanın bekçiliğini yapmaya çalışıyorsunuz boktan seviyede üretim ve boktan ihracat gelirleriniz ile...

O.ç Trump 1 tane twitt atar 50 kuruş birden yükselir kur bizimki 10 tane miting yapar ABD'ye giydirir durur hazine bakmayanı çıkar tanıtım açıklama yapar (Onuda beceremedi) ama kuruş oynamaz Euro aksine daha da yükselir... Vizyonunuz bu kadar işte Adalet ve kalkınma partisiydi dimi adınız evet çok güzel bir adaletiniz var ve çok güzel kalkındırdınız ülkeyi tebrikler... Eğer bir koltuğa oturuyorsa bir insan eleştiriye de açık olacak hiç bir insan oğlunun yaptığı icraatler her zaman doğru veya her zaman yanlış olmaz şu at gözlüğünü acilen çıkarması lazım bu milletin...

Ama biz artık orta doğuda söz sahibiyiz ! Nah söz sahibisin... Evet çok güzel ağırlanıyor devlet erkanı gittiği ülkelerde ama bu senin o ülkeye nazaran ekonomik gücün olduğu sürece böyle olacak o ülkelerdeki görüşmelerin ağırlığı karşılıklı ticarettir ve senin üzerinden ülke ticaretlerini geliştirebileceklerini düşündükleri için seni böyle el üstünde tutuyorlar ola ki ekonomin git gide bozulsun şuan olduğu gibi kimse seni ipine bile takmaz...

Ama ABD bizi kıskanıyor ! Nah kıskanıyor... Ulan adamların seni kıskanmak için tek bir sebebi yok zaten say desem sayamazsın da... Hangi konuda senden gerideler gerek Avrupa gerek ABD ? Yol mu yok zibillah kadar otoban var... Köprümü yok ? Sürüsüne bereket... Hava limanı mı yok ? Uzaya mekik gönderen tesisleri var... Enerji sıkıntısı mı yaşıyorlar senin bor madenine mi göz diktiler ? Bor madenleri zaten senin elinde değil yabancı şirketler çıkartıp işliyor ve güneş paneli yapıyorlar sen daha ülkende bunu beceremezken adamların ABD de güneş paneli tarlası var km2 lerce Avrupa desen boydan boya rüzgar panelleri ile dolu...

Uzun lafın kısası boş laflar ile kendini avutma benzer durumlar Japonya gibi bir ülkede yaşansaydı meclis de kan gövdeyi götürüyordu... Neden mi ? Harakiri yapmaktan mecliste adam kalmazdı...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
1714771795
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714771795
Reply with quote  #2

1714771795
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714771795
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714771795
Reply with quote  #2

1714771795
Report to moderator
whatupos2
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
August 11, 2018, 01:00:01 AM

adam ortaçağdaki o kralın bu kralın kızıyla evlenerek kral olma yolunun 21.yüzyılda hala geçerli olduğunu kanıtlamıştır. bunun bir alt leveli almancı kızla evlenip yurtdışına kaçmaktır. sanırım berat beyin sayesinde bize kalan seçeneklerden en cazibi bu.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
August 11, 2018, 07:04:54 AM
Merited by EFS (1)

Dünkü sunumu biz lisansta iktisada giriş 1 dersinde yapıyorduk. O kadarını söyleyeyim. 2 saat konuşup nasıl hiç bir şey söylenmez onu gördük. En son Demirel iyi yapardı bunu.
"Model açıklayacağız model açıklayacağız" dediler afedersin bi bok söylemedi. Etrafındakiler alkışladı, medya şak şaka devam...

Özet

https://i.hizliresim.com/5yq5WR.jpg

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Leteravian (OP)
Full Member

Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
August 11, 2018, 10:06:30 AM
Merited by EFS (3)

Dünkü sunumu biz lisansta iktisada giriş 1 dersinde yapıyorduk. O kadarını söyleyeyim. 2 saat konuşup nasıl hiç bir şey söylenmez onu gördük.

Karşısındaki hitap ettiği insanların ekonomi ile uğraşmaktan saçına aklar düşmüş bu konuya ''Ekonomi Nedir ?'' diyerek başladı zaten bir noktadan sonra dikkat ettim sinirleri bozulanlar oldu ve gülmeye başladılar. Konuşma bittikten sonra bazı katılımcılar telefon bağlantısı yada röportaj yolu ile gelen sorulara beklediğimiz cevapları alamadık dediler...

Diğeri ise hala daha yastık altından bahsediyor. Merkez bankasının 80 milyar dolar rezervi var ve adım kadar eminim ki halkın genelinde bu seviyenin 1/10'u kadar rezerv yok ama inatla halkın bu problemi çözeceği iddiasında bulunuyorlar... Eğer halk da ki yastık altı yatırımla bu iş çözülebiliyor olsaydı merkez bankası çoktan çözmüştü olayı boş konuşuyorlar millet de hiç detay düşünmeden şak şaklıyor destekliyor...

Üzerine birde ''İkbal Gürpinar'' gibi tipler döviz bürolarına döviz almaya gidenleri terörist ilan ediyorlar. Haberi yok büyük kodaman yatırımcı zaten döviz bürosuna uğramaz orada işi yok bu işi de küçük yatırımcı çözemez ama beyni yok fikri var Allah (c.c.) tez vakitte akıl fikir ihsan eylesin böyle tiplere...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
August 11, 2018, 10:47:03 AM
Merited by EFS (2)

dünkü konuşmadan hiç bir şey anlamamıştım. Dedim ben maldım herhalde bir şeyler vardır. Açtım tekrar izliyorum dakika olmuş 15. Hala aynı kelimeler. sürdürülebilir, sermaya, paydaşlar, -ecek, -acaklar, piyasa, dengeli, ETKİN (Neredeyse her cümlede var), şeffaf. Bunlar döndürüle döndürüle söylenmiş.

Türkcelle bağlan hayata
Hayata bağlan türkcelle
Bağlan hayata türkcelle

bütçeniz ne kadar disiplinli olursa bankaların kapısına o kadar az gidersiniz. Bak bu sözü sevdim.

bu yapısal reformlar, yapısal reformlar neymiş bu yapısal reformlar? Smiley

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
sercio3178
Newbie
*

Activity: 81

View Profile
August 11, 2018, 11:01:23 AM

Erdoğanın bize yaptığı en büyük kötülüklerden biri bu adamı bakan yapmak abi , dünkü konuşmasından sonra 30 kuruş arttı konuşmasa daha iyiydi valla ülkenin durumuna üzülmüyormuş gibime geldi bide hal ve haraketleri ile...
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 11, 2018, 11:19:27 AM

ya gördükçe deliriyorum hele o dünkü sunum faciasından sonra bu ülkeye herşey müstehak. böyle bir insan nasıl ekonomi bakanı olur yahu konuşma sıfır sunum sıfır üniversitede ben bile daha iyi sunum yapmıştım amk. 1 saat konuştu ama kaydadeğer hiçbirşey söylemedi.hele o el hareketi yok mu başparmak ve işaret parmağını ayırması çileden çıkarmaya yetti.adam mesajı verdi aslında o hareketle
btc_turk
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
August 11, 2018, 11:47:37 AM

Berat'a bu görev verildi de sırf damat olduğu için. Damadında bu görevi aldığı için göbek attığını hiç zannetmiyorum. Sadece Tayyip güvendiği için çok büyük bir yükün altına soktu adamı.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
August 11, 2018, 03:29:11 PM

Dünkü sunumu biz lisansta iktisada giriş 1 dersinde yapıyorduk. O kadarını söyleyeyim. 2 saat konuşup nasıl hiç bir şey söylenmez onu gördük.

Karşısındaki hitap ettiği insanların ekonomi ile uğraşmaktan saçına aklar düşmüş bu konuya ''Ekonomi Nedir ?'' diyerek başladı zaten bir noktadan sonra dikkat ettim sinirleri bozulanlar oldu ve gülmeye başladılar. Konuşma bittikten sonra bazı katılımcılar telefon bağlantısı yada röportaj yolu ile gelen sorulara beklediğimiz cevapları alamadık dediler...

Diğeri ise hala daha yastık altından bahsediyor. Merkez bankasının 80 milyar dolar rezervi var ve adım kadar eminim ki halkın genelinde bu seviyenin 1/10'u kadar rezerv yok ama inatla halkın bu problemi çözeceği iddiasında bulunuyorlar... Eğer halk da ki yastık altı yatırımla bu iş çözülebiliyor olsaydı merkez bankası çoktan çözmüştü olayı boş konuşuyorlar millet de hiç detay düşünmeden şak şaklıyor destekliyor...

Üzerine birde ''İkbal Gürpinar'' gibi tipler döviz bürolarına döviz almaya gidenleri terörist ilan ediyorlar. Haberi yok büyük kodaman yatırımcı zaten döviz bürosuna uğramaz orada işi yok bu işi de küçük yatırımcı çözemez ama beyni yok fikri var Allah (c.c.) tez vakitte akıl fikir ihsan eylesin böyle tiplere...

https://twitter.com/KorhanUluca/status/1027897773675429888?s=19

Kurulan cümleye bak, sunuma bak, sunum yapılan kişilere bak, ülkenin ekonomiden sorumlu kişisine bak... Neeeeeymiş bu yapısal reformlar...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
August 11, 2018, 03:33:25 PM

https://twitter.com/KorhanUluca/status/1027897773675429888?s=19

Kurulan cümleye bak, sunuma bak, sunum yapılan kişilere bak, ülkenin ekonomiden sorumlu kişisine bak... Neeeeeymiş bu yapısal reformlar...

bazı hocalar olur öğrencilerin çok sıkıldığını anlayınca şebeklik yapıp ilgili toplayıp enerjiyi arttırmaya çalışan. İşte aynen öyle. Ders EKO101 hocası doktora öğrencisi Berat Albayrak.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
kizilcank
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
August 11, 2018, 06:54:44 PM

mehmet şimşek'e bir bakın adam gene birşeyler yapmak için çabalıyor. bunda o da yok yalan söylerken yüzü dahi kızarmıyor.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
August 11, 2018, 08:03:31 PM

Berat Albayrak ne olursa olsun bu maliye kemal unakıtan gibi birisini gördü. Uğraşsa bile daha kötüsü olamaz. Zaten başkanımız ne derse onu yapacağı için ismin cismin pek önemi yok.

DervisKing
Member
**

Activity: 71
Merit: 10

View Profile
August 15, 2018, 09:29:24 AM

Zaten başkanımız ne derse onu yapacağı için ismin cismin pek önemi yok.

Sıkıntı orada zaten başkan hiç birşey söylemiyor sadece atar gider proje yol haritası vs. yok
ivvedili
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
August 17, 2018, 06:22:16 AM

ekonomimizi de titrettiriyor maşşallah bakanımız.
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
August 20, 2018, 11:29:01 PM

berat çok daha seri derleyip toparlayacak dediler dediler inanmadınız,   bakın çok daha seri derledi, topladı,  şimdi görüyorsunuz anlatmaya gerek yok  Grin
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
August 22, 2018, 02:53:36 PM

Ben berat albayrak'ı tayyip erdoğan'ın kareli gömleği gibi görüyorum. Kayınbabası onu oraya oturttu ben ne dersem onu yap dedi. Albayrak'ta bu yolda ilerleyecektir.
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
August 22, 2018, 11:57:24 PM

Memleketi şirket olarak görürseniz patron tayyip erdoğan, kasada duran kişide damadı.ne kadar acı bir durumdayız ne günlere kaldık inanamıyorum gerçekten.bu memleket böyle yönetilmemeli
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
August 23, 2018, 10:17:55 AM

Memleketi şirket olarak görürseniz patron tayyip erdoğan, kasada duran kişide damadı.ne kadar acı bir durumdayız ne günlere kaldık inanamıyorum gerçekten.bu memleket böyle yönetilmemeli

keşke öyle olsa artık sağlam özel şirketler müdürlük, muhasebe gibi önemli noktalara güvenden daha çok işi en iyi yapanı tercih ediyorlar. Bizim şirket mahalle bakkalı gibi. Kasada patron yoksa patronun oğlu eşi falan duruyor.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
kelpinesg
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 26, 2018, 09:50:55 PM

uyutma politikası tam gaz gidiyor bu millet cidden hem kör hem cahil
Pages: [1]
  Print  

Jump to: